Na jakém základě mi Dr. napíše rizikové těhotenství?

martule20
13. srp 2007

Ahoj holky, obracím se na vás s prosbou o zkušenosti. Na jakém základě mi Dr.napíše rizikové těhu? Musí být něco v nepořádku nebo se přihlíží k druhu práce, stresu apod.? Pracuji jako lektorka (něco jako učitelka, ale při své práci dost cestuji, denně mám několik přejezdů a najezdím kolem 80 až 100 km a hlavně začínám v 7 ráno, končím v 18 večer a kolikrát nestíhám ani oběd. Teď mám sice ještě 14 dní dovču, ale trápí mě hrozné nevolnosti, jsem úplně k.o., po každém jídle zvracím a nevydržím ani u mytí nádobí aniž bych si pak nemusela jít lehnout. Mám nárok na rizikové těhu? Jak to Dr.říct? Sama mi nenabídla ani neschopenku... Děkuju za ohlasy!

cukricek123
23. črc 2016

@anjelik001 Pokud tě nemá kde přeložit, tak si myslím, že jo. Hlavně pokud např. zvedáš těžké věci.

hanulkasa
23. črc 2016

@anjelik001 noční jako těhotná dělat nesmíš, ani 10 hodin denně. Musí tě preradit na jinou práci. Neschopenku je podle mě o domluvě s lékařem... žádný nechce riskovat

anjelik001
23. črc 2016

@cukricek123 No asi mě neprelozi. Občas šílená domluva. Hlavně jsem 2 hodiny na cestách než se dostanu do práce a z práce.

hanulkasa
23. črc 2016

Je to jejich povinnost, ale asi se tě budou snažit ukecat na neschopenku @anjelik001

cukricek123
23. črc 2016

@anjelik001 domluv se s dr. Pokud je normální tak ti napíše neschopenku. 😉

hanulkasa
23. črc 2016

Taky si to myslím...

anjelik001
23. črc 2016

Díky holky. Dnes si budu dělat test, tak uvidím jak dopadne.

motylcice29
23. črc 2016

@anjelik001 není. Zaměstnavatel musi přeradit těhotnou na nerizikovou práci, v tomto případě bez nočních a prescasu.

xpila
23. črc 2016

@anjelik001 Není. Je to na přeřazení na jinou práci, která je vhodná pro těhotné. Je to povinnost zaměstnavatele, ale samozřejmě o to musíš požádat.
Neschopenkou by ses naprosto zbytečně připravila o peníze a omezila vycházkami.

helehanka
10. lis 2016

Ahoj holky, chtela jsem se zeptat ... S manzelem se pokousime o miminko uz myslim ze to bude co nevidet 🙂 .. Nicmene uz mam strach z neschopenky a vychazek . Casto jsem slysela ze dr nemusi/nechce dat neschopenku hned na zacatku tehotenstvi. Ja pracuji jako sestra na ldn a je to dost jak fyzicky tak psychicky narocna prace a o ruznych nemocech nemluvim. Doufam ze to muj dr pochopi a da mi ji hnedle,ale taky bych chtela nejake vychazky a to prej dr taky nemusi dat ani tech 6 hodin- rikaly kolegyne z prace. Tak jak to tedy je 🙂 ??

liko77
11. lis 2016

Většinou jsou lékaři rozumní, soudím dle svého a svých známých, a s neschopenkou nedělají problém pokud si řeknete. Mě se spíš divila, že doma být nechci🙂. A vycházky podle aktuálního zdravotního stavu. Pokud Vám bude mizerně ani je nebudete požadovat🙂. Myslím, že pokud nebudete muset ležet tak by také neměl být problém. Ale svého lékaře a jeho přístup znáte nejlépe sama😉. Držím pěstičky ať se zadaří co nejdříve😉.

snazimese2015
12. lis 2016

Ahojky my se snažíme tak až to vyjde budu jí chtít. Mám náročnou práci, celých 8 hodin jen stojím na nahou , těhotná nejsem a práce už mě vyčerpává. Sedět se u mé činnosti fakt nejde , to bych neudělala nic😂😂😂

veruskasimka
19. pro 2016

Ahojky,

já mám zase problém ten, že jsem teď měsíc marod a to z psychických důvodů - dostala jsem antidepresiva. Když to bylo v práci nejvíce náročné, tak jsem v té době otěhotněla, ani nevím jak se to mohlo stát. Brala jsem i lexaurin, nedalo se to zvládnout. Pracuji se zakázkami, které jdou do 1mil hodnoty, jelikož pracuji v kanceláři, tak mám tyto zakázky hlídat a starat se o ně, ale často se stávalo, že kolegyně byly doma s dětma a já to táhla i za ně a jak šel čas, tak i můj mozek vypověděl službu a psychicky jsem se zhroutila. Musela jsem žehlit průsery za výrobu se kterou nemám nic společného. Nyní jsem v 7tt a má jít za 14 dní do práce. Bylo mi přikázáno přestat brát antidepresiva a děsím se toho až půjdu zase do práce ☹ cítím, že mě všechno rozhodí, navíc mi taky není dobře, mám celodenní nevolnosti. Myslíte, že to je na neschopenku? Nechci se v práci stresovat(hrozně bych si pak vyčítala, kdy se stalo něco mimi), byla mi zjištěna deprese a úzkostné stavy.... ☹ Moc děkuji za rady.

5pajina55
19. pro 2016

To musí posoudit lékař

soyevita
19. pro 2016

@veruskasimka Podle mě to na neschopenku je,napíše Ti ji gynekolog.A budeš doma a v klidu.Kdo nemá v práci stres a obrovský tlak,tak to nepochopí.Antidepresiva by bylo nejlepší nebrat

ivanka12301
9. dub 2017

Zdravim slecny chci se zeptat jsem v 5 mesici presne 18 tt pracuji jako servirka v hodpode kuracke kde delam 18 ti jodinove smeny nekdy i 19-20 hod kdy chodim na 7 rani a koncim 1-4 rano 😞 v teto praci bouzel neni moznost presunuti na jine misto a sefka by me chtela poslat na nemocenskou myslite ze s timto zamestnanim a temito smenami by doktor byl ochotwn mi vystavit neschopenku?? Nebo mam narok zustat doma za plny plat ? O tom jsem taky neco cetla ale vubec tomu nerozumim 😞 dekuji za pripadne nazory 😊

reinne
9. dub 2017

@ivanka12301 Zaměstnavatel má ze zákona povinnost těhotnou přeřadit na práci, která pro noí není riziková. Takže žádné noční, přesčasy atd. POkud takovou práci zaměstnavatel nemůže nabídnout, pak je to překážka na straně zaměstnavatele a vy máte právo být doma za plnou mzdu. Nemocenskou se zbytečně připravíte o peníze.

ivanka12301
9. dub 2017

A k tomu je potreba nejaky papiry nebo to jen sefce zdelit

mku
9. dub 2017

Velke zvraceni je duvodem k neschopence... pracujuv kanclu a zvracela jsem od 8tt do 18tt, celou dobu jsme na neschopence, a protoze jsem to mela u dvakrat s hospitalizaci kvuli mineralovemu rozvratu tak me do konce tehu doktorka do prace uz nepusti... a uz kvuli te mineralove disbalanci jsem vedena jako rizikova...

jajinka007
11. zář 2017

Prosím o názor. Od kdy by měl napsat doktor ženě neschopenku, když ta zjistí, že je těhotná a pracuje ve věznici mezi vězni, kteří mají např. i žloutenku (a jiné nemoci), pracuje samozřejmě se zbraněmi, dělá i noční.. Dr. jí řekl, že to prý záleží na jejím zaměstnavateli, což se mi zdá jako nesmysl.

badyr
11. zář 2017

@jajinka007 manželovu kolegyni přeřadili do kanceláře, nemusela být v uniformě a nepřišla ani do styku s vězni.

mku
11. zář 2017

@jajinka007 to neni duvod neschopenky... pokud jsi prace schopna mel by te zmestanavatel preradit na jinou praci a bez nocnich.

ryznicka
11. zář 2017

@jajinka007 zaměstnavatel tě určitě musí přesunout na jinou práci, je pro tebe nebezpečná, jako těhotná určitě noční dělat nemůžeš.

z_kopretinka
11. zář 2017

@jajinka007 po oznámení těhu musí zaměstnavatel převést na vhodnou práci. Pokud ji nema, musi dst prekazly a platit nahradu mzdy v plne vysi.

jipe
11. zář 2017

@jajinka007 požádej zaměstnavatele o převedení na práci vhodnou pro těhotnou, pokud ji nemá, je to překážka na jeho straně a jsi doma za plnou mzdu bez omezení vycházkami

jajinka007
13. zář 2017

Nejedná se o mě, ale díky za názory. V práci jí řekli rovnou, že může dělat jinou práci na ranní směnu 8hod (normálně se tam dělají 12hod). A poslala jí doktorka z věznice k jinému gyn, který byl naštěstí normální. Ona se kvůli práci stěhovala, takže tam doktora neměla a ten první v nemocnici jí ani neřekl další termín kontroly, v jakém je tt, hladinu HCG v krvi atd... čeká první, tak z toho byla trochu nervózní, ale do práce nakonec bude chodit, dokud to zvládne.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru