Nebylo by lepší po ukončení kojení přejít na umělé m.?

presss
27. črc 2013

Maminky,měla bych dotaz,moje kamarádka má 17 měsíční dcerku,ukončila kojení a hned nasadila polotučné mléko z krabice,které jí malá pije.Ptám se na Vaše zkušenosti a rady,zda-li by nebylo lepší přejít na UM a né hned na krabicové,kamarádka chce ušetřit a nekupovat UM.Co vy na to?

camelinka
27. črc 2013

Já po kojení od roka dávala Sunar a po půl roce mi ho odmítla, tak je na krabicovým plnotučným, určitě je to lepší jak polotučný! Problém v tom nevidím, když je pestrá strava, někomu UM děti nechtějí vůbec.

romcovaklarka
27. črc 2013

Podle mě v tomhle věku už je UM zbytečný, pokud nemá osobně po mlíku nějaký problémy, tak ať ho pije...

lv
27. črc 2013

já plánuju dávat UM do 2let..

jarkalada
27. črc 2013

podle naší dr. dávat UM/jsme na něm od narození/ aspoň do 2 let. Předtím výýjimečně, kdyby došlo, tak trochu klasického mléka, ale určitě plnotučného! 😎

lucieandrlova
27. črc 2013

Dle naší pediatričky by měla být aspoň do 2 let na UM. Složením je kravské mléko nevhodné pro takto malé děti (větší množství bílkovin apod.) po 1 roce se může z krabicového mléka popř. občas vařit (plnotučného), k pití ještě ne... A mléčné výrobky pouze pasterizované.

anetka1701
27. črc 2013

Šárka byla na UM do necelejch dvou let... Od tý doby pije krabicový. Já bych s tim ještě počkala a dávala chvíli UM :o)

rebelie
27. črc 2013

Já osobně bych se snažila kojit co nejdéle a pokud by se dítě po roce věku samo odstavilo, tak bych mu rozhodně UM nedávala (neb bych eho odstav brala jako jeho rzhodnutí, že mléko nechce), ale necpala bych mu ani kravské mléko. Nabízela bych mu patrně občas kvalitní kravské mléko (plnotučné, bio), kozí mléko a kombinovala bych to s "mléky" rostlinými (rýžové, jáhlové, ovesné, mandlové apod.). Nemyslím si, že takto staré dítě nutně potřebuje jakékoliv mléko, má-li pestrou stravu. Kdybych odstavila já (jako že by to nevyšlo od dítěte), tak bych to asi řešila víc, ale pořád bych váhala, zda do něj cpát UM.

speedygon
27. črc 2013

Předně:mléko kravské ne dříve, než ve 2 letech a určitě plnotučné-ty tuky jsou právě důležité....

salomee
27. črc 2013

No... já bych malýmu asi kravské dala...už teď mu z něj vařím..zatím teda kojím.. ale krabicový mlíko není taková hrůza, na kvalitu mléka jsou u nás kladeny vysoké nároky, i krabicové je kvalitní, jen teda ošetřeno pasterizací... ale jak se řekne krabicové mléko, tak všichni hend jako že bleee.. no jo🙂. A já taky přiznávám, že pro malého krabicové trvanlivé taky nepoužívám.

boobinka
27. črc 2013

My měli období kdy UM mléko jsme střídali s kravským a od zítřejšího dne už bude čistě jen na kravském. Však má jiný zdroj příjmu potřebných vitamínu... sýry, jogurty, atd.

honzulka
27. črc 2013

Já tedy všem třem dávala UM do 3 let 1x denně a k tomu jiné mléčné výrobky,,kravské mléko mi ani jeden nechce pít a když už jsem zkoušela kravské,tak plnotučné-to polotuč.mi přijde jak voda a to plno mi i doporučila doktorka 😉

ivular
27. črc 2013

Dle doporučení WHO by kravské mléko nemělo být zařazeno dříve než v 9 měsících věku, protože má nízký obsah železa (navíc špatně vstřebatelného) a naopak vysoký obsah bílkovin a sodíku (až čtyřikrát větší než v mateřském mléce). Od 12 m lze kravské mléko používat při přípravě potravin, od 18 m i podávat k pití.
Je vhodné preferovat plnotučné mléko - jednak je svým složením bližší mléku mateřskému (to obsahuje 4 % tuku), jednak má ve srovnání s odtučněným mlékem přece jen nižší obsah zmiňovaných bílkovin.

alpakovo
28. črc 2013

nevidím problém v tom, že UM vynechala, syn ho třeba vůbec nechtěl, ale určitě bych zvolila plnotučené, ne polo, tak mi to i doporučil pediatr 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru