Menší nosní kůstka plodu, máte zkušenost?

budlina1
29. srp 2013

ahoj....při screeningu v 1. trimestru nebyla viditelná nosní kůstka, ale jinak vše bylo naprosto v pořádku...nyní v 19.tt je nosní kůstka přítomna, ale je dlohá 3,1mm, a dle mudr. by měla být ted 4,2mm...ale jinak stále všechno, co se utz sledovalo, je v pořádku. krevní testy dopadly výborně...říkala, že není důvod se strachovat, kůstka má čas dorůst....za dva týdny kontrolní utz, pokud kůstka nevyroste, doporučena amniocentéza, a pak záleží na výsledku..
máte s tím někdo zkušenosti - s menší nosní kůstkou?

petaov
29. srp 2013

Ahoj, já jsem byla na screeningu asi ve 12. týdnu, kůstka taky nebyla viditelná, ale jinak bylo vše v pořádku a víc mi k tomu ani neříkali, ani ji pak v dalších týdnech neměřili... Třeba něchtějí nic zanedbat, tak vás trochu víc sledují.

zamilovanadonej
29. srp 2013

Zkušenost mé mámy: Nosní kůstka nepřítomna. Doporučený potrat, vysoká pravděpodobnost dawnova syndromu. Máma potrat odmítla. Nosní kůstka se už neobjevila. A Výsledek? 18ti letý brácha s placatým nosem 😀 JInak mu nic není. Dobrovolně teď chce jít na plastiku nosní přepážky co hradí pojišťovna, ale jen aby nechrápal..

baraka1
29. srp 2013

Ahoj, já mám ze screeningu ve 12 tt podobný výsledek, kůstka je sice viditelná, ale je drobná. Mluvila jsem hned po screeningu s genetičkou a ta mi doporučila amniocentezu v případě, že mi nedopadnou ani krevní testy. Jak doktorka při utz tak genetička mi říkaly, že to nemusí nic znamenat, že dítě může mít prostě jen menší nos a že se dnes všechno celkově víc hlídá. Mě nakonec nevyšly zase tak dobře ani krevní testy (vyšší hladina HCG). Já nakonec na aminocentezu jdu, chci mít jistotu.

katchi
29. srp 2013

Na screeningu ve 12tt dr. nosni kustku nevidel, navic vysly i blbe testy z krve, riziko 1:54 na Downa. Sla jsem na odber choriovych klku a Down byl vyloucen. Pak uz se nosni kustka nesledovala a nemerila.

grandin
29. srp 2013

Já na screeningu ve 13 tt, kůstka byla ale malá, jen 2,8 a z krve 1:18 Douwn. syndrom. Po odběru choriových klků vše negativní, nyní screening ve 21 tt, a kůstka je jak má být, tak snad vše bude o.k. 🙂

reivca
19. srp 2015

Zdravim chtěla bych se zeptat včera jsem byla na genetice jsem asi ve 13 tydnu těhotenství po ivf povedlo se hned na první pokus moc mi ta genetika ale nedopadla biochemický screening pozitivní a nenalezena nosní kustka čeká mě odběr choriových klku aby se podezření na downuv syndrom bud potvrdil a nebo vyloučil ... mate s tim někdo zkušenost budu rada za každou odpověd

deliii
10. pro 2015

Ahoj Reivca, jsem na tom stejně, jak ti to dopadlo? My zvažujeme nejprve nějaký neinvazivní test...

hope09
26. srp 2016

@zamilovanadonej Ahoj, mohla bych se zeptat, jak tvůj brácha bez nosní kůstky vypadá? Čekám na výsledky odběru placenty, kdy se nenašla nosní kost. Rychlé výsledky byly zatím v pořádku, tak doufám, že i ty kompletní budou OK. Ale třeba nosní kost nevyroste, tak by mě to zajímalo. Moc děkuju!!

cizinkaa
26. srp 2016

Ahoj, já četla, že se asi za 12 tis dá podstoupit nějaký neinvazivní test rovný amniocentéze... když tě to bude zajímat, zjistím víc.

deliii
26. srp 2016

My neměli nosní kůstku ani ve 20tt, syn je úplně zdravý. Nosánek má asi menší, ale ne nějak výrazně. Když koukám, jaký jsme měli nos s přítelem jako mimina, vyjde to tak na stejno. Teď máme nosy oba normální, rozhodně ne malé....
Myslím, že to není o tom, že nemá kůstku, prostě jen rostla pomaleji...

vivianava
7. říj 2016

Ahoj holky! Jsem ve 22 týdnu a dnes jsem byla na ultrasoundu, jenze se jim tam nezdála nosní kůstka. Momentalne ziji v USA, ale nejake kontroly jsem mela jeste v CR. Takze uz mi delali ultrasound tri ruzni doktori a u prvnich dvou to bylo fajn. Odbery na Downa, v 10tem tydnu, jeste v CR, mne vysly negativni a sance 1ku 37000. Pritel ma asijske koreny, tak mne zajima, jestli ta kustka nemuze byt mensi, protoze asiate maji proste mensi nosiky? Cekam holcicku a z obou stran jsou u nas vsichni zdravi, nikoho s downem nemame. Cim jinym to muze byt zpusobeno? Nez jsem zjistila, ze jsem tehotna, tak jsem mela par drinku a taky brala antibiotika, ale od te doby jsem vzorna. Az na obcasny stres tehotenstvi zvladam dobre. Nemam zadne komplikace, jen byvam vic unavena nez pred tehotenstvim a byvam citlivejsi a podrazdenejsi, ale to je asi normalni. Jinak moc ani nevnimam ze jsem tehotna, nejde to na me jeste tak poznat, spis vypadam jako po Vanocnich svatcich. Celkove jsem maleho vzrustu a pritel ma 170cm, tak si myslim, ze miminko bude proste malinkatejsi a tim padem muze mit i malinkatej nosik.... diky za rady 😉

deliii
8. říj 2016

Asiaté mívají kůstku menší, takže to může být i tím. A pokud výsledky byly předtím, jak píšeš, bude to dobré!!

visna6
26. led 2019

@budlina1 viem že je to staršia diskusia, ale prosím ta, ako ste nakoniec s bábätkom dopadli? Mne teraz v 18.tt namerali podobnú hodnotu bodovej kostičky ako vášmu mimi a lekár sa vyjadril že je to veľmi máličko

deliii
26. led 2019

Dobrý den, my neměli vidět kůstku ani v pozdější fázi těhotenství, strašili nás hodně, ale syn je naprosto v pořádku. Hodně jsem tehdy o tom studovala (zahraniční studie) a chybějící kůstka sama o sobě nevadí, pokud je vše ostatní v pořádku!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru