Motání hlavy v těhotenství. Čím by to mohlo být?

cchvalova
11. únor 2012

Holky, prosím, prosím...pomoc od včerejška se mě strašně motá hlava jsem ve 20.týdnu těhu...nevíte čím by to mohlo být? Děkuji Iva

pajiskazemlyna
11. únor 2012

Nemáš třeba nízký nebo naopak vysoký krevní tlak ??

petkave
11. únor 2012

Tiež si myslím, že by to mohol byť tlak... Treba premarať, ak sa dá.

jancip
11. únor 2012

Nech si změřit tlak. Můžeš ho mít hodně nízký. Já to měla na začátku těhotenství. Chtěla jsem ze začátku vynechat úplně kávu, ale nešlo to, takže jsem nakonec zůstala u jedné, což mi doporučovali i zdravotníci.

lili1986
11. únor 2012

Ahoj to znám🙂 jsem omdlela u veteřináře a to jsem byla v 5 týdnu. Pak jak jsem potratila jsem omdlela znovu a to mi naměřili 180 na 120. V těhotenství jsou výkyvy tlaku normálni. Nikdy jsem neměla nízky a ani vysoký. Ted jsem znovu v 6 týdnu a stačí někde jít a motá se mi hlava. Včera jsem si musela sednout v pet centru na pytel granulí🙂 Neboj ono to zmizí je to prý jen na tom začátku.

jarkalada
11. únor 2012

Mně se motala od začátku do konce. Ani jsem nemohla v klidlu uvařit. Jak trubka jsem si pořídila barovku a na ní třeba škrábala brambory nebo si i ráno mazala rohlík. Stát frontu u kas byla pohroma. Když jsem viděla víc jak dva lidi přede mnou, tak to byl konec. Jednou jsem dělala hrdinku, že počkám, ještě počkám, až si paní přede mnou přepočítá drobný.. a nevyplatilo se, pěkně jsem se jim tam složila 😖 Než jsem v krámě nakoupila, několikrát jsem si musela sedat. Kamkoli, na cokoli 🙂
Chce se to hlavně najíst a pak něco dělat nebo někam jít. Ale i tak to u mně o tolik nezabíralo.

zlatuzka
12. únor 2012

Ahoj, mě se taky motala hlava, ale spíš na začátku, ale já mám poměrně nízký tlak, ale postupně s každou kontrolou se mi zlepšuje a zlepšuje 🙂

hasky24
12. únor 2012

Já to měla kvůli nízkému tlaku

mates22
12. únor 2012

Přesně to se mi stalo, trvalo to asi týden, ale já nemohla ani chodit, protože jsem prostě neudržela směr a rovnováhu a taky jsem zvracela, tlak v normálu.......no a nakonec už mě nepustili do práce, měla jsem klidovej režim, že prý je to od stresu a tak

nikollita
12. únor 2012

Já tímto trpím taky, začalo to na konci 6.týdne a trvá dodnes ☹ teď jenom čekám, jestli se to zlomí na konci I. trimestru nebo až do porodu, případně celoživotně 😉

jenny.kay
12. únor 2012

Záleží na tom JAK se ti ta hlava motá. Mně se třeba točila tak, že mi ujížděl obraz doprava a nedokázala jsem udržet vůbec rovnováhu. Jak se mi točila hlava, tak jsem i zvracela (bylo to fakt jako na lochnesce) Skončila jsem v nemocnici v Motole, kde mi řekli, že to bude "jen nějaká virózka" a po dvou dnech mě pustili domů. Na běžné kontrole v Podolí mě pak doktor rovnou poslal lehnout si na rizikové, odtud mě poslali na Karlák na neurologii, absolvovala jsem i MRi (byla jsem 37 tt) a zjistili, že mám nějakou změnu na cévce v mozku, která tam utlačovala nějaké centrum - prý asi ze změny hormonů v těhotenství. Měly tam víc takových případů. Nijak to neřešili s tím, že to po šestinedělí přejde samo - a přešlo. Jen jsem ještě nestihla dojít na kontrolu, ale subjektivně je mi fajn.

eficenka
12. únor 2012

mě se poprvé zamotala hlava na začátku těhotenství - můj první příznak... a občas se mi motá pořád...

enah
4. čer 2012

ste ma potesili, som omdlela po ranajsim sexu... mozno na vterinku ale 15min mi bylo blivno, nohy hore, 😀 pot, zima, ááá, kéž by to bylo tehotenstvi! 😀

veruska007
4. čer 2012

Podle mne nizky tlak. Dr. mi na to doporucila popijet behem dne po douscich vino, cca 1 - 2 dcl. za den. Fakt to pomohlo 😉. Jo, a nesmis zeleny caj!

enah
7. lis 2016

@enah a bylo!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru