Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

kacka.va
6. říj 2008

u bylinných záleží, co je tam za bylinky, černý se pít může, pokud nepijete litr denně, zelený je z nich údajně nejméně vhodný

andreahrbacova
6. říj 2008

no tak já nepiju ten,ani ten,střídám to z vodami,a neodpustím si jedno slabé kafíčko,to se snad může.Mamka mi říkala,že pocelé těhotenství pila kafe,a jsem normální 🙂

evulinkab
6. říj 2008

Ahojky, tak mě bylo mírně nevolno jen první dva měsíce a to jsem vlastně ani nezvracela, jen po ránu takový divný stavy jak po opici🙂Takže se dá říct, že ani žádný nechutě nebo naopak velký chutě jsem nezažila a nezažívám.A jím v podstatě všechno.Přečetla jsem si o tom spoustu článků a vychází mi, že kdyby jsme se měly držet nějakých zásad, co můžeme a nemůžeme, tak bysme nemohly téměř nic.Samozřejmě se vyhýbám alkoholu, cigaretám-což pro mě není problém, jsem nekuřačka.Ale jinak jím vše.Tělo si prý samo řekně, na co má chut a co mu chybí.A to ještě, než jsem zjistila, že jsem těhotná(a už jsem byla), tak jsem v poměrně velkým množství holdovala alkoholu, protože byli zrovna nějaké oslavy narozenin,atd..Drobeček se naštěstí vyvíjí tak jak má(ťuky ťuk)!!!Samozřjemě si dopřávám hodně ovoce a zeleniny, mléčných výrobků.Ale jinak se nijak extra neomezuji.
Co se týče pití v těhu, tak prý by se neměli moc bylinné čaje,nepřehánět to s černým čajem.Ovocné jsou ok.

andreahrbacova
6. říj 2008

tak já s alkoholem a cigaretami nemám taky problém
nekouřím vůbec a nikdy jsem nekouřila,a pití alkoholu?tak to bylo vždycky jen tak přiměřeně.A taky si myslím,že by člověk s mírou mohl jíst vše až na pár základních věcí jako je niva,hermelín...ale to já moc nemusím.Prootže podle těch různých článků,bych asi v těhotenství umřela hlady 😒

jaynee
6. říj 2008

tak já zrovna mám problém cokoli teplého vypít, i když bych chtěla, ale vzpomněla jsem si na Meltu, "bílé kafe" mého dětství, kterou jsem asi tak patnáct let nepila. a ta jediná mi teď chutná a dělá mi i docela dobře.

andreahrbacova
6. říj 2008

no Meltu si taky dávám,člověk pak nemá výčitky svědomí,že pije kofein,ale normálnímu kafi taky neodolám,takže si ho jdu udělat,jedno denně prý neškodí

plami
6. říj 2008

tak já poslední dobou mám hodně chuť na colu, nebo nedá se říct velkou chuť, ale prostě mi dělá dobře...a to jsem jí předtím ani moc nepila...a teď jí piju s chutí🙂 no je to o chuti, na co mám chuť, to si prostě dám🙂 včera jsem s manželem zblajzla celou bonbonieru...no byla to první sladkost asi po třech týdnech🙂 Jinak černý čaj mám moc moc ráda, víc než ovocný a jak jsem psala již jinde, byla jsem jím "snad i odkojená" doma jsme byli zvyklý ho pít každej den po celý den - vždy se uvařil do velký konvice...🙂 a jak mamča tak ani já po něm nemáme žádný problémy......🙂

mareka
6. říj 2008

ahoj holky,
jestli mohu tak se k vám přidám, já mám problémy od 6tt , nemohu skoro nic ☹
pití: obyč vody, limonády,colu, čaj , prostě k pití jsem nemohlá nic jelikož to šlo okamžitě ven
k jídlu . max. preclíky a to je vše 😉

andreahrbacova
6. říj 2008

tak to já žádné zažívací problémy zatím nemám zblaznu na co přijdu

levik82
6. říj 2008

Ahojte babenky, pridam svoje skusenosti 😉 Ja som bola pred tehu dost silna kavickarka ale hned ako som otehotnela jeden z prvych priznakov bolo ze mi doslova smrdela kava 😉 Proste telo to odmietalo, nepotrebovalo alebo nechcelo. Potom od takeho piateho mesiaca asi som na nu zase dostala taku neskutocnu chut ze az. Tak som zacala s latte a teraz pijem obcas uz aj obycajnu, ale slabu. Proste telo si teraz doslova pyta.
Caje som tiez nemohla zo zaciatku - hlavne nie nalacno rano ako som bola predtym zvyknuta. Musela som vysadit. A teraz ich nemozem kvoli zapche - to je des!!! Takze ja som pila poväcsine iba vodu z vodovodu, kedze niekedy mi aj bublinky v mineralke robili zle.
A jedlo??? To som jedla to co si telo pytalo. Nejak som to neriesila. Po tych clankoch co tu clovek najde je z toho iba na nervy potom. V prvom trimestri som mohla len chlebik s tavenym syrom, co som citala ze by sa nemalo, ale co som mala robit ked som iba to zniesla??? Obcas som si dala aj plesnivy syr, aj cestoviny s nivou... Podla toho co si pytalo telo. Ja si myslim, ze predtym ked nas mali nase mamy este nebolo tolko clankov a poznatkov a sme tu a vsetky normalne. Ci??? 😉 Samozrejme, vsetko s mierou. Tiez som si ten hermelin nedala stale ked som nanho mala chut, ale ked som uz nevedela odolat a dolova nad nim slintala a ovonat uz nestacilo... 😉

plami
6. říj 2008

Mareka. já taky nic nemůžu jíst už skoro tři týdny, nezvracím to ne, ale žaludek je jak na vodě, nechuť k jídlu☹ na oběd si dávám tak polívku, nebo kaši bramborovou...až večer jím normálně už🙂 právě na pití už mi nechutnají ani džusy, ani limonády, max. nějaký mulťák anebo ta cola🙂 dokonce ani okurky nejím ani nemám chuť....už se těším až mě to přejde a budu se moct pořádně nadlábnout🙂

kacka.va
6. říj 2008

andreo: pokud piješ např. jeden šálek kafe denně,tak je to ok, pokud to není lomcovák 🙂

andreahrbacova
6. říj 2008

ne já nesnáším ty pravé kávy,jako je turek,dělám si velvet a z toho je půl hrnku mlíko
.Dříve jsem nepila žádné kafčo,tak jsem se naučila alespoň toto,ale dneska jsem si dala Meltu s mlíkem

etnicka
6. říj 2008

Kocky, dnes som sa pytala mojho doktora, ci je pravda, ze sa v tehotenstve nemaju jest plesnive syry a povedal, ze preco by sa nemali. 😀 Huraa

andreahrbacova
6. říj 2008

takže se může jíst v podstět všechno
doufám že i piopkorn
protože jsme byli s přítelem ve videopůjčovně,a k filmíku si uděláme popík

andreahrbacova
6. říj 2008

a ještě se chci zeptat,je škodlivá syrovatka tak jedna nenně?já si myslím že by to nemohla uškodit,má s tím někdo zkušenosti?Mě to dřív chutnalo,tak nevím jestli to můžu pít i teď

kacka.va
7. říj 2008

etnicka: ten plesnivý sýr by byl nebezpečný, kdyby obsahoval listérii, protože i když by to neuškodilo tobě, tak může mimču, takže já ho sice konzumovala, ale jen tepelně opracovaný 🙂

evamik
7. říj 2008

Etnicka, tohle už jsme tu řešily několikrát... To, že Tvůj gynekolog neví, že z nepasterizovaných mléčných výrobků hrozí například listerióza (kvůli ní před několika lety potratilo docela dost žen a byla to poměrně velká aféra), neznamená, že to tak není!

bobas
7. říj 2008

Ahojte tehulky tak ja se taky pridam
Hned jak sem otehotnela tak mi bylo receno, zadne vnitrnosti takze jatra ledvinky a tak a to je naprosto zboznuju. a zadne plesnive syry. Kafe mi nechali hrnicek dene kvuli tlaku protoze ho mam desne nizky a rekli ze je to lepsi nez prasky, a max sklenicku coli ☹
Pripadala jsem si jak kdyby mi vzali vse co mam rada, ale da se to vdrzet a utesuju se ze se nablajznu az se mrne narodi 😉

campi
7. říj 2008

evi: to je jako hrach na stenu hazet. Uplne mi prestava byt lito zen, ktere se nakazily listerkou, protoze vidim, ze lidi jsou nepoucitelni.

Ad: čo si tělo píta... No, já mám dost často chut na sex a taky se nevrhám na každýho pohlednýho cizího chlapa, nesouložíme s manželem na ulici, kolikrát se mi chce čurat v tramvaji nebo tak nějak... Ale protože mi jako lidské bytosti byl dán dar rozumu a sebeovládání, tak ty věci nedělám, i když by je tělo moc chtělo. Nebudu teda žrát syrový maso jenom proto, že na něj mám chut, protože vím, jaká rizika pro mě a dítě jsou s tím spojena. Stejně tak do sebe cpát sladkosti v nadměrném množství a ještě si pochvalovat, jak hezky tloustnu, protože vím, že jednou porodím a ty nadbytečný kila mi zůstanou a s tím spojená rizika chorob z obezity apod.

evamik
7. říj 2008

Campi, výstižné!! 😉

etnicka
7. říj 2008

campi 😝

bobas
7. říj 2008

Campi v necem mas pravdu teda skoro ve vsem, jen stim jidlem hele ja mam problem. Zjistila jsem ze kdyz se nenajim co dve nebo tri hodiny alespon kousek cehokoli klido staci jen jogurt tak je mi pak desne zle. Takze radej budu po porodu pekne zhazovat nez trapit sebe a mrne hlady jen abych nepribrala nejake kilco navic 😉

evamik
7. říj 2008

Bobas, myslím, že Campi to nemyslela tak, že by ses měla trápit hlady... Spíš aby se člověk nepřežíral a nesváděl to na těhotenství! 😉

kacka.va
8. říj 2008

bobas: já taky musela jíst v malých dávkách celý den 🙂. Jinak všechny kila z těhotenství už mám dole a to jsem přibrala 20 kg.

campi
8. říj 2008

Bobas: tak jsem to nemyslela, taky musim jist pravidelne v malych davkach a treba v prvnim trimestru jsem cely tyden jedla jenom bile rohliky s maslem, po vsem jsem jinak zvracela, nejdriv jsem si to vycitala, ze bych mela jist vyváženou stravu a zdravě, ale nemá smysl se takto stresovat a taky to přešlo a teď už jím jstejně ako před těhotenstvím s výjimkou těch rizikových potravin.

Ale rozciluji me reci, ze telo vi nejlepe, co potrebuje a ze kdyz si žádá 2 cokolady za den (to jedla moje kamaradka), tak mu to dam - pritom to nepotřebuje tělo, ale daný člověk, který se nedokáže ovládnout.

A když prostě vím, že po konzumaci některých jídel hrozí zdravotní rizika, tak je vynechám. Dřív lidi neměli tolik informací a žili bez nich, ale taky nepatříme zrovna k nejzdavějším národům.

Rozhodne jsem nemyslela, ze bychom neměly v tehotenstvi pribrat a že bychom měly držet diete, sama nejsem nejstihlejsi, ale muzu si za to sama a nebudu se tady chlubit tim, jak mi chutna cokoladka a ze si rada dřepím doma s knížkou a při tom mám úžasnou pohodičku, kterou bych při sportu fakt neměla, ale když si to moje tělo žádá, tak to bude určitě správně...

levik82
8. říj 2008

Campi ani ja som to nemyslela v takomto extreme ako si to ponala ty ☹ Ked si si vsimla napr. moju poslednu vetu ze samozrejme som si ten hermelin nedala stale ked som mala chut, iba ked uz ovoniavanie nestacilo a vazne som slintala jak besny pes. Tiez som si aj odriekala, aj cokoladu a tak. Ja osobne vycitim kedy to je rozmar tela a kedy to je vazne ze na osoh. Neviem. Ja som pocas tehotenstva pribrala 8 kil, takze si vies domysliet ze nejake prezieranie alebo "doprajeme si vsetko co telo chce lebo sme tehotne" to nebolo. Ale ked uz telo proste nevydrzi bez niecoho a myslienkami som bola stale pri tom hermeline napriklad, tak som si ho dala ako by som mala nervacit ze nemozem. Tiez som sa snazila odolat par dni, ale ked sa nedalo... Chapes ma? 😕

maximm
8. říj 2008

Ahojte, ja nemožem nič zjesť nemam žiadne chute ☹ som dosť chudá a strasne mam strach aby som neschudla, strasne mi dlho trva kým priberiem to niake kilo. No ale niako to dufam prežijem inak ja sa musim premahať nasilu aby som niečo zjedla,, ☹ Strašne som si priala pribrať ale toto som si nepredstavovala ☹ uz nech je to preč a ja sa možem schuti poriadne najesť svojich jedál 🙂 papa

etnicka
8. říj 2008

campi: nerozculuj sa kvoli prkotinam, nie je to dobre pre Tvoje babatko 😉

campi
8. říj 2008

etnicka: to mas pravdu, sama si ťukám na čelo, proč pořád řeším cizí stravování 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru