Migréna až ve 2. trimestru. Čím to může být?

renousek
20. srp 2007

Ahoj holky, několik posledních let jsem se léčila s migrénou a musím říct, že hodně úspěšně. Byla jsem ráda, protože jsem si říkala, že v těhotenství se mi to bude hodit a opravdu, celý první trimestr jsem nevěděla co je to bolest hlavy. Bohužel jsem to asi zakřikla, protože jakmile uhodil 13. týden, je migréna tady a snad každý týden. Začínám být zoufalá... Nemáte některá zkušenosti čím to může být, napadl mě třeba nedostatek magnesia nebo málo tekutin?

suki
20. srp 2007

Ahoj Renousku určitě dostatečným pitím tekutin nic nezkazíš-tělo má teď větší nároky a rychlejší metabolismus, také zvětšený krevní oběh-až o 40%, takže hodně pij. Bohužel žáné léky brát nemůžeš, ale určitě až půjdeš do poradny, tak se poraď s lékařem. Třeba ještě něco vymyslí.Přeji co nejméně bolestí Suki.

alcatko.j
20. srp 2007

reni, pokud si das praci, projdi si starsi diskuze, na migrenu tu asi dve uz jsou a celkem zajete, snad se tam neco dozvis...nevim, jestli te to uklidni, asi moc ne, ale ja trpela taky, a taky az 2. trim...nedalo se nic delat, mohla jsem jen paralaen, ktery mi samo nezabiral, takze lezet, tma, hadr na hlavu, v lekarne jsem si koupila tzv tygri mast, ktera bolest neodehnala, ale palila jako cert a mi to delalo dobre 😅 No a zaspat to, vydrzet..nakonec jsem to vydrzela...a takova perlicka, migrenu jsem mela i pri porodu....myslela jsem ze umru...nastesti jsem jim to rekla dali mi primo do zily nejaky lek nebo co a migrena zmizela a rodila jsem uz jen s porodnima bolestma 😅

renousek
autor
22. srp 2007

alcatko, no potěš, migréna při porodu, to je vražedná kombinace! To bude od teď moje noční můra 😉 Každopádně díky za podporu, to víš, že člověka potěší, že není jediný 🙂

pufina
3. zář 2007

Ahoj holky, Renousku, taky na to trpím a to jsem dřív nevěděla co migréna je. Občas mě bolela hlava no a teď když nemůžeme léky hnus... Mám pár rad co mi trooošičku pomáhají. Už nečekám až budu trpět jako pes ale po tom 14tt když už cítíš že tě začíná dost bolet hlava, tak si lupnu jeden paralen (když čekám moc dlouho tak už nezabere) k tomu hodně silný černý čaj do půlitru a vodu pít a pít. Zaspat se mi to nedaří, musím počkat až to trochu přejde a pak to zkouším. Jo a taky si dělám rozpustný magnézium i když bych řekla, že to mi zrovna moc nepomáhá 😒 Takže hodně síly a doufám, že nás noční můra v podobě migrény u porodu nečeká 🙂

krista
15. lis 2009

katkak80 • 1d • 22. duben 2008 v 11:04
Ahoj, hledala jsem toto téma, ale nikde nenašla, tak snad se nikdo nebude zlobit, že jsem ho založila.Trpím poslední týden ukrutnými bolestmi hlavy.Ze začátku jsem si myslela, že je to z toho, jak málo tekutin vypiju nebo že je to z únavy, ale zjistila jsem že není.Máte to někdo taky, a pokud ano, chtěla jsem poprosit o radu co vám na to nejlépe pomáhá.Kdybych nebyla těhu tak si samozřejmě vezmu prášek, ale takhle nic neberu a je to opravdu kruté.Děkuji.

nikka.vo • 1d • 22. duben 2008 v 11:12
katko, to bude možná migrena,v těhotenství se může objevit.... co na to pomáhá nevim, možná morká žínka na čelo a nic víc než to přetrpět 😨

nikka.vo • 1d • 22. duben 2008 v 11:14
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

katkak80 • 1d • 22. duben 2008 v 11:19
Nikka, děkuji 😉

natali.m • 1d • 22. duben 2008 v 11:39
Katko:taky poslední dobou trpím bolestmi hlavy a tayk jsem to zkoušela s tekutinama, spánkem a podobně, ale bylo to jen horší.je sice pravda, že pokud to jde, měla bys to vydržet, ale pokud už je to neúnosné, tak se bere v 1. a 2. trimestru acylpyrin a v posledním paralen, samozřejmě jen krátkodobě, ale nemusíš mít srach, že by jsi miminku nějak ublížila, to určitě ne....

jennyska
21. led 2014

Ahoj @renousek @pufina @suki a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Migrénou (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/migrena/ pomůžete ostatním maminkám, které Migréna trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? Jak migrénu snášíte? Co jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru