Měly jste menstruaci a přesto byly těhotné?

lucinka56
22. bře 2007

me zajima, jak se rika, ze muzeme menstruovat a byt tehotne..... nevim , ale je tady nekdo takovy? a pokud ano, jak silna ms byla?

diky za odpovedi

sisstin
22. bře 2007

holky, ale zase rychle k MS i v těhotenství, jelikož z tohohle by mohla být mega hádka...úplně si to umím představit 😒

klarec
22. bře 2007

souhlasím zpět k tématu. Hádky nepotřebujem,ale na druhou stranu třeba pro mě je to zas trochu adrenalinu. (Jsem už půl roku doma a většinou sama tak je změna z toho klidu) Néé holky dělám si srandu. 😉 😉 K tématu musím tedy dodat že já jsem otěhotněla před MS tak jsem asi 2dny trochu krvácela a měla jsem hrozné MS bolesti pak to na den ustalo a pak jsem asi další dva dny špinila.Ale bolesti zůstaly ještě asi 14dní.

sisstin
22. bře 2007

klarec: my jsme používala teda přerušovanou...ale přítel je už přes 30, takže to uměl...a přes tři roky jsem neotěhotněla..ale pak jsem měla 1 den před MS..a řekla jsem mu, že jsem sto pro neplodná a teda může 😝 no..a další MS už jsem nedostala 😅 😅 😅

klarec
22. bře 2007

sisstin, to je fakt dobrý. Naše známá měla úplně to samé 1den do MS a myslela že je to ok a "bylo to tam". Ale aspoň víš kdy přesně to byla 😀 jo to je osud a pak že to před MS nejde, doktoři a odborníci vědí prd 😀 😀

arietiska
22. bře 2007

sisstin: Znám holku z Brna,která menstruovala do pátého měsíce a nepoznala, že je těhu. Měla občas nějakou známost, mimi neplánovala, neměla důvod se tím zabývat. Je silněší, tak to na ni nebylo poznat. Blbost to není a stát se to může . . .

sisstin
22. bře 2007

klarec: tak já to nevím na sto procent 😉 ale je to jediná příležitost, kdybych se odvážila doufat, že by to bylo možné..že jsem otěhotněla..jiný den mi moc nepřipadá v úvahu 😕

klarec
22. bře 2007

na jednu stranu je fajn nevědět pár měsíců že jsem těhu, aspoň se člověk nemusí bát v tom začátku že to třeba nedopadne(prvních 12tt) ale musí to být pak šok. 😲

sisstin
22. bře 2007

arietiska: já neříkám, že se to stát nemůže..ale většina doktorů říká, že to fakt není ani jedno procento 😉 a já pořád slyším,že ta a ta známá a její známá měly normálně ms 😉

len
22. bře 2007

Téda, vy jste to tu rozjely 😀 Pro úplnost dodávám, že jsem zatím neúspěšná snažilka (už chodím do CARu) a být nad věcí opravdu JDE 😉

Ale k tématu - v dnešní době je případ MS v těhotenství dost častý i u holek, které otěhotněly během užívání HA (ať už vlastní vinou nebo selháním HA). Protože když dál berete HA, hormony chod těla navenek ovlivňují a hodně často se stává, že "MS" přichází v pravidelných 28denních intervalech, i když je holka těhu, akorát při HA na to dost často nemá podezření 😉

sisstin
22. bře 2007

len: 😕 no jo..to je docela dost rozumné a pádné vysvětlení 😉

klarec
22. bře 2007

To je dobré vysvětlení, ale já teda nejsem doktor, ale když se bere HA tak to není normální MS je to jen nějaká reakce hormonů nebo tak něco.Tak nějak mi to jednou doktor vysvětloval, ale já tomu moc nevěnovala pozornost, hlavně že to fungovalo když jsem to potřebovala a odbornost jsem nechala na odbornících. 🙂

len
22. bře 2007

To je pravda, ale kolik holek, co berou HA, tomu říká MS? 😉 Řekla bych, že všechny, taky jsem byla jedna z nich 😀 Takže někdo otěhotní při HA a řekne - byla jsem těhu a měla jsem MS - ale o HA už se většinou nezmíní...

Jinak teda samozřejmě, že ne všechny, co otěhotní při HA, u toho budou ještě krvácet, ale je jich dost. A taky zdaleka ne všechny, které krvácejí v těhu, u toho braly HA. 🙂

sisstin
22. bře 2007

holky, já HA nikdy nebrala a ani nechci...nejsem jako přísně proti tomu..je to moderní metoda..a má jistě spoustu výhod..ale já nějak cítím, že pro moje tělo se nehodí 😕

len
22. bře 2007

Já ji brala, pak jsem s tím přestala, za pár měsíců jsme se začali snažit... No, efekt pořád stejný 😀 Ale už se k ní nevrátím, co jsem se začala věnovat symptotermální metodě, zjistila jsem, že to bude jednou pro mě to pravé 🙂

sisstin
22. bře 2007

len: symtotermální znamená měření bazální teploty? 😕

kajule
22. bře 2007

Sissty, taky mi to přijde divný. Ta mamka kamarádky, je ale celkem důvěryhodná osoba a navíc moje mamka si pamatuje, jak kvůli tomu v tý době chodila k doktorovi, pže si říkali, jak je to vůbec možný. 😲

klarec
22. bře 2007

len, symptotermální metoda, je že si měříš b.teplotu?

sisstin
22. bře 2007

kajule: tak asi opravdu patřila mezi ty 0,5 procenta 😝 ale co píše len, to mi přijde dost logický

len
22. bře 2007

Tak ještě jedno "vědecké" vysvětlení - počátkem těhotenství dojde k uhnízdění vajíčka v děloze, poté začíná zárodek placenty produkovat hormon hCH (to je ten, který zabarvuje druhou čárku na testu). Ten doputuje do žlutého tělíska (pozůstatek folikulu, z nějž bylo ono oplodněné vajíčko) a dává mu signál, aby ještě nezanikalo a dále produkovalo progesteron. Pokud by totiž zaniklo a produkce progesteronu prudce klesla, děložní sliznice by se neudržela, začala by se odlupovat a došlo by ke krvácení - menstruaci. Čili ve valné většině těhotenství je hladina progesteronu vysoká a žena nekrvácí. Ale ve chvíli, kdy žluté tělísko nepracuje dostatečně, progesteron pomalu klesá, děložní sliznice je málo prokrvovaná a žena začíná špinit (pozor, špinění v těhu může mít i jiné příčiny, třeba cystu, myom, podrážděný děložní krček...), někdy dokonce dojde k odlupování děložní sliznice v místech, kde není uhnízděné vajíčko a žena krvácí, přestože se vajíčko drží a těhotenství pokračuje. Toto je přesně stav "menstruovala jsem v těhotenství." (jedna z variant) Pokud by se vajíčko neudrželo, odešlo by s MS a žena by většinou ani nepoznala, že byla těhotná 🙂

sisstin
22. bře 2007

len: na jakém základu funguje to měření teploty jako antikoncepce? 😉 Dost by mě to zajímalo 😉

len
22. bře 2007

Symptotermální metoda je měření bazální teploty + sledování hlenu děložního čípku + sledování děložního čípku - přesně odráží, co se v ženě zrovna děje, kdy ovuluje, kdy může očekávat MS, kdy je těhotná... Dá se použít jak při snaze otěhotnět, tak i jako antokoncepční metoda (s velikou opatrností za dodržování určitých podmínek) Sice mimo téma, ale pokud by to někoho zajímalo, můžete kouknout sem:
http://www.merenibt.xf.cz/index2.html

len
22. bře 2007

Sisstin, zkus kouknout na ty stránky v sekci měření BT je kapitola BT jako antikoncepce. Taky je tam o symptotermmální metodě a odkazy na další stránky, je to ale hooodně čtení 😀

sisstin
22. bře 2007

len: tak už mi stačil základ...když je bazální teplota na plodné dny..nemilovat se vůbec..nebo jiná antikoncepce..tak to mi nevyhovuje 😉 ale jinak metoda na otěhotnění to není vůbec špatná 😉

len
22. bře 2007

No, možná kdybyste to kombinovali s tou přerušovanou souloží (to je taky jiná antikoncepce 😉 ), tak bys věděla, že ovulace ještě nebyla, a dávali byste si pozor - i když, to by asi teď byla škoda, ne? 😀

klarec
22. bře 2007

Len, to zní moc dobře díky za radu. Určitě je to lepší než HA. Teda uvidím jak na tom budu po porodu. Dřív jsem měla s MS problémy(velké bolesti a děsné a dlouhé krvácení) a proto jsem tenkrát s HA začala(ono ani nebylo moc možností, už je to pár let)

sisstin
22. bře 2007

len:mně stačilo, že žena má být před MS neplodná a jsem v 11tt..tak tomu moc nevěřím 😝

klarec
22. bře 2007

Vem to tak že nic není 100%, jedině nemít chlapa ☹

len
22. bře 2007

Sisstin - to je právě blbost, že žena je před MS neplodná 😉 Žena je neplodná tři a více dnů po ovulaci, kterou ovšem nepoznáš, pokud se nesleduješ 😉 Takže stačí, aby byla ovulace o trochu opožděná (což se stává docela často) a s veškerými výpočty jsi v háji 😉 Při STM se nic nepočítá, tam se to prostě sleduje, je to vědecky ověřené, ve chvíli, kdy jseš si jistá, že ovulace proběhla, tak můžeš být v klidu, dokud to ale s jistotou nevíš, musíš si dávat holt pozor 😒
Trochu škoda je, že to lidi často zaměňujou s běžným výpočtem plodných dnů (žena otěhotní cca v půlce cyklu, těsně po MS nebo před MS je neplodná) - to je nespolehlivá metoda! Ale STM je velice přesná (dokonce srovnatelně s HA - při pečlivém dodržování), ovšem taky hooodně pracná 😝

sisstin
22. bře 2007

klarec: tak Ha sice není stoprocent..ale tak 99 ne? 😝 pokud se samozřejmě správně bere...ale já si nechci cpát tělo hormonama..jsem viděla u kamarádek, co to pak dělá...když ji přestaly brát 😠

len
22. bře 2007

No, se mnou třeba vynechání neudělalo nic (i když taky znám spoustu těch, co jim to cyklus pěkně rozházelo) - to je individuální.
Ale souhlasím, že jediná 100% spolehlivá antikoncepce je nemilovat se vůbec 😀 Jakmile se do toho pustíme, ať se chráníme jakkoli, riziko tu vždycky je 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru