Můžou neštovice ohrozit mimi? Už jsem je prodělala

kouzlo
13. dub 2008

Prosím o radu. Přišla jsem do kontaktu s dítětem co bylo infikováno neštovicema a bylo v inkubační době. Já už dětské neštovice prodělala jako malá a tak by mě zajímalo, zda mě a miminku hrozí nějaké nebezpečí. ☹

mikca
13. dub 2008

pokud jsi si je v dětství prodělala, tak ti nic nehrozí..a miminku už vůbec ne takže v klidu...neštovky u dospělých se projevujou formou pásového oparu, ale jen většinou u těch co je v dětství neměli nebo jich měli malounko 🙂

sarii
13. dub 2008

kouzlo, moje ségra byla na počátku těhotenství v kontaktu se svým synem, co měl pátou nemoc. Byla v izolaci... synovce jsem hlídala já a ona pak prošla řadou testů na imunologii... Ale vše dopadlo o.k. 🙂

kouzlo
autor
14. dub 2008

Holky moc děkuju za radu. Ještě jsem pídila a každý mi říkal, že by to bylo riziko kdybych je jako malá neprodělala a byla na začátku těhu. Prý už mám protilátky a v pokročilém těhu mi nehrozí nebezpečí. Uff 😉

janaboris
14. dub 2008

Kouzlo moje sestra byla přibližně ve stejném týdnu těhotenství jako ty a obě její děti dostali neštovice a ona s nima byla pořád doma,teď je ve 34TT a miminko je v pořádku.Sestra také neštovice měla když byla malá takže si myslím že nemusíš mít strach...
Moje obvodní lékařka mi ale zase řekla že pokud to není nutné tak se se setrou a jejíma dětma nemám stýkat.
No sestra neměla jinou možnost než s nima být v kontaktu,ale všechno dobře dopadlo. 🙂

beruska2x
14. dub 2008

miminko je v poho pokud je nedostanes ty a pokud jsi je mela, tak se bat nemusis..

ewa81
15. dub 2008

Ahojky, jsem ve 13tt. a můj 3 letý syn má neštovice a já jsem je prý ještě neměla ☹ Hrozí miminku nějaké nebezpečí? ☹

monik76
15. dub 2008

já jsem taky neštovice neměla, naštěstí, když jsem byla těhotná tak jsem je nedostala. Doktor mi řekl, že kdybych je dostala v prvních třech měsících, tak by to možná mohlo mít na dítě vliv, ale že se nemám zbytečně strachovat. Zjišťoval i jestli mám v sobě protilátky. Pak by to mohl být problém ještě těsně před porodem a pár dní po porodu, kdy dítě nemá ještě vytvořeny protilátky.

ewa81
15. dub 2008

Tak se budu modlit, abych je nedostala...

monik76
15. dub 2008

Tak ti přeji, ať se ti vyhnou!! Já čekám, kdy je malej donese ze školky a pak lehnem asi všichni tři.

ewa81
15. dub 2008

Díky moni! A to jde, aby se mi vyhly? Malej ani do školky ještě nechodí, minulé úterý tam byl jen 15 minut na zápisu.

monik76
15. dub 2008

Já už jsem s nima byla párkrát ve styku a nic. Nemusíš je dostat vůbec, já se chci nechat naočkovat, ale až přestanu kojit. Chtěla jsem už než jsem otěhotněla, ale bydlím na malém městě a hleděli na mě jak kdybych spadla z marsu. Mudr říkal, že v mým věku je to zbytečné, nevím co tím myslel. Ale dětská mi řekla že jsem měla přijít za ní tak uvidíme.

ewa81
15. dub 2008

A nevíš prosím Tě, kdy už zkončí ta doba, kdy už je nemůžu dostat? malej má pupínky od pátku.

monik76
15. dub 2008

No příznaky se objevují 2-3 týdny po nakažení. Po 10 dnech by už nemělo být dítě infekční. Ale fakt to nevím přesně. To jen co jsem četla.

ewa81
15. dub 2008

O.K. díky

janaboris
15. dub 2008

Neštivice jsou infekční od prvního dne kdy se objeví první puchýřek až do zaschnutí posledního.
To jsem právě našla v knížce"Domácí lékař pro rodiče" od Portálu.Naprosto výborná knížka,rozhodně ji doporučuji!
http://knihy.abz.cz/prodej/domaci-lekar-pro-rodice

ewa81
15. dub 2008

takže když to dříve nedostanu, tak až mu zaschne poslední pupínek, tak už se nemusím bát?

monik76
15. dub 2008

myslím, že pak už bys to dostat neměla

uci
15. dub 2008

kiahne su bohuzial nakazlive uz 1-2 dni pred vypuknutim nakazy (teda este predtym nez sa ukaze prvy pupienok) 😖 a nakazlive su tak ako pise janaboris, kym nezaschne posledny pupienok
ewa: nechcem ta strasit ale nakazlivost je skoro 100% - aspon teda u deti, cize ich mozes cakat tak za 14 dni po tom ako prepukli u tvojho syna ☹ ale dobre je, ze uz mas 1. trimester za sebou, tak treba verit, ze ich v zdravi prezijete aj s babenkom 😉 inac by ti mohli teraz nieco podavat (tusim sa to vola imunoglobuliny?) co by mohlo zmiernit ochorenie

krista
20. bře 2010

mamkule - 6. lis 2009 v 07:17

Milé holky,
mám dotaz, pracuji ve školce, neštovice jsem jako malá prodělala, nyní jsem ve 27.týdnu a 2 děti z mého oddělení mají neštovice, jeden klučina je už měsíc doma a nyní jsem předevčírem česela tu holčičku, která jimi onemocněla včera.Mám strach, vím že neštovice mohou mimi v bříšku poškodit, máme nějaké zkušenosti, díky mnohokrát.Mamkule

momice
20. bře 2010

Ahoj, ja som prisla do styku s dieťaťom, kt. malo neštovice ked som bola v 17tt. Zaznam o neštoviciach som v zdrav karte nemala, preto mi gyn. hneď urobila odbery krvi. Potvrdilo sa, že som neštovice nemala a dokonca, ze nemam ani jednu protilatku. Kazdy ma strasil, ze ich dostanem.... mala som asi obrovske stastie, ale nestovice som nedostala. Krista, neboj, ak si ich v detstve mala, tak to bude v poho. Inac inkubacna doba je 21 dni. Mozno by som na tvojom mieste pre istotu do prace tak 2tyzdne nechodila... Vela stastia!

momice
20. bře 2010

oprava, oslovila som Kristu, asi som mala Mamkulu 😉 pardoon.

eloana
28. bře 2010

Ahoj dcera mela nestovice kdyz jsem byla v 15tt. Pokud je clovek uz prodelal jako dite nemelo by to miminko ohrozit.
Ptala jsem se na to detske i gynekologa.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru