Mimčo leží v břiše hlavou nahoru. Máte zkušenost?

trace
6. pro 2006

Ahojky těhule, tak jsem se dnes vrátila z ultrazvuku celá vyděšená. Mimčo místo toho aby se otočilo dolů si sedlo a nic s ním už nehne. Může mi prasknout voda dřív než u normální polohy mimča? Někdo mi říkal, že zadeček tlačí víc takže voda může prasknout vlastně hned.
Máte s tím zkušenosti? Budu moc ráda za každou radu.
Díky a držím pěstičky všem!! Pa 😲

teddy
15. únor 2008

Ahojky, no bohužel jsem se včera dozvěděla, že mimi je hlavou nahoru. Byl to pro mě šok, protože můj gyndouš na to nepřišel a sám mě ujišťoval na posledním UTZ ve 30tt, že už je malá hlavou dolů a že se nemůže otočit a šup, otočila se. Takže porod KP mě nemine. Dr. v nemocnici mi říkal, že už se nemá šanci otočit. Dost mě to děsí, protože prý to není důvod k CŘ, prý se o tom rozhoduje až v průběhu porodu, podle toho, jak postupuje.

Taky mě napadlo, jestli nemůžu dítěti pomoct se otočit, ale jediný k čemu bych přistoupila je cvičení, rozhodně ne žádný násilný metody. Musím se s tím smířit, nějak to dopadne. Do porodu mi zbývají necelé 2 týdny a při poloze KP prý nenechávají přenášet, takže aspoň vím, že nejpozději 26.2. to budu mít za sebou. Ale obavy skrýt nedokážu ☹

margue
18. únor 2008

Ahojky. Taky mám mimi v poloze KP. Vím to od pátku 15.2. a dost mě tato nová informace rozhodila.Dneska jsem přesně 33+0 tt. Tak má mimi jesště 7 týdnů na to,si to rozmyslet. Ještě k tomu mám placentu na přední stěně dělohy,což není ideální,hrozí mi krvácení a musím na sebe dávat obzvlášť pozor. No,první dva dny jsem byla úplně vyděšená. // Hned jsem to poznala,že je mimi v jiné poloze. Hůř se mi dýchá,mám špatné trávení. Nezbývá mi nic jiného,než čekat. // Ale rodit KP bych nechtěla. Většinou ženu nemine větší nástřih. A když nejde hlavička,tak musí pomoci i kleštěmi (né však vždy). No,děsí mě tato představa.

kacamar
18. únor 2008

ahoj Marque, taky jsme KP. Uz to vim od nějakýho 28tt a dítě se od tý doby nehnulo ☹ ☹ Plánovanýho císaře mi neudělají, takže musíme čekat, až se porod rozjede a pak se teprv uvidí (podle váhy plodu) jakým způsobem budu rodit 😠 😠 Takže vůbec nevim, co me čeka. A KP rodit taky nechci, aby nebylo dítě v ohrožení. Představa nějakého šíleného nástrihu a kleští mě přivadi do mdlob 😅 to radsi dobrovolne císaře.
Přeju, ať se ti mimco jestě otočí. Čas jeste máte. To u nás by se musel stát zázrak.

margue
18. únor 2008

Čauky Kacamar. Já byla ve 30.tt a 26.tt na UNZ a malá byla vždy hlavou dolů. Tak jsem se už radovala. Čekám už druhou holčičku. Ta první Terezka se narodila hlavičkou dolů a byla to makačka- a to jsem měla epidurální anestezii. Proto si nedovedu představit rodit vaginálně KP. Císařský řez bych brala všemi deseti.... Uvidíme,jak to vše dopadne. Ale asi bych doktory k CŘ hodně přemlouvala.

kacamar
18. únor 2008

Margue, taky zalezi na tom, jak jsi velka a jak mas sirokou panev. Ja jsem hodne vysoka a pánev mam celkem sirokou, takze normalne by to asi slo, ale já moc nechcíííííííííí. Doufam, ze malá bude na UZ vypadat velká a kuchnou me. Z vaginalniho porodu mam fakt respekt 😒

margue
18. únor 2008

Kacamar,ať už se narodí naše holčičky jakkoliv,hlavně ať jsou v pořádku. To je opravdu to nejdůležitější. // Vysoká jsem 172 cm a pánev mám asi normální. 😅 Termím mám 7.4. Každý porod je opravdu úplně jiný.Jak tak čtu všechny ty příspěvky,tak jem krutím hlavou,co vše se děje,stalo a může stát. // Raději vydržet bolest po CŘ než abych při porodu trpěla já a mimi zároveň.

olivz
19. únor 2008

ahojky těhulky, porod KP není o nic složitější než hlavičkou. Já jsem se narodila KP, a obě moje dcery též. První měla 3800g a 51 cm, druhá minulý týden 3550g a 47 cm. Nástřihu se nebojte, ne vždy je nutný a není vůbec cítit,když ho dělají.Mě sice teď šítí tochu bolí,ale nic hroznýho to není,sedím normálě a seděla jsem už na porodním sále bez problémů. Já měla spíš strach,že mi budou dělat císaře,ale naštestí ne.Holky mají po porodu krásný hlavičky a jsou úplně v pohodě.
Držím všem pěsti a přeju rychlý porody 🙂 a zdravá miminka

margue
19. únor 2008

Tak jsem se dočetla,že můžu vyzkoušet nějaké cviky. Tak třeba dělat kočičí hřbety, v lehu se převalovat z boku na bok, v lehu na zádech zdvihnout pánev, dělat svíčku o zeď, v kleku se opřít o lokty...aby byla pánev výš než srdce. Tak tohle asi zkusím,když tak si alespoň zacvičím a protáhnu se,to mi neuškodí. Když se mimi nebude chtít otočit,tak se stejně neotočí. Uvidíme. Zatím mám ještě trochu času. 😉

kacamar
19. únor 2008

jeeeeee olivz, tak to jsem přesně potřebovala slyšet 🙂 🙂 Díky, za mám o trošku menší strach 😵

margue
19. únor 2008

Jo jo,snad to půjde hladce a bez komplikací. Musím lékařům taky více věřit. / Rodit doma určo nebudu! 😝

teddy
21. únor 2008

Jééé Olivz moc děkuju za pozitivní zkušenost. Taky jsem přesně toto potřebovala slyšet 🙂 Taky se přesvědčuju, že každý porod je riziko, ať už je hlavičkou nebo KP nebo CŘ... Musím věřit doktorům, přeci jen mají své zkušenosti a určitě ví co dělají. Taky bych to radši zvládla bez CŘ. Já jsem se taky narodila KP a přežila jsem to... A to před 28lety nebyly takový možnosti... Strach samozřejmě mám, ale dokud jsem to nevěděla, nebyl asi o moc menší. Hlavně, aby byla malá v pořádku. A s tou hlavičkou mi to taky sestřička říkala, že jí aspoň bude mít krásně kulatou 😀

margue
25. únor 2008

Venku je dneska tak krásně,že už by se dal vozit kočárek...!!! 😀 😝 😉

dzej
25. únor 2008

Olivz a ty jsi rodila normálně i přesto, že byly mimi tak velký? kde jsi rodila? Mě řekli na Obilnáku, že nad 3500g mě šmiknou císařem

koblizek84
25. únor 2008

ahoj holky,taky mame palicaka stale hlavickou nahore,ale jednou sedi na prdelce a jednou je zase sikmo,mam z toho taky strach.....jestli se do pristi kontroly neotoci(jako ze urcite uz ne) tak se chci s doktorem co by me mel rodit domluvit predem na cisare,mam z toho KP strach i kdyz pisete co jste tak rodily pozitivne,ale kazdej porod je jinej a pri mem stesti by byly urcite komplikace,tak uvidime jeste mu davam tyden a pak uvidime co dal....

kacka.va
25. únor 2008

dzej: u našich známích co poslední dobou rodili, byla miminka 3,5-4 kg a kromě jednoho šla všechny normálně, ne císařem.

dzej
25. únor 2008

kacka..tak to je asi fakt jak kde. No hlavně aby nám to všem dobře dopadlo 😔

margue
25. únor 2008

Ještě celých 6 týdnů zbývá do porodu a mě nejvíc znervózňuje,že do poslední chvíle nevím,na čem jsem. Myslím na porod x-krát za den. Kdyby tak člověk věděl dopředu,jak to bude. Takhle musím myslet na všechny možnosti. A to pak jen kombinuju a kombinuju....Nedočkavě čekám na každou kontrolu a ultrazvuk, v jaké pozici si zrovinka mimiško hoví. 😝 Ať už je na světě a v pořádku...to bude úleva. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru