Nateklé nohy v posledních týdnech těhotenství

balsiger
12. zář 2007

ahoj holky...chci se pozeptat, taky vam tak strasne natekly nohy v poslednich tydne tehu? co se proti tomu da delat? ja nenavliknu uz ani snubak ☹ ☹ ☹ jsem jak slonice 😀

kristynaw
12. zář 2007

ty mas snubak na nohach?😀😀😀
promin,no zkus hodne odpocivat a nohy nahoru a pozor na vysoky tlak🙂

skaredka
12. zář 2007

neda se proti tomu delat skoro vubec nic 🙂 ja jsem skoro 7 mesicu po porodu a snubak jeste porad nenavliknu, taky jsem musela koupit vsechny nove boty. Misto 41 mam 42, coz je uplne na ho...

lucija76
12. zář 2007

Jo to ti neporadim,ja jsem taky mela nohy opuchly jak papuce,neobula jsem ani jedny boty,chodit se dalo jen v zabkach,no jo jenze v unoru to dost dobre neslo ze? 😀
A prstynky nenavliknu doted 😅

dagmik
12. zář 2007

skaredka, to jako, že se ti to po porodu nevrátilo na původní velikost??? No to jsem v šoku, já mám momentálně o dvě čísla větší boty, původní mi není nic a každý mě uklidňuje, že se mi to po porodu vrátí zpět. Já se právě bála,že nevrátí, ale na druhou stranu jsem si kvůli tomu nechtěla kupovat nový boty, že mi pak budou velký. No a ony nakonec třeba taky nebudou ☹ Jéžíš, to jsou vyhlídky 😉

doriska
12. zář 2007

Holky,
s tím se nedá dělat fakt vůbec nic. Já jsem měla nožky jak kopejtka, kotníky mi nebyly vůbec vidět. Ale po porodu se vše vrátilo do normálu, a to během dvou dní. Třeba to budete mít také tak. Chce to elevovat (nohy nahoru), hodně odpočívat, pokud možno dlouho nestát a příliš nechodit. Když máte chlapa, co vás je ochoten trochu obskakovat a rozmazlovat, je vyhráno. (Ten můj se ovšem řídil heslem, že "těhotenství není nemoc". Takovou hovadinu musel mimochodem vymyslet nějakej chlap...)

skaredka
13. zář 2007

dagmik jojo, presne tak. Asi tak tyden pred porodem jsem neobula vubec nic, ani slapky, musela jsem kupovat novy a !3! cisla vetsi, po porodu jsem cela splaskla behem 2-3 dni. Ale porad mam proste vetsi nohu nez pred tehotenstvim. Nevim, mozna jestli zhubnu na puvodni vahu tak se mi i nohy vrati do puvodniho stavu, ale dost mi holky maminy rikaly ze spis ne nez jo

dagmik
13. zář 2007

skaredka, a kojíš ještě?? Slyšela jsem od kamarádky svojí ségry, že ta je vždy nateklá, ještě do té doby, co kojí. Její tělo prý strašně zadržuje vodu, ale jak prý přestane, tak se vše vrátí do normálu, i zhubne. Dokud kojí, tak se jí hubnout nedaří. Taky jsem slyšela i četla, že právě, když kojíš, tak se hubne lépe 😉 Tak asi jak kdo, že? 😉 A jako se vším.
No uvidím, zatím jsem si koupila jedny letní boty o 2 čísla větší, ty už teď nosit nemůžu, neb jsou to sandály 🙂 a včera mi dala jedny mamka, levně koupené a ty jsou taky o dvě čísla větší. Myslela jsem, že už to ten měsíc nějak doklepu a vidím, že to tak nakonec vůbec nemusí být 😉

balsiger
autor
13. zář 2007

zdar vespolek...
tak vam dekuju za rady 😉

kristynaw: jasne, ze mam snubak na noze 😀 😀 😀 u vas se nosi jinde???? 😅

no,jdu si dat nozky nahoru a polezet...jeste ze neni zima a my "otekle damy" nemusime chodit v zabkach treba v lednu nebo unoru,jak tu psala licija76...

dagmik
4. říj 2007

v Jaké to bylo, jsem četla, že Balsiger už porodila, tak se chci zeptat, co otoky na nohách??? Už je nemáš nebo ti taky zůstala větší noha, jak psala Skaredka???

Já mám termín za týden a nohy teda mám oteklé už opravdu jako slon ☹ ☹ Momentálně nosím na doma manželovy pantofle. Jééééžiš, to jsem to dopracovala. No tak snad budu mít zdravý miminko a menší nohy 😉

vilca
5. říj 2007

Ahoj holky, no já jsem měla v těhotenství nohy oteklé jako slon...hnus...fuj... I na promoci jsem šla v pantoflích 🤐 Ale po porodu mi otoky okamžitě splaskly a nohy se mi vrátily do původní podoby...uf 😝

dagmik
7. říj 2007

vilca, tos mě uklidnila, já mám ty otoky už fakt šílený....slon ....si to neumím už ani představit, že někdy je budu mít zas normální....a právě se bojím toho, co psala skaredka, že jí zůstala o číslo větší noha

balsiger
autor
7. říj 2007

holky, ja mam porod za sebou a nohy jsou uz ok,ale trvalo to jeste tak 10dnu poporodu...jen ty ruce mi jeste nesplaskly uplne...i kdyz mozna jsou to ty nabrany kila a zadna voda...dopr 😠

ene
7. říj 2007

V chytre knizce jsem cetla, ze nohy se v tehotenstvi nezvetsuji jenom otekanim, ale je mozne, ze se zvetsi o pul az o cislo kvuli tomu, ze se roztahuji klouby - neroztahuje se jenom panev, ale obecne vsechny klouby. To se pak da pocitat s tim, ze se do puvodniho stavu asi nevrati. Doufala jsem, ze se to zvetseni nohy bude tykat zrovna me, bohuzel se tak nestalo, i kdyz natekle je mivam. Skoda, tech sotva trojek bych se docela rada zbavila 🙂

belda
7. říj 2007

ahoj,taky se hlásím do klubu nateklých... ☹
chtěla jsem se vás zeptat na jednu věc:já za poslední měsíc přibrala 4,5kila a doktorka se mně ptala,jeslti mi nenatékají nohy-občas ano,po dlouhém stání nebo chození,jenomže ona mi řekla,že je to kvůli ledvinám a pokud tak naberu i za měsíc,že půjdu do nemocnice(prý to není z jídla,ale jenom voda),že mám v čudu ledviny....nestrašil vás některou s tím taky doktor?

balsiger
autor
7. říj 2007

ene? trojky?maj na tebe botky? 😅 ja bych ti kdyztak z mych sedmicek neco odrizla,chces? 😀

ene
7. říj 2007

Me se akorat v posledni poradne ptal, jestli mi nohy nenatekaji a pak se akorat ujistil, ze mi pres noc vzdycky splasknou, to je pry v poradku. (A take v noci lezim s nohama nahoru, to mi na ne dela dobre.)

ene
7. říj 2007

Bal, to je prave ten problem - nemaji ☹ Teda pokud zrovna nechci nosit lodicky s puntikama, maslickama nebo mickeymousem 😀

dagmik
7. říj 2007

belda, no o ledvinách u mě vůbec nemluvili....prý je důležité, že nemám bílkovinu v moči a nemám vysoký tlak....to by pak mohl být příznak preeklamsie...ale ani s nemocnicí mě nestrašili...každopádně teď ke konci to fakt začíná nabírat na intenzitě....

ene, s tí, že se roztahují klouby i na nohách jsi mne teda nepotěšila...já mám normálně 38, ale teď tak od dvě víc ☹ ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru