Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

azhra
8. pro 2008

Holky,kdy u vas zacaly tehotenske nevolnosti? Ja jsem na uplnym zacatku a dosud zadne zmeny nepozoruju. Chtela bych vedet,kdy to zacne,at se muzu predzasobit predem 😉

ebik
9. pro 2008

Ahoj, rada by som sa k Vám pridala a prispela s mojimi zatiaľ malými skusenosťami.
V piatok som bola lekára a potvrdil mi, že som tehotná ... už som videla aj mimíska - ešte to bol len taký malý hrášik ... za dva týždne mi už urobí aj foto :o)
A moje chute začali ešte pred tým ako som zistila, že som tehotná ... začalo to neskrotnou chuťou na tatarák, ktorá stále pretrváva, ale teraz sa snažím už odolávať - zatiaľ úspešne a stále papáme ryby, ryby, rybičky a vôbec nám nechutí cukor - v žiadnej podobe. Ani zle mi zatial nie je, slabú nevoľnosť som párkrát cítila, ale hneď to prešlo.

kacka.va
9. pro 2008

azhra: nevolnosti ti ani začít nemusí 🙂

kiki5
9. pro 2008

azhra ja som pri prvom tehotenstve nevolnost vôbec nemala. asi raz ma naplo ked som rezala surové mäso ale inak nič. teraz mi začalo byť zle tak v druhom mesiaci a hlavne vecer. takže je to u každeho ine.

andreahrbacova
9. pro 2008

ahoj azhro,každý si myslí,že těhotenství vždy doprovází nevolnosti,ale není tomu tak.Já měla to štěstí,ani jednou jsem nezvracela,od počátku jsem baštila v pohodě,takže není to vždy pravidlem

lucy.l
9. pro 2008

ahojky holky, taky bych trochu přispěla, myslím si že citrusové pody jsou o´k, odkud by pak člověk bral vitamínky že jo ?

aůe včera jsem neodolala malému nakládanému hermelínu a dnes mi po něm teda není nejlíp 🤐

katka2808
9. pro 2008

ani mne nebolo zle ani raz az tak, aby som musela vracat, ani rano, ani pocas dna... akurat sa mi obcas zatoci hlava a mam pocit, ze mi je nevolno a musim sa na chvilu posadit, asi to bude iba tlak...

celine
9. pro 2008

citrusy sposobuju ekzemy a alergie, ale podla mna v malom mnozstve sa mozu. Ja ich nejem iba kvoli tomu, ze mi je od nich priserne zle. Aby som pravdu povedala, zle mi je zo vsetkeho, aj zvraciam skoro kazdy den, ale kysle je na moj zaludok najhorsie.

azhra
9. pro 2008

Diky holky, dost jste me uklidnily 🙂 Ja uz zacinala plasit,ze se to prestalo vyvijet nebo neco,ze u me dosud nic 🙂

kalo
9. pro 2008

K těm citrusům...já první 3 měsíce těhotenství jedla snad jen pomeranče, mandarinky a kiwi...fakt tuny...nic jiného mi nechutnalo...nepočítám si hektolitry kakaa k tomu 😀 😀

adrosek
10. pro 2008

Ahojík hlolky,já se taky přidám pokud můžem.Jsem teprve 10.týden sice a čekáme dvojčátka ještě navíc.Já sem taky neměla na nic chut ze začátku ani ovoce jsem nejedla ted mi je trošku líp a nejvíc mi chutnají mandarinky a banány.A co slané věci jíte nebo ne raději?

aponchie
11. pro 2008

me teda nevolnosti zacly az uderem 7tt a trvaji doted 😒 sice uz ne tak desne jak na zacatku dokonce jsem zpatky nabrala ztracene 3kila,ale i presto mam zaludek na vode a mam hlad a musim jist porad neco jinak jak to pretahnu je mi tak zle ,ze uz nemuzu ani nic pozrit 😝 ja mam zase chute na maso ,steaky bifteky ted sem se nechutne prezrala hovezi rostenkou na rizek smazenou a kys.okurkem,sladke nic moc..obcas deli nebo snickers tot vse a ovoce nechutna mi banan v podstate nic jen mandarinky citrus kiwi jablko semotamo chipsy ani nahodou orisku uz vubec..nejradeji to maso anebo bezmase dietni jidla 😝

wsmoulinkaa
11. pro 2008

mě je taky zas bléééé zase se dávím ach jo!!! hnus to je, ale je psáno že čím hůř tím lépe pro mimi!! Co je psáno to je dáno! 🤐 😝

wsmoulinkaa
11. pro 2008

a máte taky pořád kyselo v ústech????? já pořááád blééé 🤐

peta.cz
11. pro 2008

Aponchie, ty už musíš vypadat jak velryba, když jsi ve 472 týdnu 😀 😀 😀 Jinak chutě mám na děsně nezdravá jídla, chudák mimísek, posílám mu brambůrky a vysočinu, jednou jsem neodolala hermelínu a mýmu dvouletýmu chlapečkovi chodím tajně na kinderčoko, mikuláš mu toho stejně nadělil nějak moc 😉 Ale zase je pravda, že po nezdravém jídle si dám jablko nebo banán nebo mandarinku, abych uklidnila svědomí a prostě mám pak na ovoce chuť...saláty mám ráda normálně, ale teď mě nějak taky víc láká pořádný kus masa než zelenina..

adrosek
11. pro 2008

No mě dneska taky zase nebolo ok,zase som sa nadavovala nad záchodovou mísou dneska ráno a pak celej den nic moc a to jsem si říkala,že je mi už ok.Já v podstatě nemám na nic chut,jen jím že musím.

raona
11. pro 2008

aponchie, bacha na tie steaky a bifteky.. vraj by sa to nemalo v tehotenstve, nedopecene maso moze obsahovat listeriu.. potvrdili mi to viaceri... a co sa tyka nevolnosti, tak kazde rano si uzijem nad zachodovou misou a to riadne, niekedy si stihnem dat este ranajky a inokedy nestihnem ani to.. je to prisera, zacalo sa to asi v 7tt ja len dufam, ze to zvracanie nebude dokonca.. chute nemam specialne ziadne a keby nemusim tak tusim ani nejem, ako pise adrosek, jem preto ze musim... 😉

adrosek
11. pro 2008

Raona tak to sme natom stejně,já doufám,že to přejde brzy,bolo to horší sice než je ted,ale přeci až to pomine tak mi bude nejlíp.

aponchie
11. pro 2008

peta.cz 😀 😀 jj ja vim blbne mi to kdyz jsem si chtela nastavit termin a pak to zmenit pac sem se spletla uz to neslo a at kliknu co kliknu treba zrusit tak to porad nejde a vraci se to 😝

raona:ale ja jim well done tzn propecene fest nemam rada krvave ani pred tehu prave 😀

aponchie
11. pro 2008

btw ja beru maso primo do dodavatele co vozi do jedne restaurace a mam cerstve dobre masicko to ja se spis vyhybam kurecimu v tesku apod.to smrdi jak curina 😲

dualcore
11. pro 2008

ahojte ...tak ja som z tych stastnych co som sice nevracala ale zato mi chute zacali az teraz v 5mesiaci.A tiez mam problem odolat nezdravym veciam pre tehotne ako je hermelin alebo niva tak z casu na cas sa pritrafi nejaky ten prehresok....ved to poznate,,Ked musis tak musis!" 🙂

raona
12. pro 2008

oki aponchie.. som to napisala, bo mna pred tym vystrihali.. ze radsej nie... ja inak tiez ani predtym ziadne krvave maso, fuuj.. no a najradsej mam kuracie..

Mas pravdu adrosek, ja tiez cakam kedy to pominie je to nechutne ja by som najradsej vsetko prespala 🙂 lebo len vtedy ma nic neboli a nechce sa mi grckat a tak.. , okrem toho mam este aj silnu nadchu, tak teraz ma naduva castejsie.. lezim, snazim sa to vypotit.. snad aspon ta nadcha prejde...

adrosek
12. pro 2008

Ahojík holky moje tak vás zdravím.

azhra
12. pro 2008

Holky,jak je to s potravinovyma doplnkama a vitaminama v prvnim trimestru?
Staci Baby plan? Nebo berete jeste neco jineho? Ja tam dost kys. listove?
Ja jsem sla ve stredu cela natesena na prvni vysetreni ke sve dr.,ze jsem nejspise tehu a zcela bez problemu,jen ze mam 2 posledni noci krece v brise a ona mi nasla na vajecniku taaakovou cystu,ze me hned zaradila do rizik.tehu a ja odchazela jako oparena s neschopenkou,..ze jsem se ani nezeptala na tyhle zaladni udaje. 😖

adrosek
13. pro 2008

Ahojík andra,bude to dobré jen se šetři tedy hlavně a odpočívej,to by se mělo vstřebat ta cysta ne nebo co ti říkala.
Já brala taky prvně calibrum baby plan,ale pak mi manža koupil Centrum materna,pač mi čekáme dvojčátka a je tam od všeho něco,aůle myslím aji že to calibrum stačí určitě.

zucha
14. pro 2008

azhra, ja som pri oboch brala len calibrum baby plan a ako sa zda, vsetko ok. Pri prvom urcite a druhe, no uvidi sa, ale zatial tuk, tuk, dobre. A dokonca pri prvom som ani 2 mesiace netusila, ze som tehu, takze som nebrala vobec nic a aj moja zivotosprava bola otrasna. Mali sme aj svadbu a ine oslavy, takze som to babatko hadam aj opila 😅 Takze neboj, stacia zakladne vitaminy a ak mas kvalitnu stravu, vela ovocia a zeleniny, nic sa nestane, ak to nebudes brat kazdy den 😉

adrosek
16. pro 2008

Ahojík holky jak se máte

azhra
16. pro 2008

Adrosku,ja se mam celkem fajn. Uzivam si sve predvanocni neschopenky 🙂

Holky,nevite,jestli patri mezi nedoporucovane syry i balkansky syr? Nevim,jestli ho mam zaradit mezi tvrde syry anebo zrajici,ktere se obecne nedoporucuji. Zrovna jsem si udelala sopsky salat a nevim,zda se do nej pustit nebo ne 😉

evamik
16. pro 2008

Azhra, balkánský sýrnení zrající, ale bála bych se takovýho toho "pultovýho" - koupila bych jedině orig. balenej.

adrosek
16. pro 2008

Holky já bych si taky dala nějakej zel.salát,ale momentálně na to nemám vůbec chut,není mi stále dobře,dneska je mi zase šoufl.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru