Miminko šikmo v bříšku. Setkaly jste se s tím?

mikoy
6. zář 2010

Ahoj holky.mám takovej dotaz,Dnes jsem 38+1tt a malej mi v břiše leží na šikmo.V prukazce mám napsáno KP,hlavičku cítim v pravo pod žebry.když sedim tak jí krásně nahmatám.Jsem druhorodička,první těhu sem měla bez komplikací a ted tohle?mám veliký obavy co bude.V pátek jdu do rizikový poradny a tam se snad dozvim co a jak.Moje KO mi tvrdí,že bych mohla rodit vaginálně,ale mám strach o miminko a raději bych volila císaře i když i on mám rizika.setkala jste se stím některá? 🙂

bosoriak
6. zář 2010

Myslim, ze lekari zvolia ten najlepsi sposob. Dietatko sa moze otocit aj tesne pred porodom (aj ked sa to nestava casto). Samozrejme, ak bude sikmo, tak ako laikovi sa mi zda najlepsi cisarsky, ale asi o tom budu rozhodovat ti, ktori na to maju skolu 🙂 Nic sa neboj, nie si prva ani posledna co ma mimino v brusku priecne, urcite ta nenechaju sa trapit, ked bude jasne, ze to nepojde.
Drzim palce!

marketa137
6. zář 2010

Záleží kam směřuje hlavička, první syn byl v příčné poloze a musela sjem rodit císařem. KP je ale zadečkem dolů. Vim že KP se nemají rodit chlapečci takže hlavně bude záležet na posouzení lékařem v porodnici. Příčná poloha se rodí jedině císařem a ostatní záleží na situaci- velikost mimča, stavu děložního hrdla apod.

zdenkazdenula
6. zář 2010

ahoj, v prukazce je KP, to je správně. Poloha šikmá a příčná se může uvádět jako KP. Šance na otočení tu je, jinak budeš rodit císařem. Pokud se jedná o polohu šikmou a ne příčnou, je tu větší šance na otočení, v některých porodnicích by tě možná nechali rodit normálně a čekat, jestli kontrakce prcka neotočí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru