Nadýmání v těhotenství. Taky tím trpíte?

janaboris
14. dub 2008

Těhulky,chtěla bych se Vás zeptat jestli také tak trpíte nadýmáním?Já poslední měsíc-takže asi od 7 měsíce těhotenství mívám velké křeče v bříšku,hlavně v místě žaludku a po stranách bříška-asi tam kde vedou střeva...Teď v poslední době mě to trápí čím dál víc,hlavně v noci,ale i přes den,už nevím co jíst...V noci se pořád převaluju z jedné strany na druhou a stejně nic nepomáhá☹Užívám espumisan,teď jsem si koupila už i jogurty aktivia a fenyklový čaj.

beruska2x
14. dub 2008

ahojky, ja mam pocit ze prdim snad po vsem - omlouvam se ze to tak pisu ale uz se tomu s manzou jen smejeme, protoze fakt jsem jak grantnik 😉 ale nekdy to taky nejde... ty jogurty jsou na delsi dobu, zkus se zeptat doktorky ale takovy normalni na "procisteni" jsou svestky - dzus, povidla...
at to je brzy lepsi 😉

janaboris
autor
14. dub 2008

Beruska děkuji mockrát!
Teď hledám na netu jestli je fenyklový čaj vhodný pro těhotné,ale nic moc jsem o tom nenašla...no snad ano

janulevrtule
14. dub 2008

ahoj jani, tak ja jsem na tom bohuzel stejne asi uz 2 mesice me to trapi a uzivam to samo co ty, espumisan a fenyklovej caj, boli me uplne na stejnych mistech jako tobe, byla jsem s tim i u doktorky a ta mi rekla, ze neni pomoci, no des 😠 ☹ ☹ ☹ jogurt snidam kazdy den a bez ucinku, al ebavila jsem se o tom s porodni asistentkou na kurzu a ta rikala, ze v tehotenstvi byvaji tyto problemy treba kdyz bys byla alergicka na kravsky mliko a je fakt, ze kdyz nejim jogurt a nepiju mliko tak je to lepsi, no nevim, ale i tak je to des 😖 😖 😖 takze drzim pesti, uz to mas za par, tak uz te to tak dlouho trapit nebude, ja si jeste uziju ☹

janaboris
autor
14. dub 2008

Jaňulko,já mlíko piju pořád vypiju snad litr denně,ono se to prý aji má protože miminku rostou kosti tak aby měli dostatek vápníku a měli z čeho růst.Na mléko jsem teda alergická nikdy nebyla tak nevím.Mám mlíko moc ráda,piju ho i v noci.No jsem ráda že v tom nejsem sama...ale je to děs běs ☹

beruska2x
14. dub 2008

holky podle me to musime vyzkouset, stejne na kazdou pusobi neco jinyho..

janulevrtule
14. dub 2008

no, jani to je jasny, ze miminko potrebuje vapnik, nam prave doporucila misto neho sojovy vyrobky nebo syrovatku 😉 ze pry alergie na to mliko je posledni dobou cim dal vic casta a ze pry se to muze projevit az v tehotenstvi no nevim, ja to zkusila vysadit a pomohlo, ale jak pise beruska, na kazdyho pusobi neco jinyho, al ej to des bes ☹
drzim pesti at uz te to moc nezlobi 😉

janaboris
autor
14. dub 2008

Beruška a Jaňulka děkuji🙂
Ještě 4 týdny...já to nějak vydržím,hlavně aby maličkej byl v pořádku 🙂
Vůbec si neumím představit den bez mlíka 😀

janulevrtule
14. dub 2008

jani tak to neni vubec zac, no ja jen doufam, ze na to nebude trpet miminko, nebo je to fakt dost neprijemny ☹ ☹ ☹

sonisek
14. dub 2008

Sice těhotná nejsem, ale jednou jsem slyšela nějakou doktorku či koho a ta říkala, že mléčné výrobky (jogurty, mléko..) se nemají jíst ráno, jako první jídlo, že to hodně nadýmá...Já dřív hodně jedla k snídani mússli s mlíkem, i ty jogurty, a přes den jsem byla děsně nafouklá, ale jak to nejím ráno, tak v poho...Je možný, že to nepomůže, ale chtěla jsem se podělit...

beruska2x
14. dub 2008

nebo zkus kefir jeste..ten je taky na procisteni me napadlo..

janaboris
autor
14. dub 2008

Soni no něco na tom možná bude,vyzkouším to hned zítra ráno a uvidíme.Každé ráno snídám jogurt a piju mlíčko.Tak uvidíme třeba to zabere.Děkuji:-)
Beruška po kefíru mi je taky těžko ☹ se mnou je to složitý 🙂
Jaňulko s tím miminkem mi to říká i máma,že pokud bude trpět na prdíky tak si to užijem...No nějak to budeme muset zvládnout.

janulevrtule
14. dub 2008

jo a ted jsem si vzpomnela, ze rikala, ze zakysany vyrobky byt muzou 😉 takze zakysan,y sojvy a syrovatka 😉

beruska2x
14. dub 2008

hele rika se ze zarazeny prd je horsi nez bolavej zub.... 😀 kazdopadne u nas to bude jako u Shreku, videla jsi to jak ty mimca prdi jedno po druhym ???? 😉 🙂 o

kamaradka mela pro malou super kapicky - kazdy vecer ji dala par kapek na lzicku a byla v pohode, rekni si pak doktorce... ze te to trapilo v tehu at ti je da hned

janaboris
autor
14. dub 2008

Jaňulko všechny 3 věci jsou fujtajbl-pro miň že to píšu 🙂 ale kdybych je musela tak bych se přemohla,ale asi by se mi hodně kroutil obličej 😀 Brrrrrr.......
Beruska shreka jsem neviděla 😀 ty kapičky asi budou sab simlex,určitě do dětské doktorce pak řeknu moje sestra je svým synům taky dávala.Já si už koupila i rektální rourku pro maličkýho,ještě je gel pupík,ten se namaže na bříško a taky by to mělo pomoct.

janulevrtule
14. dub 2008

jani, ja jsem si myslela, ze je to aky hnus 😀 ale sojovej jogirt je moc dobrej 😉 zakysany jogurty taky 😉 no a koupila jsem si syrovatkovy napoj, je to takovy suseny a smicha se to s uvarenou vodou a je to taky mnam 😀 ale to bude tim, ze mi tady ty "zdravy"veci vzdycky chutnaly a vsichni rikali, ze je to hnus, jak to muzu jist nebo pit 😀 😀

janaboris
autor
14. dub 2008

Jaňulko já pila ze začátku těhotenství kysané nápoje a musela jsem se fakt hodně přemáhat,ale říkala jsem si že to prostě musím vydržet...ale když to nemusím tak to do pusy nedám 😀
Občas si dám bílý jogurt a to už je zázrak! 😅

janaboris
autor
15. dub 2008

Tak můžu říct že espumisan i fenyklový čaj zabraly...celá noc byla bez bolestí! 🙂Espumisan jsem začala od včera užívat 3x denně 2 kuličky jak se to má a čaj jsem si uvařila včera večer poprvé a taky super!V noci ani ráno jsem nepila ani nejedla mléčné výrobky a zatím mi je dobře,tak uvidíme...Děkuji všem za rady!🙂
S tím mlíčkem to doženu během odpoledne 😀
Fenyklový čaj se může 3x denně.Zatím ho budu ale pít jen 2x...ráno a na noc.

klarikp.
15. dub 2008

Holky ahoj, taky se přidám se svými potížemi.Nadýmání mě trápí snad každý den a to jsem si ze začátku myslela, že jen po paprice a po česneku atd., ale i když jsem tyto potraviny pak omezila, nadýmání je tu stále.Používám fenyklový čajík a je to lepší, ale stejně, je to nepříjemný tohle nadýmání.Trápí mě k tomu ale i "krkání"takže vzduch jde horem i dolem 😀 😀 😅 Někdy ani necítím miminko protože tam asi někde chudáček putuje ve vzduchové bublině 😒 Ale když jsem to říkala Dr. tak říkala že to prostě neodmyslitelně k těhotenství patří, takže pro ty malé prťata musíme asi něco vytrpět 🙂 Mějte se.Papa 🙂

natali.m
15. dub 2008

Ahoj holky, taky se musím přidat...já se trápím od 2.měsíce, každé ráno se budím kolem 7.hodiny s bolestmi břicha, taky ně to bolívá na boku, je to prý tím, že prostě děloha tlačí na střeva, no ale je to někdy k zbláznění, pravda je, že espumisan je na to výborný,asi si to opravdu musíme přetrpět... 🙂

lenulin
17. dub 2008

Tak to se k vám holky přidám mě to trápí už od začátku těhu.Používám ten espumisan ten mi zabírá a pak mám čajík pro mimina větrníček,ale za celu dobu jsem nepřišla na to co mi vlastně vadí za potraviny ale to mléko vyzkouším protože skoro každý den snídám jogurt a kakao,ale je zajímavé že tohle jsem před těhotenstvím vůbec nejedla a na mléko jsem si skoro nevzpomněla.Ale jestli tohle bude trápit i drobka tak si to asi užijeme.Nám na kurzu teď doporučili taky nějaké kapky,ale jsou to nějaká homeopatika a stojí asi 600kč což je docela síla.

klarikp.
16. kvě 2008

Holky tak jsem vyzkoušela všechno možný ale na "zaražené prdy"trpím furt 😒 V noci jsem se probouzela, nemohla jsem se ani otočit z boku na bok jak mě to píchalo po stranách.myslíte si že je to tím jak děloha tlačí na střeva???

janaboris
autor
17. kvě 2008

klarikp asi to bude tím jak děloha tlačí na střeva a zvětšuje se,mě hodně pomohl fenyklový čaj a espumisan a teď už mám asi tak 14 dní od křečí pokoj,ono to přejde,musíme to vydržet.

lenulin
17. kvě 2008

No holky já měla chvilku pokoj,ale teď se budím zase každou noc a všude mě to tlačí a Termín už mám za pár 6.6 tak se někdy budím a přemýšlím co to je jestli zaražené prdy nebo snad už pojedem do porodky to je děs teď už cítím všechno možné.No už aby to naše malé bylo na světě 😀

slunickor
18. kvě 2008

Ahojky, jsem na tom úplně stejně. Asi od 4 měsíce mám každý večer hrozné křeče v břiše a jediné co mi pomáhá je espumisan a pak taky hodně klek na všechny 4 a ruce opřít o předloktí. Je to sice dost směšná poloha 😀 , ale pomáhá! Vždycky když mám ty křeče tak si "kleknu" a to se nestačím divit, jak to najednou jde ven 😀

leryl
18. kvě 2008

ahoj,já jsem na to netrpěla až v pátek jsem měla takové křeče v břiše,že jsem z toho omdlela ☹

lenulin
18. kvě 2008

ten klek na ty čtyři je fakt učinný.prostě jen využít gravitaci a plyny stoupají 😀 fakt to moc pomáhá taky to mám vyzkoušené 😉 já se jen modlím za drobečka,aby neměl stejné potíže když ty miminka si neumí pomoct a ani se nedivím když pak tolik křičí. ☹

djkrypta
13. únor 2010

Ahoj holky,

tak to tady čtu a koukám že nejsem žádná vyjímka...zmáhá mě to tolik že nespím skoro celou noc...zkusila jsem všechno, někde jsem četla že pomáhá dýňový olej....mě zabere každý den něco jiného, někdy vůbec nic, ale už to mám za pár..tak přeju vš 😔 🙂 em ostatním maminkám ať to moc netrápí...

karolina20
23. srp 2010

Ahojky,jsem na začátku sedmého měsíce a střídá se mi to.Někdy mám průjem a někdy třeba 3dny nemužu vubec.taky nevím co s tím.

ined77
7. dub 2014

Dobrý den maminky 🙂 ,
do naší Wiki knihovničky byl přidán nový článek Nadýmání v těhotenství https://www.modrykonik.cz/nadymani-v-tehotenstvi/.
Budu moc ráda, pokud vyšetříte chviličku a napíšete i Vy své zážitky s tímto nepříjemným (nejen) těhotenským neduhem. Pomohlo Vám něco, máte radu či tip pro ostatní budoucí maminky? Vaše rady a postřehy budou jistě náležitě oceněny.
Své tipy, rady, příběhy a postřehy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji za Váš čas a také za to, že pomáháte Wiki knihovničku rozšiřovat a tvořit 🙂 .
Krásný den všem.
Denisa
@karolina20 @djkrypta @lenulin @leryl @slunickor @janaboris @klarikp. @natali.m @janulevrtule @beruska2x ... a další 🙂 .

polkaklarka
8. říj 2014

Na nadýmáni trpím od začátku těhu...nafouklé břicho,křeče...pořád dokola...opravdu mi to pomáhá řešit Espumisan,jsem ráda,že jsem poslechla doporučení....někdo píše,že nepomáhá,ale já mohu jen jen doporučit ....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru