Nechtěné hubnutí v těhotenství, je někde problém?

kmotrice
7. dub 2014

Ahojky. Když jsem začala těhulkovat, měla jsem při 165CM 79 KG. A pak to šlo dolů, měla jsem trošku zvracecí období, pak jsem jedla mín než obvykle ale nic hroznýho.Je to tři týdny co jsem prošla nějakou střevní virozkou což sem v sobě neudržela vůbec nic. Dnes v 17tt mám 72 kg a dr už se na to tvářila divně a to ted pár dní jím fakt za dva. Nevim co čekat a jestli je někde problém páč dr mi na to řekla jen, uvidíme příště.

anina32
7. dub 2014

Nevím jestli tě to uklidní, ale já měla na začátku těhu 119kg a rodit jsem šla v den termínu se 117kg. Všechno bylo v pořádku, nikdo nic neřešil a malej měl míry 51 cm a 3920g 😉

petrajurinova
7. dub 2014

@kmotrice pokud už nevolnosti přešly a neobjeví se žádná další viróza, tak teď asi začneš přibírat a dost rychle. Já to měla podobně u prvního těhotenství - na začátku 3 měsíce celodenních nevolností a nočních pobytů v předklonu na záchodové míse, završených na konci třetího měsíce hnisavou angínou z 58 kg před otěhotněním bylo 52 kg někde v polovině 4. měsíce těhotenství. Když přešly nevolnosi i nemoc, tak jsem začala normálně jíst (normálně = jen za sebe, ne za dva, žádné přecpávání se nekonalo) a kg šly nahoru skoro závratnou rychlostí. Nakonec jsem dva týdny před termínem porodu měla o 9 kg více než před otěhotněním - takže během nějakých 5 měsíců šlo nahoru 15 kg.
Pokud se při vyšetření jeví miminko v pořádku - ono roste a sílí, tak jak má, tak by problém snad být neměl.

anetka1701
7. dub 2014

U obou těhotenství jsem nepřibrala ani gram (co jsem přibrala jsem pak zase zhubla ještě v průběhu). U prvního jsem ze začátku hubla, pak zase nabrala zpátky, u druhýho se celou dobu váha +- držela. Doktor koukal trošku zvláštně, nechal si vyjmenovat co jím a pak řekl, že to tak prostě asi mám, že se s tím nesetkávám poprvé :o) Bude to OK, neboj...

kmotrice
autor
7. dub 2014

jj mimi je zatim v pořádku, zítra sice jedu na genetiku do ústí ale tam snad nic nenajdou

p_ajina13
1. dub 2016

Mám podobný problém před otěhotněním 80.5 ted 9tt 75.6a to mi není vůbec špatně a jím normálně .. začínám si myslet, že se doktorka spletla a že to není dítě, ale tasemnice :D

petronilkaa
1. dub 2016

U dcery jsem otěhotněla s 60 kg, 1 trimestr zhubla na 54 a rodit jsem šla s 62 kg.. Teď jsem měla výchozí váhu zase 60 kg, v prvním trimestru zhubla na 55 a teď na začátku 7. měsíce mám 62 kg - chlapeček vypadá "žravější".. 🙂 Ale vždy jsem měla s přibíráním problém, máme v rodině nějaký super spalování. Sním 2x víc než manžel, ale nikdy jsem neměla víc jak 63 kg.. Každopádně si taky myslím, že pokud odezněly nevolnosti a nebude žádná viróza, půjde váha už nahoru.. Doktorům obvykle stačí, že aspoň trošku.. A pokud jinak miminko prospívá, není co řešit.. V nejhorším budeš po porodu hodně "vyšťavená", dítě si vezme většinou co potřebuje a mamince nic nenechá..

ifet_g
12. dub 2016

Ahoj já mám podobný problém. Před otehotnenim jsem vážila 78kg. Pak mi začaly nevolnosti,které tentokrát nebraly konce a já jedla jako vrabec. Zhibla jsem na 73kg. V 15.tt mi začalo být lepší a začala jsem jíst už skoro normálně a teď mne zas postihla viroza. Beru antibiotika a do každého sousta se nutil. Zvedá se mi z jídla žaludek. Vážím 71kg a jsem na konci 19.tt . Měla bych mít zhruba o 10kg víc. K dr.jdu až v pondělí,kvůli nemoci jsem se musela preobjednat. Měl jste někdo zkušenost,ze by to váš doktor nějak řešil ze nepribirate? Jako třeba že byste museli di nemocnice nebo tak...

mrskato
12. dub 2016

@ifet_g já mám teda opačný problém, zítra začínám 19tt a mám 7kg nahoře. U prvního dítěte jsem začala přibírat až po druhém velkém UTZ, tedy někdy v 22tt a v závěru jsem měla +17kg. Teď se cítím jako vepř. Každopádně kamarádka jak u prvního, tak i u druhého děcka nepřibírala, hodně zvracela, až třeba do 7. měsíce a doktor jí vyhrožoval nemocnicí. Pokaždé, když šla rodit, měla maličký bříško, určitě by ho schovala do volného trika a nikdo by nic nepoznal.
V té první polovině těhotenství je to složité, některé maminky to prozvrací, tak se nikdo nemůže divit, že nepřibírají, naopak na váze ubírají. Myslím, že si nemusíte dělat starosti, určitě něco naberete, ještě je spoustu času🙂

lenjii
12. dub 2016

Neříkala bych tomu asi ani tak problém 😀 Ja od začatku těhotenství shubla 6 kilo, ale asi jen proto, že mi ted nechutná maso. Jinak jím dostatek všeho. Prostě mám sek a nejde váha ani dolů ani nahoru. U doktora to neřeší, mám velké zásoby 😀

ifet_g
12. dub 2016

Já jsem měla jen pár kilo navrch. Jsem hodně vysoká. No kdyby mi nešlo o zdraví miminka tak bych asi spíš slavila ze hubnu . Ikdyz hubnout hlady není nikdy prospěšné. U prvního těhotenství jsem z hubla 5kg ale v polovině těhotenství uz jsem trošku nabirala. Teď to hůř snáším. Třetí dítě by me pravděpodobně zabilo . Děkuji za reakce.

rony77
12. dub 2016

Holky,pokud miminko prospívá a lékař to na kontrolách vidí, tak se neděste 🙂 Také jsem stresovala. Těhu jsem začínala se 70kg na 164cm (což je lehká nadváha podle BMI) a teď jsem 28+2tt a mám nahoře 3kg. K tomu mám ještě dietu kvůli těhotenské cukrovce a klidový režim, kvůli poslíčkům. Takže už ani ty dlouhé procházky a v neděli jsem prakticky jen ležela 🙂 Moji průkazku viděli 2 gynekologové,jeden diabetolog a x sester a nikomu nepřišlo nic divné 🙂

eldam3
23. čer 2018

Jak to tady ctu tak se mam na co tesit :D ja hubnu ve fitku a ne porodem sakris :D

lilisek12
19. lis 2021

Ahoj holky, já jsem měla před těhu 150cm/76kg, teď jsem 14+6 a mám 72,5kg... Nikdo se nad tím nepozastavuje... V prvním trim jsem měla silné nevolnosti (ale nezvracela jsem), ale také jsme nemohla 99% jídel ani vidět a cítit, natož tak pozřít..
Poslední 3 týdny už zvládám jíst téměř vše, krom masa, to je ještě v některé podobě problém... Za to kyšku, tvaroh, jogurty, to mohu kdykoliv a k čemukoliv naslano i na sladko...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru