Mykóza v raném těhotenství. Jak si s tím poradit?

milca12
10. led 2007

Ahoj těhulky, mám na vás dotaz. Jsem tu dnes poprvé, takže nevím, jak přesně to tady chodí. Pročítala jsem nějaké diskuse, ale nenašla jsem tu odpověď na mykózu v ranném v těhotenství. Možná jsem špatně hledala, takže pokud to tu už bylo řešené prosím o přesměrování, kde a jak toto téma najdu.
Jsem nejspíš na začátku těhotenství (zhruba 4tt), a trápí mě svědění a výtoky. Není to samozřejmě moje první zkušenost s mykózou, trápím se s ní už asi 2 roky. Vyzkoušela jsem už veškeré globule, přírodní léky, cukru se snažím vyhýbat, kalhotky pouze bavlněné. Bohužel se pořád vrací.
Bojím se, že když opět půjdu k lékaři napíše mi globule na zavádění, do kterých se mi moc nechce. Bojím se, aby neublížili mimču. Na všech co jsem kdy měla, bylo napsané, že by se v prvních měsících neměli užívat. Máte někdo zkušenost s mykózou v ranném těhotenství? Jaké jste dostali globule? Někde jsem četla, že na začátku je možná pouze nějaká hypermanganová lázeň.
V lékárně mi doporučili Tantum Rosa, ale pouze na omývání z venku. Takže omývám a na noc dávám bílý jogurt. Jaký mají Vaši doktoři názor na mykózu v těhotenství? Je či není nebezpečná pro mimi? Co vám předepsali? Mockrát děkuji za odpověď. Milča

protea
10. led 2007

Ahojky,
tak nevím jestli ti poradím?!
Jen mé postřehy:nikdy dřív jsem mikozu nikdy neměla.
Našli mi ji zhruba před čtrnácti dny při pravidelné těh.prohlídce.
Gynekolog říkal, že jí má tak 99% těhulek, že to není nic neobvyklého.
Řekl mi, že jsem asi baštila moooc cukroví, protože jak už jsi psala tak mikoza prosperuje na sladkém.
Pak jsem ale ještě taky vyčetla, že jí podporuje bílé pečivo, tak ho vysaď.

Já mám předepsané vaginální kuličky:Globulus cum natrio tetraborico 0,6 CSC(raději jsem to opsala celé)
A je tady napsáno:Přípravek je vhodný pro dospělé ženy, mladistvé i těhotné.
Jinak by mi ho asi ani nepředepsal doktor.

Co se týče škodlivosti mikozy v těhu, tak já jen vyčetla že je nebezpečná až na konci těhu, že by mohla vyvolat předčasný porod.
Jestli je škodlivá i na začátku těhu, tak to vážně nevím.
Skočila bych k doktorovi být tebou, poradí ti🙂

marinka
10. led 2007

Neboj, mykóza v těhotenství nebezpečná není, jak píše protea, má ji většina těhulek po celé těhotenství. Můžeš používat různé gely, např. Cannesten nebo Femigel, které se smí používat i v těhotenství. Dobré je mykózu přeléčit před porodem, aby se nenakazilo i mimi, ale to už si doktor pohlídá.. Přeju hodně štěstí při léčení!

ewellin
10. led 2007

ahojte aj ja mam daku spinu.. asi tiez mikozu.. alebo plesen alebo neviem uz keru korelu ale uzivam take cipky a masticku na vonk. pouzitie.. ale raz sa mi to strati a potom o 2 tyzdne zase vrati alebo tak.. viem ze to nie je nebezpecne az tak ale pocula som ze by to nemala mat mamicka pri porode lebo babo moze dostat plesen do ustociek alebo nieco take...

zabinka
10. led 2007

Ahoj Milca12. Nie som sice doktor, ale tiez som mala a stale mam podobne problemy. Pokial viem, tak v prvom trimestri by sa ziadne vaginalne pripravky pouzivat nemali. Moj gynekolog mi zatrhol vsetko a povedal, ze musim vydrzat. Po prvom trimestri sa to uz da riesit aj takymto sposobom bez ohrozenia babetka. Podla toho, co mi hovoril, tak mykoza nie je pre dieta skodliva. Moze vsak sposobit problemy pri porode, ked sa moze preniest na dietatko. Neviem teraz presne ako, ale viem, ze sposobuje nejake vyrazky ci co v pusinke. Inak by to nemalo sposobovat ziadne problemy. V kazdom pripade by som sa vsak poradila s gynekologom. Myslim, ze mi este odporucal doplnok k strave obsahujuci Lactobacillus.

protea
10. led 2007

Jé teď jsem si taky vzpomněla,
že mi říkal že bych měla jíst hodně jogurtů bílých s nějakou bakterií, ale jak jsem si to hned nenapsala tak jsem to okamžitě zapomněla.
Třeba to bude někdo tady vědět🙂

katika1
10. led 2007

V bielom jogurte je lactobacillus acidophilus - živá mikroflóra a tá naozaj pomáha. Ja som v 8tt a tiež mám zápal a dávam si biely jogurt na vložku a nechávam si to pôsobiť na ten zápal a pomáha mi to. Skús to. 🙂

protea
10. led 2007

Mně teda neradil doktor používat ten jogurt zvnějšku ale zevnitř.
Tak nevím, hlavně že to Katice pomáhá🙂

Ale ne všechny bílé jogurty tu mikrofloru obsahují, že?!

katika1
10. led 2007

Ale aj papať sa má. Aj to aj to. Zvonku to stiahne trochu zápal a ukľudní svrbenie. 🙂

kim
10. led 2007

Tak mě zase doktorka tvrdila, že si dávat jogurt dolů, je blbost!!!!
Milco: kup si teraboraxové globule přesný název: Globulus cum natrio tetraborico je to opravdu bezva přípravek a může se v těhu!!!!!Nenech se odradit v 1.lékárně, kde Ti řeknou, že je to na předpis a zkus jinou.Mě už se to stalo a v druhé mi to dali bez předpisu.Cenu si už nepamatuju, ale tak nějak v normě...;

katika1
10. led 2007

Možno to je blbosť, ale mne to pomohlo 😀

susik77
10. led 2007

kim: pracovala som v Prahe v lekarni ako magistra a tie globule su fakt na predpis. Mozno to niekto preda aj bez predpisu, ale nemalo by sa to...
A myslim, ze vzdy je lepsie, ked lekar vie, co beries, ked si tehotna

kim
10. led 2007

Katika: to je hlavní!!!!!!Ona je někdy víra silnější než chemie 😀 😀
Susik: určitě je to lepší si zajít na gyndu - souhlasím!!!!Já těhu nebyla, ale nikdy nevíš, tak jsem raději chtěla něco, co se může.Ale když Tě to chytne třeba v pátek večer, tak je lepší vzít tohle hned, než čekat do pondělí na doktora, ne?? 😉

susik77
10. led 2007

ja si myslim, ze tie dva dni ta nezachrania...inak,tiez mam s mykozou problemy,resp. som mala pred tehot., celkom mi pomaha Lactacid-tekute mydlo, alebo obrusky. Sice mykozu nevyliecis, ale pomaha to...Celkom mam rada aj tie Lactacid kapesnicky...

kim
10. led 2007

..já už také nedám dopustit na intimní mýdlo!!!!Já mám ráda Chili intima - růžovou...Já trpěla na mykozy kvůli HA, po vysazení a to je už rok a půl jsem to měla teď nedávno poprvé a ty teraborax.gl.to vyléčily super!!!V tom těhu je pravděpodobnost výskytu větší, že??

nufka
10. led 2007

ja som mala mykozu vzdy ked som bola niedke v kupeloch .. niekedy sa objavila niekedy nie ,ale viac menej som vzdy ratala s tym, ze budem mat problemy po cvachtani 😀 takto to bolo aj po svadbe ..boli sme sa v nedelu sa trosku uvolnit v kupeloch po tach vsetkych stresoch a asi tak o tyzden zacali problemy . Isla som gynekologovi a ten mi potvrdil ze zase mam mykozu ..kedze vedel ze sa snazime o mimi tak mi spravil sono ale nic nevidel tak pre istotu mi dal cipky ktore sa mozu pouzivat aj pri tehulkovani. ako keby to vedel 😉 no a po tyzdni som tam dosla uz s pozitivnym testom ktory mi potvrdila mala fazulka na sone 😵

katika1
10. led 2007

A mne tieto intímne mydlá ešte zhoršujú zápal. A prišla som na to, že to mávam z 2 vecí - kúpanie sa a aviváž.

susik77
10. led 2007

katika1: je mozne, ze si alergicka na nej.parfemy v tych mydlach...Mne sa zda ze v tom Lactacide je toho dost, mne to vobec nevadi, ale moze to sposobovat alergie

kim
10. led 2007

Katika: tak to je blbý, že Ti to ta mýdla zhoršují, to vůbec nechápu!!!

susik77
10. led 2007

katika1: ja si myslim, ze pouzivaj ten biely jogurt, ked Ti pomaha...A potom sa dohodni s gynekol. na tych globuliach...

katika1
10. led 2007

Asi áno. A včera som si v lekárni kúpila nejaké čípky, ktoré sa môžu teraz používať, obsahujú len šalviu a ešte niečo podobné a keď som si jeden dala skoro som umrela od bolesti. Neskutočne to pálilo. Tak som strávila hodinu v bylinkovom kúpeli so slzami v očiach od bolesti. Starý dobrý jogurt 😀

emjee
10. led 2007

kuk aj slovensku temu mykoza v tehotenstve https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea... 😉

milca12
autor
10. led 2007

ahoj holky, mockrát děkuji za odpovědi. Napsala jsem dlouhý děkovný dopis, ale bohužel se tady neobjevil, tak nevím co jsem udělala špatně.
Nufka, které čípky ti doktor přesně napsal? M

makal
11. led 2007

Ahoj Milčo,jsem ráda,že nejsem sama s tímto problémem.Jak jsem pročítala rady druhých,tak jsem vyzkoušela už asi všechno.Jsem 27tt a trpím tím od začátku a je to opravdu "otravné" 😝 .Doktor mi řekl,že to pro mimčo není nebezpečné a při každé návštěvě mi musí psát Globulus cum natrio tetraborico 0,6,to je jediný co opravdu zabere a do další návštěvy mám pokoj.Tak ať je nám líp 🙂 páček

milca12
autor
11. led 2007

Ahoj Makal, já se bojím, že budu mít podobný problém také celé těhulkovství. Bohužel jsem s tím měla problémy i před tím, takže už jsem toho vyzkoušela opravdu hodně. Mohla bych psát hodiny o zkušenosti s mykózou, ale nevěděla jsem co vše se může v těhotenství. Proto jsem založila toto téma. Kromě toho jsem teprve na začátku těhotenství, zhruba 4-5 tt, takže mám strach tam vůbec něco dávat. Doktor mi totiž při předešlých mykózách vždycky napsal globule (na kterých mimochodem vždy bylo napsáno v těhotenství nevhodné, ale on tvrdil, že se mohou i v těhotenství). Na těch tvých globulích je napsáno, že jsou vhodné i v 1 třech měsících? M

claire21
11. led 2007

Ahoj holky,
já tim trpim taky už asi 2 měsíce,ale doktor mi na to nic nenapsal, tak na něj budu muset víc přitlačit, protože je to vážně hodně nepříjemný, někdy to i svědí☹ tak doufam, že mi při příští návštěvě něco napíše, minule jsem mu o tom říkala a ani se na to nepodíval ani nevzal vzorek nic, brala jsme antibiotika, tak řekl jen, že to bude ještě horší...teď už mu to ale jen tak neprojde🙂

milca12
autor
11. led 2007

Ahoj Claire, je to tak, opravdu antibiotika spouští nebo zhoršují mykózu. Narušují střeva, je třeba po nich ihned napravit narušenou střevní mikroflóru. Je tedy třeba jíst bílé jogurty, pít zakysané nápoje. exitují i kapky Hylak, ale ty jsou jen na předpis. O zkušenostech s mykózou bych mohla vyprávět, ale v těhotenství s ní zkušenosti zatím nemám. Zaráží mě rozdílný pohled a přístup doktorů. Někteří tvrdí v 1. trimestru nic nezavádět, mohlo by to ublížit, jiní tvrdí léčit mohlo by to být nebezpečné pro mimi, ten můj zase říká, že globule na zavádění vůbec nejsou v těhotenství nebezpečné. Ani když je to na nich výslevně napsané. Dívala jsem se na slovenskou diskusi, i tam se názory lékařů rochází (mimochodem díky emjoo za tip). No a pak si máme vybrat. ☹

magda27
Autor odpověď smazal
Zobraz
anney
11. led 2007

Milča12- já jsem dostala mykozu přesně v tom týdnu těhotenství jako ty v 4tt.Strašně mě to svědělo ,tak jsem si dělala těhu test.Asi 5 dní před očekávanou menstruací.Test byl negativní tak jsem v lékárně koupila canestern.Ten mi pomohl.Ale pak jsem to nedostala, tak jsem udělala další test a ten byl pozitivní.Zděsila jsem se a mazala na gyndu.Ten to potvrdil, že jsem těhu a že mám ještě mykozu.Dal mi velmi mírné globule na zavádění na 10 nocí.Byly celé průhledné, ale bohužel nevím název.Doktor říkal,že miminku jsem neublížila a ani tyto globule mu neublíží.Zatím je u mě vše o.k, žádná my¨koza.Ty globule mi zabrali po dobrání, a ještě asi 3 dny potom jsem měla trochu výtok.Pak všechno ustalo, až do ted. 😀

anney
11. led 2007

milča12- ještě ti mohu doporučit třeba přípravek biopron.Jsou to kapsle na polykání bud velké nebo malé balení.Malé za 90 kč a velké za 160 kč.Obsahuje 9 probiotických kmenů, pomáhá odstranovat zažívací obtíže, obnovuje střevní miklofloru.Je vhodný po léčbě antibiotiky a tak.Je to vlastně to co obsahují zakysané výrobky a bílý jogurt.Kupuj si ho, nejlepší je aktivia , ale pouze bílá.Pak zákys, podmáslí a tak.Vše čisté , bez příchutě.Já biopron kupuji celé rodině.Manžel si ho nemůže vynachválit.Doporučil mi ho gyndař a já ted v těhu netrpím skoro vůbec na nadýmání a už vůbec nemám zácpu.A to nekecám.

anney
11. led 2007

magda27- Zkus taky nějaké probio výrobky, porad se s lékařem.Já ho kupuji i synovy, má atop.ekzém spojený se špatnou mikroflorou a tyto výrobky mu pomáhají.Nemůžu dítě nutit jíst kefír a tak , a tohle je vyzkoušený a u nás to pomáhá.Zkus si najít tyto léky na netu, třeba na www.lekarna.cz a pročti 😀 si vše.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru