Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

hancazivocich
15. led 2011

@vlkousek - pokud budeš mít dnes a zítra pokoj, tak ti to neposunou, neboj... I u nás to proběhlo - ve středu, tuším... 😅

vlkousek
autor
15. led 2011

@mifinka Já už jsem stent měla a strašně špatně jsem ho snášela, tak se ani tak nebojím vyndání, nebo zandání ale spíš tý doby, co bych ho měla v těle. 😒 Když jsem ho měla v těhu, tak jsem jakš takš mohla jen ležet, o malou se staral manža, nebo mamka, ale teď se třema docela živýma dětičkama si to moc nedovedu představit ☹

mifinka
15. led 2011

@vlkousek nějak nechápu proč? pokud je dobře zavedený, nebyl obalený šutrem, tak jsme o něm vůbec nevěděla. Pokud si ho cítila, tak si myslím že byl špatně zavedený...

vlkousek
autor
15. led 2011

@mifinka tvrdili mi, že zavedený ho mám dobře, byla jsem na spoustě kontrolních ultrazvuků. Je fakt, že jsem ho měla osolený. Třeba ho budu snášet teď líp, ale co tu píšou holky, tak většina s ním měla problém. I doktoři říkali, že někdo to v těle prostě hůř snáší. 😉

vlkousek
autor
16. led 2011

tak mi držte palce. Hrozně plaším, že se třeba neprobudím z narkozy, že už nikdy neuvidím nikoho z rodiny... ☹ fakt už mi asi hrabe. Vím, že musím být statečná už kvůli dětem, aby se o mě nebály, všechno to vím, ale pomoct si nemůžu a když přišla dcerka s tím, že nechce, abych odešla, prostě jsem začala bulet a nemohla přestat. Asi jsem jí tím pěkně vyděsila 😠 😠 😠 Bože ať je to za mnou

pink_lady
16. led 2011

@vlkousek neblazni, co by si sa nezobudila 😎 ale plne ta chapem, tie som pred operaciou hystercila...este pred saloi som anesteziologicke trepala ze sa nezobudim ...a potom prisiel doktor a povedal ze ked nebudem sa chciet prebrat tak ma zobudi on 😀 a prebrala som sa etse na stole ...tak klidek, drzim moc palce, myslim na teba a urcite nie len ja 😉

hancazivocich
17. led 2011

@pink_lady - to máš pravdu - drží pěsti víc lidí - já taky 😉

@vlkousek - držíme ti pěsti - určitě se pak ozveš. Touhle dobou už jsi nejspíš na oddělení,.... No, zvlášť, když jsou děti, tak je to o nerv. U nás by bylo asi nejhorší hlídání - z toho bych byla na psychinu já..

@mifinka - opravdu je určité procento lidí, kteří ten stent nesnáší - je to prostě cizí materiál a u někoho se tělo prostě brání..Urologové na to mají i diagnozu - stentové obtíže.
Já zas například musím všude hlásit, že nesnáším stehy - jak je mám v sobě pár dní, tak začnou reagovat. Po břišní operaci mi dokonce vylezly i vnitřní...

mifinka
17. led 2011

@hancazivocich nejsme si tak jistá jestli jsem hp já snášela dobře když mi jednou celý zašel kamenem a podruhé mi sám vypadl.. Ale že bych ho cítila fakt ne.. Podle mě je normální když máš nepřijemnej pocit nebo tak něco, obzvlášt při těhotenství, prcek ti kope do močáku, tlačí na ledviny.. tak ho třeba může nějak posunout... Každopádně takové věcy tělo bere jako cizí těleso tak proti nic prostě nějak bojuje...

hlavinka
18. led 2011

Vlkousek: drzim taky palce, pevne verim, ze to bude v pohode! 😉

vlkousek
autor
19. led 2011

Děkuji, že jste na mě myslely 🙂 Už jsem doma po NEÚSPĚŠNÉ operaci. ☹ ☹ ☹
Uspali mě,koukli tam a měla jsem otok na močový trubici, tak mi to nemohli vyndat, ani rozbít, protože by hrozilo protržení trubice. Tak mi tam dali stent a za 4 týdny pro velký úspěch znovu ☹ Jinak narkozu jsem zvládla dobře, ale ještě na sále, než mě uspali, tak jsem normálně brečela jak jsem se bála, že se nevzbudím 😕 Ale byli tam všichni moc hodný až mě to překvapilo. Jen teda nadstandart za 310kč za noc, kde nejde topení (jsem zvyklá na zimu tak mi to ani nevadilo) a skoro neodtíká záchod... 😒 ani nechci vědět, jak to vypadá na normálním pokoji. No tak musím doufat, že stent budu snášet dobře a že za ten měsíc ještě budou doktoři, kteří mi to vyndaj. Bavila jsem se se sestřičkou a prej to bude docela průšvih až všichni odejdou. Nikdo tam neví, co bude.

hlavinka
19. led 2011

Vlkousek: Ty jo, to je fakt smula:o( A to oni nemohli zjistit, ze mas otok na trubici nejak driv, treba ze sona nebo neco? No, ale asi by Ti stejne museli dat ten stent, protoze kdyz je otok, asi by moc neodtekala, tak jak ma. Chuderko....
Ale vidis, probrala jsi se, dobry 😉 Ja vim, clovek ma proste nervy a nemocnicni prostredi nic moc.
Tak moc drzim pesti, aby Ti ten stent sedl a bylo to v pohode.
No, 310 je nizka cena, nicmene tedy bez topeni a s rozbitym zachodem, to je skoro na reklamaci.
(V porodnici Podoli byl nadstandard nejlevnejsi za 700 a nejdrazsi za 2600,-)

vlkousek
autor
19. led 2011

@hlavinka ty jo a co v tom drahým nadstandartu bylo? za ty prachy by mi tam museli tancovat černoši 😀 Já rodila v Havl.brodě a krásnej nadstandart stál tuším 300kč.

hlavinka
19. led 2011

vlkousek: nebylo tam nic...jen cim drazsi, tim vetsi byl pokoj. Jinak sprcha a zachod na pokoji. Mohl tam s Tebou spat manzel nebo klidne cela rodina 😀 Jinak nevypadal Buh vi jak, starej nabytek atd., Podoli je starej barak, stary okna. Ale teplo tam bylo....To vis, Praha...co na to rict jinyho 😖 Bohuzel.

Jak Ti je? beres nejaky kapky nebo neco?

vlkousek
autor
19. led 2011

@hlavinka No je mi tak nějak slabo,asi jak jsem se tam válela a vypadla z toho denního kolotoče doma. Stent tam cítím,ale nijak moc to nebolí,jen takovej ten tupej tlak. je to znát při čůrání,to docela tlačí,ale když je to moc, tak jsem si vzala homeopatika a pomohlo to. kéž by to takhle vydrželo. Jsem se zapoměla zeptat,jestli mi to budou vyndavat před tou operací, nebo to nechají až mě uspí 😒

pink_lady
19. led 2011

@vlkousek juj to ma mrzi ☹ ☹ no moc moc drzim palce nech to teraz zvladas a potom nech uz sa to podari 😉 😉 😉

hlavinka
19. led 2011

Vlkousek: Tak aspon ze Te to nijak zvlast neboli......to Ti asi vyndaji naraz s tim, ne? Kazdopadne i kdyby vyndavali pred, tak to neni tak strasny 😉

slunisku
31. led 2011

Ahoj holky, všem úplně VŠEM moc děkuji za tuhle diskuzi 😉 Přečetla jsem vše jedním dechem. Stent mám od 7.ledna, nyní jsem 32+0 a poslední týden mě trápí pálení, řezání atd..však vy víte co 😢 Jsem už taky na pokraji sil, ale konečně po přečtení Vašich zkušeností alespoň vím "co a jak". Po dnešní návštěvě urologie jsem měla chuť vraždit 🙄 , narazila jsem totiž na neskutečně arogantního lékaře (shodou okolností mi právě on ten stent zaváděl!!!!) a z jeho přístupu se mi chce zvracet, opravdu zvažuju jestli ho někde tzv. nenapráším 😠 😠 😠
Ale kvůli tomu nepíšu, píšu hlavně, protože jsem Vám chtěla říct, že mi ho zaváděli pod úplnou narkózou, byla jsem uspaná sice jen na 8 min, , ale byla...tak doufám, že na mimi to mít vliv nebude 😒

Míša....

vlkousek
autor
31. led 2011

@slunisku vítám tě mezi námi 🙂 Já to teda nechápu, jak je možné, že někomu tvrdí, že to v narkoze nejde, ani s umrtvením lokálním a někomu to jde? 😠
Já jdu zítra na kontrolu a domluvit si termín na další operaci. Cítím se líp, než když jsem měla stent v těhotenství, ale pořád je to naprd. Připadá mi, že jenom piju a chodím na záchod. A když ne, tak to bolí. Je to nepříjemný, pořád cítím, že tam prostě něco mám a při močení mi až slzičky vytrysknou. A to baštím homeopatika ( teď mi došly, tak vím, že mi pomáhají), piju pampeliškovej čaj a snažím se mít klid na lůžku, co mi doporučili. Fakt to ale se třema dětma nějak nejde skloubit ☹ Představa, že takhle budu nefungovat ještě nejmíň 6 týdnů je hrozná...
O náladovosti a neochotě doktorů cokoliv vysvětlovat bych mohla napsat román 😠

slunisku
31. led 2011

@vlkousek Děkuji za přivítání 😵 Nechápu spoustu věcí okolo doktorů, připadám si fakt jak blbec, protože oni tě do té situace rádi staví. Dnes jsem se málem neudržela a jednu "panu doktorovi" vlepila 😠 Že prý co si jako myslím, že když mám stent tak je jasné, že nebudu bez obtíží!!!Na mou odpověď, že sotva chodím se jen ironicky ušklíbl, asi co si vymýšlím nebo co 😢 Ve finále, mě strašil, že pokud tu bolest neskousnu, tak že mi stent vyndají a budou mi muset předčasně vyvolat porod!!!Chápeš to???Tak jsem samozřejmě řekla, že ho vyndat ještě určitě nechci a že to ty dva měsíce vydržím....
Promiň ke konci jsem už nečetla vše, na jakou operaci jdeš? A se třema dětma, teda klobouk dolů, já se nezvládám ted postarat ani sama o sebe!

vlkousek
autor
1. únor 2011

@slunisku Přesně takovej pocit z doktorů mám taky, i když musím přiznat, tentokrát v nemocnici se snažili a i sestřičky byly moc hodný.
Jdu na vyndání ledvinových kamenů, byla jsem už před 14 dni, ale nepodařilo se jim to vyndat, že jsem měla otok na močové trubici, tak mi dali stent a za 14 dní znovu a lépe! Takže zase ty moje strachy, že se neprobudím z narkozy, a nejhorší, že jsem tam byla tři dny a po návratu mě nejmladší holčička (1rok) pět dní totálně ignorovala ☹

vlkousek
autor
1. únor 2011

Tak mám za sebou kontrolu. Byla jsem objednaná na 12.00, nejmladší dva jsem měla sebou, nejstarší doma, měly o víkendu teplotu, tak nechodí do školy a školky. Ve čtrvrt na 3! 😠 mě teprve vzali a doktor mi zdělil, že teda bych měla mít rozestup od operací nejmíň šest, sedm týdnů, ale že je tu problém, že nebudou anesteziologové, tak mám dvě možnosti: buď to nechat na později a bojovat dál se stentem (je otázka jak dlouho), nebo to udělat dřív s rizikem, že otok nebude ještě splasklej a tudíž to opět nepůjde. Jedna možnost lepší než druhá. No tak jsem zvolila risk dřívějšího zákroku a budu doufat... Takže moje další operace proběhne 18.2.

slunisku
2. únor 2011

@vlkousek Jej to je mi líto, to máš teda taky trápení 😖 Ty močový cesty nám teda dávají zabrat, že??? Držím ti moc pěsti ať ti to dobře toho 18 dopadne 🙂 Budu na tebe myslet, tak dej potom vědět.....

hancazivocich
7. únor 2011

@vlkousek - jen nakukuji, měli jsme úmrtí v rodině a marodí mi malá, tak nějak nestíhám...
Odestup mezi operacema - u tebe bude měsíc - tuším? Je už ok... Neboj.. K tomu - jeslti lékaři budou nebo nebudou, se radši nebudu vyjadřovat! .. Páč mám momentálně určitě tlak nad limitem infarktu, tak proč pokoušet štěstí, že...

vlkousek
autor
7. únor 2011

@hancazivocich děkuju, docela jsi mě uklidnila 🙂 já jsem těm doktorům docela fandila, ale teď si fakt připadám jako jejich rukojmí, sama si stent nevytáhnu... 😒 včera ve zprávách říkali, že v Jihlavě se za čtyři dny budou rušit neakutní plánované operace, tak se fakt bojím, aby mě vzali. Ten stent mě omezuje úplně ve všem a chci už normálně fungovat.Budu prostě pozitivně doufat, že bude všechno v pohodě 🙂

hlavinka
7. únor 2011

Slunisku: Zdravim. A kde Ti to delali? Muj pocit byl skoro stejnej tady v Praze Krci, arogantni doktor, nic nevysvetlil, ani kdyz jsem se ptala. desny.
No, aspon, ze jsi mela narkozu. Neboj se, mimcu to neublizilo. Anesteziolog vedel, ze jsi tehu, tak dal setrnejsi latku a hlavne jsi to mela jen na 8 minut.
Vim, ze zacatu to boli pekelne, ale myslim, ze tak 14 dni a sedne si to. nerikam, ze to nebude uplne v poradku, vzdycky o tom clovek vi, ale uz jsem aspon nemela tak sileny bolesti. I kdyz kazdej je jinej a telo se holt brani....Tak moc drzim palce, abys o tom co nejdriv nevedela a bylo to dobry! 😵

vlkousek
autor
9. únor 2011

holky,prosím,poraďte, vypadl mi stent!!!Byla jsem zrovna v hospodě s kamarádkou, po dlouhý době jsem si myslela, že pokecáme, a cítím, že mám mokrý rifle, ale fest,ostuda jak prase. A doma jsem ho vyndala ☹ Co mám teď dělat? To je tak ponižující já bych se nejraději někam zahrabala.Můžu já být chvíli v klidu???

hlavinka
10. únor 2011

@vlkousek neblazni? fakt? jezis marja, to jsi chuderka:o( 😔
A uz jsi volala doktorovi? musi ti ho tam davat znovu, kdyz uz ho snad nepotrebujes?
Prosim te, jaka ostuda, kamoska pochopi, na cizi se vykasli! 😉

hancazivocich
10. únor 2011

@vlkousek - co bys dělala - nic! Zavoláš na urologii, že ti ten stent prostě vypadl - a hlavně se uklidni! Pokud vyjel, tak vyjel.. Tímpádem nikde nic neblokuje a teoreticky může vyjít i kamínek.......
Zavolej si tam, před plánovaným zákrokem budeš mít nejspíš další ultrazvuk - kvůli městnání, poloze kamínků, atd...
Hlavně se uklidni - to se opravdu stává - já to viděla i přímo na oddělení (ale docela jsem čuměla).. Příšla paní, že se najednou začla počůrávat, že čůrá a neví o tom - začlo mi to docházet o co go 😉

hancazivocich
10. únor 2011

@vlkousek - a vidíš- nakonec sis ten stent sama vytáhla... Tělo se proti němu brání, vypudilo ho u tebe... 😅

hlavinka
10. únor 2011

@hancazivocich to je stejne divny, jak mohl vypadnout aniz by to citila? to byl nejak divne zahaknutej, ne? mne teda rikali, ze vypadnout nemuze, na konci te spiralky jsem mela jakoze hacek nebo takovy stetinky, ktery to pry drzej v ledvine....tak nevim. Bud to blbe zavedli nebo meli nejakej jinej stent, nez jsem mela ja.
No, chudak Vlkousek. Ale aspon si myslim, ze ted ji ho davat nebudou a jak rikas, kamen by taky mohl projit, kdyz prosla tahle hadicka
tak moc drzim palce, Vlkousku 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru