Meningokok, jak se poznají příznaky a mohu ho mít i já?

martinka24
6. bře 2013

Chtěla bych se zeptat, jestli jste některá měla meningokoka.Já jsem byla před týdnem u známé, která mi včera řekla, že z výtěrů jí ho zjistili a teď se bojím, protože mě od včerejška bolí v krku a vykašlávám hleny , do toho mám rýmu.Ale nemám teploty nebo jiné ppříznaky, tak si říkám, jestli nejsem jen nachlazená ze včerejší procházky.Ona má teploty a je jí špatně, mě nic moc není až na ty průdušky.Mám jít k doktorce? jsem ve 29TT.

vodvarkova
6. bře 2013

@martinka24 Mnoho lidí okolo nás jsou nositeli různých druhů memingokoků. Nejzývažnější je menigokoková sepse, která se projevuje většinou několik hodin od napadení, začíná příznaky chřipky, bolest v krku, únava, teplota, a pak velmi důležitým příznakem jsou petechie - dají se připodobnit k "cucfleku" červené skrvny, nejdřív malé pak větší, začínají na rukou a nohou....Určitě se meningokok neprojevuje rýmou a vykašláváním hlenů... Pokud už je ti blbě od včera myslím si že menigokovou sepsí netrpíš... K doktorce bych si zašla, aby tě poslechla a zmíni jí i toho menigokoka, možná ti udělá výtěry a třeba dá antibiotika, které je možné dávat v těhotenství. Neboj o memingokovou sepsi se určitě nejedná, ale vyšetřit se nechej pro svůj klid. Tedka řádí docela hnusnej zánět průdušek tak to podchyť hned v začátku... držím palce

martinka24
autor
6. bře 2013

Díky , ta sepse to zřejmě nebude, tu nemá ani ta známá, ale bere antibiotika a to je taky hrozny v těhotenství, zítra pujdu k doktorce, snad to bude ok.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru