Můžu používat v osmém měsíci těhotenství Rosalgin?

mikri
14. čer 2013

Trápí mě výtok a ještě k tomu hrozné svědění v okolí pochvy.

duracell79
14. čer 2013

V těthu bych šla k Dr., člověk nikdy neví...

petrusew
14. čer 2013

šla bych raději k lékaři, nebo mu aspoň zavolala.

zuzik24
14. čer 2013

Já na tohle taky trpěla a dr. mi napsal nějaké zaváděcí čípky. Byly na předpis, ale jak se jmenujou, to si nevzpomenu, byl to strašně dlouhý název. Bez porady s lékařem bych nepoužívala nic....

hpaja
14. čer 2013

Určitě bych šla k lékaři, při prvním těhotenství jsem měla ten samý problém (tuším také 37tt) a předepsal mi globule Macmiror. Měla jsem tedy ve stěru i streptokoka, tak říkal, že se to aspoň pořádně přeléčí 😉

alisek
14. čer 2013

zajdi ke svému gyn.nebo na pohotovost a oni ti předepíší něco na přeléčení, v takto pokročilém těhotenství by tomohl být problém, rosalgin ti moc nepomůže mám s tím zkušenosti

irennn
14. čer 2013

Mně napsala Dr. ve 4.měsíci Jenamazol, je i volně prodejný...je šetrnej, miminku nic neudělá...je tam míň účinné látky než v Clotrimazolu (ten ti napíše na recept,ale zkusila bych si nejdřív koupit ten Jenamazol a prstem ho zaveď a namaž okolí pochvy.Já se tehdy tak drápala a parádně to pomohlo....nebo je dobrej Canesten na 1den, vhodný i pro těhotné.

Naopak výplachy pochvy mi zakázala! A nesmí se dávat dovnitř aplikátor, u žádného z léku,pouze zavést prstem

dzejnyy
14. čer 2013

Šla bych se domluvit s gyn. Dr., aby se ti to zaléčilo, než se bude nabýrat kultivace okolo 36. týdne

eva518
14. čer 2013

Ne, Rosalgin se v těhotenství nesmí. Nejjistější je dojít k dr. a nechat si napsat od ní/něj

hojda
14. čer 2013

Omez sladké, cukry jsou živná půda pro kvasinky a pak jsou i horší porodní poranění, pokud s tím máš problém.

olasek
14. čer 2013

Ahojky, taky jsem na kvasinky trpěla v těhotenství. Opakovaly se mi asi 2x za sebou ke konci těhu. Vždycky zabraly Boraxové globule (Globulus vag.cum natrio tetraborico) k zavádění do pochvy. Normálně je koupíš v lékarně cca za 80,-/ 10 kusů v balení. Jsou naprosto neškodné a pomůžou. Zevně můžeš máznout Canesten krém. A určitě žádné sladkosti ideálně do porodu...jak psala hojda - porodní poranění se hůř hojí pokud tam je kvasinka.

jandulinkaa
14. čer 2013

Rosalgin se může během celého těhu, doporučovala mi ho jak moje obvodní gynekoložka, tak v nemocnici..ale nezabírá..nejjistější je zajít ke svému dr., aby udělal kultivaci a základě toho ti něco poradil 😉 .

lv
15. čer 2013

mě doporučovala doktorka používat Rosalgin celé těhotenstvní, 2-3x týdně jako prevenci, ale opatrně na ten irigátor, ten se nemá v pokročilém těhotenství používat. Jinak jsem taky měla ty globule boraxové a pomohlo to hned.

kiara28
21. čer 2013

Rosalgin, nebo femisan gel můžeš určitě vyzkoušet.

mmikim
3. lis 2017

Ahoj holky! Muzu se prosím zeptat, proč zakazují ten irikator v pokročilém tehu?Přece když ho nedám hluboko, tak si nic poranit nemůžu nebo je tam jiný důvod? Jak si bez toho vyplach děláte???
A ještě by mě zajímalo, jak jste si tam ten cesnek zaváděly, abyste ho pak v pohodě vyndaly? To bych se bála... děkuji moc za vaše zkušenosti!

miulka22
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru