Metličkové žilky v těhu, máte zkušenost?

kacenka1987
25. srp 2013

Ahojda maminky, už je mi z toho do breku 😒 Máte někdo zkušenost s metličkovými žilkami??
Jsem úplně zoufalá co se z mé nohy stalo. Začalo mě to zlobit nyní u druhého těhu, prvně asi kolem 20tt jsem měla bolesti, tlaky a šup trochu viditelná křečová žíle, takže jsem začala brát Detralex, nosit punčochu a mazat krémem a docela to jde, jenže později se šíleným způsobem začali tvořit metličky, nyní jsem 37tt a mám velké pavučiny po noze od kolene dolů, hlavně kolem dokola kotníku. Zítra se raději někde na cévní objednám, nějak se mi to nezdá. Myslíte, že zmizí nebo co mám dělat nyní nebo po porodu? Pořád se tvoří další a další každým týdnem těhu... ☹( První foto je 30tt a druhé 37tt (foceno večer takže i konve 😔 )

ivular
25. srp 2013

Zkušenost nemám - jenom teoretickou znalost, že na vině je hormon progesteron, který způsobuje mj. roztažení cév, což se projevuje snížením tlaku krve (hlavně na začátku těhotenství) a právě vznikem křečových žil na nohách ☹
To cévní zkus, třeba poradí a pomůžou!

andy21
25. srp 2013

Vy jste psala i na facebook na látkovky že...noste ty punčochy, nohy nahoru a za chvíli máte termín, tak vydržte 😉

evcounek
26. srp 2013

@kacenka1987 zkus to mazat třezalkovým oleje. trochu to zesvětlá a není to tak vidět. mě se udělali na lýtku když jsem nabrala roh šuplíku (měla jsem tam oooooooooobr modřinu a pak tam ústali vidět malé žilky). Myslím, že to nezmizí úplně ale není to tak vidět tak aspoň nějaké plus

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru