Modřiny, citlivé dásně v těhotenství. Trpíte na ně?

jarunkaxyz1
30. lis 2010

Milé těhulky, chtěla jsem se zeptat, jestli náhodou některá z Vás také teď víc netrpí na modřiny a citlivé dásně, žilky vůbec?
Já jsem v 9 tt a přijde mi, že kolikrát ani nevím z čeho se mi udělá modřina....Stejně tak mám všude daleko víc viditelné žíly a žilky.

slovnicek
30. lis 2010

No, nevim, jak je to s zilkama a s modrinama, ale s citlivejsima dasnema souhlasim. Me ted dasne vic krvaceji a sem tam (velmi lehce) v nose (lecila jsem rymu a mozna tim neustalym smrkanim ...). A bylo mi receno, ze je to tim, ze se behem tehotenstvi prokrvuje delozni sliznice a ze tim padem se to prokrvovani tyka i tech ostatnich sliznic ... Takze jsem v klidu 😀 ... ale ty dasne me fakt stvou 😠

mkr
30. lis 2010

u první jsem měla modřiny ze všeho, stačilo jen o něco zavadit, když jsem byla v nemocnici a viděli t mý modřiny, tak si mysleli, že mě manžel mlátí 🙂

lenka123j
7. říj 2015

Holky já se jen poškrábu a mám z toho jelito 😒 v těhotenstí se nám prostě tělo mění a to je jen začátek 😉 ale co bychom pro miminko nevydržely 🙂

melis7
8. říj 2015

@lenka123j ono to zase tak uplne normalni neni,aby se ti udelala modrina jen po poskrabani a to ani v tehotenstvi.Jestli to neni nadsazka (s tim poskrabanim), tak by to chtelo vysetrit krevni obraz, tedy trombocyty. Urcite bych to rekla na kontrole u gynekologa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru