Měli jste zvýšenou teplotu na počátku těhotenství?

barci
7. srp 2006

Holky, chtěla jsem se zeptat, podle všeho jsem těhotná, zpožděná menstruace, citlivé bradavky, motání hlavy, vysoko se držící bazalní teplota, ale zaráží mě jedna věc, na internetú jsem se dočetla, že na počátku těhotenství bývá mírně zvýšená teplota...A tu já nemám, měla jsem ji asi 5 dní, ale teď se to vrátilo do normálu a mám klasických 36,6 v podpaží...Znamená to, že těhotná nejsem a mé tělo si semnou jen nehezky hraje?
Měly jste vy zvýšenou teplotu?
Děkuji moc za vaše odpovědi.

vladimira
8. srp 2006

barci, neviem, ci je vhodne merat si BT v podpazi, vacsinou sa meria v ustach a posve a v extremnych pripadoch v konecniku 🙂 . V podpazi ti vzdy ukaze menej...ja mam zvysenu teplotu uz tri tyzdne, od obdobia po ovulacii az do teraz, kedy mi MS meska 5 dni. Drzi sa to v rozmedzi 36,9 / 37,0 / 37,1.
Oneskorila sa ti uz niekedy MS? nie je to len nejaky hormonalny problem? ukaze cas...skus urobit test alebo pockat este par dni a chod k lekarovi. bud ti da vyvolavacku alebo si tehu 😀 drzim palce!

mobina
8. srp 2006

barci jak píše vladimira teplota v podpaží ti toho moc neřekne. Zkus pochvu nebo konečník.

peha
8. srp 2006

bazalna teplota - to je ranne meranie, priblizne v tom istom case a na tom istom mieste 😵

zvysenka - inak ja som mala prvy tyzden dva stale zvysenu teplotu,teraz to preslo a mam ukazkovu 36,5 tak je to tusim normal. a tehu pokracuje. aj ta unava a nevysvetlitelne tocenie hlavy preslo. snad by sme nechceli v hlave ringispil a 38 stupnov celych 9 mesiacov ? 😵

ak si tehotna, a mas tehu potvrdene, tak sa nestrachuj, blbe by bolo keby ti klesala v prvych mesiacoch bazalka. telesna teplota je trochu nieco ine.
ak nevies, na com si, urob si testik a navstiv doktora, drzime palce 😵

dudulienka
8. srp 2006

ahojte.aj ja sa vas chcem na to spytat.ja mam bazalku asi 36.5,36,6 v normale ale teraz ked mi maskaju 3 dni tak v posve mam teplotu 37,5 a tiez som sa docitala na internete ze ak je bazalka v obdobi ked sa ma dostavit menzes zvysena nad 37,2 tak je tam 90perc tehu.no a tiez som citala ze by telesna teplota mala stupnut.to je asi aj barcim problem preto ze ja som si merala najprv v posve co mi ukatalo 37,5 ale ako som sa docitala aj o tej telesnej tak som si zmerala aj pod pazuchou pezoze aj telesna aj bazalka by mali byt zvysene.ale pod pazuchou mam len 36,8.tak neviem.a priznaky?bolia ma prsia,mam ich dost zvacsene, chodim kazdu pol hodku cikat,menzes mi nikdy nemeskal,a posledny tyzden milujem pivo ktore som nikdy nikdy nemohla ani citit.skuste mi niekto poradit.dakujem

peha
8. srp 2006

sprav si testik, taky 5. den by ti uz malo cosi byt vidno // a krv je najistejsia. priznaky mas na tehu, len hlavne nepi pivo, ak mas neprekonatelne chute, tak si daj radsej nealko pivo. radegast a bazant sa daju 🙂
drzime palceky, nech to dopadne, ako si zelas 🙂

cucuska
8. srp 2006

Ahoj peha. Ja som tak šokovaná. Ty si už tehu. tak to ti srdečne od srdca gratulujem. J amam zajtra dostat mrchu. nikdy sa mi ešte neomeškala a dnes a včera som si len tak zo srandy zmerala teplotu a mala som myslim bazalnu 37,4. je to normalne?

dudulienka
8. srp 2006

Ahoj peha.ja som zabudla povedat ze pijem nealko ten radegast 😵 .a dakujem za odpoved.ty si mala ake priznaky ak sa mozem spytat?

dudulienka
8. srp 2006

cucuska aj ja mam 37,5 a tiez mi meska.tak pevne dufam.aj tebe drzim palceky

cucuska
8. srp 2006

didulienka. mne ešte nie ale čitala som , Že deń pred MS by mala poklesnut. takže neviem 😒

danii
8. srp 2006

zvysena teplota v tehu je uplne normalna 😉

slevik
8. srp 2006

Holky a takhle vysokou máte od kdy nebo jak dlouho? Od ovu nebo jen pár dní?

barci
autor
8. srp 2006

Holky, ja nemluvim o bazalni teplote, vim, ze ta se merim pod jazykem, v pochve nebo v konecniku, kazdy den ve stejnou dobu po probuzeni..ja mluvim o telesne teplote, merene v podpazi 😉 Bazalni mam uz 17.den 37,1 🙂

nevesta
8. srp 2006

Barci, tak to je v pohodicke 😉 musi sa drzat hre myslim 18 dni a potom si tehu 😵

barci
autor
8. srp 2006

Jo, zapomnela jsem napsat, ze po dnesnich 5ti testech na 99% vim, ze tehotna asi jsem 😵
Nevesti, dekuju. 🙂

danii
8. srp 2006

barci, aj ja som hovorila o telesnej teplote. tu som mala mierne zvysenu niekolko dni, tyzdnov 😉 je to vdaka zvysenej hladine hormonu tusim estrogen

barci
autor
8. srp 2006

Danii, jo, ja vim, ale ptala jsem se ndes v jedne poradne na netu, a tam mi lekarka rekla, ze je to individualni 😉

danii
8. srp 2006

😉 moze byt.

tonicka
8. srp 2006

Barci, ja si myslím, že más v brusku mimi 😀

ada21
2. lis 2006

caute, chcem sa vas spytat, ci nahodou nemozem byt tehotna. uz par dni mi je hlavne vecer zle od zaludka. som hladna, najem sa a zostane mi zle. menstruacia mi skoncila teraz v utorok. citim sa nejako tak slaba, a tak. najprv som si myslela ci nie som chora, ale nemam teplotu ani nic. toci sa mi hlava, a vcera som si merala teplotu a citala som ze ked je bazalna teplota asi 37stupnov, tak ze mozem byt tehotna. a mala som 37,1, tak teraz neviem. dnes rano mi je tiez zle, ked som si spomenula na jedlo. ale nevraciam, len citim ze mi je zle.

ada21
2. lis 2006

nemalo by mi byt zle rano, keby som bola tehotna???

len
2. lis 2006

No, ono je to těžký, když nevíš, jaká byla teplota před MS a před ovulací 😒 Ono můžeš mít třeba jenom nějakou střevní nebo žaludeční virózu, která má právě na teplotu vliv a mírně ji zvyšuje... Ona BT je vlastně úplně normální teplota, takže se zvyšuje i se spoustou nemocí, třeba i s drobným nachlazením umí stoupnout o pár desetinek... Pokud máš pochybnosti, určitě si udělej těhotenský test, tím nic nezkazíš, ale pár dní po MS (obzvlášť nebyla-li slabší) bych to viděla pravděpodobněji na nějakou nemoc 😉

ada21
2. lis 2006

dakujem

lucko
2. lis 2006

Zvýšená teplota na začiatku tehotenstva môže byť aj nemusí. Každá žena reaguje na tehotenstvo inak. Ja som pri synovi mala 37.5 a mala som ju zvýšenú asi týždeň. Vtedy som si myslela, že som nachladnutá, ale Dr. mi potom povedal, že je to reakcia na tehotenstvo. Pri dcérke som mala teplotu normálnu.

Bazálna teplota vystúpi nad 37 akonáhle prebehne ovu. Pokiaľ je žena tehuľa, nemala by klesnúť pod 37. Ale nie každá žena dosiahne po ovu BT nad 37. Mala by vystúpiť o 0,3 stupňa. Celkom dobre je to vysvetlené na tejto stranke: stm.szm.sk.

lucko
2. lis 2006

Ada21 no môžeš byť aj nemusíš byť tehula. Veľa žien si vie tehu príznaky vsugerovať a ani si to neuvedomuje. Ja som mala tiež pred otehotnením s dcerkou vsetky priznaky ako tehula, MS bola sice slabsia ako inokedy a tehula som nebola. A o mesiac neskôr sme uz cakali dcerku.

len
2. lis 2006

No, Lucko, to je všechno teorie MĚLO BY 😉 Mně třeba o 0,3 stupně nikdy nevystoupila a přes 37 jsem se v životě nedostala, přesto mám krásné ovulační cykly, takže na to, co by mělo a nemělo, bych se vykašlala 🙂

lucko
2. lis 2006

len však som to tam napísala, že nie každá žena sa dostane cez 37 stupňov. A plne s Tebou súhlasím, teória je len teória.

ada21
2. lis 2006

niekde som citala ze tehotne neboli hlava, a mna bolela takze nie som tehotna.

len
2. lis 2006

Jasně 🙂 Já myslím, že Adin případ je, že naměřila nějakou teplotu a snaží se ji zařadit, ale ono to je těžké, když nevíme, jaká byla předtím, navíc je po MS... Takže jediné dva příznaky jsou nevolnost a zvýšená teplota (které spolu můžou dost dobře souviset), takže jak píšeš - může být a nemusí, asi jí moc nepomůžeme 😉

len
2. lis 2006

Ada, tak to s tou hlavou je určitě blbost, já znám spoustu těhulek, které hlava bolela pekelně 😀 Ale v tvém případě bych se opravdu spíš přikláněla k nějaké nemoci 😉 A vyzkoušej ten test, za to nic nedáš 🙂

lucko
2. lis 2006

len, presne ako píšeš.
Ada21, tak nad takýmto sa ani mepozastavuj. Mňa v tehotenstve s dcerkou bolela hlava, tak, že mi ju išlo roztrhnúť. A dostala si MS? A koľký deň Ti mešká MS, ak si nedostala?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru