Napínání bříška v těhotenství, stává se vám to?

smima
27. črc 2012

Holky, má dotaz, snad mi můžete poradit a uklidnit mě. Jsem teď 24+2 a hodně se mi napíná kůže na břiše, hlavně to cítím na bocích, ale i nad pupkem. Ráno je to vždycky v pohodě, ale během dne to začne, je to docela nepříjemné, mám pocit, jako by mi mělo břicho prasknout. Stává se to Vám? Je to normální? Břicho mi netvrdne.

camelinka
27. črc 2012

@smima je to normalni, kuze se napina. Mozna pomuze necim mazat at nepopraska 😉

slundo
27. črc 2012

ano je to normální, ono to většinou bývá když bříško trošku víc povyroste najednou, chce to promazávat a uleví se

sarkar
30. črc 2012

@slundo
@camelinka
Holky čím to mažete? Normální tělové mléko asi nebude stačit co? ☹

camelinka
30. črc 2012

@sarkar ja sem mazala cimkoliv co bylo po ruce, ani nic spesl proti striim sem nemela a mam jich jen par na bocich.Komu se maji udelat, tak nepomuze ani krem za tisicovku. A s tim napinanim by taky mel pomoct kterykoliv krem 😉

sarkar
30. črc 2012

@camelinka Super, tak díky. Břicho ještě neroste, ale chci být připravená, asi už začně každou chvíli...

slundo
30. črc 2012

taky čímkoli, námá cenu utrácet za krémy proti striím apod. Hlavně ať je to mastný 🙂

smima
autor
31. črc 2012

Taky mažu, dostala jsem v poradně vzorek, přímo krém na těhu strie Mamastrie, jinak asi udělám likvidaci všech zbytků krémů, co mám doma a využiji je na bříško, třeba krém na vrásky... 😀 😀 😕 díky holky za rady

lucinkka
3. srp 2012

Ahoj, ze začátku jsem mazala krémem proti striím a celulitidě od Dermacolu, ale ten jsem už celej vypatlala, tak jsem si koupila od Normaderm tělový mlíko s pumpičkou (teď na to nějak i běží reklama, že hodně hydratuje) a používam ho na celý tělo. Zbývají mi ještě tři měsíce do porodu, takže se to ještě určitě může změnit, ale popraskanou kůži nemám ještě vůbec.. Napínání kůže taky pociťuju, ale ne nějak výrazně, to spíš mi tvrdne břicho, ale jenom občas a to je prý v pořádku, děloha trénuje na stahy..

werunqa
28. srp 2012

@smima
Ahoj, me se to stavalo obcas-kdyz se mala blbe otocila, tak me tlacila do briska a to jsem myslela, ze mi praskne...nezbyvalo nez cekat-az se otoci a to pak byla uleva 😉 .Ale hned jak jsem citila, ze je blbe otocena jsem letela pro olejicek a mazala-bala jsem se strii 😉
Jinak ja mazala kremem ElastiQ Original, modrym olejickem Aviril, Indulonou..a tak ruzne na stridacku..ale ke konci tehu uz jen olejickem-to pak po tom 30tt hrozne rychle roste brisko je potreba ho kvalitne promazavat.A stejne tak i boky, prsa, stehna..

werunqa
28. srp 2012

@lucinkka
drzim palce-ja nemela jeste mesic pred porodem ani jednu strii-ale stejne se mi nakonec udelaly-sice jen malinko na bocich-ale i tak..a to jsem mazala poctive cele tehu 😉

lucinkka
4. zář 2012

@werunqa No, taky to beru tak jako s rezervou, že zatim nemam nic, ale je mi jasný, že dva měsíce, co mi zbývají, jsou ještě docela dlouhá doba na to, aby se plno věcí změnilo 🙂

werunqa
4. zář 2012

@lucinkka
bohuzel jo ☹ clovek se poctive maze a stejne to nepomohlo

ebsian
4. zář 2012

Mám dotaz zda je kokosový olej taky vhodný na mazání břicha? Je to 100% 🙂

lucinkka
9. zář 2012

@ebsian Já si myslim že tím ničemu neuškodíte.. 🙂 Ale odborník nejsem 🙂

eloana
9. zář 2012

@ebsian taky myslim ,ze ano........ nic mene zastavam nazor,ze pokud ma prasknout stejne praskne:(((( at clovek maze nebo ne

ebsian
9. zář 2012

@lucinkka
@eloana Holky ani se moc nebojím, už mám popraskané dost z minulosti, byla jsem tlustá 120 kilo, takže teď mám bříško sice pevnější a strie nejsou tak viditelné, ale mám je 🙂 Spíš aby nebyly další..to bych po tom hubnutí težko rozdýchala, ale co by mi zbylo 😀

eloana
9. zář 2012

@ebsian 🙂 tak to uz by nemuselo.. me taky praskly boky jen u prvniho a u druheho nic

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru