Migréna v těhotenství, jste na tom stejně?

lenus202
21. říj 2013

Ahoj holky, nikdy jsem na migrény netrpěla, ale přišel 15tt a mívám často migrény, jste na tom někdo stejně? Kamarádka říkala, že to v těhotenství bývá normální, ale nevím jak s tím bojovat, poradíte někdo? Díky 🙂

uztotakbude
21. říj 2013

Když se povídáš na můj profil, tak jsem tam psala o migréně zrovna dneska ráno. Holky mi psaly, že migrény v těhotenství jim vymizely. Už jsem se jala míti radost a teď čtu tvůj problém. No potěš koště. Tuhle diskusi budu sledovat.

ffiinnkkaa
21. říj 2013

@lenus202 V prvním těhoteství jsem měla migrény taky..teprve tehdy jsme poznala jaký je to rozdíl od "jen bolení hlavy" a co pomohlo? Jen tma a klid a když jsem cítila, že to začíná tak hned spát a zaspat to..po porodu to pak bylo ok 🙂

llluckaaa
21. říj 2013

@lenus202 Taky jsem měla migrény v těhotenství. Resp. měla jsem jen v těhotenství a ke konci přicházely častěji. Když to šlo, vzala jsem si paralen, lehla jsem si do klidu a čekala, až to přejde. Když to nešlo a musela jsem běžně fungovat, bylo to peklo 😝

eamam
21. říj 2013

Zrovna dnes jsem byla na kontrole a resila migrenu. Jsem v 17.tydnu a je to peklo... tak ctyrikrat do tydne, silene bolesti, nevolnost, paralen zabira jen nekdy... spat nemuzu, jist nemuzu, mam jeste dvouleteho syna, takze fungovat musim. Je to hrozne... Jedine reseni je horcik a paralen... a pak uz jen neurologie, ale to jsem zavrhla, nebudu se v tehotenstvi cpat prasky... takze hodne sil... snad to prejde... 😖

lenus202
autor
21. říj 2013

@ffiinnkkaa To jsem ráda, že to odezní...😀

lenus202
autor
21. říj 2013

@llluckaaa já je taky mám právě jen teď, snad to přejde, jak tu píšou holky, jenže když si vezmu paralen, tak jdu hned zvracet...:-/

lenus202
autor
21. říj 2013

@eamam chudáku, já čekám první miminko a je dobrý, že jsem doma, takže mě tak nějak omezuje jen učení na specializaci, kterou si dodělávám při práci, ale nejsem schopná nic udělat...

lenus202
autor
21. říj 2013

Holky děkuju vám za příspěvky, kamarádka mi ještě radila, že si mám namazat tygří mast nad oční oblouky a na spánky, tak to příště zkusím, protože je to peklo, nejsem schopná nic dělat, když mě to chytne, chudáci lidi co na migrény trpí běžně ☹

llluckaaa
21. říj 2013

@lenus202 Já migrény taky problila 😝 A navíc jsem k tomu viděla rozmazaně - fakt super, když mě to chytlo někde venku s dítětem 😠 No prostě vzít si paralen, zkusit ho v sobě udržet, dát se do klidu, zdřímnout si a vydržet... Jednou to skončí 😉
Věřím, že to přejde, já je měla u obou těhotenství, je to takový můj těhotenský příznak, mimo těhotenství jsem je nikdy neměla 🙂

paaajka
21. říj 2013

migrénu jsem si užila na začátku druhýho trimestru (trpívám na ně i jako netěhu), měla jsem ji celý týden, kterej jsem jen prozvracela, doslova protrpěla, nemohla jsem vůbec nic. Takovou jsem nikdy nezažila a doktor mi poradil pouze 1 paralen nejlépe za dva dny. Co si budem povídat, na rozjetou migrénu to nezabere. Jinak takový ty babský rady co jsem zkoušela - colu po douškách, vodu s citronem + ležet, spát, odpočívat... cola a ta voda bylo to jediný co jsem v žaludku udržela 😒

naomi6
22. říj 2013

@lenus202 Ahoj, také se přidávám. Celý první trimestr jsem trpěla na migrény. Je to opravdu děsné a kdo to nezažil, nepochopí. Když mě to chytlo, tak jsem si musela hned lehnout, mít tmu a hlavně ticho. Jenže s jedním malým dítětem to jde už hůř. Někdy mi zabraly dva paraleny najendou, ale muselo se to chytit opravud hned v začátku, pak už nepomůže nic. Naštěstí to časem vždy přejde. Takže se to musí vydržet. Přeju všem hodně sil. Miminka za to stojí!

miaflgl
22. říj 2013

muj primar mi povolil indometacin, pomuze vzdy a v tehu blbi jako kazdy lek ale migrena a doslova trpici nastavajici maminka take miminku neprospiva, mam dve zdrave deti tak se netrapre.

alcar
22. říj 2013

Tak mě teda klid ani ticho nepomáhá. ☹ Migrénu mám tak jednou týdně. Paralen mi bolest jenom utlumí a za hodinu dvě je tu znova... Zkoušela jsem homeopatika Belladonna, ty taky moc nezabraly. Moje sestřenice - lékárnice mi poradila, že když už mi bude opravdu nejhůř, tak v těhotenství můžu klidně i Ibalgin. Jako lék první volby je samozřejmě Paralen, jako lék druhé volby Ibalgin. Takže už dvakrát, za celých 18tt, jsem si brala 200mg Ibalginu, vždy mi zabral hned a migréna se už nevrátila. Nevím, co je lepší... jestli dva dny trpět, zvracet a potácet se nebo prostě vzít půlku prášku a mít klid...

uztotakbude
22. říj 2013

@alcar Tak to ještě nemáš tak hroznou migrénu, protože pro mne je ibalgin jako plivnutí do moře. Prostě to nemá efekt, ani malý.

alcar
22. říj 2013

@uztotakbude Ne, migrény jsem ještě před těhu mívala docela často, mám to po mamce. Vždy to mělo průběh takový ten klasický... světloplachost, nauzea, zvracení, bolest oka na jedné straně, takže vím, co je to hrozná migréna. Teď v těhu tím, že jsem doma, tak to vždycky podchytím v počátku, jdu si hned lehnout, že mi většinou postačí jen ten Paralen. Ale už dvakrát nezabral, tak jsem musela sáhnout, ač nerada, po tom Ibalginu. Před těhu jsem brala běžně 400-600, teď v těhu to prostě eliminuju, jak se dá a naštěstí v kombinaci s klidem zabírá. Ono někomu zabere v klidu jen ten Paralen, někomu Ibalgin a někomu ani to ne... ale není to o tom, jestli mě hlava bolí víc nebo míň. Zkus se poradit s gynekologem, třeba poradí něco jiného než jen Paralen a Ibalgin. 😉

uztotakbude
22. říj 2013

@alcar No já zatím nejsem těhotná....tedy asi. 🙂 Ale já se objednala na příští týden právě kvůli tomuto k novému neurologovi. Aby mi poradil co a jak a jak to bude v těhotenství. Protože zatím mi na to dávají aulin, ten zabírá stoprocentně...skvělá věc. Ale v těhu asi fakt dost driák. A když si vezmeš paralen, ten nezabere a tak si vezmeš ještě ibalgin tak ti není zle? Já vím, že se tohle vůbec nesmí kombinovat kvůli játrům a žaludečním vředům apod.

alcar
22. říj 2013

@uztotakbude No Aulin je dryák... ten jediný mi pomáhal kdysi dávno na zuby. Ten bych v těhu rozhodně vynechala.
Snažím se mezi dávkami dodržet aspoň 6hodin. To je takové minimum. Ne že bych si lopla Paralen a hoďku na to Ibalgin... to fakt ne. 😀 Jinak v kombinaci se užívat může (ne v těhu samozřejmě). My v práci dávali na vysoké horečky dokonce kombinaci až 1g Paralenu, 400 Ibalginu a 2g Novalginu. A kolikrát to s těma lidma ani nehlo... 😅 Ale je to perda do žaludku, na játra i ledivny samozřejmě... 😔

zanet93
22. říj 2013

Jsem v 16týdnu a migrény jsem před těhotenstvím občas mívala, né však tak často a takové jako teď. :/

anuliina
22. říj 2013

Já běžně na migrény trpěla, a v těhotenství se mi teda rozjela mimořádně. Někdy jsem se s migrénou ráno probouzela a byla vyřazená na celý den. Jen jsem sundala nohu z postele a přišlo na mě zvracení. Nakonec jsem to konzultovala se svým gynekologem, protože to bylo opravdu téměř každý druhý den. Ten mi doporučil (ač je to k neuvěření) malou sklenku červeného vína. 🙂 A nebo Ibalgin. Při dotazu, jestli to miminku nijak neublíží mi řekl, že horší je ta bolest, než ta tabletka. Měl pravdu. Sklenka červeného opravdu zabrala a pokud ne, tak prášek to vyřešil. Bohudík po porodu tyto problémy ustaly, a dneska jsem téměř bez bolehlavu. A to jsem migrénama trpěla od puberty.

alcar
22. říj 2013

@anuliina Ty brďo... červené víno. Já se taky občas probudím rovnou s migrénou, ale tak k snídani skleničku... hm, zkusím. 😀

anuliina
22. říj 2013

@alcar každopádně by to mělo být kvalitní vínko. Dneska jsem dokonce četla v novinách jak jistý druh vína (zejména francouzské) prospívá lidskému organizmu. Dokonce se prý doporučuje ženám, které nemohou otěhotnět. Je to prý dokonce vědecky dokázané. Tak proč ne v těhotenství. Samozřejmě bych ho asi nepožívala hned na počátku těhotenství. Ale od toho 12 -ctého týdne proč ne. Samozřejmě jsem si vždycky dala tak decku, ale podstatné je, že to pomohlo. 😉 Vyzkoušej na sobě a uvidíš.

alcar
22. říj 2013

@anuliina No vyzkouším. 🙂 Já se přiznám, že jsem už během mého těhu vypila tak 0,5l burčáku. Nemohla jsem si prostě pomoct... to mi tak chutnalo. 😀 A to jsem ho nikdy moc nemusela... prostě chutě se zbláznily. 😅

lenus202
autor
23. říj 2013

@anuliina no zajímavá rada...ale proč to nevyzkoušet, že? 😀

jennyska
21. led 2014

Ahoj @lenus202 @alcar @anuliina @zanet93 @uztotakbude @miaflgl @naomi6 @eamam @llluckaaa @ffiinnkkaa a ostatní snažilky, těhulky, maminky 🙂

Mohly byste se podělit o své zkušenosti s Migrénou (buď u Vás a nebo u Vašich dětí) do naší Wiki knihovničky Modrého Koníka, kterou si tady s maminkami společně tvoříme? 🙂

Tím, že svou zkušenost vložíte do https://www.modrykonik.cz/migrena/ pomůžete ostatním maminkám, které Migréna trápí a na MK hledají Vaše cenné rady, tipy, zkušenosti.
Co Vám pomáhá/nepomáhá? Jak migrénu snášíte? Co jste vyzkoušely? atd.

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji Vám hezký den! 🙂
Janča

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all

monunkaaa
1. říj 2014

Taky přidám zkušenost s migrénama.. Trpím na ně už od cca 6 let.. V průběhu let se to postupně zhoršuje a žádný doktor mi nedokáže poradit, co s tím.. Léky mi moc nezabírají.. Mívám výpadky zraku, někdy jen všechno rozmazané a někdy nevidím vůbec (v takových chvílích nejdu ani do práce, jediné, kde se zvládám pohybovat je doma podél stěn).. Teď jsem těhotná, první dva měsíce jsem o hlavě nevěděla, měla jsem radost, že by se to snad mohlo umoudřit a od třetího měsíce je to v kuse.. A posledních 14 dní je to nejkrutější, to fakt těžko zvládám.. Doktor mi řekl, že mám brát 1,5 paralenu (1 prý zabere max. na horečku), ale když už se rozhodnu, že si ho vezmu, tak ho obvykle rychle vrátím, takže se nestihne ani rozpustit.. Takže více méně přežívám na mokrém kapesníku, který je politý francovkou, to krásně chladí.. Kdyby měl někdo jakoukoli radu, která neublíží miminku, budu za ni moc ráda..

alcar
1. říj 2014

@monunkaaa ve 2.trimestru muzes i Ibalgin. Samozrejme s mirou, jednu dve 200mg tbl tydne. 😉

monunkaaa
2. říj 2014

@alcar Doktor mi říkal Ibalgin zcela vyjímečně a přiznám se, že se ibalginu dost bojím, nevím proč, ale do něj se mi opravdu nechce..

alcar
2. říj 2014

http://www.gynekologienachod.cz/leky-v-tehotenstvi
http://www.wikiskripta.eu/index.php/Léčiva_v_tě... Zde jsou dva clanky, kde je Ibalgin doporucovan. 😉 Jediny trimestr, ve kterem se nesmi je 3 a opatrna bych byla u maminek s krvacivymi onemocnenimi.

alcar
2. říj 2014
alcar
2. říj 2014

Treba takovy paracetamol ma mnohem vetsi vliv na jatra miminek nez ibuprofen. Tim, jak nemaji jeste jatra vyvinuta je pro ne velmi slozite paracetamol zpracovat. Ale stale samozrejme zustava Paralen mezi lekami prvni volby.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru