Matka i plod Rh-, zjistili mi pozitivní protilátky

pajjule
29. dub 2013

Ahoj holky,prosím o radu,jsem Rh- a miminko má taky Rh- to bylo zjištěno z plodovky,dnes jsem byla u dr. a ten mi oznámil,že mi z krve zjistili pozitivni protilátky.Myslela jsem že,problém je jen když bych měla odlišný Rh než miminko.Dr. mi řekl,že to může poškodit miminko,na netu jsem se o tom nic nedočetla,všude píšou,že je problém jen u případů,když se Rh matky a miminka liší.Měla jste to některá jako já? Předem díky za odpovědi.Jsem z toho úplně rozhozená.

melis7
29. dub 2013

@pajjule ty protilátky by tam asi mohly být z toho minulého těhotenství.Ale asi by se to nemělo zhoršovat.
Potom jěště existují jiné protilátky než proti Rh,ale to vůbec nevím,jak moc ohrožují miminko.Vím,že je to vzácné.V každém případě by tě měl Dr posla do rizikové poradny asi nejlépe do fakultky a tam se na to vyptej.

sisaman
30. dub 2013

@pajjule Pokud jsi byla na amniocentéze a jsi RH neg., tak ti předtím museli vyšetřovat protilátky, to byly předpokládám negativní...po amniocentéze jsi měla dostat injekci imunoglubulinu antiD...což působí něco jako "očkování" aby se ty protilátky vlivem výkonu nezačly tvořit. Ta látka přetrvává v organismu matky až 4 měsíce...takže pokud ti teď odebírali krev na protilátky a jsou pozitivní, tak je to nejspíš ten imunoghlobulin a né protilátky 😉 záleží co je to za typ protilátek..jestliže ti vyšly pozitivní antiD, tak je to jasně ten imunoglubilin a není se čeho obávat.

backstreet
30. dub 2013

Ahoj,
@pajjule , já mám starší dceru neg. a mladší pozitivní. Já jsem taky negativní. Rodila jsem r. 2011 a už tenkrát mi říkali, že mi ty protilátky píchnou už jen proto, že jsem RH neg. já. Ale jinak přesně co píše sisaman. A pak ti je píchnou ještě po porodu a dostaneš takovou kartičku kvůli příštímu těhotenství. Jo a teď jsem do ní koukala a byl to nějaký ten imunoglobulin jak píše sisaman

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru