Migréna v těhotenství, jste na tom stejně?

lenus202
21. říj 2013

Ahoj holky, nikdy jsem na migrény netrpěla, ale přišel 15tt a mívám často migrény, jste na tom někdo stejně? Kamarádka říkala, že to v těhotenství bývá normální, ale nevím jak s tím bojovat, poradíte někdo? Díky 🙂

florane
2. říj 2014

ahojky..měla jsem migrény v těhotenství, asi ve stejném období jako Ty. Obvoďák mě poslal k neuroložce, ta mi řekla, že je to prostě období než se změní v těle hormony. Měla pravdu, během dvou týdnů to odeznělo..vzala jsem si neschopenku, když jsem to v práci nemohla vydržet a doma to proležela a prospala..Pak už byl klid. Brala jsem hořčík a paralen, snažila se hodně pít, vyhnout se počítači a stresu. Člověk si musí říkat, že to stojí za to..jak se dívám na svou malou, tak určitě 😀

monunkaaa
2. říj 2014

@alcar Děkuji..

alcar
2. říj 2014

@monunkaaa neni zac. 😉 Pokud budes mit fakt echt migrenu, kterou nezaspis a nevydychas venku na vzduchu a ibalgin uzijes jednou za cas, tak bych se toho nebala. 😉

snezenka123
14. říj 2014

Tak já se taky přidávám...jsem migrenik a teď v tomto třetím těhu teda trpím jako zvíře...sotva mi skončilo zvracení-nevolnosti jsou občas stále 😖
No a aby toho nebylo málo, trápím se migrénami...když jsem je měla cca asi tak dva tři týdny zpátky, vzala jsem si 200 brufenu,abych mohla aspon normálně fungovat,ale stejně bolest jenom utlumená ☹
ptala jsem se svého gyndaře, jestli to nevadí,když si při začínajícím záchvatu vezmu malý brufen, že potom trpím tři dny jako zvíře, že jsem migrenik, tak mi řekl, že brufen ne,že jedině paralen..nebo paralen s kofeinem-a doporučil mi ataralgin,ale ten mi nezabírá vůbec...
včera jsem měla tak šílenou migrénu, že se mi chtělo až bolestí brečet 😔 na noc jsem si vzala dva paraleny, šla spát, ale stejně jsem i tak cítila v noci bolest hlavy, ráno vstala a migréna pořád, vzala jsem si jeden paralen,ale je to jako nic, trochu utlumené,ale bojím se, že se to zase rozjede, jako včera-odpoledne jsem si vzala jeden paralen, a večer už byla úplně ko bolestí
tak taky přemýšlím, jestli je lepší si vzít během začátku migrény jeden -dva 200 brufeny a vědět, že bude klid, než do sebe spát tři dny paraleny a stejně trpět ☹

v2e2rka
16. říj 2014

Zrovna včera mě popadl už třetí záchvat, jsem v 16. týdnu druhého těhotenství, předtím mi doktor doporučil 1000mg Paralen v čípku, teď ve druhém trimestru mi povolil jeden Ibuprofen 400. Prý rozhodně víc uškodí miminku stres vyvolaný bolestí matky, než když za celé těhotenství užije 10 brufenů.
A hlavně jsem se poučila, že se vyplatí neflákat užívání hořčíku, v prvním těhotenství jsem ho užívala kvůli křečím v kyčlích, a byla jsem bez potíží. Teď kyčle nebolí a tak beru hořčík vyjímečně, takže jsem ty záchvaty měla "za odměnu".
A paralenu se taky nemusíte bát, v prvním těhotenství mě doktor od 30. týdne nutil polehávat, jenže jakmile jsem si lehla, bolely mě kyčle jako čert, ani jsem se nemohla pořádně vyspat a gynekolog mi přikázal vzít denně jeden paralen a LEHNOUT... (dávala jsem si půl odpoledne a půl večer). Malý je naprosto zdravý.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru