Môže kašeľ nejak spustiť pôrod?

tinka_21
3. pro 2012

Ahojte, môj termín pôrodu sa pomaličky blíži... teraz ku koncu ma však chytila nejaká choroba, bolia ma priedušky, a začala som strašne kašlať. Liečim sa len overenými babskými receptami typu cibuľa s medom, a užívam Hedelix, to jediné mi v lekárni odporučili ako dovolené... Máte s tým niektorá skúsenosť v takomto vysokom štádiu tehotenstva? A môže kašeľ nejak spustiť pôrod? Bola by som rada, keby to maličká ešte tie 2 týždne vydržala... no pri každom zakašlaní cítim jej pohyby, akoby som ju tým rušila, a zároveň mi tvrdne brucho, takže sa snažím kašľač čo najmenej, no niekedy sa to nedá....

lv
4. pro 2012

@tinka_21 úplně vím, jak ti je, měla jsem tak strašný kašel, že jsem myslela, že se nevyspím a miminko nějak vypudím..můj praktický lékař i gynekolog mě ujistili, že miminku neublížím a porod to nespustí..nepříjemné to bylo i tím, že jsem měla úniky moči při silném kašly.

tinka_21
autor
4. pro 2012

@lv Tak to rada počujem, aspoň niečo ukľudňujúce, lebo niekedy mám pocit, že mi celé brucho stuhne, do toho sa malá začne vzpierať... túto noc som bola každé dve hodiny hore, najprv kvoli wc, potom sa samozrejme pridal kašel, a od 4tej som už poriadne nespala. A presúva sa mi to na dutiny ☹ ach jaj, snad sa stihnem dat do porodu nejak do poriadku, lebo neviem ako porodím,... ani neviem ako sa to vtedy rieši, ked je rodička chorá... no mna ked chytia dutiny, tak to trvá kludne aj mesiac ☹

lv
4. pro 2012

@tinka_21 taky nevím, jak se to řeší, těžko můžou dát člověka který je nějak infekční normálně na pokoj k ostatním rodičkám a jejich novorozencům..každopádně u mě to raději přeléčili V-Penicilinem, ten se může a menší zlo než ta nemoc bylo nasazení antibiotik..ať je ti brzy lépe, držím palce! 😎

tinka_21
autor
4. pro 2012

@lv Ďakujem pekne!! 🙂 no práve... ja som ešte aj na penicilín a teda asi tak polovicu antibiotík alergická... takže u mňa by to bol celkom problém... na druhej strane, malú asi ťažko ukecám, že "počkaj, kým vyzdraviem" 😀

alicekrumpicova
7. pro 2012

Když jsem byla těhotná - nedávno 🙂 tak jsem si koupila stopkašel a zabral a hlavně ho můžou těhotné a kojící ženy i děti od 3.let!!Což je supr 😀

jennyska
18. lis 2013

Ahoj @tinka_21 @alicekrumpicova @lv

mohu Vás poprosit o vložení vlastní zkušenosti s kašlem v těhotenství do naší Wiki knihovničky, kterou si tady s maminkami tvoříme? Stačí svou radu, tip, zkušenost napsat do https://www.modrykonik.cz/kasel/ a pomoci tak všem ostatním těhulkám, které si právě prochází stejným obdobím a hledají na kašel to, co mohou a zabere 🙂

Děkuji Vám, že pomáháte a přeji fajn den.
Janča

PS: Přispět může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! 😉

tinka_21
autor
18. lis 2013

@jennyska ahoj, tak som pridala niečo, snád to bude vhodné 🙂

svendula
4. pro 2013

Ve 26. týdnu jsem měla virózu, po které mi zůstal hnusný kašel. Myslela jsem, že mám při něm úniky moči. Ve 30. týdnu se mi ale nezdály pohyby, tak jsem šla k doktorovi a zjistili, že mám strašně málo vody. Vzali mě do nemocnice a hned první den mi při záchvatu kašle odešel zbytek. Naštěstí mě hned nehnali na císaře, ale začal se řešit ten kašel. Voda se relativně dotvořila. Pak ještě třikrát trochu unikla, ale zvládla jsem už sedm týdnů. Sice počád kašlu (mám lepší a horší dny), ale mimčo stihlo dozrát a relativně vyrůst. Už můžu v pohodě rodit. měla jsem obrovské štěstí a kašel bych v těhotenství rozhodně nepodceňovala. Docela mi pomohl zvlčovač vzduchu, homeopatika a Mucoplant na dobrou noc (modrý) a potom na předpis sprej na dýchání Atrovent.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru