Na jídlo nemám chuť. Jak se stravovat v těhotenství?

dagina
30. kvě 2008

Ahojky, zajímalo by mě, jak jste nebo byli ostatní ohledně "kvalitního" stravování zejména na začátku těhu. Asi od 5tt mám dost velké nevolnosti, ale nezvracím ( jednou jsem si zkoušela dát i prst do krku, aby se mi zvracením ulevilo a prostě nic). Na jídlo nemám moc chuť, každé sousto mi roste v puse 😝 . O pálení žáhy ani nemluvím☹ . Jde mi hlavně o to, že absolutně nemám chuť na zeleninu, kterou bych zejména teď měla jíst hodně. Za posledních 14 dní jsem snědla s donucením 2 malá rajčátka, prostě si nemůžu pomoct.... ☹ . Ovoce můžu jen některé, tak se snažím jíst aspoň to. A když už mám na něco chuť, tak to jsou samé nezdravé jídla, které jsem nikdy před tím nejedla...., nějak mi to nejde na rozum. Bojím se, aby mimčo nějak nestrádalo, přeci ty první 3 měsíce jsou hodně na zdravý vývoj důležite 😒 ... . Vitamíny baštím, snad to trochu zachráním tím. Zajímalo by mě, jestli jste některá na tom byla podobně, popř. jak jste to řešila...... . Díky za reakce 😉 .

poki10
3. únor 2010

brulka ja mam ten isty pocit, brucho mam nafuknute jak taky maly somalec 😀 , ale co uz...ale to bude z toho, ze aj mna nejako naduva. dnes mam cely den zdravu stravu - salatik a celozrnnu bagetku so zeleninkou. no vies, ja nejem nezdravo, tucne mäso do ust ani nedam, ani mastneho moc nejem. snazim sa jest tak normalne, ale nevladzem tolko, zachvilu som plna 🙂, ked som nebola v tehu, tak som viac zjedla, teraz musim castejsie. a nie normalnu stravu, lebo mi je z nej zle. no a chute na sladke ma prepadli obcas aj predtym. to som jedavala vrazedne kombinacie 🙂 myslim ze bruska nam narastu neskor. 🙂 ale uz sa na take to mensie tesim, som zvedava, aky je to pocit 😀

brulka
3. únor 2010

somalec 😀 😀 😀 som sa nasmiala. to sme dvaja somalci 😉 hej ja som mala prve tyzdne tiez trosku problem. nevladala som jest. ale teraz by som jedla aj za dvoch. musim si davat bacha 😀 lebo sa potom nezastavim. len unavena som priserne. potrebujem spat momentalne 12 hodin - co je pri praci nemozne ale potom dospavam cez vikend. no energiu nemam fakt ziadnu. ledva odzijem pracovnu dobu a doma hned na gauc. muz vari, perie upratuje a stara sa o mna. zlatusik je to. snad ta unava pominie. ze v prvom trimestri je to normalne, tak cakam kedy to odznie 😉 ale tusim sa to pomalicky lepsi

poki10
3. únor 2010

ja chodim aj o pol osmej niekedy a o osmej vstavam do prace a nemozem sa volako vyhrabat z postele nikdy. tak chodim jak strasidlo nenamalovana, lebo to nestiham, radsej si dlhsie pospim. ja som na tom takisto, robim od rana od 8:30 do 18:3O a niekedy sa nemozem ani najest, tolko tam toho je a potom som nervozna a zla. vecer pridem z prace, natlacim sa a idem spat. no dnes mam normalne vynimku, ze este nespim 🙂 . brulka a ty uz si vydata? my to mame rozdelene, ja varim, priatel upratuje. teraz mam skuskove, takze sa nevladzem ani ucit 🙂 asi prerusim studium

brulka
4. únor 2010

no teda ty si este vacsi spachtos ako ja 😀 . ja chodim na deviatu a pracujem do siestej. na nadcasy teraz davam pozor musime sa predsa setrit. a spat idem o deviatej alebo o pol desiatej no ako pride aj neskor dakedy. ale vacsinou nevydrzim a zaspim aj pri telke.

hej som vydata a teda asi v porovnani s tebou stara korcula 😀 ja mam dostudovane a uz aj slusnu prax 😉
to musi byt inak velmi tazke ucit sa v tomto stave na skusky. aspon v prvom trimestri. potom uz bude lepsie, neboj vsetci ma utesuju ze od 4-teho mesiaca je to v pohode 😉

ale ja som sa chcela inu vec spytat. nepatri to k stravovaniu 😉 ale som zvedava ci ma niekto podobnu skusenost. myslim teraz kondicku. ja som uplne na dne fucim do schodov (vyjdem tam maximalne 3 poschidia bez pauzy), neviem vyjst ziadny kopec bez prestavky no horor !!!! a to som pred tehu behavala kazdy den 6 km do kopcov. moju bezecku trasu teraz nezvladam bez prestavky ani ako prechadzku 😖 . je to normalne???

poki10
4. únor 2010

no ja sa zadycham a toci sa mi hlava, asi mam nizky tlak...a som unavena, to ano. takze nemaj boja, je to normalne.

poki10
4. únor 2010

rychlejsie sa clovek unavi, v tomto obdobi, az je to neskutocne...brulka a kde pracujes? zvladas to v praci? lebo mna uz pomaly chcu vyhodit, co nevladzem

zdienka
10. bře 2010

zeny ja mam taku za vlasy pritiahnutu otazku.. ked moj muz vari vsetko ochyta a ogebri ale miluje to.
to ked pracuje so surovym masom a chyti sa naprr klucky tak moze takto roznasat listeriu po byte?
nikde neviem najst ci preziva tak "normalne" v prostredi.
a preziva listeria v mrazenommase?
moc dik!

mircalla
10. bře 2010

to skor toxo ako listeriu (ta je hlavne nepasterizovanych v syroch ci mieku), toxo je v mase...ale co ja viem, takyto sposob nakazy je skutocne dost malo pravdepodobny....

ale treba ho najlepsie presvedcit, nech si to po sebe umyje...

opat mrazena maso, je to o toxo...ak sa maso mrazi aspon 48 hodin, tak sa vsetky zarodky nicia, listeria v mase nebyva...ak tak vynimocne, tam skor pozor na syry ako hermelin ci niva...

barbisha
26. bře 2010

tu je dobry popis stravovania 🙂 - http://miracle-maternitycare.webnode.sk/otazky-...

sandalek
19. říj 2010

Ahoj,
mě trápilo něco podobného, sice nezvracím ani nijak netrpím ... ale v 7tt mě chytla nějaká chřipka a bylo mi doporučeno koupit si vytamíny (mám Calibrum babyplan) abych jich do těla dostala víc, když si člověk nemůže vzít ani žádnej prášek. No ale nechutenství k jídlu jsem ze začátku přičítala právě tomu, že jsem nebyla fit, ale po pár dnech jsem zkusila vysadit ty vytamíny a mělo to u mě obrat o 100%.
Předtím přesně jak píše Dagina ... nechuť k jídlu, na zeleninu, ovoce a jogurty jsem se nemohla ani podívat, né že bych zvracela, to né, ale trpěla jsem absolutní nechutí a do jídla jsem se musela vyloženě nutit i přes to, že jsem měla hlad. Snad jediné co jsem mohla pozřít byla strava typu KFC a Mc Donald - takže nic zdravýho.
Teď beru samostatně jod a kys. listovou , to mi nijak nevadí. Jím normálně, po menších porcích ale častěji, protože mám i častěji hlad.

gitusenka1
3. črc 2012

holky poradte mi prosim ☹ us sem ve 3 mesici a vubec nemam chut k jidlu ani na ovoce ani na zeleninu jen tak zazenu hlad znecim co mi pride pod rukou bud to jabko nebo necim bojim se o miminko brisko mi moc ani neroste protoze neni ani sceho a chute nemam je to normalni ve 3mesici?

miss_stanya
3. črc 2012

@gitusenka1 mala som to podobne prve tri mesiace, hlavne mi tentoraz byvalo spatne z hormonov, takze vsetko som do seba doslova nasilu tlacila. podla vazenia som oproti tomu co som mala na zaciatku nepribrala nic, brusko rastie, babo chvalabohu uplne v poriadku, takze sa nestresuj, hlavne dodrziavaj pokyny lekara, co sa vitaminov tyka, to ze nemas chute, je uplne normalne...nezabudni dodrziavat pitny rezim v tychto horucavach, s tym som mala problem ja, "naliat" sa aspon do normy....

dana3262
4. črc 2012

@gitusenka1 ahoj. Tak ja to takhle proklepala celé tehotenstvi. Asi od 5.mesice jsem jedla prakticky jen cuketu. Za celé tehotenstvi jdem neprohrála ani deko, ba právě naopak jsem mela o kilo min. Miminko bylo naprosto v poradku. A neboj, bříško začne růst az tak v 5.měs 🙂 chce to prostě preckat..nic víc nezmuzes ☹

kacenkaharris
24. črc 2012

Tak som sa sem prisla trosku utesit, ze nie som sama. Ako prvopecena buduca mamicka som salela, ked mi prestalo chutit jest, lebo som uplne posadnuta zdravou vyzivou a mala som krasne plany, ako sa idem stravovat. Zacalo mi byt zle od zaludka asi v 5tt-6tt a zila som dva tyzdne na cervenom melone a pomarancovom dzuse a neskutocnom mnozstve mineralky. Absolutne ziadna tuha strava, len pri pomysleni na rohlik alebo daco suche sa mi robilo zle (ale nevracala som, len ma napinalo). Dohnalo sa to az tam, ze som nebola schopna ist do prace, stale som sa triasla a bolo mi stale horuco a k tomu som vobec nemohla v noci spavat (mesiac som zila na 3-4 hodinach velmi nepokojneho pretrhaneho spanku). Kazdy den som pila viac a viac vody, bola som tym posadnuta, stacilo sa pozriet na bilboard alebo reklamu v telke, kde nieco pili... 😀 A vsetko s ladom!
V zufalstve som skusila akupunkturu a ta zabrala aspon ciastocne, zaludok sa ukludnil a mohla som zjest i nieco ine, i ked som sa musela nutit. Vlastne som ficala vzdy 2-3 dni na novej potravine - kefir, sojove mlieko, jogurt, novy druh ovocia, mrkvova stava...a po tych 2-3 dnoch som to zase nemohla ani vidiet.
Po 10 dnoch od akupunktury mi zase zacalo byt denne zle, tak som isla znovu a znovu sa to zlepsilo - dokonca teraz zjem i krajec bieleho chleba s maslom a vajce.

Uz sa vobec netrapim s tym, ze nemam denne salat a celozrnne pecivo a toto a hento, momentalne si velmi uzivam, ze dokazem pozut COKOLVEK, i ked toho vacsinou nezjem vela a utesujem sa tym, ze zajtra zacinam 12tt a zacne sa to zlepsovat samo 🙂

Vacsinou pomohol na nevolnosti aj vitamin B-6, denne rozlozit 50-80mg na 2-4 davky.

Sucitim so vsetkymi tehulkami, co si tymto musia prejst, ja som naozaj mala dni, ked som myslela, ze zosaliem a obaja sme s manzelom plakali, tak mi bolo strasne....

andilek23
23. kvě 2014

Holky pomoc!!!

Já jsem si vzala na jídlo včerejší rohlík ale snědla jsem jen pulku na te druhé byli normálně zelené asi 5 teček…a když kouknu na zbytek tak plesniví pomoc!!!

co ted???stane se něco mimču???

bajana
23. kvě 2014

@andilek23 ne, nestane...plesnive jedlo sa neodporúča kvôli riziku listeriozy, ale to je minimálne...hlavne sa nestresuj, to škodu viac ako včerajší rohlik 😉

andilek23
23. kvě 2014

@bajana děkují seš hodna

andilek23
23. kvě 2014

@bajana snad maš pravdu

sabinna29
12. čer 2015

Ahoj já zas sýry milovala a teď je nemohu ani cítit 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru