Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

ivanka821
3. lis 2008

a co take pivko alebo vinko?
Pivko cierne je zdrave nie? A vinko tak na par hltov.... Citala som ze niektore piju cervene na krvinky.
Inak viete co milujem? Steaka. Mnam, ale teraz radsej nie taktiez ako nie plesnove syry

sssimi
4. lis 2008

Baby a co taka dobra capovana kofolka. Ja mam na nu takúúú chut..... Nikdy som nemala rada tieto sladke žbrndy a teraz by som si tak dala...

aponchie
4. lis 2008

jezisi a proc by jsi si nemohla dat? 😉

dandulik
4. lis 2008

ahoj sssimi.....tak vám gratulujem k potomkovi.....aj mi sme sa práve dnes dozvedeli, že čakáme bábätko...predpokl.termín máme začiatkom júla 2009.veľmi sa tešíme....
...tak teraz nvštevujem všetky stránky, aby som sa dozvedela,čo mám papať a hlavne ake VITAMINY si mám kúpiť??? vieš poradiť???

zuzkaprofant
4. lis 2008

danduik papaj len kys listovu a vitaminky v surovom stave nie je velmi dobre do seba tlacit umele vitaminky , papaj teraz vela jablcok , kys , sladkej kapusticky a neskor mozes si dat dake tehu vitaminky ale nie je dobre ch brat stale lebo telo si navykne a potom telo si neberie s normalnej stavy 😉

tetadolly
4. lis 2008

ahojik babulky, tak jak těhulkujete? teda já vám řeknu,že s tím jídlem to není jednoduché, každý odborník říká úplně něco jiného, co se týče pivečka tak jedno malé denně neuškodí mimískovi, ale obsahuje helikobakter pilori, který může způsobit zánět, ale to je kdyby ho člověk pil víc jak 3velký denně, ale víno by se nemělo, protože obsahuje látky, které způsobují poruchy placenty, je zajímavý, že některé články tvrdí, že je horší než jedna cigareta pokud je matka kuřačkou, dokonce muj doktor mi řekl, že ať se v ničem nijak neomezuju, teda myslel jídlo a pití, že prý ten mrňous si sám řekne na co má chuť akorát si mám dát pozor na vínko, tonik a čaj, to prý pít nemám no a z jídla se mám vyvarovat instantním jídlům z pytlíku, protože obsahují obrovské množství soli, jo a co je zvláštní, tak prý se mám vyvarovat i sýrům a vajíčkům, to prý jíst v minimálně, že to pry obsahuje vysoký cholesterol a dala bych zaklad prckovi do budoucna pro vysoký tlak a cholesterol 😨

janika7
4. lis 2008

Ahoj holky, tak jak jsem si procetla vasi diskusi, tak mam pocit, ze jsem k te vyzive nejak lhostejna. Kdyz jsem se hned na zacatku tehu ptala doktora (primare) co smim a co ne a zacala jsem mu jmenovat "rizikove potraviny", rekl mi, at min ctu. Dovolil mi 2dl vina nebo 1 pivo, 3dl coly nebo 1 kafe a mam se ridit chuti. Dokonce mi ani nezakazal tak zprofanovane veci jako je hermelin a niva. Jim docela hodne ovoce a taky jsem zacala jist prilohy, ktery jsem pred tehu nejedla. Naopak zeleninu, ktere jsem jedla mraky ted vubec moc nemusim a jim ji min. Taky jsem se ptala na soleni a pry muzu solit, jak jsem byla zvykla, jen kdyby me trapily otoky, tak ji mam omezit. Tehotensky vitaminy mi po 12tt durazne nedoporucil, pry se po nich rodi velke deti a jsou zbytecne kdyz mate prisun vitaminu z jidla. Myslim, ze stravovani v tehu je vec nazoru a pokud clovek ji rozumne, muze vsechno. Treba k tem syrum, cottage je vybornym zdrojem bilkoviny a neni tucny, takze na cholesterol nema vliv, ale cpat se treba 40% syrem to neprospeje asi ani mamince ani miminku.

dandulik
5. lis 2008

zuzkaprofan....dakujem za radu..... 🙂

mangostyle
5. lis 2008

sssimi mňam aj ja by som si dala kolu...tak chodím do kuchyne sliediť na 2,5L pepsi...by som ju celú vypila...ale to nemôžem, tak teda len pozerám....

wsmoulinkaa
4. pro 2008

Názor jako má janika7 je fakt nejlepší...jezme na co máme chut!!! Coly jsem tuhle vypila snad 2litry za den a nic mi nebylo. Ale to už piju fakt mín!!! 😉

aponchie
4. pro 2008

janika mas recht ja to taky tak vidim..na co nejake mustry jak se stravovat kdyz kazda druha ma co delat aby do sebe neco dostala a kdyz uz neco sni tak asi to na co ma chut nebo ma rada zejo..ja teda obcas beru od reckeho dodavatele kremovej syr33%tuku na tzatziki mnaaam 😀 chutna mi moc nekdy ho osladim a zamrazim a lizu a lizu a lizu ,ale jinak musim rict ,ze se ted cpu deli tycinkama ovoce jim jen mandarinky a grepy nic jineho mi nechuti,vitaminy jsem si koupila pred mesicem a beru je co druhej den jak mi malicka donese a rekne maminko sup do pusy 😀 ryby jim jen lososa a pangase obcas,nechutna mi smazene pecene grilovane takze to mam vyresene a zivim se hlavne polevkama a prilohama a sem tam si dam biftek pac mi prijde mnohem kvalitnejsi nez nejake penicilinove kuratko za 36kc/kilo blee 😝

wsmoulinkaa
4. pro 2008

no jasně- já tuhle chodila furt kolem lednice a koukala na romadůr, ty jo a tak mi furt někdo psal že se to nemá, jen málo atd. Jenže já neodolala a tak jsem furt ukusovala a najednou byl sežranej. Samo že mi bylo trochu težko od žaludku ale to jen do chvíle než se to vstřebalo. No a zapíjet to colou je nej. 😀 😀 Takže už budu jíst co chci a prdím na to. A aby toho nebylo málo tak taky miluju čínské polévky 😀 jaká sůl...dyt je to výborný a toho koření se tam dá dát mín. A cholesterol??? haha já mám 47kg a každej je rád že mi chutná!!!!! 😉 🙂

rioko
4. pro 2008

Mě taky říkal doktor ať jím na co mám chuť, jen to nemám s rizikovýma potravinama přehánět...takže si dám občas i kousek hermelína, nebo i Pařížák, stejně tak když má chuť tak trochu coly, několikrát týdně i kafe...myslím že to by se mělo omezovat pokud má někdo vysoký tlak, což já nemám....jednu dobu jsem z toho co jsem tady na koníkovi vyčetla byla úplně vyplašená a nechala jsem si dělat test na listeriózu, ta byla negativní a doktor říkal, že dřív se jedlo co bylo a miminka byly v pohodě, ale te´d se moc straší

katka2808
4. pro 2008

ahoj zienky, tak ked to tu vsetko citam, tak zistujem, ze ja zijem ako nejaky asket... asi to beriem prilis vazne cakam svoje prve dietatko a ja ani nepijem ani kavu, ani vinko (to mi chyba), vyhybam sa kole, vsetkemu inemu, co obsahuje kofein... asi to az prehanam 😕 niekedy je lepsie byt menej informovany 😉 nech sa vam dari

katka2808
4. pro 2008

no a dokonca ani citrusove plody sa nedoporucuju jest pocas tehotenstva, dieta z toho potom moze mat alergiu vraj :( no ale obcas mandarinke neodolam, hlavne teraz nie pred Vianocami

rioko
4. pro 2008

tak to mě doktor říkal, že pokud nedelají citrussové plody nic mě a nedráždí mě, ať si je klidně dám - fakt se nemá nic přehánět, ségra má 4 děti, jedla všechno a děti jsou zdravé 🙂

katka2808
4. pro 2008

tak to sa dobre cita, dik 🙂

rioko
5. pro 2008

katko ale fakt to s těma nezdravýma věcma nepřeháněj, jak jsem psala, občas si něco dám, ale fakt jen občas, třeba ten salát jsem měla za celé těhu 2 x a to rozhodně ne v prvním 3 měsících a v létě....ale jinak jím více méně všechno

rioko
5. pro 2008

jo a ještě jsem chtěla napsat, že s tím alkoholem v těhu nesouhlasím - ani víno bych si nedala, myslím že to se dá během těhotenství odpustit a vydržet - i když mi tvrdila kamarádka doktorka jak v těhotensví si klidně dala svařák a podobně, ale myslm že to pro miminko zas tak dobré není

stija
5. pro 2008

ahojte, tak tiez nieco prihodim. tiez myslim, ze ten alkohol nie je velmi dobry napad, nech uz su nazory akekolvek, myslim, ze nikoho nezabije par mesiacov vydrzat bez neho. mna iste nie. ani kavu nepijem, ale to skor preto, lebo mi akosi prestala chutit. a kola? no po tej mi vyslovene bolo zle, takze zase nic. asi som cudna ;o) jem vela ovocia, vratane citrusom, najviac mi vezu pomarance, ktore som pred tehu velmi nemusela. ale ze by sa citrusy nemali? s tym som sa tu teraz stretla prvy krat, nemali by sa pri kojeni, ale pri tehu?...
Je fakt, ze nech precitate cokolvek, casto sa tie nazory rozchadzaju, aj "odbornici".

stija
5. pro 2008

ale najviac sa mi paci nazor - vsetkeho s mierou. myslim, ze tym nic nepokazime 😉

babatko37
7. pro 2008

Ahote, poradíte mi, ktoré koreniny a bylinky sa nemôžu konzumovať v tehotenstve? Ďakujem.

katka2808
8. pro 2008

ahoj stija,mne to povedala sestra u mojho gynekologa, ze pocas tehotenstva sa citrusove plody nemaju... ze vraj dieta moze mat potom alergiu

aponchie
8. pro 2008

ja jsem jedla v prvnim tehu hodne mandarinek a pomerancu a mala na ne nema alergii,moje mati je taky jedla a nic u me 😀 to uz by se projevilo ne?je to povera 🙂

mici11
8. pro 2008

Výživa v tehotenstve
Váš jedálniček by mal obsahovať:
Uhľohydráty

* Pečivo, najlepšie celozrnné
* Zemiaky
* Ryža
* Cestoviny
* Obilniny

Proteíny

* Mlieko
* Syry
* Jogurty
* Hydina
* Ryby (nie surové)
* Tofu
* Orechy
* Sójové bôby

Potraviny s vysokým obsahom železa

* Tmavé mäso
* Zelená listová zelenina
* Šošovica
* Vajcia
* Sušené ovocie
* Niektoré druhy rýb
(nie surové)

Potraviny s vysokým obsahom vitamínu C

* Citrusové ovocie
* Paradajky
* Lesné plody

Potraviny s vysokým obsahom kyseliny listovej

* Tmavo-zelená listová zelenina
* Ovocie
* Droždie (alebo doplnok stravy s výťažkom z droždia)
* Orechy
* Sójové / ľanové pečivo

Potraviny bohaté na zinok

* Morské plody
* Mäso
* Celozrnné pečivo

* Najlepšie je jesť pestrú výživnú stravu z rôznych potravinových skupín.
* Ovocie a zeleninu pred konzumáciou umyte alebo ošúpte, aby ste sa vyhla chemickým látkam.
* Váš jedálniček by mal obsahovať malé množstvá nasýtených tukov, nemal by obsahovať umelé farbivá a konzervačné látky a mal by byť bohatý na vlákninu.

Akým potravinám by ste sa mala vyhýbať?

* Surové vajcia a vajcia na mäkko z dôvodu rizika nákazy salmonelou.
* Mäkké hlavne plesňové syry, ako je camembert a brie, paštéty, surové mäso, surové a málo varené ryby alebo kôrovce (napr. mušle) a všetky hotové šaláty, ktoré nie sú úplne čerstvé, z dôvodu rizika listeriózy. Tento druh otravy jedlom je spôsobený baktériou listérie, ktorá sa niekedy vyskytuje v uvedených druhoch chladených potravín. Listerióza môže spôsobiť potrat alebo narodenie mŕtveho plodu.

mici11
8. pro 2008

A toto som nasla v jednom fore citujem:

Ahojte mamičky, píšem Vám,pretože som sa pýtala môjho lekára,či ako tehotná môžem jesť citrusové plody. Povedal mi,že v tom nevidí žiaden problém, pokiaľ nekojím.Ak nemám alergické prejavy a nezjem naraz 5 kg grepov,tak by to nemal byť žiaden problém.Dokonca mi povedal,že grepy obsahujú enzýmy,ktoré sú potrebné v tehotenstve.Takže pokiaľ nie ste alergičky,môžte si dať citrusové plody.

Mandarinky mi velmi chutia 😉

reni7
8. pro 2008

citrusové plody se nemají při kojení,protože mimčo nadýmají,ale v těhotenství se citr.ovoce může,to zas je nějaká kravina,že se to nesmí,zachvíli někdo napíše že se nesmí mlíko nebo něco jinýho,nesmíte hned všemu věřit,to by ste nemohly jest nic 😉

evamik
8. pro 2008

Reni, citrusové plody se nedoporučují v posledním trimestru těh., pokud je vysoká pp. výskytu alergie u dítěte (tzn. rodiče jsou alergici).

aponchie
8. pro 2008

reni: 😀

aponchie
8. pro 2008

ja jsem alergik astmatik a jsem celkem dost nemocna a nikdo mi nikdy ani ma alergolozka netlacila,ze nesmim ovoce..to se bere pokud toho doslova sezeres dve kila denne!!coz je nepravdepodobne.. 😉 ale to by skodilo asi jako vsecko ceho je moc a casto zejo? 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru