Nachlazení před porodem. Zažily jste?

mysonka
23. pro 2007

Ahoj, je to hrůza - 25.mám termín porodu a teď 3.den rýmu jak trám, bolí mě hlava...naštěstí nemám teplotu. Byla jste některá takhle těsně před porodem nastydlá? Že bysme si vzájemně postěžovaly... ☹

listicka77
23. pro 2007

Psala jedna známá, jak byla před porodem strašně nachcípaná, noc ucpaný, kašel atd., ale den před ním se imunita těla totálně vybičovala, všechno jí to zázračně opustilo a rodila úplně v pohodě. Tak nezoufej, třeba se ti stane něco takového taky. A když prcek chvíli počká, tak se stihneš uzdravit i bez "zázraků".

carys
23. pro 2007

Holka já byla před porodem tak nachcípaná,že jsem skončila s antibiotiky v posteli a plánovanou sekci mi museli posunout o týden.Malá se mi narodila 25.10

mysonka
autor
25. pro 2007

Díky za uklidnění, už je to daleko lepší..a pidižvík stále v bříšku. Akorát musím zítra na kontrolní monitor, poněvadž byl dneska nějak moc spavý..

angel99
7. pro 2009

Ahoj, mate jeste nekdo zkusenosti s nachlazenim pred porodem?Ja mam sice termin az dvanactyho, ale od vcerejska se mi rozjizdi kasel, rymu mam uz par dni a dneska me jeste zacina bolet v krku. Teplotu jeste nemam ale citim se hrozne. Poradte.

permonik7
7. pro 2009

Je mi úplně stejně hrozně, navíc mám nesnesitelné bolesti zad a kyčlí. Zítra jdu na kontrolu, tak uvidím, co mi řeknou. Ale dobrej pocit z toho rozhodně nemám ☹

angel99
7. pro 2009

tak ja sem to zakrikla, me uz se pridava i horecka, a ted nevim jestli se muzu potit v posteli nebo ne, kvuli prehrati organismu, to je pry nebezpecny, tak asi si zajedu na pohotovost.

permonik7
7. pro 2009

tak s tím neporadím, to fakt netuším ☹ držím palce ať je vše v pořádku co nejdřív 🙂

konja
7. pro 2009

angel99: na tvém místě bych na photovost určitě jela, jsi už termínová a tak ať nic nezanedbáš. Já jsem si před prvním porodem taky procházela nachlazením, sice bez teplot, ale měla jsem šílený suchý dráždivý kašel, úplně jsem se dusila. Jelikož jsem už noc před porodem byla v porodnici, tak mě slyšela sestřička a dala mě nějaké silné (ale v těhu snesitelné) kapky a asi jen díky nim jsem se při samotném porodu neudusila. Takže k doktoroj určitě nakluš co nejdříve, ať ti to do porodu zabere, ať máš na to velké finále sílu 😉

misicka455
26. pro 2009

Holky tak já od včera od večera taky nachlazená jak svina. Sice mám termín až v Lednu, ale na včerejší kontrole mě doktorka vystrašila, že podle nalezu na čípku se porod blíži a budetu během pár dní. Nemohu ani polknout a mám ucpanej nos, poradtě co nám zabere?

jitie
27. pro 2009

misicko, tak to ti nezávidim, taky sem si tím prošla, na kašel sem brala Stodal, paralen a mořskou vodu do nosu,která mi teda vůbec nepomohla..a den před porodem se měla tak ucpaný noc, že sem nemohla vůbec dýchat, tak sem si stříkala Olynth, sice by se neměl, ale já už nemohla dýchat

miona
27. pro 2009

Holky mě zabralo - cibule + cukr - a pít šťávičku...silný kuřecí vývar s česnekem...jitrocelový sirup...inhalování horké vody se solí (krásně to uvolňuje) a hlavně - ležet!!! Já kvůli nachlazení přišla o svátky s rodinou a byla radši sama, ale po třech dnech už je lépe (jsem cca v 5 týdnu těhotenství).

zuzik03
27. pro 2009

kdyz je to fakt spatne, jdete na krcni, ja onehda pred porodem taky lehla, na krcnim mi doporucili do nosu a krku lokalni antibiotika bioparox, coz me zachranilo, jinak bych to snad nedala. akorat jsem mela diky te nemoci blbe vysledky krve, tak mi pak u porodu delali nejake testy a nepovolili epidural, doted moc nechapu proc 😕

misicka455
27. pro 2009

Taky jsem dneska a včera oželela náštěvu u znamích a jen ležím piju ty čaje , střikám vincentku a papám nějaké homeopatika tak snad to zabere 😉

mona01
3. led 2010

Miki se měl narodit 11.1.09, na začátku prosince 08 jsem se pěkně nachladila, rýma jak trám, rodila jsem 22.12.08 s pěkně ucpaným nosem, měla jsem zaraženou rýmu, byla to hrůza, nemohla jsem dýchat, měla jsem vysušenou pusu až mě z toho škrábalo v krku. Ještě v porodnici se mi spustila rýma, takže jsem jenom smrkala a smrkala (byla jsem trošku zašitá, takže nic moc). Ale zvládli jsme to, jen jsem měla strach, aby to malej nechytil. Říkali mi, že nesmím používat žádný kapky, jen mořskou vodu, ale ta moc nepomáhala. Doporučuji raději šplíchnout pořádný kapky, aby byl alespoň ten nos volný. Přeji hladký porod a zdravá miminka 🙂

jovi
3. led 2010

Ahoj musím souhlasit s listickou. Pře porodem jsem ležela 3 týdny v porodce, na poslední víkend mě pustili domů a já příšerně nastydla( ani nevím kde jsem k tomu přišla, protože jsem byla doma den a půl a stejne jsem jen ležela v posteli a venku nebyla), rýma, šílená bolest v krku, že jsem nemohla ani mluvit. Za 3 dny se malej rozhodl na svět a tělo se tak vybičovalo, že rázem bylo po problémech. 🙂

f.miracle
5. led 2010

Já chytla chřipku vloni, týden před termínem porodu a bylo mi tak mizerně, že jsem malého doslova prosila, aby ještě vydržel tam kde je a já v tomhle stavu nezačala rodit, protože jsem byla úplně grogy 😖 Malý si moje prosby vzal k srdci až tak, že jsem nakonec týden přenášela a porod jsem měla vyvolávaný 😉 Všem přeju, ať jste na porod v nejlepší možné kondici 🙂

sambucca
19. zář 2010

Ahoj, no tak se pripadavam ke smolarkam - termin mam za sest dni, zatim tomu teda nic nenasvedcuje ale musim rict ze psychika je na bodu mrazu... Ja se na porod dokonce tesila, poctive epinuju, manzel masiruje hraz, piju malinik.... mam celou dobu uzasny tehotenstvi a ted me totalne bacila chripka, mam nos jako bambuli boli me hlva klouby svaly, teplotu mam "zatim" jen navecer.... Do toho se bojim brat jakekoli leky protoze beru homeopatika Arnicu Montanu na porod a to by ztatilo ucinky - tak se prolejvam cajema s medem a citronem, lezim se zafacovanym krkem a modlim se abych byla na prood co nejvic fit. Dneska se ke me marodovi pridal i manzel, tak se tu po byte plazime oba, no des a hruza....

jajina.c
26. zář 2010

Ahoj holky, já si taky prožila porod při pořádné chřipce, měla jsem týden před porodem a cca 3 dni po porodu pěknou chřipku, bylo to vysilující, ale nakonec jsme to s prckem zvládli, jen si myslím, že ta pitomá chřipka mě připravila o mlíko, neměla jsem ani kapku ☹ . Přeju Vám, ať Vám to brzy přejde a jste na porod fit 😉 .

singid
22. črc 2011

ahojky, taky se přidávám, sice jsem ve 37tt, ale na kontrole před 4 dny mě dr. říkal, že to do týdne bude (musela jsem dokonce 6týdnů ležet na udržování), akorát že už mě přes týden bolí v krku, zkoušela jsem bioparox - to je snad ještě horší, a cucavý tabletky pro těhule (teď si nevzpomenu na název), ale dnes už jsem musela k dr. přes den to šlo, ale v noci, nepomáhaly ani obklady, ani zvlhčení vzduchu, nic... takže jsem dnes vyfasovala Penbene a budu se modlit, aby prcinka vydržela v bříšku ještě sedm dní, než to doberu, nebo aspoň tři dny, než to zabere... jsem na palici... u prvního jsem měla jednou slabou rýmičku a teď si to fakt vyžírám 😖 a to ještě do toho začal chrmlat manža a synkovi se spustila vodovka...chjo, doufám, že to dobře dopadne, mám největší strach, abych pak v porodce malou nenakazila ☹ ☹ ☹

barbarik
13. zář 2011

Ahoj holky, na pátek (za 4 dny) mám naplánovanou sekci a bolí mě v krku, rýma, zahlenění - klasická podzimní viróza. Není to úplně katastrofální, porodu se nebojím, ale chtěla jsem se zeptat na zkušenosti, jak s miminkem... Bojím se, abych ho nenakazila, ale zase si nedovedu představit, že bych na kontakt s ním měla čekat, než budu zdravá ☹

mborlova
16. zář 2012

Ahoj holky, je tu některá teď aktuálně nastydlá před porodem??? Mám asi 9 dní do porodu a spustila se mi pořádná rýma!!! Tak malou přemlouvám, ať tam vydrží do termínu, ať se z toho stihnu dostat!!!

lucifeerka
4. lis 2014

Před porodem ani ne, ale během těhotenství jsem byla nemocná skoro pořád, taky jsem z toho měla strach, hlavně, když toho člověk moc nemůže. Nejlepší je se vyležet, hodně vitamínů z ovoce a zeleniny a hodně mi pomohl vždycky i Hotdrink od Dr. Weisse, od ucpaného nosu rychle uleví a vžycky jsem se cítila aspoň o trošku lépe. Doporučila mi ho i doktorka.

alexandrejevna
24. dub 2015

Ahoj děvčata, chci se zeptat (nevím zda to tu někdo už neřešil) - mám cca týden do porodu plánovaným císařem a už 3 týden mám zánět ve vedlejších nos. dutinách, jenom stříkám mořskou vodou a občas lupnu Paralen-efekt žádný... Tak mám trochu strach abych se z toho vylízala, ale co když ne? Nemáte někdo zkušenosti prosím? Děkuji

viviensivakova
14. čer 2022

Dobrý den chtěla bych se zeptat, jsem ve 39 tt a za dva dny mám jít rodit a už mám 3 dny Horečky dusim se hleny které nemůžu vůbec vykašlat a nic my nepomáhá ... Máte nějaké domácí rady které by mi pomohly... Mockrát děkuji

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru