Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

dvojka
30. kvě 2008

Jééé to já bych si salámek dala hned,ale jsem ve stadiu kdy do sebe dostanu maximálně něco suchého..
Kde jsou moje oblíbené mléčné výrobky moře zeleniny a ovoce.Když si jen ochutnám něco co neni suché(jako třeba piškot,vánočka,rohlik)okamžitě zvracim.
Zhubla jsem 8 kilo za necelých 5 týdnů.Doktorka mi řekla,že zatim se mimi živí hormony a teprve po 12tt převezme tenhle úkol placenta a vše se vrátí do normálu,pak už je třeba hledět si stravy a jíst vše s mírou-ale s kterým???? 😀

campi
30. kvě 2008

Dvojka: 8 kilo? Ty brdo! Husty. Ja se ted nacpala k prasknuti jahodama, tak funim v posteli a brzy pujdu spat.
Prosla jsem si obdobim, kdy jsem byla doost na mizine,takze nechci odsuzovat lidi, co nemaji penize. Ale jist se daji treba tvarohovy pomazanky, lusteniny na vsechny zpusoby, polivky. A k cemu si to zpestrovat levnym kabanosem? Z uzenin jim obcas norimbersky klobasky, v Tesco maji bio, ale pred 14 dny me manzeluv sxn pokaral, ze bych ted parky nemela,tak jsem mu dala za pravdu.

lestep
3. čer 2008

ahojky.
tak jsem pročetla vaši diskuzi. Docela zajímavý názory..S nivou a hermelínem souhlasím, že to asi není zrovna dobrý jídlo pro těhu..není to tak dávno, co o tom mluvily v televizi..
Mám takový dotaz..Je některá těhulka bez zvracení? Je to taky možný? Ještě jsem se s žádnou snad nesetkala?Je to vůbec normální? V jedné knížce jsem se dočetla, že je to celkem normální u určitého procenta těhotných..Máte s tím někdo zkušenost? Já zatím nezvracím..jen mě občas vadí nějaká vůně, pachy atd..Jídlo mě docela chutná. Jen musím jíst často a nesmím být hladová. Pokud začnu cítit hlad, tak se začnu potit, je mě blbě a pokud si něco nedám, tak je to pak hrozný stav..Míváte to někdo? Teď jsem to zažila o víkendu, když jsme jeli po dálnici, zrovna z nákupu a já měla šíleou chuť na něco, co bylo v kufru..Prostě cokoliv, jenže nešlo zastavit..Myslela jsem, že to nepřežiju..Je to docela dost blbý stav..Takže už se snažím nosit v tašce něco k pití a k jídlu..
Vždycky jsem měla spíše chutě na sladké. Teď mě chutná vše slané, kyselé..Sladké už olik nemusím..A co je výhra, tak to, že mě začala hodně chutnat zelenina a ovoce..

evamik
3. čer 2008

Ahoj Lestep, tak já nezvracím, ale jinak nic moc... Nemám chuť absolutně na nic a špatně je mi prakticky pořád... Skoro se nemůžu donut cokoliv sníst... 😖 Když mám hlad tak je to nejhorší, ale nemám na nic chuť - takže začarovaný kruh!

lisounek
3. čer 2008

https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea... ahoj lestep projdi si tuto diskusi tady je tolik mamin, ktere si citi ok vcetne me - nezvracela jsem ani jednou... 😎 doufam, ze to tak zustane az dokonce...to hladoveni je v tehu nejhorsi, protoze ti rychle klesne hladina cukru v krvi,proto se musi jist casto a vickrat... 🙂

adulkababulka
3. čer 2008

lestep: tak ja se hlasim! jsem v 5 tt a vubec nezvracim, ani mi neni nejak extra spatne. Kolikrat se v busu necitim dobre, ale to se mi obcas stavalo i kdyz jsem nebyla tehu. Takze zacinam premyslet. jestli je vsechno v poradku. co myslite? dnes si jdu dokonce koupit dalsi test abych se presvedcila, zda ta jsou 2 carky... co se tyce chuti, tak normalka. Akorat jsem mela v posledni dobe chut na zeleninu, tak jsem ji jedla porad, o vikednu jsem se ale zeleniny prezrala, takze ji ted nemuzu ani videt....

lisounek
3. čer 2008

adulka: no nechci te strasit, ale nekdo udava nevolnosti az tak od 8 tt, takze to jeste nemusi znamenat, ze mas vyhrano, idkyz bych ti to teda moc prala....ale takhle brzy to fakt jeste nejde posoudit, ono se to cele tehu meni ty chute a nechute a tak...ale to musi kazda poznat na sobe 🙂

smardik
3. čer 2008

adulkababulka : užívej si že ti není blbě 🙂.Mě bylo dobře tak do 9týdne, pak tak do toho 14blbě občas a teprv od 15 si nevolnosti opravdu užívám 😀 😀 ted jsem v 19tt a lepší to fakt není, na WC lítám denně, někdy i vícekrát

adulkababulka
3. čer 2008

lisounek: tak to mi je celkem jedno, ze to s tymi nevolnostmi nemam vyhrano. Len nech mam vyhrano to tehu ☹ moooc si mimi preju, takze radsi nech mi je spatne jako nikdy ale nech mam miminkooooo 😀

dagina
autor
3. čer 2008

Lestep, myslím, že jsem to na začátku psala...., mě je špatně asi od 5tt, také nezvracím, jednou jsem si pro ulevení zkusila dát do krku prst, a stejně zvracet nešlo. Fakt začarovný kruh. Nepochutnám si vůbec na ničem, jím jen proto, abych nebyla hladová, jinak mě je po každém jídle šoufl. Teď se mi zdá, že se to nepatrně lepší.

adulkababulka
3. čer 2008

smardik - tak jestli mi bude tak spatne jako Tobe, tak teda neviiim.... no, ale co nadelame, ze? takze ted si ty moje ne-nevolnosti uziju a uvidim co bude dal ...

smardik
3. čer 2008

adulkababulka: no mě 14nebo tak nějak bylo fakt dobře tak jsem byla celá nervní jestli je vše v pořádku 🙂. Měla jsem problémy a bála se že o malé přijdu, takže si ted doslovně užívám i nevolnosti 🙂, hlavně že je důvod pro to aby byli. Mě za začátku pomáhalo jíst často ale po malých dávkách, no ted je jedno jak jím, ale střídají se u mě období kdy mám chut na určitou potravinu - momentálně je to už skoro tři týdny šunka 🙂

campi
3. čer 2008

Dagina: Ty uz se blizis do finale, za dva/tri tydny budes mit od nevolnosti pokoj.

Lestep: bud rada, ze Ti neni spatne. A neboj, je to normalni, sousedka treba trenovala tenis az do 5. mesice, po nevolnostech ani stopa, ted je v 8. mesici a holka se ma cile k svetu (ani ted nema zadny hrozny potize, jenom ji je vedro).

Smardik: nestras tady s 19tt - do ty doby budu kost a kuze.

I kdyz dneska jsem to nejak dobře okaučovala - u postele rohlík, hned po probuzeni 3 kousnutí, potom pár piškotů, pak jsem si uvařila rýži s šunkou a sýrem a každou hodinu si dám 3 lžičky a zatím ani jedno zvracení.

smardik
3. čer 2008

campi: no já ale v poho jím, to mi nevadí, musím jíst tak co 45minut jinak je to horší, jen to musí být správné dávka - kdyz je málo je to blbé když hodně horší. Holt si ta moje malá láska se mnou dělá co chce 🙂 a včera doktor říkal že je exhibionista 🙂 😀

natali.m
3. čer 2008

ahoj holky, když tady řešíte to stravování tak se taky přidávám.Mě teda špatně naštěstí nebývalo, za to od začátku trpím šílenou žravostí, mám prostě soustavný hlad.už jsem slyšela, že mamina by měla jíst tolik co před těhotenstvím, ale já se teda mučit hlady nebudu a už vůbec né miminko... 😉

lestep
3. čer 2008

ahojte. tak to jste mě uklidnily, že je to normální nemít nějaký velký nevolnosti. V tom aut mě bývá taky často divně a ty vedra taky nejsou to pravý ořechovým,ale to mě vadilo i před těhu..
natali m.--myslím, že bysme měli sníst na co máme chuť a nijak se neomezovat.Pokud teda někdo má 100 kg, tak by se asi trochu měla těhulka omezovat..
campi: to máš dobře vymyšlený. Říká se, že ty rohlíky nebo suchar jsou po ránu dobrý..
dagina: tak to jsme teď ve stejném týdnu. ja¨jsem také v 10 tt.

natali.m
3. čer 2008

lestep: taky si myslím, že bych akorát omezovala mimi, naštěsttí i přes mých 6 kilo navrch pořád vážím 56, což myslím je ještě v normálu. Jinak holky ty vedra, to se nedá, já jsem sice na nemocenské, ale každý týden jezdím docela daleko do školy a pravidelně se mi dělá špatně ze sluníčka.Dneska se mi pěkně zatmělo před očima při vaření, no hrůza a to nemluvě o nákupních centrech, tam vydržím tak 10 minut a padám na hubu 😉 😀

petis
4. čer 2008

Ahojky holky,
já taky od začátku těhu nezvracím, ale bývá mi tak šoufl.
S chutěmi je to u mě hrůza. Z počátku jsem měla pořád chuť na pudinky, jogurty, mléko ... a teď? Otevřu ledničku a nic mi to neříká. Mám teď "sýrové období" - čerstvý rohlík s taveným sýrem je největší ňamka. Ale asi moc výživné to není, jím hodně jednostranně, tak snad se to brzy zlepší, teď v neděli bych měla podle UTZ začínat 12tt, v pátek jdu po měsíci k Dr., tak snad bude vše OK.
Maso mi taky moc nejede, v práci se stravuju v kantýně, ale v poslední době jím jen polívky s rohlíkem, víc toho do sebe nedostanu ...
Nejhorší jsou ty "šílené" chutě ... třeba na čínskou polívku, mazec.
Asi jsem špatný prototyp maminy, co? Kéž by se nám všem ty chutě upravily a to brzy!!

smardik
4. čer 2008

petis: uklidním tě, jsem stejný typ těhulky co má hrozné chutě 🙂, já zrovna ted můžu šunku po kilech, taky má malý dost jednostrannou stravu, chudáček můj malý. Možná je z té šunky tak živý 😀 😀 😎 ale snažím se každý den donutit pít mlíko + ovoce, to musí mít každý den. DOktor mi ted ale doporučoval nějaké těhu vitamíny, tak nevím zda je brát nebo ne

petis
4. čer 2008

Tak to já šunku a salány obecně teď skoro vůbec nejím. ještě jak si je dám třeba do toastů, tak to ano, ale vzít si ho sama od sebe na chleba mě nějak teď ani nenapadne 😒
Vidíš, taky bych měla aspoň pít to mléko, sice jím sýry, ale vápník je třeba! Ovoce taky baštím, zelenina mi vůbec neleze.
Já jít zatím Calibrum Babyplan, mám tak asi poslední 3 tablety a co bude pak, to netuším. Můj Dr. mi vitamínky nedoporučoval, tak nevím, jestli se do nějakých pustím sama...

lestep
4. čer 2008

ahojky.
natali m. pokud máš na něco chuť, tak si to klidně dopřej.Akorát se vyhýbám nivě a hermelínu..Mám je docela ráda zapečné v jídlech nebo různě na těstovinách,ale myslím si, že se bez toho vydržet dá..s tím hicem to máš pravdu. Mám ráda teplo,ale když je hrozné teplo, tak se mě také dělá blbě..
petis: ty chutě se asi hodně mění. Já jsem ze začátku ani nemohla vidět zeleninu a eď jí mám moc ráda.Kyselý a slaný jídla taky nejsou vůbec špatný..
salámy taky nějak moc nemusím,ale občas si dám vysočinu nebo poličan. Není to nějak moc škodlivý?Vím, že je to samý koření a sůl..
petis: také užívám calibrum baby plan.Dr. mě ho sám doporučil. Brala jsem ho ale už před oěhotněním. Někde jsem četla, že kdo bere calibrum ještě před otěhoněním, že má pak menší nevolnosti. nevím, co je na tom pravdy.Co člověk, to názor. Těžko říct..Slyšeli jste o tom někdo?
od 4-5 měsíce se pak doporučuje calibrum mami..
jaký máte názor dát si jednou za čas játrovou omáčku.Játra obsahují hodně vit.a, který je ve větších dávkách teratogenní..Dáte si je občas? Díky za názor. 🙂

smardik
4. čer 2008

lestep: myslím že pokud si dáš játrovou omáčku jednou za čas nic se nestane, já zastávám názor všeho s mírou 🙂. Zrovna přemýšlím zda mají ty vitamínové přípravky smysl nebo zda to je jen tah jak vydělat co nejvíc na těhotných, zatím to řeším tak že mám každý den ovoce,zeleninu + mlíko

lestep
4. čer 2008

smardik- právě jsme si ji chtěli s manželem udělat tento týdena,ale někde jsem o četla v nějaké knížce a pak jsem nad tím přemýšlela. Také to tak říkám, že všeho s mírou, když to nejím každý den po kýblech, že se přece nic nestane..Dát si dva knedlíčky v polévce taky přece nevadí ne?
s těma multivitamínama těžko říct. kažý má na to jiný názor..i před těhu jsem si občas kupovala nějaké multivitamíny..

kulicka
4. čer 2008

Cau holky,

Ja si myslim, ze chute jsou tu proto, ze nam mimi oznamuje, ze nam neco chybi. Takze smele do toho. Chce to jen par opatrnosti (jako zadny syrovy maso, ne plisnovy syry, zadny nepasterizovany mliko, a ovoce a zelenina dobre umyta).

Ja teda tehu vitaminy beru, ale jen kdyz si vzpomenu. Myslim, ze ovoce a zelenina jsou lepsi, pac obsahuji co je treba + latky na vstrebani tech vitaminu.

Jejda, jatrovou omacku neznam, ale taky si myslim, ze cas od casu neuskodi. Zelezo je v tehu potreba, takze kdyz k tomu nesnite balik umelych vitaminu, tak OK. Nekde jsem cetla i ze mrkev je v poho i na kila, pac je tam provitamin, kterej kdyz ho clovek nepotrebuje, tak si ho na vitamin A neprevede 🙂 Ja teda jatra nemusim, tak nahrazuju poradnym jelitem 🙂

campi
4. čer 2008

Kulicko: a co moje chute na suchej bilej rohlik, ze by bile pecivo memu telu v tech minulych letech chybelo? Nahodou, dneska se mi zda, ze bych mohla zvladnout spenat s bramborama, tak to vecer vyzkousim.

Vnitrnosti, vepřové, uzeniny vcetne sunky, bile pecivo ani tavenaky nejim - predstavte si, jak Vam potáhnou vnitřnosti - stejne jako ulpívají na mazacím noži - je to jenom spousta dusičnanů a solí, vápníku minimum, mléčné výrobky pouze kozí nebo bio, nejím exoticke ovoce nebo podobne. To mluvím o období PRED tehotenstvím a chtela jsem v tom pokracovat.

Jenomze ted teda dost nevím, co jíst, protoze na svoje obvyklé věci nemám vůbec chuť, neloupaná rýže mě tížila v žaludku jako kámen.

Dneska ranní svacinka v posteli nezabrala, je mi silene zle, hlavne se bojim dehydratace a nasledne bolesti vody.

monique_2006
4. čer 2008

campi - ja myslim, ze sunka nezdrava neni, ne? pokud to nedy nejis s nejakeho vegetarianskeho presvedceni

ja mam ted nejradsi takovy uplne jednoduchy veci - prave rohlik + syr, rohlik + sunka, brambory ve slupce,... 🙂

campi
4. čer 2008

Monique: v šunce je taky spousta dusičnanů, soli, éček - já těm našim výrobcům vůbec nevěřím, jasně, musí to splňovat nějaký parametry, aby se to mohlo prodávat, ale šidí to šíleně kvůli ceně a tak. Nestalo se vám nikdy, že jste koupily šunku plnou vody? To teda dělají obchodníci, aby víc vážila a nemáš žádnou jistotu, že je ta šunka u pultu úplně čerstvá. Můžeš koupit šunku balenou, ale tam se mi zdá zvláštní, že může mít něco trvanlivost 2 měsíce (nebo šunka tesco skoro celej rok).
Něco jinýho by bylo, kdyby sis doma vyrobila šunku sama, tam víš přesně, jaký maso jsi do ní dala.

Ale všeho s mírou, já jsem tak trochu fanatik.

evamik
4. čer 2008

S tou šunkou souhlasím s Campi... Teď se snažím omezit Ečka a ostatní škodliviny na minimum, takže uzeniny vůbec nejím... Jednou jsem si dala plátek krůtí šunky, prot. to byla jedna z mála věcí, kt. jsem byla schopná pozřít...

puzzi
4. čer 2008

Lestep, mně třeba zatím špatně skoro vůbec nebylo, takže možný to je, že někdo nezvrací. Přestaly mi chutnat čokolády a sušenky a sním toho víc, to je u mě asi jediná změna týkající se zažívání.

monique_2006
5. čer 2008

campi - souhlasim, ze nic se nema prehanet... 😉

je fakt, ze ne kazda sunka mi pripada dobra, ale mam uz sve vytipovane, kterym verim 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru