Nález hematomu v 5+5 tt. Máte někdo zkušenost?

airinka83
19. črc 2012

Zdravím, jsem 5+5tt a jelikož jsem měla v pondělí lehkou bouračku, skončila jsem na ambulanci. Pondělní ultrazvuk nepřinesl jasný verdikt, ale HCG odpovídalo. Další kontrola dnes, HCG ukázkové, velikost plodu také,ale na ultrazvuku doktorka objevila vedle plodu 22mm hematom. Přiklání se spíš k negativnímu závěru, že jde o špatné uhnízdění. Nedala mi nic kromě nařízeného klidu a v pondělí se prý rozhodne, zda OK nebo KO. Pokud se prý hematom nezmenší, nemá plod šanci se vyvíjet a je konec. Mám být optimista nebo již spíš ne? Nemáte někdo zkušenost?? Děkuju za všechny odpovědi...

zofinecka
19. črc 2012

Ahoj, já měla taky u prvního miminka hematom a dr. mi dal léky a nařídil mi klid a pak se nám narodila krásná holčička 😉

sal80
19. črc 2012

Je zarážející, co Ti řekla doktorka. Moc se omlouvám, ale je to nána pitomá, že vypustí něco takového z pusy!!!! Hematom je hnusák hnusnej, o tom žádná, ale nejde říct, že je fatální pro miminko. Rada pro Tebe je ta, že LEŽET!!!!! Jen. NIc jiného, než ležet a jít maximálně na záchod. Nechodit, nevařit, neuklízet. Nechat se obskakovat. Opravdu jen lež a choď na WC. Zvládneš to...vy oba!!! Držím palce 😉

scai
19. črc 2012

Já jsem měla od začátku těhu hematom, velikost už nevím...ale byl určitě o dost větší než ten plod. Myslím, že byl větší než ten tvůj. Vůbec mě takhle nestrašila, jen řkela, že mám odpočívat, nasadila utrogestan. Já stejně neodpočívala, mám doma už jednu cácorku, tak to nešlo. Hematom se pak začal zmenšovat a už ho nemám a vše ok!
Když mimi povyrostlo a byl tam stále, tak mě uklidnila, že ted i kdyby praskl, že už by miminko sebou vzít neměl... předtím to samozřejmě hrozilo.
Ale příjde mi, že je to časté a opravdu nechápu strašení tvé mudry. neboj se, dopadne to dobře!

madormi
19. črc 2012

ahoj, já měla velký hematom od začátku těhu, od 7 tt jsem ležela týden v nemocnici a do 13 tt ležela doma a hematom se vstřebal, můj gyndař mě už dávno posílala na potrat, ale moje bublinka to vybojovala, hematom se vstřebal a mám krásnou 11 měsíční holčičku 😉

paolin
19. črc 2012

Tak u nás 5-6.tt začínající potrat, nakonec hematom 3x2cm a abortus imminens. Rizikové do 24.tt. Doporučeno ležet, což spočívalo v lítání po venku s prvním dítětem 😀 My měli štěstí, hematom postupně vymizel a mimčo se udrželo 🙂

vecernice
19. črc 2012

ahoj, já měla hematon mnohem větší než byla děcka, v 7tt+0 zhruba byl hematom 4cm! doktor nevěřil, že to udržíme, navíc, když tam byli rošťáci dva 😉 takže jsem měsíc strávila v nemocnici, a pak doma klidový režim celé těhu, ale stálo to za to 🙂
takže hlavně fakt jen lež a nechoď jinam, než na wc 🙂 a věř!!!!

pe_t_ka123
19. črc 2012

ahoj, ja mela take takhle bouracku a nakonec jsem byla s hematomem hospitalizovana cca na tyden. dost jsem krvacela a pak spinila, ale zvladli jsme to. hematom byl opravdu hodne veliky.nyni jsme 22tt a he nam dobre. dulezite je byt asi opeavdu v klidu. lezet a lezet... na nohy pouze na zachod... moc drzim pesti... urcite to zvladnete!!!hlavne zadne negativni myslenky a vzdavani se!!!! to nepomuze!!!

bronis
20. črc 2012

Ahoj, hlavu vzhůru, já měla první hematom kolem 7 týdne, druhý kolem 20 týdne, oba malá vyboxovala pryč 🙂, lež a on se určitě vstřebá 😉 . Držím pěsti.

mysplys
20. črc 2012

ahojky, také mi v 5 tt našla dr. hematom, dostala jsem nakázaný klidový režim a léky utrogestan ... přestala jsem špinit a teď jsem v 9 tt a mimi roste, zda hematom zmizel nevím, ale nekrvácím, takže je přinejmenším v klidu... takže opravdu jenom lež a odpočívej a jak mi řekli v lékárně "nohy hore", netahej nic těžkého a maximálně se šetři .... pokud je mimi bojovník, tak se udrží ... mimoto, hematom se do pondělka nemusí příliš zmenšit, někomu se strácí i pár měsíců ... takže nevím co dr. šíří paniku 😠 odpočívej a snaž se věřit, že to miminko zvládne, nestresuj se, stres tomu nepřidává 😉 držím palce, ať to zvládnete!!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru