Může být, po vstřebání hematomu, těhotenství už v klidu?

lisounek
27. led 2008

mela jsem hematom a tak me to trochu trapi, zda kdyz zmizel bude vse v poradku nebo jestli je mozne, ze to znaci rizikove tehotenstvi?? nemate nektera zkusenost? diky moc za příspěvky 🙂 😨

zuzik03
27. led 2008

lisounek, měla to kamarádka, taky na začátku, doktorka ji víc sledovala, dokud se nevstřebal a taky musela do vstřebání ležet. zbytek těhu pak měla zcela v pohodě a bez komplikací, chodila normálně do práce i cvičit a teď má krásnou 4měsíční holčičku.

lisounek
autor
27. led 2008

zuzik: diky za uklidneni, taky se snazim tomu verit. Ja jsem lezela v nemocnici 3 tydny a uz se temer vstrebal, takze ted uz se jen nemohu dockat kontroly, zda je vse ok. Naposledy mel uz asi jen 3 mm, to uz je pomalu tyden. Ted mam klidovy rezim doma a tak rada uz bych si to chtela zacit uzivat 🙂

zuzik03
27. led 2008

lisounek, mě přijde, že v těhotenství je nejdůležitější permanentní optimismus 🙂 někdy je velmi těžké si jej udržet, zvlášť když člověk přemítá nad každým negativním slovem lékaře, ale chce to si nepřipouštět žádné katastrofy a pořád doufat 😉

lisounek
autor
27. led 2008

urcite mas pravdu, me uz doktori hlavne v tom zacatku rekli tolik negativnich veci, ze kdybych mela si vse pripoustet, asi bych nebyla

lisounek
autor
27. led 2008

a mimco ve me taky ne 😔 nekdy totiz ani doktori nevedi jak vse dopadne

zuzik03
27. led 2008

jim bohužel nedochází, že my tomu nerozumíme a každá obava se u nás násobí a děsí nás a přitom to nic znamenat nemusí. mnohdy si to říkají jen pro sebe, jak jsou zvyklí hodnotit stav pacientů. já už se teď po každé takové pochybovačné větě doktora (máte málo plodovky, dítě je menší, než by mělo) ptám rovnou doktora, co to znamená a jestli se tím mám nějak stresovat a zatím mi vždycky řekli, ať to neřeším, že to není nic zásadního 😉 držím pěsti, ať ti to klapne a vstřebá se a ať už máš klid 🙂

lisounek
autor
27. led 2008

diky moc, no kdyz mi rekli zhruba ve ctvrtem tydnu, ze potracim a ze neni videt srdecni akce, ze je to blby, tak jsem si porad rikala ze je to jeste hrozne brzy a nastesti za par dni uz to bylo ok. jenze je vubec zadne moje pocity nezajimali a sotva mi neco vysvetlili, myslela jsem ze me tam z nich hrabne a pak plod zacal rust a to me povzbudilo. A taky v nemocnici nevyhoda ty stridajici se doktori, a kazdy rekne neco jineho... no ke svemu jsem se zatim nedostala, snad se dockam konecne na ctvrtek, kdy jsem objednana 😒

zuzik03
27. led 2008

jojo, s tím, že každý říká něco jiného je to svatá pravda... moje švagrová je doktorka a občas s jejich partou jezdíme na akce. doktoři jsou jenom lidi, musí být cyničtí, aby svoje zaměstnání zvládli a nezbláznili se z toho, je to strašné psychické vypětí, takže jsou pak kvůli tomu méně emotivní. já bych s nima neměnila ani za nic. ale věřím tomu a vidím to i na těch známých, že vždycky dělají maximum pro to, aby všechno dopadlo dobře. asi v tobě nechtěli vzbuzovat moc nadějí, aby ses z případného neúspěchu pak nehroutila 😒 ale když pomůže příroda, tak je to fajn a určitě z toho mají taky radost jako ty 😉

bucenka
27. led 2008

Ahpojky,tak já měla hematom od 9tt do 19tt,mezitím jsem pořád krvácela a špinila,poněvadž byl hodně velkej.Těhotenství mám ted rizikové,právě kvůli to mu hematomu,ale i proto,že jsem měla kontrakce ve 23tt,ted se tak nějak snažím šetřit,ale myslím že už to je v pohodě...

lisounek
autor
27. led 2008

no jo to je pravda, ja jsem chtela vedet, jak na tom jsem, ikdyby to bylo spatne, clovek je pak spis prekvapen a to jsem fakt byla. uz jsem spis pocitala s revizi nebo tak a najednou se to objevilo. ALe napsala jsi to moc hezky, protoze oni toho maji fakt hodne a ja to na druhou stranu chapu. sama jsem tak trochu ve zdravotnictvi, ikdyz nejsem doktorka, tak to znam 😉 je fakt ze ten doktor co me propoustel byl pak taky rad a to bylo hezky, ze priroda to zaridila za nas vsechny. Jo ale kus cesty je jeste pred nami. Ty uz mas skoro konec, to je dobre, brzy budete mit mimiska doma 🙂

zuzik03
27. led 2008

to teda jo, už se těším, až bude prcek ve zdraví venku, i když nevím, co čeho jdu, tak se na porod začínám těšit 🙂

lisounek
autor
27. led 2008

to verim a jeste to prekvapeni co to bude 😉 ja bych chtela vedet, co to bude, je to prvni, tak se nemuzu dockat, i kvuli vybavicce a tak .. u druheho bych se taky mozna nechala prekvapit 😵

lisounek
autor
27. led 2008

bucenka: tak to je dobre, ze jsi to ustala a ze ted je to ok. No jsem zvedava, jak to bude se mnou 😨

zuzik03
27. led 2008

já to mám zas naopak - u prvního překvápko a u druhého už si to necháme říct 🙂

lisounek
autor
27. led 2008

takze taky prvni zuzik? no jo uz se to brzy dozvis 😉

zuzik03
27. led 2008

taky první, beru to jako takovou odměnu za porod, až mi na konci řeknou, co to je 😉

lisounek
autor
27. led 2008

a jak jste nakupovali vybavicku? ze by neutralni barvy - zluta, zelena a fialova ?? 😅

zuzik03
27. led 2008

já kupuju teprve teď a kromě růžové beru vše, nejvíc bledě modrou, protože se mi prostě líbí, a červenou 🙂

lisounek
autor
27. led 2008

no jasne vsak je to stejne jedno, miminko bude krasne i tak 🙂

holidayinn
27. led 2008

lisounek: ANO! Moje rada: pokud se hematom vstreba, coz ve vetsine pripadu ano, doporucuji nezabyvat se tim. Ja chodim po 8. tydenni NP normalne do prace, myji okna, cvicim, chodim po horach a za rizikove tehu se vubec po I. trimestru (krvaceni, hematomy) a jednom potratu nepovazuji. Je to velmi individualni a kazda zena vnima sve tehu jinak. Pokud se citis dobre, delej co te bavi. Hlavne nelez a neskuhrej, to je to nejhorsi, co pak pro sebe a mimi muzes udelat, tve telo by se spatne vracelo do normalu a mimi bude hodne rozmrzele!

lisounek
autor
27. led 2008

diky za rady, kdyz ja ted mam to lezeni tak nejak povinne!! ale jen co to pujde vyrazim do terenu, ted uz je doufam hematom pryc a tak cekam jen na kontrolu co a jak bude. I ted si uvarim a neco malo poklidim, spis ale posloucham sve telo, kdyz se mi chce spat, tak proste jdu - myslim, ze mi nic neutece 🙂 a taky bych rada mela po prvnim trimestru pak uz se snad tolik bat nebudu. Diky za tvuj prispevek, optimismu neni nikdy dost 🙂

petraluk
27. led 2008

Lisounek taky jsem měla na začátku těhu hematom. Musela jsem ležet dokud se nevstřebal, a pak už všchno bylo v pohodě. Takže se ničeho neboj, buď v pohodě a při tom ležení, mysli na to zlatíčko co ti roste v bříšku 😉

lisounek
autor
27. led 2008

petraluk: mas krasneho syna opravdu moc 🙂 no ja na nej myslim a taky si s nim povidam 😀

holidayinn
27. led 2008

lisounek: jo ja zapomnela, ze jsi v I. trimestru. To chapu, ze jsi unavena. Ver, ze po 14 tt, jako kdyz mavne proutkem, se Ti vrati energie. Tak hodne zdaru 😎 Hematom ohrozuje mimi jen, kdyz utlacuje placentu, ktera se stejne ve II. trimestru posune tam, kam ma..(v lepsim pripade). Ver, ze priroda vi co dela a pokud neco mimi bude, tak se stejne samo vylouci, i kdyby jsi stala na hlave a denodenne ti meli Dr. pichat injekce. Ve tvem pripade se mozna neco nelibilo delozni sliznici a ne mimi. Takze si urco II. trimest uzij a hlavne, negativni geneticke testy, ty uz by ti meli v 11 tt nabidnou.

lisounek
autor
27. led 2008

no jo toho se taky desim 😕 . Je pravda ze i doktori to rikaji... Kdyz to tam ma byt tak to tak bude a ani zadne prasky nepomuzou. Verim tomu a preji si, aby to bylo vse v pohode. Jojo moje deloha se trochu rozcilovala, ale mimisek to ustal a vybojoval 😀

paolin
28. led 2008

ja mela v 5.tt hematom 3x1,5cm a rizikove tehu mam. ale u nas byla velka pravdepodobnost, ze se mimi potrati. potrat jsme meli rozbehly. tak je to trochu neco jineho 😉

lisounek
autor
28. led 2008

ono je to asi u kazdeho jine - me taky z pocatku porad rikali o potratu a hematom jsem mela paolin vetsi nez ty - skoro 5 cm podel poloviny plodoveho vejce tj. uz bylo z poloviny diky tomu odloucene, ale nakonec se vstrebal 😨

paolin
28. led 2008

no tak vidis. jestli uz se vstrebal, tak mimco nic neohrozuje. nejvic nebezpecne pry je, ze se hematom uvolni a mimi vezme s sebou. kazdy to ma jinak. kamoska ze zacatku tehu jen trochu spinila a mela hned rizikove tehotenstvi.

lisounek
autor
28. led 2008

no to mi prave taky rikali, ze by bylo dobre, kdyby vykrvacel, ale ze by mohl vzit plod s sebou a to ze je blbe..nakonec se pomalu ale jiste zdekoval a ted jsem zvedava na dalsi kontrolu co bude - dr. snad rekne vic 😨 asi mit rizikove budu, s tim tak nejak pocitam, ale hlavne abych mohla treba ven nebo si zajit do mesta a tak. Uz jsem vlastne skoro mesic porad zavrena doma ☹

paolin
28. led 2008

to te nechaji. normalne muzes delat vse bezne, akorat budes mit doporuceny klidovy rezim. hodne odpocivat a tak. kdyz se mrnousek udrzel do ted, tak uz to bude dobry 🙂 jsou to bohuzel nervy 😖 doktor mi rikal, ze teda riziove tehu, lezet a tak. no a kdyz jsem mu rekla, ze mam doma 2,5leteho syna, tak se usmal a rekl, ze nemam skakat z padaku 🙂 ze ja pripadny potrat neovlivnim, to ze uz zalezi na mimcu.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru