Na těhotenských testech slábne čárka, stalo se vám to?

lucyanek
29. říj 2013

Ahoj, měla bych být v 9.tt. T. testy mi tak před 14 dny ukazovaly krásné dvě //. Před dvěma dny mi bylo celý den dost špatně (nevím, čím to bylo, nevím z jakého důvodu) cítím se i jinak. Udělala jsem si t. test (už 3x) a ukázal mi slabou / v testovací zóně. Tyto testy jsou sice od jiného výrobce než ty, které jsem měla předtím, ale myslím, že by to nemělo mít vliv, že by mi přece měl ukazovat pořád krásné dvě //. Nestalo se vám to někomu také? Mám obavu aby to neznamenalo, že za týden na testu už druhou / nenajdu ☹ . Díky.

monasek84
29. říj 2013

@lucyanek ahoj... dokud nekrvacis, tak neni potreba to resit.... mas jinou znacku testu, jsi jinak zavodnena, HCG roste jen do urciteho tydne, spicku ma tusim ve 12.tt a pak uz jen klesa.... na tvym miste bych testy nedelala a neresila to... na kontrole jsi urcite byla, jestli je vajicko tam kde ma a srdicko uz mas vlastne taky, tak pekne odpocivej... muzou to byt jen klasicky nevolnosti, kazda to vnima jinak...

pisisvori
29. říj 2013

@lucyanek jediná rada kup stejnou značku jako dřív nebo zajdi na odběr nebo k dr. V 9 tt by už mělabýt hodnota hCG v10.000, takže by na testu měla být čárka silná až až. Ale dnaska jsou některé testy šmejdy, tak ať se neplašíš zbytečně.

cabalkova
29. říj 2013

@lucyanek Pro klid duse bych zasla na odber krve na HCG neb k dr, kazdopadne vim, ze se tady rade holek stavalo, ze jim později carka slábla, protože ty testy jsou zkratka delane na to, aby pobraly HCG v radu desitek, nikoli v radu tisicu, coz je hodnota, kterou uz ty touhle dobou mas, a tak proste ta carka slábne. Pokud nekrvacis a nemas jiné obtize, tak bych byla reativne v kklidu, pripadne sla na tu krev, rozhodne to ale nemusi znamenat, ze by tve tehotenstvi neprosperovalo, neboj. 🙂

nessik
29. říj 2013

@lucyanek pokud jsi 9 tt těhotná (byla jsi na ultrazvuku?) máš už tak vysoké hcg, že paradoxně na testu ti to ukáže slabší čárku. Už se to párkrát na koňovi řešilo. Sama jsem to jednou zkusila, když jsem čekala dcerku a byla jsem cca v 10. týdnu, čárka byla opravdu slabá. Podle mě to ten test nepobere, ale princip bohužel nevím.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru