Máte zkušenosti se stentem v měchýři v těhotenství?

vlkousek
20. zář 2008

Ahoj ráda bych se dozvěděla, jestli někdo prožil něco podobného, jako já. Asi v sedmém měsíci těhotenství mě strašně bolelo břicho a pořád jsem musela chodit na malou. Nakonec jsem skončila v nemocnici, kde mě honili od jednoho k druhému a nakonec mi byl zaveden stent do močového měchýře. Asi nemusím psát, že to nebylo nic moc příjemného, ale na chvíli to pomohlo. Po celou dobu těhotenství jsem ale nemohla skoro chodit, bylo to, jako by mě někdo jezdil pilkou v močáku. Pořád mi u doktora tvrdili, že je všechno v pořádku, že to nemůže bolet. A tak jsem jenom ležela. Po porodu mi to stejně hnusnou cestou vyndali. Chtěla bych další mimi, ale mám strach, že to zažiju znovu, což prý je pravděpodobné. Zajímalo by mě, jestli by něco nepomohlo, nějaké cvičení, nebo léky(infekci jsem žádnou v močovém měchýři neměla),abych tomu zabránila. Nikde o tomhle problému nemůžu nic najít a doktoři se taky moc nepřetrhnou mi něco říct, ale nemůžu být přeci jediná, kdo to zažil?!

quinny
20. zář 2008

vlkoušek nevím zda mluvíme o tomtéž, ale stent je jakási hadička s otvory, neměl tedy být v měchýři ale z ledviny do močového měchyře 😉 vlastně jakoby podpírá a zprůchodňuje močovod (cestu z ledviny do měchýře) 🙂 jeden jsem v těhotenství vlastnila a zřejmě jsem tedy měla větší štěstí na dr. než ty, ale bylo mi vysvětleno že v dalším těhu mě to čeká znovu i kdybych se na hlavu stavěla ☹

quinny
20. zář 2008

já teda na záněty moč. měch. v těhu trpěla (spořádala jsem spoustu preparátů z brusinek a stejně mě to nezachránilo), a nakonec to tedy někdy okolo 30tt vyústilo v ledvinnou koliku - šílená bolest nemá smysl popisovat. 😢
pan primář na urologii mi na Uz ukázal dilatovanou ledvinu- příčinu tý šílený bolesti stent nevyhnutelný - zaveden v krátké narkoze- pár dní v nemocnici. úleva obrovská, i když skoro 24 hodin cévka v moč. měch. pro mě skoro nepřekonatelný problém. 🙄 😖
a pak už do konce těhu hnusné pocity v měchýři, přesně jak popisuješ- vlastně ten konec stentu dráždí stěnu měchýře jak mi bylo vysvětleno. na to mi pan dr. poradil jenom hooooodně pít, že na to nic jiného není. a je tedy pravda, že dny kdy jsem se dokázala opravdu donutit vypít toho hodně mi bylo líp 😉
jinak pití v těhu byl pro mě problém už od začátku a to si v normálním životě myslím že jsem dost žíznivá, ale v těhu to prostě nešlo- tak si namlouvám že v příštím těhu se s tím pitím prostě poperu a musí být líp 😅

vlkousek
autor
20. zář 2008

Je možné, že mluvíme o tom samém, jak říkám moc o tom nevím a nemůžu to z doktorů vypáčit. Přijde mi, že se mnou mluví, jak s negramotnou.Moc jsi mě nepotěšila, pořád jsem doufala...budu si to hodně rozmýšlet. Ty jsi s tím fungovala bez problémů?

luucia
20. zář 2008

vlkousek, já tomu moc nerozumím...asi píšeš spíš o cévce do močového měchýře než o stentu, ne? a to ti jí tam dali jen proto, že jsi chodila častějc čůrat?? 😕 😕

vlkousek
autor
20. zář 2008

Tak nevím, mě to zaváděli "za živa" a žádnou cévku jsem neměla.

vlkousek
autor
20. zář 2008

Šíleně mě bolelo břicho a tvrdili, že je to stent, ale fakt těžko říct

quinny
20. zář 2008

zavádět se to může i zaživa, já měla tu narkozu spíš kvůli té kolice, protože už tak jsem lezla po zdi a ještě kdyby mi to chtěli zavádět za živa, jinak zaživa mi to pak vyndavali po těhu.
ac kde ti to dělali?

quinny
20. zář 2008

u mě se nevědělo jestli ta kolika je oprAvdu jen ze zánětu a z toho zůžení močovodu v těhu (nebo jestli tam náhodou není kámen)

vlkousek a co nějakou zprávu od dr. nemáš?

vlkousek
autor
20. zář 2008

Dělali mi to v Havlíčkově Brodě, se kterou jsem jinak moc spokojená

quinny
20. zář 2008

pardon jdu kojit, pak se vrátím

vlkousek
autor
20. zář 2008

Zprávu mám asi v kartě a jelikož jsem změnila gynekologa( jedním z důvodů byla právě neochota mi něco vysvětlovat),tak jí asi jen tak nedostanu. Ale kdybych zašla přímo na tu urologii, tak by mi jí asi měli dát co? Zajímalo by mě, čím se to stane, první těhotenství jsem měla v pohodě a nikdy jsem neměla žádný záněty, nebo problémy.

quinny
20. zář 2008

no je to tlakem dělohy, třebas jí v prvnm těhu měla natočenou nějak jinak, že to nevadilo.
být tebou zašla bych si na urologii a prodiskutovala to s tamním dr. 😉

vlkousek
autor
20. zář 2008

Asi jo, budu se k tomu muset dokopat, já ty doktory moc nemusím. Ale díky, aspoň vím, že v tom nejsem sama.

dejna3
20. zář 2008

Ahojte, no ja som mala tiež to "šťastie" a v 9tt som skončila s obrovskými bolesťami ľadviny, po tom, čo som asi 24 hod. vôbec nebola na "malej" na urologii, kde mi bez akýchkoľvek tlmiacich liekov a injekcii DJ stent zaviedli 😠
Môj problém bol, že mi z obličky absolútne neodtekal moč, ostával tam a ľadvina mi brutal opuchla a to teda boli bolesti 😢 Mne sa ihneď po zavedení uľavilo a bolesti postupne prešli úplne. Po čase mi začala robiť problémy a tiež mi kázali len veľmi veľa piť, čo som aj robila, denne asi 4 litre tekutín. Po zavedení stentu som bola ešte 2 krát v nemocke, lebo som mala krvavý moč. Po 2 mesiacoch už nezabrali ani lieky v nemocke, stále som krvácala, spodok ma štípal, rezal. Bola som zúfalá 😒
Napokon mi hadičku vybrali a zistili, že sa mi vytvorilo neskutočne veľa kameňov 😖 primár čumel na hadičku, úplne obalenú kameňmi, a vravel, že to ešte teda nevidel... To bol vlastne aj dôvod toho, že som krvácala a mala som bolesti...
Odvtedy, bolo to v cca 19 tt, fungujem bez nej, ľadviny ešte stále nie sú celkom v poriadku. Chodím pravidelne na kontroly a trochu sa to upravilo (bez akýchkoľvek liekov), sledujú ma a pokiaľ nemám bolesti, nič so mnou nerobia. Som veľmi šťastná, že som to vydržala do pôrodu (už sa hádam nič nestane) a potom neviem, čo bude...
Nikdy predtým som problémy s obličkami nemala, dokonca som v živote nemala ani zápal močového mechúra. Tiež mi nikto nevedel zdôvodniť, čo to spôsobilo, vravia, že asi hormonálne zmeny... Takisto som mala problém zohnať nejaké info o tejto "hadičke". Tak čakám, čo bude, až porodím ..
A ešte k tej hadičke - pokiaľ je správne zavedená, tak by si ju nemala cítiť a vôbec by nemala robiť problémy 😉

vlkousek
autor
21. zář 2008

dejna3,já taky byla v nemocnici, moč jsem měla krvavou, ale to mi tvrdili, že je normální. Naštěstí mi díky bolestem porod vyvolali o dva týdny dřív, tak jsem byla ráda. když mi to vyndavali, tak jsem taky měla slzičky, protože mi přišlo, jako bych na té hadičce měla korálky podobné soli. Když jsem pak šla na záchod v domnění, že už bude všechno dobré, tak jsem skoro zakřičela bolestí, asi jak to bylo podrážděné, tak to šíleně pálilo. Od té doby už byl ale klid.

dejna3
21. zář 2008

vlkousek, presne tak som to mala po vybratí aj ja. Spodok podráždený, keď som šla na WC všetko ma štípalo ..
Tie korálky ale boli s najväčšou pravdepodobnosťou kalcifikáty, čiže kamienky, ktoré sa Ti tam usadili. To je normálne. Ibaže ja som ich mala strašne veľa, primár bol zhrozený. Krvavý moč podľa mňa nie je normálny, lebo doktori krútili hlavou a nevedeli prísť na to, prečo krvácam. Hadičku som mala zavedenú správne - a vtedy by fakt nemala robiť žiadne problémy (okrem neustáleho behania na WC) - mne sa v tele zrejme tými hormonálnymi zmenami zmenilo aj prostredie a vytvorili sa tie kamene.. A tým že ich bolo veľmi veľa, tak mi tlačili a rezali steny v mechúri a močovode - a preto tá krv... 😒

Inak tiež som bola zúfalá z toho, že som nenašla nikoho, kto by s tým mal osobné skúsenosti počas tehu, resp. aj na nete je málo informácií a najhoršie je, keď človek nevie, čo ho čaká.. Každý na mňa vypliešťal oči, keď som mu povedala o hadičke 😀

A Tebe lekári povedali, že pri ďalšom tehu sa to zrejme bude opakovať ? 😕

vlkousek
autor
22. zář 2008

dejna3,mě řekl, že pravděpodobně jo, ale pořád doufám, že se to nestane. Moc bych třetí mimčo chtěla, přesto, že mi každý říká, že mám dvě, tak ať jsem ráda. jenže já nějak cítím, že to třetí ještě chci, že bych bez něj byla neštastná. Pořád se ale bojím té hadičky a tak to oddaluju. Namlouvám si, že jsem to vydržela jednou a že to určitě nebylo tak hrozný, ale když se zamyslím, tak je to lež, protože to hrozný bylo, ta bezmoc, odkázaná na ostatní a nikdo mi to nevěřil a mysleli si, že jsem hysterka.Říkali mi, že jsem "jenom" těhotná, a kamarádky kroutily hlavami, že o tom nikdy neslyšely. To je na tom njehorší, když máš nevolnosti, to si většina prožila taky, ale takhle...???

roasha
22. zář 2008

dievcata,tak to poznam,ja som mala obl.koliky/obl.kamene/ na prelome 6-7mes,tiez mi zaviedli stent-bez oblbovaku/v BB/,len ja som nemala to stastie,aby mi uplne pomohol-nechytil tvar mechura. 😖 v priebehu 3dni mi ho napravali 5x/bola som prvy pacient,pri ktorom sa to stalo-obcas sa stane,ze je to 1z1000,ze to musia napravit 2x/!to uz som fakt bola hysterka,a bala sa ist na wc,ze to bude zasa von. 🙄 najprv to robili pod sonom,ale mala bola zrovna otocena na tu stranu,nozkami mi okopavala oblicku plnu kamenov-super kombinacia,potom uz boli aj dr.,vytoceni,tak to urobili pod rontgenom! 😕 ale zasa to vydrzalo len pokial som nesla na wc,tak to ma uz vytocilo/nevedela som uz povedat,ci je krv z kolik,alebo z tolkeho vrtania/,dala som si to na reverz vybrat,a prasila som domov. 🙄
potom uz len kontroly,aj to si primar myslel,ze bez nich nevydrzim od kontroly do kontroly/mestnanie.II-IIIst/,ale bolo to presne tak,ze na kazdu bolest sa da zvyknut,a tehu som dotiahla do uspes konca.po porode na kontrole uz po kamenoch nebolo ani stopy. 😅
urolog.caj som pila na litre. 🙂

dejna3
22. zář 2008

roasha, bože, Ty si si to teda tiež riadne vytrpela 😖
A zmizlo Ti po pôrode aj mestnanie?
Mne doktorka tiež tvrdila, že keď mi stent vyberú, že aj tak sa mi to ešte počos tehu vráti. No a nejakým zázrakom som prežila aj bez neho. Mestnanie síce mám aj teraz, ale zrejme nie v takom rozsahu, že by mi to spôsobovalo bolesti. Pred nejakými 3 týždňami zo mňa vyšiel ďalší kamienok ...
Ja už neviem, nahováram si, že veľmi veľa urobí asi aj psychika - skrátka som si stále opakovala, že to musím nejako zvládnuť a vyšlo to 🙂

roasha
22. zář 2008

po porode tam bol este pravidelne tlak/cca rok-ale nic strasne/teraz uz len obcas,dalo sa to ustat cajom.
koliky pocas tehu su zakerne v tom,ze mozu spustit porod,pokial je to malo tt.... ☹
dejna,ale ty si uz "za vodou",mne stale dr.hovoril,vydrzat aspon do 30tt. 🙂

dejna3
22. zář 2008

no teraz už je to v pohode.. ale aj tak som zvedavá, či mi to zmizne po pôrode 😕
inak ja som asi od mája non stop "fičala" na melónoch a sem tam aj nealkoholické pivo ... to mi doporučil primár 😀
a tiež mám obavy, že pri ďalšom tehu ma to znova čaká 😒 ale zase - čo človek neurobí pre tie naše zlatíčka 😵

vlkousek
autor
24. zář 2008

ještě jsem si vzpoměla, že mi dělalo moc dobře ležet v teplé vaně, tam mi bylo nejlíp, žádně bolesti, tak snad to některé z vás pomůže. Půjdu do těhu znovu a budu doufat...

hlavinka
11. lis 2008

Ahoj holky, tak ja bych taky prispela troskou.
V 34 tt (takze ted) mi byl kvuli velkemu mestnani v prave ledvine zaveden stent mezi moc. mechyrem a pravou ledvinou.
Zavidim tem, ktere mely nejake umrtvni nebo narkozu (nevedela jsem, ze je v tehu mozna).
Delali mi to zaziva v prazske Thomayerce. Opravdu se desim toho, ze stejnou cestou, jako to slo tam, to musi jit ven 😢
Ackoliv kazdy rekne, ze to nema bolet, tak jsem na tom stejne - tzn. pichani, rezani, bodava bolest. V podstate muzu jen lezet na levem boku, chozeni a sezeni jen ve velmi male mire. Fakt chci videt, jak dojedu na vsechny vysetreni, ktere pred sebou jeste mam ☹
Nahrivam si to tresnovym polstarkem, ackoliv nevim, zda vubec smim, ale jinak tlumit bolest nejde.
Na WC chodim co 3/4 hodiny a to i v noci, takze jsem nevyspala. Necham tam vzdy jen par kapek.
Blby je, ze mensi mestnani mi zacalo i v leve ledvine, tak nevim, zda na tu hruzu budu muset jit jeste jednou nebo zda to vydrzi - snad ano!

Jen si jeste neodpustim trochu zkritizovat Thomayerku - uz nikdy vic! Nic vam nereknou, jen tady to podepiste, ani precist nenechaji v klidu a na otazky neodpovidaji. Ale blbci jsou asi vsude, to si clovek nevybere.

Holky, vyndavali vam to s nejakym umrtvenim nebo uz to neni tak strasne, jako pri zavadeni? A kdy vam to vyndali? po sestinedeli nebo nejak po porodu?

hlavinka
11. lis 2008

A jeste jsem se chtela zeptat, pokud sem nekdo jeste chodi, zda jste mohly spat na te strane, kde jste ten stent mely? A chodily jste na nejake kontroly, zda je vse v poradku? Diky 🙂

dejna3
11. lis 2008

hlavinka, mne to vyberali ešte počas tehotenstva, lebo som mala neznesiteľné bolesti a krvácanie 😝 vyberali to tiež bez znecitlivenia, ale to vybratie nie je až také hrozné, ako keď to tam dávajú... hlavne je to podstatne rýchlejšie...
inak som počula, že sa to vyberá po pôrode...
aj mne sa mestnanie potom začalo robiť v druhej ľadvine, ale to zmizlo samo ...
a na tie bolesti tiež odporúčam kúpeľ - poležať si v teplej vani, aj mne to veľmi pomáhalo 😉

hlavinka
11. lis 2008

Dejna: dekuju za info. No, uvidim, jestli mne ty bolesti neprejdou, tak bych se na to asi vyprdla a nechala vyndat, protoze tohle neni zadna uleva. Jenze zase rikali, ze to mestnani jsem mela uz velke a ze bych o ledvinu v krajnimpripade mohla prijit, tak nevim. Kazdopadne bolest ledviny byla snesitelnejsi, nez toto.
Prikladam si teple to jo, to je fakt uleva. Jenze se to zase pry nedoporucuje kvuli eventuelnimu zanetu, ze se v teple bakterie mnozi rychleji. Ale na to taky uz kaslu, protoze ta bolest je fakt blba.

Tak ja jen doufam, ze sem zadna nova mamka se stentem nepribude, protoze to je fakt uplne tyrani!

hlavinka
12. lis 2008

Tak vcera jsem mela taky krev v moci. Rikali, ze se tmuze stat, ale otazka je, jak dlouho po zavedeni to muze trvat? Kazdopadne v Thomayerce absolutne bez zajmu 😠
Ted mne napada spousta otazek, ale neni koho se zeptat.
Kdyz mi deloha tlaci i na druhou ledvinu, hrozi, ze mi budou zavadet stent i do te druhe?To uz nevim, jak bych spala, protoze ted mam kazano spat jen na te jedne strane (zdravejsi, bez stentu).

A to teplo, nevadi to mimcu? Abych si nejak nevyvolala porod. Sice se uklidnuju, ze uz by to nebylo tak brzy, ale aspon 14 dni by to urcite chtelo, ne-li 3 tydny az mesic. Mam o malou strach....Ta uz si taky chudera uzila.

A musim rict, ze mne tenhle zazitek uplne zlomil. Jak jsem cele tehu byla bez nalada a spis vesela, tak ted jsem uplne v haji. Je to ale hlavne tim, ze jsem nevyspala, kvuli bolesti a cestam na wc.

princeznicka1
12. lis 2008

Ahojte,
já jsem začala mít problémy s ledvinovým kamenenm cca v 12tt a od té doby jsem ležela již 3x v nemocnici a naposledy jsem byla na operaci. Začalo mi to ledvinovou kolikou a vypadalo že to skončí. Jenže bolesti se mi vrátili po 14 dnech a tak mi doktor uzavedl ten stent a všichni si mysleli, že to bude dobrý. Od prvního dne jsem ho nesnášela tak, že za 3 týdny jsem stratila mnoho krve. Doktoři říkali, že si zvykám na cizí předmět v těle. Pak následovala velmi rychlé rozhodnutí co s tím. Jelikož mi kamen stále vysel v močovodu a dělal tam neplechu. Tak jsem podstoupila rentgen ( opravdu s velkým proudem slz) a taky narkozu.
ted je mi lépe, ale uvidím jak dlouho to vydržím protože jsem po operaci pouze 6 dní.

hlavinka
12. lis 2008

Princeznicka: Tak to je mi opravdu moc lito, ze jsi na tom tak spatne. A co mimi? Tak brzy rentgen? A narkoza? Myslela jsem, ze nic z toho by se nemelo v tehu.
Moc drzim palce, aby Ti bylo lepe a vse bylo uz v poradku!

princeznicka1
13. lis 2008

Hlavinka:Není to zase tak hrozný, jsou horší věci se kterými by jsem se nesrovnala.
Ten rentgen to byla docela honička protože urolog ho potřeboval a bez toho mě nemohl operovat. jenže sestry na rentgenu mě ho nechtěli udělat. Tak jsem tam čekala až se tak asi 50 lidí domluví zda ano či ne. nakonec jsem musela ještě ke genetičce a ta se musela k tomu vyjádřit pak ještě zástupce primáře z gynekologie, můj gynekolog a primář na radiologii a nakonec celou dobu u mě byl nějaký p. inženýr nuklearní fyzik či co a přeměřoval kolik záření mohu dostat. Miminko schovali, že tam nebylo vidět. Stejně jsem pár noci nespala. Ta genetička mi řekla, že to je jak kdyby jsem letěla párkrát letadlem, že je tam stejné záření.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru