Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

azhra
16. pro 2008

Evamiku,dekuju.
Adrosku , tyhle stavy urcite s pristim tydnem vymizi jako kdyz utne 😎

evamik
16. pro 2008

Adrosku, já nemohla v 1. trim. zeleninu vůbec a chuť na zel. salát nemám skoro celý těhu, což mě dost štve. 😒

adrosek
16. pro 2008

no jsem zvědavá,už sem si myslela,že je mi líp a prdlajs,je mi zase zle od žaludku že jen ležím.

raona
16. pro 2008

adrosek aj ja som myslela, ze uz mi nebude byvat zle, dva dni som bola v pohode, vobec som nezvracala, no dneska to znovu prislo.. fuuuj.. ☹

azhra
16. pro 2008

Ja jsem na sobe zatim vypozorovala,ze nemuzu cerny caj. Pila jsem ho dost casto s citronem anebo se stavou.. ted kdyz si ho dam,tak ma dva dny zacpu jak hrom 😠

mauzos
17. pro 2008

Ahojte, mate niektora osvedceny recept, cim sa da zvysit zelezo v krvi? Tmave maso mi nechuti, tak skor ktora konkretne zelenina je na to najlepsia? Vcera som bola v poradni a mam nizke vysledky, zatial mi nenasadila lieky, ze sa to da este upravit stravou. Dakujem

adrosek
17. pro 2008

Mě čaje vůbec nechutí,dr.mi řekl že když mi je zle tak si nemám dávat teplé nápoje,jedině studené.

azhra
17. pro 2008

Mauzos, krome cerveneho masa[nejvice hovezi] je zelezo hodne ve spenatu[ i kdyz tam se precenuje],brokolici, ve lusteninach a ve vnitrnostech. Zelezo se lip vstrebava z zivocisne formy a je zapotrebi s pozitim vitaminu C.
Zadny doplnek stravy pro tehule neuzivas?

raona
17. pro 2008

mauzos, skus zavarane cucoriedky

raona
17. pro 2008

a este som nasla na inych diskusnych forach strukoviny, pseno, brokolica, cvikla, hovadzie maso, vajcový žĺtok a špenát, strukoviny a mak

ZDROJE ŽELEZA

Potravina - obsah železa
(mg/100g)

Mlieko, vajcia
Slepačí žľtok 7,2
Kravské a kozie mlieko 0,1

Mäso, hydina, ryby
Hovädzie chudé 4,1
Slepačie stehno 2,5
Kapor 1,1
Treska 0,4

Zelenina
Pažítka 8,9
Petržlenová vnať 5,0
Špenát 3,4
Zemiaky 1,0
Biela kapusta 0,9

Ovocie a orechy
Mak 17,3
Lieskové orechy 13,7
Banány 1,7
Čierne ríbezle 1,4
Jablká 0,7

Cereálie a strukoviny
Šošovica 14,7
Pšeničné kĺíčky 8,6
Lúpaná ryža 7,9
Hrach 6,3
Celozrnná pšeničná múka 3,0

pensadorcallisto
17. pro 2008

Ja som od zaciatku tehotenstva tak strasne tuzila po kyslych rybkach, ze mi ich sem nakoniec otec priniesol, ked cestoval k nam. Bola som vtedy v 8. mesiaci. Ked som ich uz mala tu, nakoniec som ich ani nemohla citit a zjedla som len 1, aby sa nepovedalo... 😀

mauzos
17. pro 2008

Dakujem krasne za odpovede, z tolkych potravin si urcite vyberiem nieco, co nam bude chutit. Uzivam Calibrum mami a snazim sa mat pestru a bohatu stravu, ale kedze cakam dvojky, tak to asi nestaci. Musim sa snazit viac 🙂

bibi1711
17. pro 2008

Ahojki,
mauzos, mam zarucene informacie, ze viac zeleza, ako je v masku je v struhanom kokose....je vsak pravda, ze zo zivocisnych zdrojov sa lepsie vstrebava.... 🙂

adrosek
18. pro 2008

No mauzos my taky čekáme dvojičky,já se taky snažím jíst ale zatím mi moc nechutná,tak jim jen že musím.Já užívám centrum materna a ještě kys.listovou.

aponchie
18. pro 2008

ja mam nejake vitaminy pro tehule a neberu je pac zapominam a na dnesni kontrole mi lekar rekl,ze ani nemusim pac dite si veme ze me co potrebuje akorat vic vapniku mam do sebe dostavat ve druhem trimestru pac minechutnaji joguety a mleko moc,ale premaham se a davam si aspon bile jogurty a meltu obcas..

simone
18. pro 2008

Ja mam strasnou chut na ryby,ale ted jsme cetla,ze se muzou jen max.3x v tydnu,protoze obsahuji vysoky obsah rtuti.Tak jsem nastvana,protoze chci jist jen filety a sardinky,tak to ted budu mit na pridel 😖
Mliko piju a jogurty taky jim.
Kdyz jsem byla tehu s dcerkou,tak jsem na konci tehu vypila min.5l.mlika tydne,takze vapniku jsme mela bohate.Zapijela jsem tim mlikem sardinky s cibuli a od te doby mi to porad chutna 😀 Manza rika,ze jsem neskutecne prase 😝

adrosek
18. pro 2008

No já na mlíko taky zatím nemám chut vůbec,nějak mi nechutná tak se snažím alespon jogurty do sebe dostat,sice taky na ně nějak nemám zatím chut ale musím.Nevadí že zatím nepiji mlíko,bojím se abych jej pak měla a mohla kojit.

aponchie
18. pro 2008

tak to teda slysim poprve,ze by piti mleka v tehu melo primou zavislost na kojeni..ja ho v prvnim tehu nepila skoro vubec a kojila rok a pul 😀

adrosek
18. pro 2008

tak to jo potom,já nevím jen mě to napadlo,to je spíš na vápník a na kosti asi ne?

aponchie
18. pro 2008

no ja si myslim,ze urcite na kosti teda ja nepila mliko ani pri kojeni pac mi nechutna a obcas si dam letu s mlekem a to trpim,vapnik je v kostkovem cukru leda tak 😀 😀 😀

adrosek
18. pro 2008

tak to jo,no uvidím kdy na něj dostanu chut,zatím zvládám jen jogurty

simone
18. pro 2008

adrosek,piti mlika na tvorbu mat.mlika nema vliv,je to spis ze v tehu mas malo vapniku,proto se kazi zuby a taky hrozi atroza nebo neco takove.Mliko mit budes a dulezite je hlavne na konci tehu 😉 A kdzy ti nechutna,tak je ve vitaminech pro tehulky

krista
12. led 2009

janaagimova • 6tt • Včera v 11:38
Ahoj holky , jsem cerstvá těhule, od jakživa mam tendeci kouknout na jídlo a nabrat 🙂). co by se mělo jíst v těhu tak abych nenabrala kila navíc ale jen to co je třeba

janika7 • 32tt • Včera ve 14:05
Jsou o tom cely clanky a knizky. Spis nez na pribirani bych nejdriv myslela na to, co nejist, abych miminku neublizila. Je celej seznam rizikovych potravin jako je niva, hermelin, tatarak...Jestli jsi zvykla se hlidat, tak s pribiranim nebudes mit problem. Mimi v prvnim trimestru potrebuje denne navic asi 1 banan nebo sklenici mlika. Tak neboj, za dva jist nemusis, ale mela bys jist pestrou stravu a nicemu se nevyhybat. I tuky a cukry jsou dulezity, ale samozrejme zalezi v jaky forme a mnozstvi...

JInak myslim, ze tady to tema uz je, takze se podivej, oni ti ho totiz asi stejne zavrou...

laska.nezna.hranic • 20tt • Včera v 18:06
neřeš to. navíc v těhu tvé tělo může reagovat jinak, než obvykle. já měla vždycky dost nadváhu, ale na začátku těhu jsem skoro pět kilo shodila, ani nevím jak a ještě pořád jsem pod svou původní váhou, i když jím všechno, co mi chutná. mysli na miminko, ne na nějaká kilča navíc. ty budeš mít možnost shazovat později, až budeš kojit, nebo běhat za prckem.

andreahrbacova • 22tt • Včera v 18:08
holky tahle diskuze bude vám brzo zavřená o těhotenství - stravě je toho tady dost.Zkuste pohledat.

laska.nezna.hranic • 20tt • Včera v 18:10
andreahrbacova - to ať si vyřeší admin, my tu jen reagujeme na dotaz

lienka83
12. led 2009

Ahojte,... Som tu prvy krat... S manzelikom sme planovali babatko, ale nejako sa nedarilo.... Ale teraz sa nam na tehu teste zobrazili dve ciarocky, sice slabsie, ale su tam... Len teraz mam strach, lebo na silvestra som si rano robila test a nebolo tam nic... a vecer som si dala asi dva pohariky sampusu... mrchu som mala dostat 1ho no neprisla, tak som si 5teho robila test a boli tam dve... lenze vecer pred testovanim som mala brutalnu migrenu a po celom dni som si nakoniec dala ibalgin 400. Mam strach, myslite , ze by to mohlo malinkemu moc ublizit... ? lekar ma objednal na vysetrenie 21ho... no stale ma to zoziera....

janika7
12. led 2009

Bud uplne v klidu, to ti nic nehrozi. V prvnich myslim 2-3 tydnech po poceti nejsou bunky plodu specialozany a vzajemne se mohou nahrazovat a opravovat. Takze klidek. Krome toho me muj doktor rikal, ze si klidne muzu dat 2dl vina a je to lepsi nez 0,5l coly...Taky se tim ridim🙂 Ani ten Ibalgin neni nic az tak strasnyho i kdyz v tehu ti doporuci spis paralen...

lienka83
13. led 2009

Dakujem janika, trosku ma to ukludnilo... dufam, ze to bude ok... mala som strach... ked to clovek preziva prvy krat... 🙂

campi
13. led 2009

lienka: potvrzuji to, co pise janika - pokud te to uklidni🙂. Ibalgin se nesmi hlavne ve 3. trimestru, protoze muze ovlivnit krvacivost u rodicky i u miminka. Necpala bych se s ním teda ani v jiných trimestrech, ale priznám, že po 3denní migrene se zvracenim jsem na radu gynekolozky (+ potvrzeni z lekarny) ve 4. mesici jednu tabletku vzala.

zuny
7. únor 2009

Ahoj holky, já sem v 26. týdnu těhotenství a každý den musím mít něco sladkého. Těhu cukrovku nemám, i když byla hraniční 7,4 (do 7,7). Nemůžu to prostě překonat. Mám ale strach, že mimi to nějak poznamená 😒

katka1981
7. únor 2009

zuny, ja sladke nejem, ja sladke zeriem, moc sa hanbim a kazdy den si hovorim, ze to je naposledy. Vies co mozeme bojovat proti cukru spolu. Ktora dlhsie vydrzi? Ale asi prehram. Ja som mala cukor 6,17 po glukoze ale najviac sa zacne tvorit ten hormon azz o 2 tyzdne, tiez sa bojim, ale ja som ako kobylka, ako cely zivot.

zuny
7. únor 2009

včera sem si koupila nanukáč a už sem půlku sežrala. Vidím, že si zhruba ve stejným tt.
Za tři týdny jdu na krev a o týden později na UTZ, tak doufám, že budu OK. Budem teda "bojovat" spolu OK?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru