• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Můžou neštovice ohrozit mimi? Už jsem je prodělala

28. března 2010 
Prosím o radu. Přišla jsem do kontaktu s dítětem co bylo infikováno neštovicema a bylo v inkubační době. Já už dětské neštovice prodělala jako malá a tak by mě zajímalo, zda mě a miminku hrozí nějaké nebezpečí. :frowning2:
13. dub 2008 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud jsi si je v dětství prodělala, tak ti nic nehrozí..a miminku už vůbec ne takže v klidu...neštovky u dospělých se projevujou formou pásového oparu, ale jen většinou u těch co je v dětství neměli nebo jich měli malounko :slight_smile:
13. dub 2008 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kouzlo, moje ségra byla na počátku těhotenství v kontaktu se svým synem, co měl pátou nemoc. Byla v izolaci... synovce jsem hlídala já a ona pak prošla řadou testů na imunologii... Ale vše dopadlo o.k. :slight_smile:
13. dub 2008 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky moc děkuju za radu. Ještě jsem pídila a každý mi říkal, že by to bylo riziko kdybych je jako malá neprodělala a byla na začátku těhu. Prý už mám protilátky a v pokročilém těhu mi nehrozí nebezpečí. Uff :wink:
14. dub 2008 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kouzlo moje sestra byla přibližně ve stejném týdnu těhotenství jako ty a obě její děti dostali neštovice a ona s nima byla pořád doma,teď je ve 34TT a miminko je v pořádku.Sestra také neštovice měla když byla malá takže si myslím že nemusíš mít strach...
Moje obvodní lékařka mi ale zase řekla že pokud to není nutné tak se se setrou a jejíma dětma nemám stýkat.
No sestra neměla jinou možnost než s nima být v kontaktu,ale všechno dobře dopadlo. :slight_smile:
14. dub 2008 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
miminko je v poho pokud je nedostanes ty a pokud jsi je mela, tak se bat nemusis..
14. dub 2008 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, jsem ve 13tt. a můj 3 letý syn má neštovice a já jsem je prý ještě neměla :frowning2: Hrozí miminku nějaké nebezpečí? :frowning2:
15. dub 2008 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem taky neštovice neměla, naštěstí, když jsem byla těhotná tak jsem je nedostala. Doktor mi řekl, že kdybych je dostala v prvních třech měsících, tak by to možná mohlo mít na dítě vliv, ale že se nemám zbytečně strachovat. Zjišťoval i jestli mám v sobě protilátky. Pak by to mohl být problém ještě těsně před porodem a pár dní po porodu, kdy dítě nemá ještě vytvořeny protilátky.
15. dub 2008 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se budu modlit, abych je nedostala...
15. dub 2008 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ti přeji, ať se ti vyhnou!! Já čekám, kdy je malej donese ze školky a pak lehnem asi všichni tři.
15. dub 2008 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moni! A to jde, aby se mi vyhly? Malej ani do školky ještě nechodí, minulé úterý tam byl jen 15 minut na zápisu.
15. dub 2008 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už jsem s nima byla párkrát ve styku a nic. Nemusíš je dostat vůbec, já se chci nechat naočkovat, ale až přestanu kojit. Chtěla jsem už než jsem otěhotněla, ale bydlím na malém městě a hleděli na mě jak kdybych spadla z marsu. Mudr říkal, že v mým věku je to zbytečné, nevím co tím myslel. Ale dětská mi řekla že jsem měla přijít za ní tak uvidíme.
15. dub 2008 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
A nevíš prosím Tě, kdy už zkončí ta doba, kdy už je nemůžu dostat? malej má pupínky od pátku.
15. dub 2008 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
No příznaky se objevují 2-3 týdny po nakažení. Po 10 dnech by už nemělo být dítě infekční. Ale fakt to nevím přesně. To jen co jsem četla.
15. dub 2008 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
O.K. díky
15. dub 2008 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neštivice jsou infekční od prvního dne kdy se objeví první puchýřek až do zaschnutí posledního.
To jsem právě našla v knížce"Domácí lékař pro rodiče" od Portálu.Naprosto výborná knížka,rozhodně ji doporučuji!
http://knihy.abz.cz/prodej/domaci-lekar-pro-rodice
15. dub 2008 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže když to dříve nedostanu, tak až mu zaschne poslední pupínek, tak už se nemusím bát?
15. dub 2008 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že pak už bys to dostat neměla
15. dub 2008 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kiahne su bohuzial nakazlive uz 1-2 dni pred vypuknutim nakazy (teda este predtym nez sa ukaze prvy pupienok) :confounded: a nakazlive su tak ako pise janaboris, kym nezaschne posledny pupienok
ewa: nechcem ta strasit ale nakazlivost je skoro 100% - aspon teda u deti, cize ich mozes cakat tak za 14 dni po tom ako prepukli u tvojho syna :frowning2: ale dobre je, ze uz mas 1. trimester za sebou, tak treba verit, ze ich v zdravi prezijete aj s babenkom :wink: inac by ti mohli teraz nieco podavat (tusim sa to vola imunoglobuliny?) co by mohlo zmiernit ochorenie
15. dub 2008 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
mamkule - 6. lis 2009 v 07:17

Milé holky,
mám dotaz, pracuji ve školce, neštovice jsem jako malá prodělala, nyní jsem ve 27.týdnu a 2 děti z mého oddělení mají neštovice, jeden klučina je už měsíc doma a nyní jsem předevčírem česela tu holčičku, která jimi onemocněla včera.Mám strach, vím že neštovice mohou mimi v bříšku poškodit, máme nějaké zkušenosti, díky mnohokrát.Mamkule
20. bře 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja som prisla do styku s dieťaťom, kt. malo neštovice ked som bola v 17tt. Zaznam o neštoviciach som v zdrav karte nemala, preto mi gyn. hneď urobila odbery krvi. Potvrdilo sa, že som neštovice nemala a dokonca, ze nemam ani jednu protilatku. Kazdy ma strasil, ze ich dostanem.... mala som asi obrovske stastie, ale nestovice som nedostala. Krista, neboj, ak si ich v detstve mala, tak to bude v poho. Inac inkubacna doba je 21 dni. Mozno by som na tvojom mieste pre istotu do prace tak 2tyzdne nechodila... Vela stastia!
20. bře 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava, oslovila som Kristu, asi som mala Mamkulu :wink: pardoon.
20. bře 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dcera mela nestovice kdyz jsem byla v 15tt. Pokud je clovek uz prodelal jako dite nemelo by to miminko ohrozit.
Ptala jsem se na to detske i gynekologa.
28. bře 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek