Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

hlavinka
12. led 2011

Vlkousek: homeopatika dobry, vyzkouset se da vsechno....
Nasla jsem jeste bylinky, ktery treba pomohli mne - mela jsem porad zanety zenskych organu a taky to melo dobry vliv na otehotneni (mela jsem Kotvicnick). http://www.nadeje-byliny.eu/?searchstring=ledvi... ale treba tam najdes neco na ledviny. Mozna kdybys jim napsala dotaz, pomuzou Ti. Jinak uz mne nic nenapada, co by eventuelne mohlo pomoct.

pink_lady
12. led 2011

@vlkousek ale co by som sa dokazala postavit na odpor keby vies ako som tam hystercila 😀 😀 😀 😀 ze si ma musia doteraz pamatat 😀 z tych bylin mne este velmi pomohol caj zo chance piedra vola sa to aj "drtic kamenov"...mozno v nejakom bio obchode by sa dal hned kupit posobi aj proti bolesti, ma spazmolyticky ucinok, inak viem sa da objednat z internetu

@hancazivocich ano to jejasne keby je zimnica a horucka to uz je nebezpecne, to hrozi sepsa uz tak mi to aspon moj obvodak vysvetlil, ten ma dost chapal ze nechcem nechat 8 tyzdnove babo doma a ja v nemocke...ze keby ma take nieco chyti ze mam hned volat zachranku

@zbibo moc drzim palce nech porod prebehne bez problemov 😉

pink_lady
12. led 2011

@vlkousek ten chanca piedra caj vraj ma podla studii az 98 % ucinnost ---

inak k tym narazovym vlnam, ja som pocula ze to robia tiez cez cik trubicku, a niektorí to opisovali ze to hodne boli... 😕

hancazivocich
12. led 2011

@pink_lady - jenže oni někdy příjdou s tím, že si mysleli, že je ta zimnice třeba z horký vany, vyčerpání, bolestí, atd.. Že je nenapadlo se měřit, víš? A lup - přivezou je s 39tkou...

Já naprosto chápu - že se nikomu nechce nechávat takhle malé dítě (děti) doma samotné.. Sama taky dělám vše proto, aby se to nestalo....a dost doktorů to i chápe a snaží se to řešit ambulantně - i to většinou napíší do papírů - vzhledem k tomu, že má doma např. 8týdenního kojence, preferuje pacientka ambulantní péči - a ani nedají podepisovat reverz. Ale ne každý...

Ještě pomáhá kamínek ,,vytřásat" poskakováním po schodech. Ale hodně lidí to nedělá, protože má strach z další koliky..
Jinak se fakt doporučuje čůrat do nějaký nádoby a pak to cedit - přes sítko na čaj např... A pokud něco vyčůráte, tak to na urologii odnést a oni to pošlou na rozbor...

hancazivocich
12. led 2011

@pink_lady - rázové vlny - se provádní s nějakou oblbovačkou do žíly, někteří jezdí vysmátí, ale někteří tvrdí, že to dost bolí... Něco ... jako když tě kopou do ledvin....Ale nevím procentuelně - kolik na kolik - to bych lhala...

hancazivocich
12. led 2011

@pink_lady - cik trubičkou myslíš stent nebo katetr na čůrání? S katetrem určitě néé - pokud ho někdo má, tak ho naopak buď chtějí odstranit, nebo zašpuntovat 😉

pink_lady
12. led 2011

@hancazivocich cik trubkou myslim normalne mocovu ruru, ze akoze do vnutra sa dostavaju cez mocovu ruru, ci nie?
no na SR nsom vela pocula ze rozrazaju "zaziva" 😕 a celkovo, nas primar na urologii hrozne "setri" dokonca aj kamene vyberal niektorym za ziva...ked som toto pocula tak akoze nohy na plecia... 😕 ale fakt bol strasne neprijemny, vrieskal po pacientoch, nechutny bol....zima bola, a on ze kurit netreba, treba sestrit, tak urologia a my sme sa klepali v zime...na vizite takej mladej doktorke vynadal za to ze dala pani co sa sazovala na palenie pri moceni spravit rozbor mocu ze preco rozhadzuje peniaze ...tak asi tak to tu u nas chodi 😕 😀

hancazivocich
12. led 2011

@pink_lady - teda, mý nervy, fakt - bych mu to nechala udělat - všechno a za živa.... Tfuj
Nee - premedikuje se na Lerv - píchá se do žíly silný lék na bolesti - opiát... Takže je to něco jako slabá narkoza...

pink_lady
12. led 2011

@hancazivocich ked som tam lezala tak islijednej babicke vyberat kamen ...a mala ho tak ze uz "povolili" narkozu ale ze nech si radsej vyberie oblbovak do zily lebo ze ten je lacnejsi...a ked prisla anesteziologicka tak ze ci jej sisi si davat len do zily lebo ze to moc nepomoze...tak ja neviem 😕 inak presne ja by som mu vsetko spravila za ziva co on robi pacientom, ako taky masiar...bez citu uplne...a este jedna perlicka na izbach miesali aj zeny s muzmi 😝 😀

hancazivocich
12. led 2011

@pink_lady -???????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😲 😲 😲 😲 😲
Ale to si děláš srandu - už fakt, snad, že jo?

pink_lady
12. led 2011

@hancazivocich pozeram, ze mate dnes narodky? tak ze vsetko najlepsie malej slecne 😵

pink_lady
12. led 2011

@hancazivocich nie nerobim ... 😝

pink_lady
12. led 2011

@hancazivocich ako nebolo to vzdy ze zeny a muzi spolu, my sme boli len 4 zeny ale boli naozaj aj pomiesane izby, vraj miesta nie je...lebo ako normalne tam jedna chodba boli muzi aj zeny alebo ked neboli pomiesany na izbe, tak napr boli tak ze jedna izba zeny druha muzi a mali spolocne sprchy

hancazivocich
12. led 2011

@pink_lady - děkujeme za přání... Za chvíli mi ďáblík vstává, bude po klidu..
To snad ani není možné - s tím systémem.. Ale já už se snad ani radši ničemu nedivím.. 😖 😖

pink_lady
12. led 2011

@hancazivocich nastastie je to jedine oddelenie s takymto systemom v nasom spitaly...dufam ze uz tam nikdy nepojdem 😀

hlavinka
13. led 2011

vlkousek: tak co, jak jsi dopadla?
😲 😕

vlkousek
autor
13. led 2011

Holky moje zlatý ☹ ☹ ☹ V pondělí nastupuji do nemocnice a v úterý mi budou kameny vyndávat pod narkózou ☹ Městnání se sice nezvětšilo, ale ty kameny mám dole v močovodu a rázovou vlnou by se to na tomhle místě prý dělalo hůř a prý se občas stává, že to jenom rozdrtí na víc kusů a pak stejně musí ven při operaci. No ale dobrý je, že tam dnes byl ten fajn doktor, co mě vyšetřoval v těhu a hned je to jiný, všechno mi kolem toho vysvětlil, žádný strašení jak ten před tím. Zamluvila jsem si hned nadstandart, protože upřímně, když tam vidím ty záchody pro x lidí a v jakým je to stavu, mám strach, abych ještě něco nechytla 😉 Asi mě nemine stent po operaci, ale snad to nebude tak hrozný, jako v těhu. Mám spíš teď tak nějak obavy z tý narkózy, abych to dobře snášela a aby to potom dole moc nebolelo. 😖 Jinak homeopatička mi dala hafo kuliček a věří tomu, že to do pondělka ještě vyčůrám 😕

hlavinka
13. led 2011

jejeje, Vlkousek, to je mi vazne moc lito:o(
Aspon, ze tam byl dobrej doktor.
hele, ted uz vis, ze i na zavadeni stentu muzes mit narkozu, takze to bude v pohode. uznavam, ze i ty bolesti po zavedeni jsou desny, ale aspon ze to zavadeni nebude bolet. tak moc drzim palce!! 😉

vlkousek
autor
13. led 2011

@hlavinka já se pořád utěšuju, že teď už se budu moct narvat lékama proti bolesti, když mě ten stent bude bolet. 😉

pink_lady
13. led 2011

@vlkousek no, este mas cely vikend pred sebou - ak mas ten rowatinex kvapky a pi pi pi pi pi ci urolog caj kolko zvladnes naraz aj 2 litre naraz acj plzna supni do seba ...a mozno sa tomu vyhnes...ked mas ten kamen tak nizko tak mas vacsiu sancu ako keby bol v oblicke 😉 a ked nie tak sa drz potom 😉 a ze po vybrati kamenov pomaha tiez vela pit aby ta bolest pri courkani bola mensia...

pink_lady
13. led 2011

ach jo ten moj pravopis a preklepy 😝

hlavinka
14. led 2011

vlkousek: jo, to je taky vyhoda oproti tehu.....aspon tak
ale jeste je vikend, jak psala pink lady, tak treba to vycuras 😵

hancazivocich
14. led 2011

@vlkousek - a proti pondělku se ti to hnulo? Já ti říkala, že tam bude jinen doktor.. Tak jsem ráda, že byl hodnější..
Jinak - to homeo je i volně prodejný v lékárně? Nebo musíš přímo za homeopatičkou?

Jo - pokud užíváte rowatinex, je i v bobulkách - hodně lidí tvrdí, že kapky jsou nepoživatelné.. Dráždí žaludek, ty bobulky se snést dají..

Držím pěsti - ať to dáš dobrovolně - a bacha - budeš vyplňovat dotazník na způsob uspání - jeslti chceš spát, nebo píchnout do zad.. Pšt - ale když dáš celkovou, tak tě možná budou lámat na píchanec do zad. Pokud jsi přesvědčená, že chceš spát, tak se nenechat... 😉

vlkousek
autor
14. led 2011

@hancazivocich homeo některý jde koupit, jiný je na recept, ale je lepší, když ti homeopatička poradí, co je na co dobrý, protože u každýho je to jiný. Jinak Rowatinex mám tobolky. uspat myslím, že pro mě bude lepší celkově, viď? Sice mi dala i homeopatika na zklidnění, ví že jsem srab a bojím se, no ale stejně se děsně bojím. O těch homeopatikách jim mám asi říct, že to zobu viď?

hancazivocich
14. led 2011

@vlkousek - to je na tobě, ale asi jo - i když nad tím asi mávnou rukou.. Oni všeobecně tomu doktoři moc nevěří 😅 Klííd - já jsem srábek možná - teda nejspíš větší než ty 😝 Hlavu vzhůru - to zvládneš... Tak třeba to fakt vyčůráš sama - hlavně, když už je to až dole...
Jo a taková perlička - u mě chodily ,,nenápadně" kontrolovat kliky - po porodu - jestli tam fakt nejsou 😅 😅 😕

pink_lady
14. led 2011

ahojte mna dnes tak rozbolela ladvina, uplne citim ako sa mi to tam hromadi ☹ boze ja uz nechcem 😝
co sa tyka rowatinexu ja som s kvapkami problem nemala mala som sice aj tabletky ale tie sa mi zdali ze nemali az taky ucinok, brala som ich viac menej len preventivne ked uz bol vtedy kamen vonku.

vlkousek
autor
14. led 2011

@pink_lady ☹ teda to je snad nakažlivý ☹ ☹ ☹ Jenom doufám, že mi to vytáhnou všehno naráz a bude klid. Ty jsi někdy byla na vyndání, nebo jsi se toho vždy zbavila sama?

pink_lady
14. led 2011

@vlkousek zatial nastastie som to vzdy sama dostala zo seba...dufam ze sa mi to vecne ignorovanie urologov nevypomsti 😝

mifinka
14. led 2011

@vlkousek koukám že stresuješ z vyndání stentu 🙂 u nás se dělá bez jakkéhokoliv uspání nasazení i vyndání.. Já jsem ještě po operaci močových cest takže měli celkem problém to dobře trefit, takže jsem na sebe ještě čučela na televizi.. je to nepříjemný, ale já nemám všeobecně ráda zákroky s roztaženýma nohama.. Dávali mi ho 2x, během 3 měsíců, poprvý totálně zašutrovatěl a udělal víc škody než užitku.. To byla bolest když to vytahoval potažený kamenem.. Nemluvím o tom že jsem minimálně týden brečela při močení na záchodě než přišli na to proč když jsem zánět neměla.. No a podruhý jsem šla na záchod taky jenom čurat takže žádný extra velký tlačení a vyjel sám.. Pak mi ho chtěki ádt ještě jednou ale už jsem měla jen měsíc do porodu a řekla jsem jim že už stím nesouhlasím takže jsem konec těhotenství pak konečně prožila normálně..
Fakt se neboj, není to nic z čeho by se umíralo 🙂

vlkousek
autor
15. led 2011

Teda já snad vyžeru všechny pakárny. 😠 Včera jsem měla nějakej střevní bacil, či co, večer jsem zvracela a celou noc běhala s průjmem 😖 Teď už dobrý. Naše děti tohle teď měly všechny taky a taky to trvalo jen jednu noc. Myslíte, že mi kvůli tomu tu operaci přesunou? Teď, když už jsem s tím smířená, tak bych docela nerada.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru