Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

andreahrbacova
14. říj 2008

ale to je myslím normální,že mnoho ženských,co ještě nevědí že jsou těhulky,normálně konzumují jídlo,já si myslím,že by to nemělo nijak ohrozit,ale taky žádný expert nejsem.

andreahrbacova
14. říj 2008

evamiku děkuji moc,trošku jsi mi zvedla náladu,to už by se opravdu nic nemohlo jíst

andreahrbacova
14. říj 2008

ráda bych slyšela ještě nějaké názory na pojídání hřibů,děkuji. 🙂

campi
15. říj 2008

jj, ja houby jedla a mame je v mrazaku - pridavam do polivky, do rizota, na Vanoce bude kuba.. Asi bych videla nejvetsi riziko v tom, ze omylem sníš houbu jedovatou a v těhotenství to může mít horší následky, než když se přiotrávíš a těhotná nejsi.

Moloko: taky bych se přeptala u dr., listerka se projevuje po delsi dobe. Ale ted uz zadne vycitky, stalo se, stalo... Kdybychom to braly do dusledku, tak jsme neměly konzumovat rizikové potraviny už v době snažení, ale v mém případě by to znamenalo být 5 let bez hermelínu nebo carpaccia!

andreahrbacova
15. říj 2008

no tak můj taťka houby pozná,takže i já vím jaké jsou jedovaté a jaké ne,a když s eto nekonzumuje každý den,tak to snhad nevadí.Tak v pátek bude houbová omáčka,už se těším,i když teď moc na jídlo nemám ani pomyšlení.

campi
15. říj 2008

Copak? Neni Ti dobre? Smetanovy omačky šly v 1. trimestru vždycky do záchoda☹

andreahrbacova
15. říj 2008

no nezvracím,ale nemám moc chuť do jídla
ale musím do sebe něco dostat,takže teďka zrovna papkám
zatím jsem mísu neobjímala,a doufám že ani nebudu

moloko
2. lis 2008

Holky, mám k tomuto tématku ještě jeden dotaz - jak jste na tom s pojídáním čerstvých sýrů typu Lučina nebo Gervais - nikde jsem se nedozvěděla jednoznačnou odpověď zda jsou z pasterizovaného mléka nebo ne..pojídáte? Já totiž docela jo 😉

evamik
2. lis 2008

Moloko, ta lučina mě vůbec nenapadla, že by se nemohla! 😕 Jím ji docela hodně... Já zase přemýšlela nad mozzarelou, ale jím ji...

aponchie
2. lis 2008

teda ja nejim skoro nic a uz me to nebavi,je mi porad zle ,oci by jedly,ale zaludek je na vode a uz mam -3kg 😝 jim jen tvarohacky,pribinacky piskoty a banany a nic tepleho varene do sebe nedostanu chjo no u prvni holky jsem blila i z caje celej den az do 4teho mesice a vitaminy nejsem schopna snist takze doufam,ze si to male bere z nejakych zasob a jeste se rozjim,ale je to peklo 😲

moloko
3. lis 2008

Evamik: no já jsem přemýšlela, že jsou to čerstvé sýry..fakt nevím, jak tam přesně probíhá výroba..lučina je termizovaná, takže tam by tepelná úprava být měla, ale u gervais fakt nevím..jím ho taky dost-mě připadá, že už by se nedalo nic 😒

Aponchie: to je děs co, tyhle nevolnosti 😒 Já to navíc nechci zatím oznamovat v práci, až tak v prosinci..ale tak já nezvracím, jen něco nemůžu ani cítit a někdy je mi blbě..

campi
3. lis 2008

moloko: ja lucinu jím, je tepelně upravená. Vlastně jím na pečivo jenom lučinu nebo máslo, kupované pomazánky (šlehané dusíkem) nee, ani taveňák (to ale ne kvůli těhotenství, nejedla jsem je ani před otěhotněním kvůli konzervantům a solím).

aponchie: fuj, fuj, jako bych cetla o svém 1. trimestru 😖

sashka.mst
3. lis 2008

ahojte, napisala som o strave pre tehulky clanok http://www.vnimavetehotenstvo.estranky.cz/clank...

ivanka821
3. lis 2008

Baby, chcela by som sa opytat...
Ako je to s kavickou? Pijete kavu? Moj priatel mi ju vylozene zakazal a teraz si potajomky popijam kolu 😀 lebo by som asi zaspala nad tym pisacim stolom.... 🙂

aponchie
3. lis 2008

hele tak vychlazena cola to je parada na nevolnost a dobre s emi po ni brka ,ale prava sladka ne light a kafe bych pila obcas,ale nemuzu ho ani citit a da se pit melta s mlekem jenze ani to mi nejede tak ted mam tang na zkousku co to semnou udela.

moloko
3. lis 2008

campi a myslíš , že gervais je na stejné bázi jako lučina?
Ivanka, já na kafe teď nemám chuť, ale myslím, že občas neuškodí - všeho s mírou 😉

ivanka821
3. lis 2008

Melta je neska?
Som trosku asi blbunka.... Ja totiz zijem v UK a tu take nepoznaju. Alebo myslite taku bez kofeinu? 😀
Ale to asi nema taky ten mnam ucinok....
Cola mi prestala chutit. A pocula som ze ked pijete kavu, tak mate hyperaktivne deti. Moja mama pila 3 ked ma cakala a naozaj neposedim este teraz.... 😀

campi
3. lis 2008

Taky jsem nemela v 1. trimestru na kafe ani pomysleni, coca-cola byla super na to brkání, tu malou plechovku jsem mela na dva dny, od prvniho trimestru jsem si ale coca-colu nedala.
Kafe s mlikem urcite neuskodi. Jednou jsem si teda dala v 5. mesici klasicky silnejsi picollo a malá se hejbala každou hodinu, to se mi zdálo, že jsem s kofeinem přehnala. Jinak mi chutná špaldový kafe s mlíkem, tak popíjím to.

moloko: to nevim, ja duveruju takovy ty klasicky lucine v kosticce (jak miva mokrej obal), ale nemam to nicim podlozene, ale rekla bych, ze gervais se taky může.

sashko: zajimavej clanek i cely stranky. Ja zastavam nazor, ze by mel clovek ke strave pristupovat rozumně i jako netěhotnej, prostě zodpovědnost sama k sobě.

ivanka821
3. lis 2008

baby a co papkate tak skutocne?
Som sice len na zaciatku ale chcem len to najlepsie?
Nejako mi v poslednej dobe chuti pikantne. Yami to mozem. Neviem, ci je to dobre ale chutkam clovek nerozkaze.
Naviac mam obdobie vyjedania chladnicky....

campi
3. lis 2008

ivanko: ja nemela zadny vzorny jidelnicek. Nejdriv me to stresovalo, protoze jsem chtela detatku dat to nejlepsi a protoze jsem byla fanousek "zdrave" stravy uz pred otehotnenim, tak jsem zašla po // do biopotravin, nakoupila luštěniny, obilniny, mořské řasy kvůli jódu apod. Ale realita mě přemohla - jeden tyden jsem zvladala ryzi se zeleninou - kazdou hodinu par lzicek, dalsi tyden bile rohliky s maslem (tolik bilych rohliku jako v 1. trimestru jsem nesnedla dohromady za predchozi 3 roky), dalsi tyden pecene kure - kazdy den, dalsi tyden základní pizzu se sýrem mozzarella, pak jsem měla období bramborové kaše s jáhlami atd. Ráno trochu piškotů nebo bebe sušenky a hlavně ovoce a ovoce a ovoce. V 16tt se to spravilo a začala jsem jíst normálně a zdravě, teď už mi zase začínají nevolnosti. l

ivanka821
3. lis 2008

campi,
kedy ti zacali tie nevolnosti?
Problem je v tom, ze radsej rano nejedavam, aby som sa nepoblinkala... 🙂
Cestujem rano metrom a v Londyne to ide taaaaaakkkk rychlo, ze to napina aj netehotnu... 😉
Ale nejake nevolnosti nemam... klop klop.... som len v 5tt

campi
3. lis 2008

V 7tt se nevolnosti pořádně rozjely. Já měla ale hodně vysokou hladinu všech možných hormonů, po IVF mi ještě dodávali progesteron, který uvolní klapku mezi jícnem a žaludkem, takže se natrávený jídlo vrací do pusy. Buď ráda, že Ti nic není, je to fakt hnus.

ivanka821
3. lis 2008

To este mozno pride.....
Som len v 5tt.
Len neznasam tu rychlo jazdu v metre. Je to ako housenkova draha... 😉

aponchie
3. lis 2008

ivanko melta neni kava,to se dela i malejm detem ve skolce,je to zitovka a moc dobra s mlekem fakt super 😀 da se koupit nejen sypka ,ale uz i sackovana na preliti vodou.nech si poslat postou.

ivanka821
3. lis 2008

aponchie....
Kuknem tu v CS obchodikoch. Lebo potrebujem kavicku, inak mam migreeeeenu.
A kola je nezdrava sama o sebe. A papkas pikantne vecicky? Ja mam strasnu chut na pikantne. Aj dnes ide moj priatel varit Chilli con Carne.... Yamiiiii. Myslite ze mi to nemoze uskodit?

andreahrbacova
3. lis 2008

ahojky,tak já kávu předtím pila,ale takový Velvet s mlíkem,žádného turka ale od té doby na to nemám vůbec chuť,ale colu bych si někdy dala.Meltu taky mám doma.Občas teda jednou za velký čas si ji dám 😀

aponchie
3. lis 2008

ivanka:cola je nezdrava hm asi jo ,ale ja to neresim pac tolik nezdravych veci co do sebe ladudes okrem toho to nevytrhne a kdyz to dela dobre na brkani a zaludek proc ne 🙂 ja si nemyslim,ze by jsi to mela brat tak dramaticky nejake chilli jeste nikomu neublizilo a bud rada,ze muzes papat 😀 ja bych si dala vsecko a nemuzu nic.. 😝

lyongirl
3. lis 2008

tak cola pomohla poriadne aj mne, keď mi bolo na 😝 grc a 1 káva denne sa môže, dokonca aj niektorý dr. ju odporúčajú a že vôbec to v tehu neva. Pri malom som kávu pila celú tehu a je doslova flegmoš, žiadna hyperaktivita, takže to podľa mňa nezáleží od kávy, alebo od jedla a teraz kávu nemôžem ani cítiť, takže ju nepijem, pijem kakao, mňam

aponchie
3. lis 2008

samozrejme,ze je dovole vse primerene ja nevim,ze se z toho porad dela takove klise to se smi to se nesmi ted zacnu jist prasky pro tehule a kdo ne tak je hazarder no proste kdyby kazdej zil zdrave celej zivot nepotrebuje se ladovat umelejma vitaminama a navic cola kava vino ostre jidlo atd nema zadnej vliv na dite pokud toho clovek nekonzumuje tuny denne po dobu celeho tehu 😉

andreahrbacova
3. lis 2008

určitě s ekáva doporučuje hlavně u těch co mají nízky tlak,prostě trochu kofeinu neuškodí

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru