Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

hlavinka
11. říj 2013

@dinnuska jeje, to je mi lito ☹ Tak lepsi ho vyndat ted, nez aby to pak neslo.
Neboj se, kdyz lekarka z Genetu rikala, ze to bude ok, tak to bude ok. Ja jsem treba letela 2x a to jsem jeste nevedela, ze jsem tehotna a taky bylo vse v poradku. Takze kdyz budes mit tu zasteru, tak to bude dobry!! Drzim moc a moc palce! 😉
A kdy na to jdes, nebo uz jsi byla?

dinnuska
11. říj 2013

@hlavinka Ahojky už jsem byla v pondělí. v neděli mě chytla kolika. stent byl zacpanej solí

hlavinka
11. říj 2013

@dinnuska a jak, ted je to lepsi? mas miso nej dalsi?

dinnuska
12. říj 2013

@hlavinka
je to o mnoho lepsi akorat mi teda nechteli davat zadnou lokalku nic. takze ani malyho oblbovaka. ja je chapu ale vyndavat to pres rozdrazdeny mocovody a cpat ho tam zpatky uz znovu fakt nechco. jinak je to o mnoho lepsi. Akorat se musim vyvarovat slanejsim vecem celkove no....

hlavinka
12. říj 2013

@dinnuska uf, to jsi si tedy uzila ☹ nechapu, jak jsi to mohla vydrzet. Pro mne zavadeni stentu na zivo teda bylo dost silny kafe ☹
Tak drzim palce, at Ti tenhle stent vydrzi az do sestinedeli a mas klid! 😉 😵
A budete si chtit nechat rict pohlavi miminka?

dinnuska
12. říj 2013

@hlavinka

😀 jako priste doufam, ze uz zadny nebude. Za ziva uz nikdy 🙂 a hlavne dalsi kontrola rtg ...to bych si to nechala vytahnout radsi a byla lezak do konce porodu 😀 . Uz vime, co to bude, holcicka a mame i jmeno Sabina 🙂 ale jediny o co se modlim at je zdrava ...

hlavinka
15. říj 2013

@dinnuska to je hezke jmeno, to hned tak nikdo nema 🙂 Verim, ze zdrava bude. Ja jsem s Adelkou mela nekolikrat ATB jeste do 20. tydne, pak ten stent a zase ATB a je zdrava jako ripa 🙂

dinnuska
17. říj 2013

@hlavinka

jako vybrat jméno bylo fakt něco, s mužským jsme se ztěží dohodli :D ale aspoň , že to takhle dobře dopado . kdyby to vydrželo ještě deset tejdnů budu ráda

hlavinka
17. říj 2013

@dinnuska Urcite vydrzi! 😉 Jo, my jsme se sice dohodli na 2 az 3 jmenech, ale pak to byl celkem taky boj 😀

dinnuska
23. říj 2013

@hlavinka

to my taky a pak to začlo :D

dinnuska
25. říj 2013

@hlavinka

tak první kontrola v pohodě :o) . Stent drží, žádné bakterie v moči nevedu 😀 , akorát mě teda ledvina tlačí, ale zjistila jsem, že to bude stent samotnej když se prostě nějak ohnu, hlavně když spím schoulená v noci na boku.
Držím dietu kvůli soli-sodíku a piju colu :D prej ji mám pít ....no děs běs toto

hlavinka
29. říj 2013

@dinnuska tak to jsem rada, ze stent drzi a ze nemas bakterie 🙂 Taky jsem slysela, ze cola se doporucuje pri nejake diete a taky vim, ze vybublinkovana umi zklidnit zaludek pri zvraceni (po lzickach). S tou soli je to blby, ja teda vim, ze solim celkem dost, ale napriklad poradny vyvar si neumim predstavit bez soli. Ale jasne, musi se to omezit. Tak se drz 🙂 😉

dinnuska
31. říj 2013

@hlavinka no jako nesolenej vývar bych asi nepozřela :D

aktata
4. kvě 2014

Já jsem to zažila včera. Byla to největší bolest v mém životě a ještě 2 hodiny po zákroku jsem brečela bolestí. Měla jsem hodně zanícený močák i ledvinu a dělali mi to bez jakýhokoli umrtvení ☹

smartis1
25. lis 2014

Holky mam dotaz, jaka je sance, ze mi budou zavadet stent i v 2. Tehotenstvi? V prvnim mi ho zavedli ve 36.tt.
Chytlo vas to ve druhem tehotenstvi drive, nebo je tu nejaka stastna duse, ktera ho pri 2. nemela?

jankai79
8. únor 2015

Ahojte. prosím Vás chcela by som sa opýtať ohľadom toho stentu, ja nie som tehotná, ale tiež mi ho zaviedli pred dvoma týždňami,tatiez bez narkozy a za ziva , a to nie som ani tehotna (dost to bolelo), zo začiatku po zavedeni to bolo v pohode, ale teraz ma to pichá dolu a normálne ked som sa umyvala som si ho nahmatala dolu taky ostry koniec ako drot, je to normalne?? alebo sa mi nejak uvolnil? ked sedim ma to boli, neviem ci mam ist s tym k urologovi, alebo to nie je nic nezvycajne, dakujem

mamina1993
30. kvě 2015

Holky mám taky zavedený stent, už asi 4měsíce,a včera jsem začala čůrat takové kousky sražené krve, měly jste to taky? Myslím že by to mohlo být od toho,že mě do toho kope prcek,tak se to nějak podráždilo,a proto čůrám ty kousky,ale nwm no :(

kvetacek1
19. srp 2015

ahojky holky tak ja se take přidám , ve 14 tt zaveden stent 😒 od te doby hrozná bolest a porod o 2 měsíce dříve. Jen si vzpomenu je mi zle , ted uvažuji o 2 mimku , ale bojim se kort ted když mi našli v ledvine 8 mm kamen který se utvořil pravě díky stentu . Je uložen v kanálku takže mi ted vubec nevadí a ja právě hledám radu , jestli si ho mam před dalším tehu nechat vyndat , nebo počkat , protože to že budu mít opět stent mám na 90 procent 😒 a bojim se ,ze se mi utvoří znovu kámen a budu muset na operaci zase.

kvetacek1
19. srp 2015

@mamina1993 ahojky ja jsem je tam take mela a docela velike . mě ten stent vubec nesedl 😒

novina
19. srp 2015

@smartis1 U prvniho mi zavedli stent cca ve 32. tydnu a druhe tehotenstvi byly ledviny v poradku a stent se mi vyhnul 🙂

kvetacek1
19. srp 2015

tak to ti strasne závidím a dala si mi naději 😲 , třeba to taky dám

smartis1
20. srp 2015

Tak jak jsem jiz psala, byl mi u prvniho tehotenstvi zaveden stent, nyni u druheho tehotenstvi bez problemu a bez mestnani, jsem jiz 39.tyden, tak to uz snad doklepu.

mamina1993
23. srp 2015

@kvetacek1 Me prave taky vubec nesedl. Rvali mi ho za ziva,ale je zkamenely,takze ho strihl,vratil zpatky a ve ctvrtek jdu na vytazeni pod narkozou. Cele tehu jsem mela horecky,i ted po porodu,a doufam ze to zmizi!! Az ho vytahnou. Ty jsi mela komplikace pri vytazeni? :O. Snad te to ted mine 😲

kvetacek1
24. srp 2015

@mamina1993 ahojky tak mě vyndali stent za živa , ale to nebolelo vůbec . Můžu ti říct že ůleva byla už sekundu po vyndání . tam jsem šla v horečce a v pokleku a z ordinace jsem běžela. v okamžik vyndání jsem ůplně cítila , jak mi vnitřnosti zapadli na svoje místo jak puzzle. tim okamžikem klid jen se mi udelal ten kámen v kanálku. tak se neboj a těš se 😉

mamina1993
25. srp 2015

@kvetacek1 dekuju moc,to se mi ulevilo. No, snad budu mit uz pokoj. Bude mi chybet maly, ale aspon se mu pak konecne muzu venovat naplno, i kdyz toho curani potom se docela bojim 😖 , potom zastrihnuti to bolelo silene a curala jsem kaminky a krev.Preju ti at se ti to vyhne 😉

whoknows
8. říj 2015

Ahoj všem. Bohužel mě také před měsícem neminul stent do pravé ledviny a od té doby mám hrozné problémy, bolesti, průjmy. Nejsem schopna chodit a celkově normálně fungovat. Sestra v Motole mi říkala, že většina těhotných se zavedeným stentem rodila dříve. Proto bych se Vas chtěla zeptat jaká je Vaše zkušenost? Donosily jste fo termínu nebo jste porodily před? Díky za odpověď.

smartis1
8. říj 2015

Ahoj @whoknows ja skutecne diky stentu rodila drive, stent zaveden 34.t.t. Musela jsem brat 2 tydny antibiotika a presne 12 hodin po posledni tabletce antibiotik zacaly porodni bolesti a porod. Drzim palce, at je vse bez bolesti

whoknows
9. říj 2015

Ještě někdo prosím?

mamina1993
11. říj 2015

U mé nikdo předčasný porod neřešil, přišlo to na mé samo v 38.tydnu.

hlavinka
14. říj 2015

@whoknows
Ja jsem tyden prenasela i se stentem 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru