Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

kulicka
5. čer 2008

Campi, v tvym stadiu tehotenstvi jsem mohla pozrit jen suchej chleba nebo hranolky 😝 A nepisu o chutich, ale o tom, co jediny byl muj zaludek schopnej udrzet. Takze si z toho nic nedelej.

Taky nemuzu snidat sladky, to bych sla hned bleee hi hi.

S tema uzeninama mas pravdu. Jenze kdyz me fakt maso nejede a sunka je jedna z mala masitych pokrmu, co muzu slupnout... chce to masity proteiny, ale asi fakt s mirou. No a Ecka, oni zas nejsou vsecky spatny. Pod nekteryma se schovava vitamin A, pod jinejma paprika (koreni)... 🙂 ale cim min ecek tim lip, samozrejme. No a taky mas pravdu s tou trvanlivosti. Nejlepsi je to, co se rychle kazi 😀 tam aspon nejsou zadny konzervanty a jiny sajrajty. Teda krom ovoce dovezenyho kdovi odkud 😖 to se kazi super rychle a jeste jsou v tom takovy blivajzy chemicky... takze to chce ovoce sezonni, nejlepe z vlastni zahradky a nebo pak kompotovany no... i kdyz to taky..

Ale zas kdybychom si mely lamat hlavu uplne se vsim, tak uz nic nejime 😝

A tavenaky ja rada... aspon trochu kalcia, kdyz mliko fakt nemusim

campi
6. čer 2008

kulicko: hranolky? To mi zni dobre🙂.
Je pravda, ze jsem obcas propadala panice, co mam teda jist, kdyz u vseho hrozi rizika, ze je to nezdravy, šizený, jednu dobu se furt mluvilo o listerióze, ale už jsem se s tím vyrovnala 😎

kulicka
8. čer 2008

No jo... hranolky a nic jinyho. Nevim cim to. Dycky mi spravily zaludek. A to i kdyz mi je blbe z nervu...

Kdybychom vzaly v potaz vsecka rizika pro kazdou potravinu, umreme hlady 😀 takze neprehanet, jak rikas.
Listerioza mi taky trochu nahani strach, pac se nepozna na mamine 😖 pry se muze (ale nemusi) projevit unavou, zvracenim, prujmem... presne priznaky co jsem mela posledni 2 mesice v kuse... tedy priznaky tehu 😝 takze velmi tezko bych poznala listeriozu ☹ Tak se snazim vyhybat majonezam, nekupuju v kramech salaty, kdyz otevru sunku, tak ji snim do druhyho dne a tak. Tim bych mela vyloucit vetsinu rizik.

No preju nam vsem, at nam ta tehu probihaji v pohode 🙂

obrazzzek
8. čer 2008

ahoj holky, jen tady nakukuju... 😉

berunka
13. čer 2008

zdravim vsechny tehulky,holky poradne nnejakou mnamku,ktera je vic energeticka,po ktere jste pribiraly?od zacatku tehu jsem zhubla 2,5 kila a potrebovala bych nabrat.ted konecne trochu ustoupily nevolnosti tak bych rada jedla cilene neco,co mi hodne na vaze doda.diky 😉

evamik
13. čer 2008

Beru, zkus různé cereálie, kt. mají vysokou energetickou hodnotu - to je myslím nejlepší pro přibírání i pro mimčo, ale záleží, jestli to zvládneš... Já bych si teď musli nedala, ani kdyby mi za to někdo platil... Jinak asi libový maso a mléčný výrobky s nesníženým tukem...

holly1
13. čer 2008

berunka, pokud chceš nabrat ztracená kila, doporučuju necpat se sladkostma, protože to je prázdná energie; dávala bych si věci, které jsou sice kalorické, ale mají určitou výživovou hodnotu - např. tučnější mléčné výrobky, takové pribiňáky a pacholíčky, tučnější tvaroh, sýry, pak skvělé jsou ořechy a různá semínka, nějaké dobré musli s plnotučným mlékem. Ale zase bych to s tím tukem nepřeháněla. Pokud máš ráda, kalorické je vepřové maso, a některé tučné ryby, př. losos.

holly1
13. čer 2008

myslím, že v pohodě je i nějaká dobrá čokoláda s vysokým procentem kakaa a třeba takové tiramisu (bez syrových vajec) je taky výborná pochoutka 🙂

holly1
13. čer 2008

a hodně ovoce a zeleniny, to ovoce je i kalorické.

meleri
13. čer 2008

já teda na začátku těhotenství měla taky nechut k různým jídlům, právě mě taky vadila zelenina a vadilo mi hlavně maso a ryby.. nejraději jsem jedla pomeranče a jablka..to jediné mi chutnalo, a pak ještě nudle..zhubla jsem. žádné vitamíny jsem nebrala, jen kyselinu listovou a hořčík, ten beru dodnes kvůli křečím.

Jinak mě se ulevilo od toho 8 týdne už jsem pomalu mohla jíst jako dřív..mě spíš než nevolnost dost trápily závratě a bušení srdce..

Myslím holky, že je dobré jíst ode všeho trochu. já stejně na jaře a v létě dost ujíždím na melounech, broskvích, třešních...jen bacha na ty různé sýry, měly by být pasterizované, nebo nepropečený stejk..já se taky vyhýbám uzeninám, je to svinstvo, i když moc chutné.. 🙂 dost mi jede kysané zelí....

berunka
13. čer 2008

holky dekuju moc 😉 rano si davam misticku musli s mlekem k snidani, pak jim hodne hroznove vinu,jablka a bobiky a lipanky🙂 ale asi toho jim nejak malo. kolik toho pres den snite?

evamik
13. čer 2008

Beru, já jím ráno jen piškoty (nic jinýho bych do sebe nedostala!), pak si dám obvykle ovoce, odpo pomalu začnu něco jíst - ale mám chuť zásadně na "nezdravý" věci - třeba hranolky apod. A zase ovoce... Bohužel vůbec teď nemůžu mléčný výrobky a zeleninu...

dvojka
13. čer 2008

evamik - tak si dělej ty hranolky co se pečou v trobě,ty zas až tak nezdravé nejsou

evamik
13. čer 2008

Dvojka, jj, ale ty mi zrovna moc nejedou... 😅

dvojka
13. čer 2008

to je právě ono 😀

berunka
13. čer 2008

ja zvladam i normalni obed,treba polevky nebo i treba kuratko s bramborovou kasi a odpo vetsinou jim ovove,zeleninu a treba housku s tavenakem. snazim se snist hodne ovoce a zeleniny a hodne pit,ale to mi moc nejde:(

evamik
13. čer 2008

Já jsem vždycky jedla relativně zdravě a neměla jsem na takový ty nezdravý pochoutky vůbec chuť, ale teď!! 😉 Ale když mám chuť třeba na paštiku (v životě jsem to nejedla), tak si ji samozřejmě nechám zajít!

bustik
13. čer 2008

Tak hranolky mi taky jedou ale rozhodně ne ty z trouby. Manža si dělá srandu, že snad kvůli tomu budeme muset koupit friťák. Naštěstí už to pomaloučku ustupuje 😀

holly1
13. čer 2008

holky, tak jezte, co zvládáte a až vám přestanou nevolnosti a uvolníte se, tak to i s tím jídlem bude lepší. Držím palce! 😉

berunka
13. čer 2008

tak ja kdyz mam chut na pastiku tak si ji klidne dam. nemyslim si,ze by ten jeden chleba nejak rapidne ublizil. to bych nemohla ani nic smazeneho,tucne by se asi taky nemelo.kdyby se clovek hlidal takhle strasne tak asi ji jen zeleninu a ovoce.

dvojka
13. čer 2008

přesně jak píše holly1-já ted jím už sedm týdnů jen bebe sušenky,rohlíky a vánočku potroškách.Nic jinýho zatim jíst nejde.
A to jsem si říkala jak budu papkat fůry ovoce a zeleniny... 😅

evamik
13. čer 2008

Dvojka, přesně! Já si nakoupila bio zeleninu, bio jogurty, tvarohy a skoro všechno to šlo do koše... 😅 Doufám, že se to brzy zlepší... Ježiš, teď koukám, že jsi 12 tt, tak to mě asi jebne! 😖

berunka
13. čer 2008

holky nebojte.ja ze zacatku taky jedla jen rohliky,rajcata a kysely zeli s krenem.vseobecne kysely a slany bylo celkem v pohode. a tak od 8tt se to zacalo zlepsovat.a hodne mi pomohl vitamin b6,uz beru druhe baleni - je super na nevolnosti.

dvojka
13. čer 2008

evamik - když doposud nejeblo mě,tak tobě určitě taky ne 😀

lestep
13. čer 2008

ahojky..
tak jsem akorát po večeři.. Tak se kouknu i za váma...
berunko- já jsem také 11tt jako ty..Nevolnostma jsem nějak netrpěla. jen mě některý jídla nechutnaly.Prostě jsem na ně neměla chuť..Dřív jsem měla hodně ráda sladký. Teď je jím,ale méně. Třeba kolem naší svatby jsem pořád ujídala cukroví. Teď donesla sestřenice svatební cukroví, jen jsem ochutnala a nis mě to neříkalo. Co mě ze sladkýho chutná, tak to je chleba s medem nebo s marmeládou..
Ráda si dám ovoce, zeleninu, docela mě chutná i maso( jakýkoliv)..Kyselý a slaný je taky dobrý..
To jsem něvěděla, že B6 vit. zabírá na nevolnosti? A bereš ještě nějaký vitamínový preparát?Tak je taky určitě vit. b6??
Berunko- máš pravdu, když mám chuť na chleba s paštikou, tak si ho dám..Dneska jsem si dala šunku..
Jinak můj jídelníček-¨Třeba včera jsem měla:
snídaně- krajíc chleba s máslem a s borůvkovou marmeládou
svačina- broskev
oběd- zeleninová polévka s pšeničnými otrubami, svíčková z králičího masa, knedlík
svačina- jablko
I.večeře- 2 krajíce s máslem a s tuňákovým salátem v tomatě se zeleninou
II. večeře- jogurt, kukuřičné lupínky

Moje dnešní menu:
snídaně- chleba s máslem a s medem
svačina- koblih
oběd- bramborová polévka, špenát, vejce, brambory
svačina- banán
1. večeře- 2 krajíce chleba s máslem a šunkou, rajče
2. večeře- to si ještě něco dobrýho dám..
Tak posuďte sami.. Asi jím jednostranně,ale snažím se jíst zeleninu, ovoce,aby se to vyvážilo..Zhřešit musí každý. To ani jinak nejde..

Jinak má ráda rajčata, čínské zelí, květák,mrkev, kapustu, brokolici, hlávkový salát..Taky banány,jablka, broskve, jahody, rybíz, nektarinky.. Akorát mě nedělá dobře okurkový salát..Chutná mě,ale kyž ho s ním, tak ho cítím v břiše ještě večer, což je docela nepříjemný..
Snažím se nejíst instatní jídla- polévky, hotové konzervy atd..těším se na vaše příspěvky., Klidně písnětě, co zvládnete přes den sníst. Ráda si počtu..

krista
5. říj 2008

angesaa • Dnes v 11:59
Ahojte,

možno tu podobná téma už bola, ale v tých aktuálnych takú nevidim, tak sa ospravedlňujem, ak túto túmu načínam ešte raz.

Mám podozrenie, že možno som tehotná, a zatial si ešte nerobím test, ale pre prípad, že by som bola tehotná, by som chcela vedieť, čomu sa mám v strave vyhýbať.

Prípadne, čo nemám piť.

Ďakujem

etnicka • 17tt • Dnes ve 12:08
nepi alkohol a viac ako 2 kavy denne, nejedz surove maso a nepasterizovane mliecne vyrobky, zeleninu a ovocie si dobre umyvaj, treba jest vela listovej zeleniny kvoli kyseline listovej. Skus si pozriet temu "co sa moze a nemoze v tehotenstve", je tam toho plno 😉

campi • 24tt • Dnes ve 12:08
angesaa: cokoliv, z ceho muze byt listerioza - plisnove syry (niva, hermelin), ale i bryndza, majonezove salaty, otevrena tatarka (v nekterych restauracich ji nosi v misce a nikoliv uzavrenou v sacku, kde muzes skontrolovat datum spotreby). V nadmerne mire nektere bylinky - mj. petrzel, bazalka. Tepelne nezpracovane maso - tatarsky biftek, uzeny losos, šunky jako pršut nebo zastudena uzený špek.

Piti: snizit spotrebu cerneho, zeleneho caje a kavy, dale treba caje mate. Prestat kourit a omezit alkohol nejlepe na nulu - i kdyz treba male pivo nebo deci vina k jidlu pry nevadi.

plus
Je lepsi nejist potraviny s konzervanty a éčky - ale to platí i mimo těhotenství.

julie123 • 16tt • Dnes ve 14:07
Campi: uzeny losos je tepelne nezpracovane maso??? Ten ja obcas jim 😕

campi • 24tt • Dnes v 17:51
Julie: bohuzel, bakterie byly nalezeny i v uzenem lososu. A losos se udi za studena, takze z toho usuzuju, ze neni zpracovany pri dostatecne teplote, aby se bakterie znicily.

funy
6. říj 2008

krista,

ak budes tehotna budes jest na co mas chut. ja neviem odolat napr. sladkemu. jem to na kila denne.
aj tri termixy, zjem za jeden den cely orechovy zavin, pijem kakao, jem cukriky, co som nikdy nemusela.......
uz mam na sebe 8 kg 🙂

andreahrbacova
6. říj 2008

no já taky miluji sladké
a ve velkém množství
🙂 i když se asi tolik cukrů nemá,tak se snažím trošičku hlídat,ale ono je to těžké

mystery7
6. říj 2008

ahojte kocky, a ako je to s cajmi? ktore mozem pit? a ktore vyslovene nesmiem?

andreahrbacova
6. říj 2008

ahojky mystery,já piju ovocné,a teď jsem si koupila v lékarně přímo čaj pro těhotné a není špatný.Jinak si myslím,že není dobré pít černé,zelené a některé bylinné čaje.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru