Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

vlkousek
autor
10. led 2011

Tak jsem byla u doktora. Kamínky mám 7 a 4mm a mírné městnání.Dali mi čas na vyčůrání doma do čtvrtka. Mám Tamsulosia,aescin, rowatinex a algifenový kapky. Jinak mi dají stent a naplánují vyndání pod narkozou. Vzhledem k tomu, že u nás nebude mít kdo operova t(odchází lékaři) tak prý je možné, že stent budu mít déle. jenom brečím a nevím o mám dělat. Je nějaká šance, že to vyčůrám? jak dlouho trvá hospitalizace a jak to probíhá? Prosím poraďte!!! ☹ prý mi ten stent dají i po tom zákroku, že je to dole podrážděný ☹ Jinak mě to nebolí nijak extra, jenom cítím menší tlak. Na stupnici do 10 je ta bolest tak 2 😒

hancazivocich
10. led 2011

@vlkousek - ty jsi přímo z Ji? Já tam dělala na urologii.. Tam byl přístup takový, že jeden den nástup, druhý den výkon - buď klasická narkoza, nebo do zad.. Po výkonu ten stent bývá, pouze výjimečně ne - když jdou vyndat kamínky ,,bez odporu", ale většinou stent dají. Pak dávají i katetr - trubičku na čůrání. Ta se pak druhý den (většinou) vyndá - záleží na výkonu, kontrolním ultrazvuku atd...
Takže ideální hospitalizace - do tří, čtyř dnů - bez komplikací. Teoreticky jde domluvit, že přijdeš i v den výkonu, lačná - s vyšetřením...

hancazivocich
10. led 2011

@vlkousek - no, nevím - u toho 7mm si myslím, že asi nevyčůráš - ale byli tam i rekordmani, co dali fakt kousky... Z Ji odchází urologové či anesteziologové?

tiffany81
10. led 2011

Ahojte som tu nová...chcem sa vás popýtať,ked sa tu bavíte o močovych mechuroch...mám leukoplakiu v močovom mechure...nemáte niektorá skusenosť s tým?mám bolesti hlavne po vymočení a neviem,či mi to sposobuje endometrioza,ktorú pravdepodobne mám alebo tento spomínaný nalez...dakujem

vlkousek
autor
10. led 2011

jsem kousek od Jihlavy Antonínův Důl 😉 to je docela náhoda.Už jsem vnitřně smířená s tím, že mi to budou vyndávat (jsi mě trochu vyděsila s hadičkou na odvod moči) to asi taky bude lahůdka vid? 😒 Ale prostě nemůžu skousnout, že mi budou dávat stent předem jenom proto, že nebudou lidi. 😠 aspoň tak mi to podal dr.Pávek, znáš ho?Mě teda přišel, že se se mnou nechce mo bavit.Možná by se dalo zjistit, jestli jinde v jiné nemocnici by nebyli ochotni mi to udělat nějak dřív. No ale nevím, fakt jsem z toho nešťastná.

hancazivocich
10. led 2011

@vlkousek - ano, toho dr. znám - i další tam... Já teda nevím, jak je to tam teď, ale je to tak možný - s tím stentem, když je kámen větší a máš např. objednaný LERV - mimotělní drcení kamínku.. A máš potíže - nebo aby se eventuelně případným potížím s odtokem moči zabránělo... Aby byla ledvina průchozí..Ale já osobně bych se dvakrát trápit dobrovolně nenechala - zvlášť, když jsou děti!! Ok, zkus se poptat např. v Pelhřimově - Pelhřimov by měl fungovat normálně - podle Jihlavských listů - odchází minimum. Nebo - pokud budeš mít termín operace, tak zkusit vydržet do operace - nevím, jaký jsou čekací lhůty - dřív to šlo..

@tiffany81 - leukoplakií myslíš určité nespecifické změny na močovém měchýři? Např. u chronického zánětu, atd.. Klidně ti to může způsobovat bolesti po vymočení, záleží i na nálezech v moči, může to být i např. mykoza, atd...
Tady máš odkaz na celkem zajímavou diskuzi http://diskuse.doktorka.cz/leukoplakie-mocovem-... - snad ti to pomůže 😉

vlkousek
autor
10. led 2011

hancazivocich 🙂 moc děkuji, strašně moc mi pomáhá slyšet ,jak to všechno funguje (škoda,že to takhle nepodají i lékaři, i když se jim na jednu stranu nedivím, za ty prachy...)počkám do toho čtvrtka ,co mi řeknou za možnej termín a potom začnu pátrat,fakt se mi do toho jen tak nechce. Ještě by mě zajímalo,chápu, když je městnání, že neodchází moč, ale já chodím normálne na malou, žádný problémy, tak mě to nějak hlava nebere.

hancazivocich
10. led 2011

@vlkousek - to městnání - nezapomínej, že ledviny máme dvě - tudíž to na první pohled nemusíš poznat 😉 Myslím to městnání - narůstá to i postupně, tak i částečně moč zatím odchází.. Jak tu holky popisují - nejdřív nepohoda, pak tlaky, pak bolesti.. Pokud by se to dlouhodobě neřešilo, tak dojde k zničení ledviny - poničí ji ta zůstatková moč nebo vracející se moč - jak kdyby jsi do balonku lila vodu - nafukuje se, utlačuje se tkáň ledviny, dochází k destrukci ... Ale to u vás asi nehrozí - pokud jste sledované, tak by k tomu dojít nemělo.. A hlavně - ty bolesti vám nedovolí to ignorovat..

A hlavně - holky neděste se, ale většinou - pokud máte stent, tak kamínek nevyjde. Vyjde většinou brzy po tom, co se stent vyndá 😉 Takže pečlivě hlídat každé čůrání - i první po vytažení katetru nebo stentu 😉 Kamínek se pak pošle na rozbor - podle toho upravují buď léky, dietu, nebo tak.. Podle složení ...A nečekejte dlažební kostku - jsou to často i malá zrníčka..

Uff - jinak se klidně ptejte!

vlkousek
autor
11. led 2011

hancazivocich 😉 celou noc hledám a hledám, zážitky ostatních a tak a docela mě zaujala ta léčba rázovou vlnou. myslíš, že by to u mě šlo tímhle zničit? Je mi jasný, že mi takhle po netu nemužeš říct přesnou diagnózu, ale jestli o tom máš nějaké informace. Dělají to prý v Havlíčkově Brodě. Díky předem

hancazivocich
11. led 2011

@vlkousek - ta rázová vlna (LERV) je celkem úspěšná, ale! většinou při ní chtějí mít zavedený stent, tuším... Teda jedno pracoviště - už přesně nevím jaké - taky rozhoduje velikost kamínku, atd... Nevím - jeslti ten stent chtějí kvůli lepšímu zaměření kamínku? Že těm vlnám ,,neutíká"?
Procento úspěšnosti je taky vysoké, ale někdy se musí opakovat. A prohíhá též za hospitalizace - většinou.... Pak tě převeze sanitka - tam a zpět - BuĎ HB nebo PE
Posílám IP s odkazem kolem koliky a léčby

vlkousek
autor
11. led 2011

hancazivoich: moc díky, napsala jsem do HB primářovi, tak jsem zvědavá, co mi odpoví. Víš, když ten stent bude nápomocnej vyndání kamenů, tak nejsem proti,není to na dlouho a snad by mi to nějak znecitlivili (teda doufám).Ale mít ho jen pro sychr a čekat... 😠
Kde myslíš, že jsou lepší a ochotnější HB nebo PE? V Brodě mi zaváděli stent v těhu a teda nic moc komunikace s PE nemám žádnou zkušenost.

hancazivocich
11. led 2011

@vlkousek - jedna nemocnice nepatrně lepší výsledky má - aspoň podle doktorů, ale to bych tipovala - už tam nedělám a je možné, že se ty výsledky i změnily... Dál je zatím zbytečné řešit Lerv - teoreticky můžeš kamínek dát dobrovolně, teoreticky může jít i vyndat spodem při Operaci, teoreticky může jít i rozpustit (kdyby to byl jeden určitý typ).. Možností je víc, ale vzhledem k tomu, že tě objednal na čt, tak předpokládám, že tě objednal na domluvu přímo k jednomu dr., kterej se na kamínky specializuje 😉
Vždy záleží na velikosti, složení, jeslti je kamínek kontrastní - tzn. vidět na rentgenu, na umístění (jestli má dost prostoru, nebo je na super místě, ze kterýho vypadne sám, nebo půjde dobře vyndat).. Záleží na spoustě věcí - oni to vyhodnotí a domluví se s tebou..

Ale stent ,,pro jistotu" - se dává např. když někdo má opakující se koliky, do operace má daleko, přijde akutně o víkendu a nereaguje na analgetika, nebo někdo přijde s kolikou a např. odlétá, odjíždí na dov, služební cestu nebo tak a trvá na tom, že pojede..

Jinak - pokud narůstá městnání, tak stent zajišťuje drenáž ledviny....

hlavinka
11. led 2011

Vlkousek: to je mi Te lito, uz to vypadalo tak nadejne, ze nebudes muset nikam a nic nerist 😒 Tak moc drzim palce, aby to dobre dopadlo a Ty ses toho zbavila sama. Vsak jsem i tady cetla, ze ho nekdo vycural doma. Tak moc a moc drzim pesti, at to das doma! 😵 😵 😵 😵 😵

vlkousek
autor
11. led 2011

holky děkuju za podporu,moc tomu nevěřím,že bych ho dostala ven sama (už mi pití leze i ušima). Jsem zvědavá, co mi ve čtvrtek poví, ale myslím, že když mě to nebolí tak bych snad mohla vydržet bez stentu. popravdě je mi milejší představa tý rázový vlny, že by se ve mě nemuseli šťourat pod narkózou. Já vím, jsem hroznej srab ☹ ale nemůžu si pomoct v nemocnici jenom bulím, mám pak z toho teplotu a ještě všichni na mě koukají jako že tak velká a takhle vyvádí.

hlavinka
11. led 2011

hele, nemocnice neprida nikomu, to je jasny. at si kazdej polibi sos! Navic kdyz ma clovek doma deti, chce bejt s nima, ma strach navic o sebe kvuli nim, takze breceni je na spadnuti. Nic si z toho nedelej.....
Doufam, ze nas ve CT budes informovat, ze nikam nemusis a ze Ti treba daji jeste chvili cas. 😵

cesilka
11. led 2011

Ahoj holky, mám zavedený stent od 5. měsíce do 7., kdy mi jej museli vyměnit za nový kvůli jeho zasolení. Přesně znám ty příznaky, kdy by si měl člověk užívat těhotenství s malým bříškem a on se nemůže dostat ani z domu, protože nezvládne chodit, sedět ani ležet. Jo a krev v moči a ta bolest je podle doktorů opravdu normální - no, hahaha, tomu tak věříme. Záleží prý na typu stentu, který vám tam dají. Pokud je to ten na tři měsíce, tak opravdu nemá životnost až ty tři měsíce, ale vyměnit i dřív. Teď mám nějaký "lepší" půlroční a je fakt, že je to o hodně lepší. Zatím mi žádný výkon neprováděli v narkóze. Teda tvrdili, že lokální znecitlivění tam asi bylo, ale rozhodně sem to nezaznamenala. Myslíte, že po porodu trvat na narkóze?
Teď se ale docela bojím porodu, protože nevím jestli se stent nemůže tlačením nějak pohnout. Nemáte nějaké inspirace či rady? 🙂

vlkousek
autor
11. led 2011

hlavinka: snad to tak bude, protože si myslím, že 3 dny na vymočení se mi zdají dost málo. A jak jsi na tom ty ? Stent nemáš,nebo jsem to prošvihla?
Cesilka,ač nerada,ale vítám tě tu (kéž by nás spíš ubývalo). Mě říkali, že je možné, že se to při porodu uvolní a vypadne a já se modlila, aby se tak stalo a nemusela už jsem na vyndání. Hlavně se neboj, mysli jen na miminko už to máš jen tak tak a trápení skončí. No pokud nedopadneš jak já ☹

hlavinka
11. led 2011

Cesilka: chuderko, vitej v klubu.....
Mela jsem ho u porodu a nic se nehnulo, v pohode. radsi jim o tom ale samozrejme rekni (nicmene mas to asi v prukazce).
Potom mi i delali kontrolni sono, zda je vse ok a bylo. Ale to bys poznala, to by bolelo nebo pichalo nebo tak.
vyndavani skoro neboli - teda proti zavadeni, ale to uz asi vis, ne?

Pokud Ti ho budou zavadet po porodu jeste jednou, urcite bude s narkozou - trvej na tom. napsala jsem o tom "stranky" http://www.stent-v-tehotenstvi.estranky.cz/ , protoze mi hrozi stent opet pri druhem tehu a odmitam si to nechat za ziva.

Tak drzim palce. 😉

hlavinka
11. led 2011

Vlkousek: stent zatim nemam, ale mestnani uz male mam (skoro nic, jen asi 1-2 cm). Boli mne to tak nejak nepravidelne, takze nevim, kdy to prijde, coz je celkem opruz. Ale da se to. Nicmene az bude bolest trvala a akutni, prej se tomu nevyhnu 😠 No, nevim bohuzel ale, cim to mam - treba je tam pisek ci kaminek a nevime o tom. Na RTG nemuzu a jinak prej to nezjisti. Zkusim se priste zeptat na ten rowatinex tabletky, pokud nemuzou uskodit, tak bych to zkusila. Treba to pomuze.

pink_lady
11. led 2011

@vlkousek ja som vycurala 8 mm kamen tak moc ti drzim palce aby sa to podarilo aj tebe! tiez mi ho chceli vyberat oni ale ked som videla ten ich pristup tak som mala paniku a podpisala som reverz ale to som tu uz asi niekedy pisala 😉 ale myslim ze to trvalo dlhsie nez 3 dni ☹ myslim ze do 4 dni to bolo? sa mi "pohol" a "padol" do mechura ale kedze bol velky nejaky den to este trvalo pokial vyliezol.-..ja som si tych kvapiek rowatinex (nie tabletky tie moc nezaberali) davala aj 30 naraz 😝 a pivo plzen a ten kupel, nospa, algifen 50 kv (ten ze vraj roztahuje kanaliky a kamen potom lahsie vyjde)...no dobre ze som sa nepredavkovala ale taaaaka som bola happy ked som tu 8 mm vycmochtala...
@hlavinka super stranka ked budem mat viac casu preluskam ju podrobne 😵

pink_lady
11. led 2011

inak, kamene sa mi robia furt 😒 a ked vas tak citam tak ci sa niekedy odhodlam na druhe tehotenstvo no neviem 😕

hlavinka
11. led 2011

Pink: chuderko, taky sis uzila. Desny:o( A vis, z ceho je mas? Musis drzet nejakou dietu - jakoze bez soli nebo tak? O kamenech (jeste nastesti) nic nevim.....
Dekuju - ono tam toho vic neni. Az (pokud) budu muset na ten stent jit, tak tam pridam dalsi info, ale zatim je to jen takhle obyc.
No, prave, kdyby clovek vedel, zda u druheho to bude OK. jenze mne vsichni rikali, ze to nemusi byt a ze to bude dobry a prd - uz to zaclo tak brzy. Holt telo se proste brani a pamatuje si (lepe nez my samy).

vlkousek
autor
11. led 2011

@pink_lady poznám, že jsem ho vymočila? Je to cítit, že leze ven? Chodím normálně na wc, nemočím přes nějaký sítko 🤐

pink_lady
11. led 2011

@vlkousek ja som curala do kelimka od masla - perly 🤐 😀 ale mne ako padol do toho mechura tak som ho fest teda tam citila a raz v noci som sa zobudila uz ma to fest bolelo tak sm sa naliala vody dala nospu a lahla si ze "pokial sa mi naplni mechur" a ked uz som ho mala durch plny ze aby bol ten prud silny 🤐 😀 tak ako som sa postavila tak ma to hrozne pichlo a potom to uz islo lahko von, len tak to "cluplo" 😝 😀 ale niektore kamene som zachytila len tak ze nahodne, bola som na wecku a zrazu pri utierani mi ze co to tam tvrde 😝 ked som popar dnoch co som podpisala reverz dosla do nemocnice na kontrolu tak doktor skoro z noh spadol ze ten kamen padol do mechura ze s tym teda neratal 😝 a a o par dni som ho porodila 😀 a inak aj tie horuce kupele pomahaju, ja som si napustala aj 41 stupnovu vodu pokial som v nej vydrzala, potom riedila chladnejsou a aj hodinu sa ta mmachala a furt pila a pila 😝 mod rzim palce 😝
@hlavinka mne to zacalo tiez az v tehu, cca 25 tyzden, ale nejak mi to ostalo, a dost ludi v rodine (otcovi surodenci) mali/maju kamene, takze asi je to aj v dedicnosti ...

ale kocky ja hovorim ze radsej 10 porodov ako jedna kolika 😝 aj ked ja som rodila sc...ale to neberiem ako vyhru 😲
a inak ja som tak strasne nechcela ist na operaciu bola som dodzubana po porode, stacilo mi 😝 a ze aby mi do ciktrubicky niekto nieco este cpal, tak som bola schopna s hydronefrozou 3.stupna soferovat ze padim ja od vas a vsetkym som tvrdila ze ma to neboli ... 😝 😀

vlkousek
autor
12. led 2011

@pink_lady 🙂 ty jsi teda borec 😀 Závidím ti, že dokážeš odporovat doktorům, já vždycky držím hubu a krok, i když se mi jejich postupy nelíbí. Prostě mě umí vyděsit těma nejhoršíma následkama, jako teď třeba : "uvědomte si, že máte doma tři děti". Jako bych snad chtěla úmyslně umřít, nebo co 😒 Jsem rozhodnutá, pokud to bude možné nedat stent a zničit to rázovou vlnou. Jen jestli je nemám (ty kameny) někde v močovodu, to prej nejdřív musí ven. Ale fakt mám hrůzu z toho, že ležím pod narkozou s roztaženýmy nohama a oni se mi hrabou v močáku. A pak probuzení se stentem a hadičkou na čůrání 😖 😖 😖 Ach jo.

hancazivocich
12. led 2011

@vlkousek - no v močovodu teoreticky bejt můžou, ale musí se pohybovat, nesmí ten močovod ucpat..... Prostě - kdybys je měla v pondělí v močovodu, při kontrolním vyšetření by byly na stejným místě plus městnání, teploty - tak to už by hazard byl - a značnej - z toho jsem já osobně zažila dva nebo tři super stavy v nemocnici, ale nebudu tě děsit... Noo - on se tam nikdo nežene - já měla neuvěřitelnou depres na porodnici, páč Kikouš měl žloutenku, byl svícená, nechtěla pít a já bulela a bulela - mám razítko hysterky

vlkousek
autor
12. led 2011

@hancazivocich budu doufat 😒 teplotu nemám, žádný příznaky, zimnice nebo tak, ale bolest nevím, mám ty algifenový kapky. i když myslím, kdyby to bylo akutní, že bych to cítila i přes ty kapky. No o porodnici mi ani nemluv. První mimčo jsem utekla třetí den, druhý mě tam sušili sedm dní, protože kvůli stentu mi to vyvolávali dřív,no a u třetího všehno ok, takže jsem si vyřvala jít domů třetí den, no jenže malý se vyloupla žloutenka tak v jihlavě na jip (rodila jsem v HB) a tři dny super svícení a já bulení. A ještě ty poznámky, proč jsem nerodila u nich 🙄

zbibo
12. led 2011

Baby tak sa vraciam vas pozriet co tu nove a vidim ze vas par pribudlo 😢

Ja mozem kazdym dnom rodit a mam trosku strach z toho stentu ale mohol by sa nejako uvolnit a vyletiet 😀 😀 😀 😀
Inak mam ho tam uz od 9.8.2010 a ratam ze po 6tonedeli budem mat az v marci, to je 7 ,esiacov, dufam ze mi to nesposobi nejake problemy ☹
Ako mam babo dost nizko, mam pocit ze mi to prepichne mocovy mechur a nehovorim o tom ako si zo mna robi srandu druha ladvina, uz nech to mam za sebou, nie porod, to vybratie ☹

Baby drzte sa 🙂

hlavinka
12. led 2011

Zbibo: chudacku:o( Preju Ti, at vse dobre dopadne a dej urcite vedet! Myslim na tebe 😉

vlkousek
autor
12. led 2011

tak se chytám každé možnosti,jak to dostat ven. Volala jsem švagrové. co má známou homeopatičku a ta mi napsala nějaký bobule, prej když to budu pít tak do týdne to zatím všichni vyčůrali 🙂 možná je to planá naděje, ale je...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru