Měli jste chřipku nebo virózu na začátku těhotenství?

petra14
5. bře 2008

Ahoj holky,
jen se chci zeptat jestli některá z vás prodělala virózu nebo chřipku na počátku těhotenství. Jsem v 7tt. V 5tt jsem měla dva dny klasické příznaky chřipky - teplota 38, bolesti kloubů, ... atd. Obvodní lékař řekl, že je to "jen" viróza...
V pondělí jsem byla poprvé u gynekologa. Na ultrazvuku bylo vše v pořádku. Jen doktor pořád rozebíral tu virózu a měl řeči, kterými mne hodně znejistil... o možných vadách, potratu atd .... pořád u toho vzdychal :o)) a neustále opakoval, že kdyby se něco dělo, tak ať hned přijdu ...
A tak se chci zeptat, jestli jste tím některá z váš taky prošla a dopadlo to dobře.

Od pondělí už mám v hlavě jen katastrofické scénáře ... :o(((

Děkuju

denisaap
5. bře 2008

ahoj petra14 ja som pri prvom babe mala dost silnu chripku asi v 9 tt a narodil sa o.k.Ale neuzivala som ziadne lieky len homeopatika.Teraz po 4 rokoch cakam druhe babo,som v 7tt a tiez som ochorela ale znovu to riesim len homeopatikami.Urcite ale nic nepodcenuj a setri sa.Musis mysliet pozitivne a verit doktorom lebo prvy trimester je najrizikovejsi a kazdy negativny vpliv moze uskodit babu,zbytocne sa nestresuj a setri sa. 🙂

moni1412
5. bře 2008

petra ja som tiez na zaciatku mala stale problemy s hrdlom a teplotu, tak som brala aj atb. Teraz su uz aj lieky ktore neskodia babätkam, ale ten prvy trimester by sa to aj tak malo brat velmi vazne. Od zaciatku ma chytaju rozne virozy, ale tiez som sa dala na homeopatika a klop,klop, zatial sme v poriadku. Dufam ze to tak aj zostane. Naozaj mysli hlavne na dobre veci....a bude to ok. Drzim palceky 😉

lenulin
5. bře 2008

Můžu tě trochu uklidnit taky jsem prodělala takovou virozu a to bylo velmi brzo snad asi 3tt ještě jsem nevěděla, že jsem těhotná brala jsem paralen a kapky hedelix a v 6tt jsem zjistila, že jsem těhotná,Ale pralen prý neublíží.A pak mě zase chytnul děsný kašel to jsem se moc bála aby jsme byli v poho pila jsem vincentku a ta mi zabrala a všechno je v pořádku.Jsem v 26tt a malý je pěkný živáček a jsme oba v pohodě a všechny testy jsou ok.Tak se neboj.

mimina1
5. bře 2008

Ahoj Petra, ja mam kamaratku, ktora mala silnu chripku asi v 7 tyzdni, lekarovi v nemocnici sa nieco nezdalo, tak ju poslal na ultrazvuk do euromedixu, kde jej nasli viacero chyb. Ale ze nie kazda chripka to robi, len nejake zriedkave typy, takze drzim prsty a pytaj sa na kvalitny ultrazvuk 🙂

janaboris
5. bře 2008

Peti já měla taky virózu v 8 tt,bolesti v krku a rýmu,ale zahnala jsem to homeopatikama.Teploty naštěstí nemívám.Gynekoložka mi tehdy řekla že homeopatika nevadí.Doteď jsem si vzala za celé těhu jeden strepsils,asi 2 paraleny a ty homeopatika.A pila jsem hooodně ovocných čajů.Z bylinek mám v těhotenství strach.Moje sestra brala na začátku těhu antibiotika kvůli viróze a taky jsou s miminkem v pořádku.

mywiel
5. bře 2008

Petra14 hlavne zachovat klud, to ze si mala horucku este nie je taka katastrofa, nie je nic horsie ako stres babetko ho vnima, ak si este chora vezmi si homeopatiu occillococinum a potom ako preventivne influenzinum 30CH, moja mama je lekarnicka takze viem ze sa to pocas tehu moze. Hlavne sa neboj a zachovaj klud. 😉

petra14
autor
5. bře 2008

Holky,
děkuju za odpovědi. Už jsem trochu uklidněná ... :o) snad to bude ok ...

hulda
5. bře 2008

Ahoj Petro, jsem na tom úplně stejně jako Ty, jsem v 6. týdnu a od soboty mě trápila viróza - rýma jako pytel. Teď už to snad ustupuje. Ale jsem vyděšená stejně jako Ty 😕 . Někde jsem četla, že v takhle raném stádiu těhu je to buď všechno nebo nic. Tzn. pokud nemáme žádné gyn. problémy, mimi by mělo být v pořádku (ťuk ťuk ťuk) 😉 .

petra14
autor
5. bře 2008

Ahoj Huldo,
dnes jsem strávila celý den na internetu :o)) ... pročítala diskuze a odpovědi lékařů ... hodně uváděli to co píšeš, že většinou "se to vyřeší" dvěma způsoby ... buďto embryo nepřežije a nebo přežije a je to potom ok .... taky jsem se dočetla :o) ... že nejhorší jsou horečky ... větší než 38 ... pokud nemáš horečky a jseš jen nachlazená, tak by to mělo být ok ... říkám si, že to bude snad ok ... nemocný je každý druhý .... to by bylo potom u všech špatný ....
mně hlavně vyděsil ten doktor ... jak se tvářil ... jako, kdybych prodělala deset narkoz 😠 ....

někdo si s tím hlavu skoro nedělá, ale já hned bohužel všechno řeším ... :o((

hulda
5. bře 2008

No, já jsem úplně stejná, taky ze všeho vyplašená. Navíc je to moje vymodlený těhotenství po létech snažení, dokonce jsem loni v létě absolvovala IVF - neúspěšně. A teď se to povedlo samo! 🙂 O to víc se bojim, abych o to svý štěstíčko nepřišla...(ťuk ťuk ťuk) 😉

marky29
5. bře 2008

Ahoj těhulky,já jsem nyní v 17 tt a prodělala jsem také chřipku nejdřív 6 tt a následně v 9tt,nebojte se miminku tím vůbec neublížíte,chce to hlavně ležet a být v teple ,jinak z léků jsem brala jen paralen to se v těhu může,u mě ta viroza trvala snad měsíc měla jsem kašel a rýmu byla to hrůza,můj gynekolog mi říkal ,že těhulek se virozy drží déle jak nemůže vlastně žádný prášky,ale jinak miminku se určutě nic nestane.Myslete pozitivně já se taky snažím i když mě od začátku těhu provázejí samé problémy,ale teď už to snad bude jen lepší.Užívejte si těhu a mějte se krásně.

pattie
5. bře 2008

Měla jsem slabou virozu cca v 7tt, ale jen slabou, takže žádné léky a celkem rychle to přešlo. Gynekolog na to nic neříkal... ale jedna má kamarádka měla na zač. těhotenství zánět žaludku a zápal plic, oboje na antibiotika (to ještě nevěděla, že je těhotná) a má krásného chlapečka....

tehulka4
5. bře 2008

ja nechcem nikoho strasit, ale urcite by som to epodcenovala...ja som mala nejaky virus v 6tt a potratila som...tiez som mvala teploty nad 38 ale iba2 dni a aj to stacilo..ale ja som amla aj blbeho lekara, lebo mi kazal nebrat nic, nech ot malemu neublizi..potom mi jedna znama lekarka povedal, ze to nie je dobre, ze aspon paralen alebo nejake homeopatika na znizenie teploty som mala brat, lebo hlavne tie teploty poskodzuju plod roznymi vadami, pripadne aj potrat, co bol moj pripad..sestra ta mala tiez chripku a maly sa jej narodil a mal problemy so srdieckom, ktore ma aj doteraz..takze urcite by som to uz druhykrat bez liekov nepretrpela a neriskovala svoje mimi....

bibianna
5. bře 2008

Hulda, gratulujem k tehotenstvu.

janulik.j
5. bře 2008

ahojte ja som este len v 5tt a tiez ma chytila nejaka chripka. zacalo to skrabanim v hrdle a teraz mi ostala dost silna nadcha. tepl. som mala len rano zvysenu 37,2. liecim sa homeopatikami, tak snad bude vsetko ok.

casia
8. bře 2009

Ahoj, ja jsem v 6tt a ted mam zanet nosohltanu, tak jelikoz jsem zdravotnice, tak jsem po porade s lekarem zvolila tyto ucinne kombinace, treba to nekomu pomuze, na nosik a rymu vyplachy vincentkou, neprijemne, ale ucinne, alespon 5x denne a kapky pinosol, naparovani s horkou vodou s kapkou eukalyptoveho olejicku, na kaslik nebo prevenci jitrocelovy sirup, jinak caje s citronem a medem a to lipovy, roibos a sipkovej, na krk kloktani vincentky, to me teda moc nepomohlo, takze sprej anginal s tea tree, pry by to nemelo vadit, ale neprehanet, na odrenej nosik vazelinku a co me doslova postavilo na nohy, odstavila jsem grepy, jablka, citrony a pomerance, trochu zazvoru, pridala med, bylo toho asi 0,5l, do 2l dolila vincentkou a popijela, diky ryme nemam moc chut, tak ani nevim jaky to je, ale menzel se moc netvaril po ochutnavce, tak mozna trochu hnus a popijet cely den...tak snad to nekomu pomuze 🙂

plami
10. bře 2009

ahojky holky, tak já mám 14 dní po chřipce a bylo mi dost zle☹ přišlo to naráz, chytla jsem to od manžela, čtyři dny horečky přes 38, nezabíral ani paralen, tak dva dny po doporučení od doktorky jsem brala ibalgin200, který mi na horečku pomohl i od olestí svalů a těla, pak další týden jsem byla jak mátoha, nejedla jsem skoro, neměla na nic chuť, sílu, něco doma udělat....jen jsem ležela....na rýmu už mi nic nepomáhá, nějaký mořský kapky jsou pro mne naprosto zbytečný a po olynthu nebo otrivinu mě šíleně začal pálit nos a v krku.....můj gyndař mě poslal na kardio ultrazvuk kvůi tý horečce a je to v pořádku. ale ty nervy kolem toho, to bylo šílený☹ tak už doufám že jsem si vše špatný vybrala a budu si zbývající týdny už konečně užívat🙂

susik77
10. bře 2009

Ahojte. je rozdiel medzi virozou-prechladnutie, teploty nad 37 a chripkou-bolest celeho tela, prudke stupanie teploty hned prvy den na 38-40 stupnov.
viroza nie je az tak nebezpecna ako chripka. A nevadi ani tak ucinne lieky-na horucku, prip. pri komplik. chripke-ak sa prida bakter. infekcia tak ucinne antibiotika, kt. sa mozu uzivat v tehu. Horsie je nebrat nic a neliecit sa.
Je pravda, ze ak dostanete chripku v 1.trimestri cca od 5-13.tt je tam riziko potratu, prip. vrodenych chyb, hlavne srdcovych. Myslim, ze tie vrod. chyby sa najskor daju zistit v tom 13.tt genet. skriningom a potom az okolo 20.tt ultrazvukom prip. amniocentezou.
Najnovsie sa doporucuje uz aj ockovanie tehotnych zien proti chripke ale len v II., prip. III. trimestri.

milena35
20. bře 2009

a som bola asi v piatom tyždni chora...silny kašel..nič viac....mala sa narodila s ražtepom pery a podnebia...normalny ultrazvuk to nezistil...až v 27tyž.....3D ULTRAZVUK....ale mala je zlata...šikovna...po dvoch operaciach....a ani to nie je vidiet...je to to najmenšie zlo...čo nas postihlo....a genetika potvrdila,že to zapričinila choroba v tehotenstve....

tilly
23. bře 2009

a také prechladnutie v 7tt??? dosť sa bojím, keďže minule sa to skončilo MA v 9tt...
bolí ma hrdlo, hlava, teploty nemávam, takže určite ani teraz nemám, stačí to vyležať s oscilom? ráno som si dala detský čajík na priedušky...

mandula
23. bře 2009

tilly, aj ja som bola chora na zaciatku tehu, myslim, ze to bolo tiez v 7tt. Bolelo ma sialene hrdlo, tocila sa mi hlava, mala som aj zvysenu teplotu a kaslala som. Lekarka mi predpisala Stodal, je to homeopaticky sirup na kasel a prechladnutie, resp. chripku. Velmi mi to pomohlo. Za 3 dni som bola ok. Neboj sa toho, vraj to je inak normalne a dokonca to byva aj jeden z tehu priznakov 🙂

tilly
23. bře 2009

fakt? no sila... najhoršie, že dnes to vyležať nemôžem, ale od zajtra som v posteli... ja to niekedy takto mávam, že ma rozbolí hrdlo, za jeden - dva dni to samé prejde, je to ešte pozostatok z môjho dávneho fajčenia... len teraz je to iné

ejusa
23. bře 2009

Ahojte,ja som zas bola chora na konci tehotenstva,aj pocas porodu,poviem vam,to tiez nie je ktovieco..drzte sa..

mandula
23. bře 2009

ejusa, tak to Ti verim, vzdy lepsie byt chora na zaciatku ako pri porode. Ale zvladla si to a to je hlavne 🙂

Tilly, vylez to, to prejde. Drzim palce, aby si bola cim skor fit 😉

tilly
23. bře 2009

idem domov, nemá význam trápiť sa v práci, ešte musím nejako prežiť 20 km cestu...

danu
18. led 2010

hexe75 • 11tt • Dnes o 18:18
Potřebovala bych poradit: Jsem v 10. tt a už jsem podruhé nemocná - poprvé to byl v 7. tt zánět dutin, rychle mi na to pomohlo antibiotikum Duomax, teď je to podle doktora viróza s rýmou a suchým kašlem, léčím to doma (čaj s citronem, ovoce, zelenina...). Mám velký strach, aby tolik nemocí neublížilo mimču. Máte někdo doma zdravé děti a byly jste taky nemocné v 1. trimestru? Všichni mě uklidňují, že to nevadí, a já se stejně bojím.

ivanau • 17tt • Dnes o 18:25
Já zjistila, že jsem těhu tak, že jsem byla nemocná - rýma, kašel,opar, za tři týdny další šílenej opar. Dr. mě řekl, že to může být i důsledek těhu - je snížená imunita a tělo bojuje. Určitě bude vše ok. 🙂

hexe75 • 11tt • Dnes o 18:38
Díky, Ivano, tak snad bude všechno ok 🙂 Já jsem trochu hypochondr, takže jsem ráda, když mě někdo uklidní. Nikdy jsem na infekce takhle chytlavá nebyla - asi je to fakt tou sníženou imunitou.

la_cheri • 1d, 8tt • Dnes o 18:45
Ahojky já ve 4tt měla rýmu pokašlávala jem a horečku nad 38 brala jem paralen do nosu Olynth pro kojence(no jo mám ho tu pro syna a mně pomáhá nejvíc) pár dní jsem ležela a pak najendou bum a nebylo mi nic,určitě to bude v pořádku uvidíš

pimpulienka • 16tt • Dnes o 19:15
Ja som bola chorá v 11 tt 2 týždne som sa z toho nevedela dostať, lebo som nebrala žiadne lieky, len tie prírodné veci skúšala ako je preplachovanie dutín slanou vodou, Sterimar a pod. Keď už to bolo s kašlom zlé tak som si kúpila sirup Stodal homeopatický, všetko som ale konzultovala s lekárkami samozrejme. Potom som bola vlastne po 4 týždňoch v robote (boli sviatky, dovolenky, p-nka) v robote a ohriala som sa tam 5 dní ochorela som opäť. dnes už tam nie som, opäť pn. opäť doma. to som v 16 tt, zas nádhca, hrdlo, ale teplotu nemám, hneď v piatok pri prvých príznakoch som si kúpila homeogene9 a coryzalia na nádchu. celkom je to fajn, hrdlo nebolí, ale nádchu cítim. ja mám totiž celkový problém s imunitou a zatekaním hlienou, teraz je to ešte horšie, imunita nestíha. takže si môžme podať ruky. antibiotikám sa snažím vyhýbať pokiaľ nemám vysoké teploty a nie som na odpadnutie..

hexe75 • 11tt • Dnes o 19:22
Díky za odpovědi, holky! Vidím, že v tom nejsem sama. Zkusím tedy to homeogene9 a coryzalia (to je taky homeopatikum?), i když už tuším, že prostě musím být trpělivá... Což není moje nejsilnější vlastnost 😉 Tak přeju, ať to brzy přejde, Pimpulienka! Jinak pokud by se to nááááhodou zhoršilo (ale určitě nezhorší!), tak těm antibiotikům se nebraň, některá prý nevadí (penicilinového typu). Ale musí to být prokazatelně bakteriální, ne virové. Na viry je jen postel a čaj🙂

jajka28 • 1d, 12tt • Dnes o 19:29
no kočky ja som pred 2 týždnami tiež ochorela, a k tomu ešte nevolnost...fuuuu mala som 38 teplotu a bolest hrdla a neskor dusivý kašel....ale ležala som a zobrala som si len pri telplote Paralen /ten neškodí plodu/ a do nosa detský Nasivin

držím palce

eloana • 1d, 19tt • Dnes o 19:35
Ahoj ja mela asi mesic zanet dutin.Resila jsem to svymi silami-teplotu jsem nemela.
podle me nachlazeni nevadi, tomu se vubec v tomto pocasi obvykle nevyhneme.Vadily by dlouhodobe horecky,proto je lepsi si vzit paralen a horecku srazit

eloana • 1d, 19tt • Dnes o 19:42
jinak na kasel mi v lekarne dali vybrat mezi jitrocelovymi a salvejovymi bombony---tak jen pozor salvej ne-- poskozuje plod. Ale par bombonu neuskodi🙂 spis dlouhodobe uzivani

barbarik
8. únor 2011

Ahoj holky, tak mě to taky zchvátilo. Nejdřív jsem myslela, že zvracení je od těhotenství a houby... Horečka, bolesti nohou a dnes šílená bolest v krku. Podpořilo mě akorát to, že holky ze starší diskuze všechny porodily zdravé děti 🙂 U mě je to o to těžší, že teď žiju s partnerem v Rusku a doktoři jsou tu buď na nic, nebo soukromí a u nich člověk neví, jestli je to s ním fakt tak zlé, nebo ho jen posílají na další vyšetření a kontroly, aby platil ☹(((
Tak beru ibalgin a čekám a trnu ☹

veonka
8. únor 2011

@barbarik ahoj, myslím, že prechladnutie by nemalo dieťaťku uškodiť, to prežili mnohé. Čo som však čítala, tak sa nedoporučuje v tehotenstve ibalgin, ale radšej paralen, vraj ten vôbec neškodí. Tak ak môžeš, tak to skús riešiť paralenom. Zaberá pri teplotách od 38" C, takže ak máš menej, vôbec si ho dávať nemusíš, pretože pri nižších teplotách nemá žiaden účinok na ich zníženie. (to mi povedala doktorka, keď som jej vravela, že mi paralen vôbec na teplotu nezabral- mala som takú okolo 37,5). Prajem to skoré uzdravenie, nech sa môžeš v plnej sile tešiť z tehulkovania.

barbarik
8. únor 2011

@veonka Děkuju moc. 🙂 Taky to na mě působí, že ibalgin je větší sr... než paralen nebo panadol. Bohužel teď mám k dispozici jen ten pitomej ibalgin. ☹ O jedno miminko jsem přišla v létě, tak jsem možná až zbytečně přecitlivělá :-/

veonka
8. únor 2011

to ma veľmi mrzí, že si prišla o mimi. Mysli pozitívne, že tentokrát to všetko bude tak ako má. Nie si precitlivená, len máš starosť a chceš aby bolo všetko tak ako má. To je prirodzené.
Baby tu popísali, čo ktorá brala, tak možno sa dá z toho niečo vybrať aj pre teba... otázka je aké máš možnosti sa k tým liečivám dostať. Ja takúto skúsenosť pri tehu zatiaľ nemám, len raz som tak nejak cítila, že by som mohla byť tehu a bolo mi nanič, takže som vtedy riešila niečo na bolesť hlavy a teplotu a zistila som, že ibalgin nedoporučujú. Tak som si dala ten paralen... nakoniec som tehu nebola ☹ ...
Ten ibalgin si daj, keď ti bude fakt ťažko. Na druhej strane vraj teplota môže bábatku tiež uškodiť, takže je asi lepšie ju niečim zraziť (aj keď teda ibalginom).
Skoré uzdravenie ti prajem.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru