Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

katka1981
7. únor 2009

joj ja som v stredu vypila ten glukozovy bordel a kedze som mala mat vysledky az na druhy den, taka som bola vystresovana ci som ok, ze som hned zjedla potom tvarohovy fornet, velku cokoladu, zmrzku z mcdonaldu so vsetkymi polevami ..... a dnes tiez hanba co som pojedla. Musim sa polepsit, mala bude zavisla.

zuny
7. únor 2009

já když sem zjistila, že je to dobré, tak sem si koupila Snickers. Už budu muset končit, ale zítra su zde jako na koni 😀 . Před chvílí jsem snědla ten nanukový dortík, tak dneska už nic nebudu.Zkusím to teda dodržet. Pro začátek bych si řekla, že něco sladkého za 3 dny, to je ve středu?

katka1981
7. únor 2009

zuny, skusme jest sladke kazdy druhy den na zaciatok, ale zajtra mam makovu strudlu, to sa rata za sladke ci nie ? 😀

zuny
8. únor 2009

no buchta by nemusela být jako sladké - čokoláda. My máme buchtu s jahodama 😀

domka28
9. únor 2009

ahojte...chcem sa spytat,čitala som ze plesnive syry sa v tehotenstve nemaju jest...nepytali ste sa niektora na nazor lekara?

lukin
9. únor 2009

domka: Neptala jsem se na názor lékaře, protože přímo on mi dal brožůrku s jídly, které nemám jíst. A plesnivý sýr byl na předních místech.

katka2808
9. únor 2009

domka28. plesnove syry sa jest nemaju... niva, hermelin a podobne... nic z toho. docitala som sa to aj v knihe, aj v casopisoch...

janinka01
10. bře 2009

Ahoj holky,jsem ve 12t a teď už moc nevolností nemám.Ale před tím to bylo hrozný.Teď zase řeším jinej problém.V poradně mi řekli,že mám jíst 6-7x denně jen malé porce,abych moc nepřibírala. Jenže když já mám pořád hlad!!! A taky mi řekli co všechno nesmím.Jenže když třeba mám chuť na ovoce a ne na zeleninu.A večer smím jen zeleninu. Ach jo.

alucca
10. bře 2009

ahoj holky , můžu mezi vás? mě pořád doktor říká ať se necpu - jenže já se necpu, jím normálně, na začátku jsem vůbec nepřibírala, byla jsem na 70 kg - pořád nastejno až ve 4. měsíci mi to povyskočilo o 32 kg, a teď za poslední 4 týdny o 5 kg. Ale to se fakt necpu, jen jím podle doktora málo zeleniny a asi málo piju, mám problém pít...prostě nejsem zvyklá...jsem taková ta vysušená treska - tj. lidi co nejsou zvyklí přes den pít (dám za den tak 0,5 l - 1l) tak pak ani nemají žízeň 🙂 tak mě to nenutí...je to děsnej zlozvyk. No a teď mám ve 24 tt tedy celkem nárůst hmotnost o 7kg. Ale bříško moc velké nemám a obvod mi neroste, jen ta kila 🙂 to je úplná věda...

celine
10. bře 2009

alucca, ale ved to mas v tvojom mesiaci normalny prirastok vahy. Ja som tiez v tom istom tyzdni, mam asi +5kg, ale tiez mam pocit, ze to mam vsetko v zadku, stehnach a bokoch 😠 . S tym ale nic nenarobime, u mna su to problemove partie... Ked priberiem, hned to mam na stehnach 😠

alucca
10. bře 2009

ale mě ani nepřijde, že by se mi to něka mvráželo, možná trošku stehýnka ... já prostě nevím kam mi to jde, ale on mi pořád hubuje, že budu jak koule....já si taky myslím, že to je normální přísrůstek, noa le tak budu jíst víc salátů a prý mám hdně jíst mrkev 😉

celine
10. bře 2009

Podla mna je fakt dolezite "neprezierat sa" a vynechat vysmazane a sladkosti (ale sem-tam sa treba aj odmenit 😀). Ja si casto robim zeleninove salaty s cestovinou, ale o chvilu som zas hladna, tak sa dotlacim pecivom... 😉 Jedavam aj vela jogurtov.

vericka.k
10. bře 2009

Ja som asi tak v 7tt.. nemávam ranné nevolnosti, ale som stále strašne ospalá, naviac nejedávam skoro nič. Aj ked som hladná, nemozem do seba nič dostať. A ked sa do niečoho pustím, dám si dve tri sústa a už mám pocit, že som plná, alebo že ked budem pokračovať, tak mi bude zle..
Som teraz aj chorá, mám zápal a antibiotiká, tak možno to bude aj tým, ale mám strašné výčitky, že sa nestravujem ako by som v tomto stave mala ☹
Ako sa premôcť?? A čo ten spánok a únava? Nemám energiu vstať ani na toaletu 😅 viem že únava je bežná na začiatku tehu, ale toto je už dosť extrém...

lul
10. bře 2009

vericka.k - asi sme na tom rovnako 🙂 aj ja mam zapal a atb, nechutenstvo a ziadne nevolnosti. akurat som neni az tak strasne ospala... som unavena, ale nie je to az take hrozne....

vericka.k
11. bře 2009

Ahoj lul - a v ktorom tt si? Našla si už niečo čo ti chutí a čo dokážeš zjesť? ☹ Ja idem zajtra s tým zápalom hrdla a uší na kontrolu a dúfam, že ma nechá doma aspon do 24.3. vtedy, ak všetko dobre pôjde mám ďalší ultrazvuk a mala by som dostať aj knižku. Skôr to v robote povedať nechcem, ale v mojom nefunkčnom stave tam teraz ísť... Naozaj som nevládna, naviac mám hormony na rast plodu a aj tie ma dosť vyšťavujú..
Aj napriek tomuto všetkému som šťastná, že budeme mať mimčo 😀

zuzu1980
12. bře 2009

vericka.k ja sa citim uplne rovnako ako ty, nenormalna unava pocas celeho dna, vecer zase nie a nie zaspat... chcela som sa stravovat zdravo ale takmer nic nezvladam. zo vsetkeho je mi zle, aj ked zvracanie zatial nedoslo, vzdy to predycham. zeleninu a maso nemozem vobec, ked uz tak ovocie a huste dzusy, celozrnny chlieb, a obcas cestoviny. sladke mi nevadi, ale nechcem prehanat, tak zobem len tak s mierou, pocas dna, hlavne v robote aby mi nebolo zle. najhorsia je ale ta unava. uz nech to prejde !!!

lul
12. bře 2009

vericka asi v 5 tt. mne chuti maso, zemiaky a zelenina 🙂

vericka.k
26. bře 2009

Tak ja už po chorobe zase pracujem a cítim sa celkom dobre. Aj to moje papkanie sa rozbieha 🙂 Už mi chutí skoro všetko. Bola som na kontrole a malé pekne pláva 😉 Je nádherné ho tak vidieť 😀

ikke
30. led 2010

bizka23 • 7. máj 2009 o 13:19
ahojte kocky, chcem sa opytat, ako je to so stravovanim v tehu, ako sa stravujete vy, comu sa vyhybate a co naopak uprednostnujete. Teraz som v siestom tyzdni tehu a chcem vediet co mam jest aby som miminku dodala potrebne mnozstvo vitaminov. Dakujem 😉

terezka044 • 1d • 7. máj 2009 o 13:31
tak do 12tt papaj hlavne vela potravin s obsahom kys.listovej (mozes ju uzivat aj v tabletkach-myslim ze sa to aj predpisuje). a inak nemusis nic menit, neviem sice, ake mas stravovacie navyky.. ale tak zaklad, jest mensie porcie 5-6x denne, minimalne 5 porcii zeleniny a ovocia denne (tzn salaty k jedlu, zeleninka, na desiatu/olovrant nejake ovocie a tak 🙂 🙂 ). urcite vyluc krvave maso (Steak, nedopecene maso),mastne jedla, vyprazane jedla. a samozrejme alkohol.. neodporuca sa pit ani kava, pokial mas vysoky krvny tlak, ale ak nemas problem, tak si daj, s mierou 😉

dadkag1 • 1d • 7. máj 2009 o 13:34
hlavne jedz co ti chuti, ale s mierou.Vacsinou si telo samo povie co potrebuje ,ale to uvidis sama.Aspon ja tak mam.Proste dostanes na nieco chut a musis to mat 😀 😀

bizka23 • 7. máj 2009 o 13:41
aojte kocky, dakujem za odpovede 🙂 kyselinu listovu papam, v tabletkach, jedla som ju uz asi mesiac a pol pred tehu, alkohol nepijem, kavu nepijem, to ovocie a zeleninu som nejak zanedbavala, ale budem to teda musiet dobehnut 😉

inffinity • 1d • 7. máj 2009 o 13:45
ahojky, mě doktor ještě poradil, že sice nemusím ale mohla bych v těhu omezit nebo nejíst plísňové sýry..jak řádily ty listerie či co to bylo..a samozřejmě můj oblíbený tatarák ☹ ale dávám pozor i na majonézové věci a tatarku..jinak jak psaly holky 😉

bibi78 • 1d • 7. máj 2009 o 13:59
k tej tatarke, pokial je pasterizovana a ta od Hellmansu je, je to v pohode 😉 .
A bizka23, tu najdes kopec tipov, nielen ohladom stravovania:
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

terezka044 • 1d • 7. máj 2009 o 14:02
inak, mali ste nejake chute zvlastne, napr. tie kysle uhorky? (ja ich neznasam 😀 ), ja som 3.mesiac jedla rajciny, aspon pol kila denne muselo byt, a 4-5 cely som jedla biele jogurty, sla som po nich vradzit 😝 a potom som dostala chut na magnezium ked somm to brala a na omietku, kriedu a take somariny, boze.. sialene hormony 😀

klauduska • 1d • 7. máj 2009 o 14:03
bizka...
mrk sem....
http://www.starostlivostodieta.sk/vyziva-v-teho...
mozno to pomoze,budes mat trochu prehlad co mozes a co nie.... 😉

iwusca • 1d • 10. máj 2009 o 12:52
ja som na zaciatku 6. mesiaca a prve 4 mesiace som uzivala kys. listovu a este nejaky multivitamin mi predpisal doktor. Teraz uz neberiem nic, ale asi zacnem lebo sa bojim ze prcek ma malo vitaminov kedze mam stale chut na same nezdrave veci ako sladke, vyprazane a tak...snazim sa sice ale niekdy to proste nejde a musim si dat cokoladu alebo zmrzlinu 😎 . Cukrovku nastastie zatial nemam a dufam ze to tak aj ostane a pribrala som zatial len 5kg.
mali ste niekto podobny problem?

ikke
30. led 2010

maculienka123 • 10tt • Včera o 16:40
ahojte tehulky ako sa stravujete?zdravo?nezdravo?tie co uz mate baby ako ste sa stravovali predtym,viete posudit aky to malo vplyv na vase male baby?

moncicii2000 • 1d • Včera o 16:51
maculienka: akuratne som pila viac mlieka lebo mi v tehotenstve velmi chutilo, a viac ovocia a zeleniny inak som jedla vsetko to iste co i pred tehotenstvom .. aky to malo vplyv? hmm .. no maly je zdravucky .. neviem co by si chcela este vediet ..

moncicii2000 • 1d • Včera o 16:53
a inak este je vyhodne ked beres nejake vitaminy v tehotenstve .. najlepsie su asi calibrum (pre zeny v druhom a tretom trimestry a pre dojciace zeny)

maculienka123 • 10tt • Včera o 17:08
no mne chuti moc vysmazane a take nezdrave jedla,ale snazim sa jest aj zdrave ale nezdrave prevysuje.take rezniky to mi chuti 😝

moncicii2000 • 1d • Včera o 17:11
ja som jedavala tiez vyprazane a s malym nic neni :D takze v pohode na co mas chut tak to len jedz ... no ja som mala len jednu nevyhodu ze som mala nevolnosti cele tehu .. takze celu tehu som bola len pri zachod. mise :D :D

maculienka123 • 10tt • Včera o 17:13
nevolnosti si mala vele tehu?fuha to muselo byt strasne narocne,ja mam teraz ale neviem si predstavit ich mat tolko,je to neprijemne

moncicii2000 • 1d • Včera o 17:42
prve 4 mesiace som mala nevolnost po kazdom jedle ... potom sa to upravilo len na rano a vecer, alebo ked som zacitila cigaretovy dym, nejaku silnu vonu, alebo leco blee tak som uz aj sla .. vadilo mi aj dlhsie cestovanie v buse alebo v aute .. bolo to dost zle ...

katkav • 1d • Včera o 18:00
ja som jedla vela zeleniny, avokado, ovocie, snazila som sa stravovat zdravo, aj ked mi dost chutilo sladke a za cele tehotenstvo som pribrala 6 kg, takze v pohode. Babatko sa narodilo sice predcasne, ale zdrave aj porod som mala velmi lahky, s prasknutim plodovej vody, pokym prisiel na svet to trvalo 4 hodiny 13 minut, porod bol uplne bez komplikacii. Tiez som jedla vitaminy, hlavne v prvom trimestri by si mala jest vitaminy v ktorych je kyselina listova, inak si myslim, ze ovocie a zelenina tu davku vitaminov pokryje. Niektori tvrdia, ze vdaka tomu, ze mamicky jedia tieto vitaminy sa rodia deticky s vahou okolo 4 kg a vytlacit 4 kg je tazsie.

berynka
30. led 2010

Já si pamatuju, že v těhotenství bylo na jednu stranu moje tělo děsně rozumné a vydávalo signály, ať jím hodně zeleniny, kvalitní maso a celkově mám pestrou stravu. "Říkalo" jako že ne-e majonézové a podobné saláty a kuřecí maso. 😉
Na druhou stranu jsem byla schopná zblajznout za týden sklenici sádla se škvarkama 😅 a prolejvat se šťávama a la Kubík a zajídat to těma americkejma koblihama s dírou. 😀

zuzanockamt
30. led 2010

ja som zatial zmenu v stravovani nepostrehla ... stale mi chuti vsetko rovnako ako pred tehu, akurat na kavu nemam nejako chut, ale inak svoje stravovanie nemenim

monaberuska1
31. led 2010

ahojky holky, no já sew snažím jíst víc zeleniny a ovoce, ale dneska sem si dala aji smažacek s bramborek a tatarkou 😀 mylsim si že obcas to nevadi kdyby se tim clovek ladoval od rana do vecera kazdy den tak to asi dobry neni 😀 😀 ale takhle jednou za cas 😉 jinak se snzim to trochu vyvzovat nejakou tu rybicku mliko jogurty proste trosku je v mem jidelnicku zmena, miluju nicu a plisnove syry ale ty v tehotenstvi jsme prvnim taky nejedla a v tomhle jist taky nebudu ty skodi .-(

sabiatko
3. únor 2010

zo zaciatku som sa snazila zdravo, normalne som cokoladu vynechala a jedla zeleninku, ovocie... co bolo lahke, lebo mi byvalo stale zle, nemohla som vela jest, tak som sa najedla aj z jedneho racio chlebika. no ale teraz... hroza, da sa povedat, ze jem skoro vsetko. dufam, ze to nebude mat daky zly dopad na babo.

poki10
3. únor 2010

baby mne byva strasne so vsetkeho co som predtym jedavala zle...nemozem si dat ani normalny obed, lebo potom mi to nejako v tom zaludku stoji a tlaci ma to 😠 teda nie ze by som sa predtym prezierala nezdraveho, ale teraz sa nemozem ani normalne najest. jedine co mi nerobi problem je mastny chleba s cibulou a rajcinky k tomu 😉 no a dnes som zistila, ze mozem este kopec zeleniny s troskou kuracieho mäsa. inak mi je zo vsetkeho zle a potom nie som schopna sa v praci sustredit. na druhu stranu mozem jest len malo, vela nezvladnem 😖 takze prezieranie mi nehrozi. a niekedy ma chyti hlad aj o pol noci, tak, ze sa musim postavit z postele a ist sa najest. potom som chvilu spokojna a zachvilu mi je strasne zle. vyzera to tak, ze moja mala ma nauci na zdravu stravu 🙂

brulka
3. únor 2010

ahojte vospolok? som tehu 9 tyzden a zbastila som omylom hermelin. hrozi mi nieco? mne az dodatocne zaplo ze sa to v tehotenstve nema. ale vlastne ani neviem preco a ci to moze sposobit nejaky problem. teraz si robim vycitky svedomia. ja som teda uplny opacny typ ako vela z vas. mne chuti vsetko a zle mi nie je vobec. okrem unavy a zahy nemam ziadne tehu priznaky. no akoby som tehotna ani nebola 😉 mne to cvakne az ked brucho zacne rast 😀

poki10
3. únor 2010

brulka...ja som ani nevedela, ze sa hermelin nemoze...aj som som v 9tt 🙂 mne chuti, ale nemozem, lebo potom je mi zle 🙂 no a vracat nevracam, len ma to nejak v tom bruchu potom tlaci...pred hodinou som jedla a teraz by som si zas nieco dala 🙂 ranajkovala som zmrzku 🙂

zabkaevka
3. únor 2010

ahooojte kočky, som tu nová, tak neviem či táto téma, resp. otázka už tu bola. Chcem sa opýtať či v rannom štádiu tehotenstva je možné zjesť trochu pikatnejšie papanie, napr. polievku. A ešte ktorá voda je najlepšia na pitie. Ja pijem len Lucku,ale vraj aj Magnezia je OK? máte s tým skúsenosti?? ďakujeeeeem

poki10
3. únor 2010

ja si myslim ze mozes aj drobceka, to je tiez dojcenska voda a potom existuju vselijake take doplnkove vody pre tehotne zeny, ale su dost drahe, tak mozes skusit aj tie

brulka
3. únor 2010

fiiha poki zmrzku 😀 tomu sa hovori zdrava vyziva 😉 😵 🙂 . ja sa snazim zdravo, ale obcas mam strasne chutky na kadeco nezdrave a si to aj doprajem. uplne besniem po mase, najradsej reznoch a tak. no hroza lebo ja som co sa tyka stravovania dost tvrda na seba. nejem nic tucne, ziadne udeniny a vyprazane u nas tak raz za rok. ale teraz kurnik sopa kazdy vikend by som tie rezne futrovala. no co uz. ale treba si davat bacha. priberat by sa v prvom trimestri vela nemalo. to treba sporit na horsie casy. segra najviac priberala tak po 20-tom tyzdni a to ze su neovladatlene chutky. nakoniec nabalila 20 kg a to bola pred tehu uplna triesocka. takze jest treba ale isto nie za dvoch a treba si aj dopriat ale snazit sa tak vyvazene. jeden den sniclu a druhy den salatik 😉

poki a brusko ti uz vidno? lebo ja som nafuknuta ako balon. ale to skor creva sa mi tak zduli 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru