Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

laola
8. říj 2008

Campi, my to jídlo moc žerem 😀

etnicka
8. říj 2008

campi ;)

stelzigova.b
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
andykov
12. říj 2008

stelzigova.b: Promiň, připadá mi to ujeté. Tak nejez nic, nebudeš mít výčitky 😨 Nebo si přečti na porodnice.cz od pana dr.Kouckého jak se k tomu to staví a uvidíš, že jemu samotnému, co můžu a nemůžu přijde trochu přehnané... Jasné, že některýma potravinama se nebudu cpát od rána do noci, ale zase si nebudu dělat hlavu z toho, že jsem si něco dala 🙄

andreahrbacova
13. říj 2008

moje řeč,kdybych si nemohla dát to a to,co někde napíšou nebo řeknou,tak trpím na podvýživu.Člověk se toho nesmí přejísta jíst to třeba každý den,ale v malém množství to neuškodí.

pensadorcallisto
13. říj 2008

Ja som akurat vylucila kolu a kavu, na tych som bola fakt zavisla, ale sekla som s tym hned, ked som zistila, ze som tehu... Inak jem skoro vsetko. Tie ecka su skoro vo vsetkych jedlach, takze and tym by soms a vobec nepozastavovala... Dnes sa vsetko konzervuje, umelo upravuje, aby to v supermarketoch vydrzalo co najdlhsie... Si neviem predstavit, ze pridem do obchodu a hodiny stravim prezeranim zlozenia ecok... 😀 😀 😀

andreahrbacova
13. říj 2008

no holky a co konzervy?

pensadorcallisto
13. říj 2008

konzervy? Ja konzervove nejem nic, ale hlavne preto, ze z konzervovych mi najviac chutia pastety, ale tie tu vobec nevyrabaju.... 😀

andreahrbacova
13. říj 2008

no mám chuť na špagety tak jsme si myslela že si koupím tu špagetku-to je směs v konzervě na špagety,tak nevím,no

etnicka
13. říj 2008

konzervu by som nejedla, radsej si dobre precitaj, co to obsahuje 😉 inak pastety sa vobec neodporucaju, kvoli tomu, ze je v nich pecen a ta je v tehotenstve nezdrava...

dannynka
13. říj 2008

ahojte babule,nehnevajte sa ze vam sem takto idem do temy,ale chcem sa vas len spytat ze soho moze byt nasledok ze som mala teraz ked mi robili test zvyseny dost bilirubin,som s toho nejak jelen,ci mi neviete poradit 😅

sisisi
13. říj 2008

ahojte !!!
viem, ze moja otazka bude odveci, ale neviem kde sa spytat... nemate niekto ten program na to ako bude vyzerat babatko???v albumoch to ma dnes skoro kazda tehulka 🙂

campi
14. říj 2008

andrea: a co kdybys zkusila nějakou směs na špagety vyrobit z čerstvých surovin? 😵

pensadorcallisto
14. říj 2008

My dneska mame spagety na veceru a zmes stale pripravujem z cerstvych surovin...
Bud paradajkovu zmes alebo syrovu...Potom sa to moze spolu zamiesat a chuti to vynikajuco... Len ja v poslednom case este do vsetkeho pridavam cesnak... Chudak manzel je uz z toho nestastny... 😀 😀 😀

campi
14. říj 2008

pensardocallisto: těstoviny jsou super, že se dají dělat na sto způsobů, moc mě baví vymýšlet nový směsi, ale nejoblíbenější jsou 2 základní omáčky - bílá nebo červená🙂). V pátek byla červená - boloňské špagety, melu do nich krůtí maso.

Miminku chutna cesnek? To se máš, ja ho spatne trávím.

pensadorcallisto
14. říj 2008

Neviem, neviem, ci mu chuti, ale nejem kazdy den, tak asi kazdy 3.-4.
Predtym som uzivala cesnak vo forme tabletiek-guliciek... Byvala som casto chora, taktiez som v minulosti mala mykozy, tak som si povedala, ze musim nieco robit.... Zacala som uzivat laktobacily, omnifloru a taktiez ten cesnak... A odvtedy mam pokoj... Je to skoro uz 3 roky a pomohlo to.... lekarka mi sice vravela, ze to mozem brat aj teraz, ale radsej nie, takze cesnak radsej cerstvy... 😀 uz aj tak beriem vitaminy, ktore mi predpisala lekarka a magnezium, takze sa nechcem dopovat...0.00

campi
14. říj 2008

Cesnek je vyborna vec - prirodni antibiotikum. Vcera mel manžel topinky, jak já mu záviděla🙂

andykov
14. říj 2008

Holky, já Vám nevím, ale já česnek vůbec nemůžu ☹ Když si ho dám, tak ho citím ještě za 12hod.a fakt mi moc nedělá dobře..
Včera jsem si dala guláš z konzervy(dle mýho názoru, když se pořádně provaří, tak by to mělo být taky o.k.) a ten mi teda taky nesedl. Ještě za 5hod.mi z něj nebylo nic moc.

campi
14. říj 2008

Andykov: nejde o tom, ze by byl guláš z konzervy zdravotně závadný, ale myslím, že by člověk do sebe neměl zbytečně cpát konzervanty a upřednostňovat kvalitni a čerstvou stravu (nejen v těhotenství). Že u tý konzervy nevíš, co tam všechno nacpali. Když si uděláš guláš doma, tak přesně víš, jaký je tam maso, čím jsi ho zahustila, okořenila apod.

andykov
14. říj 2008

campi: Máš pravdu, taky to nejím každý den, ale jen opravdu vyjímečně a teď už ani vyjímečně 🙄

andreahrbacova
14. říj 2008

chci se zeptat,hřiby jsou taky zakázané?Když jsou jednou za čas,taťka byl dneska v lese,a já smutně koukala na ten plný košík hřibů ☹

campi
14. říj 2008

proc hribky?

etnicka
14. říj 2008

pokial viem, hriby by sa tiez jest nemali 😢

andreahrbacova
14. říj 2008

ne?a já je mám tak ráda,takovou hřibovou omáčku,mňamky ☹

campi
14. říj 2008

Tak to mi něco uniklo. A znáte důvod?

andreahrbacova
14. říj 2008

tak já nevím,ale už jsem to tady slyšela,že by se to nemělo,ale když se to nejí pořád tak proč by to nešlo?

campi
14. říj 2008

Nasla jsem tohle: houby se v těhotenství nedoporučují, mají schopnost vázat na sebe těžké kovy, rychle se kazí, jsou těžko stravitelné...

andreahrbacova
14. říj 2008

takže žádná houbovka,ach jo,co se dá dělat ☹ a ty jsi je campi jedla?

moloko
14. říj 2008

Holky, ptám se taky tady, protože mě tato otázka už chvíli děsí..Toto pondělí mi bylo na gynekologii potvrzeno těhotenství a cca před 17 dny, kdy jsem o něm bohužel ještě nevěděla, jsem snědla tatarský biftek Byla už jsem tehdy týden těhotná a teď mi to pořád vrtá hlavou..od doby co to vím se hlídám, ale tohle už se zpátky vrátit nedá a proto zvažuji, zda se dá udělat test na listerii..zjistili by to z nějakého z krevních odběrů během těhotenství? Díky moc za odpověď.

evamik
14. říj 2008

To s těma houbama je prý pověra - slyšela jsem přímo od odborníka na výživu, že pokud se nenasbírají u Černobylu, tak nejsou vůbec škodlivý...
Moloko, já myslím, že to už by se asi poznalo, ale jistá si nejsem. Zavolej si k dr. a zeptej se.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru