Nedostatek hemoglobinu v těhotenství. Je to problém?

luckaz.
24. zář 2009

Maminky, chtěla bych se zeptat, jestli s tímto problémem máte některá zkušenost -před chvilkou mi volala sestřička, že mi vyšla nízká hodnota hemoglobinu v krvi (13) a tak že až budu mít cestu kolem, mám se stavit pro recept na nějaké vitamíny. Údajně se nemám vůbec znepokojovat, prý to není nic závažného, ale nedá mi to nezeptat se 🙂 Jsem v 16 tt.

minonka24
24. zář 2009

Ahoj,
myslím, že Tě to opravdu nemusí nijak zvlášť znepokojovat, zřejmě máš jenom nedostatek železa, to podle mě myslela sestra, že Ti Dr. předepíše. Anemie je v těhotentsví docela bežná...protože co jsem slyšela, ženský všeobecně na tohle trpí (prý kvůli každoměsíční ztrátě krve). Mě Dr. předepisovala železo v těhotenství 2x (z toho jednou přímo nějaký Feroglobin - což asi souvisí s hemoglobinem taky), snažila jsem se to jíst, ale bývalo mi z něj zle. Anemie je prý nebezpečná jenom při větší ztrátě krve při porodu...proto to asi Dr. v těhotentví hlídají.
Takže myslím, že to není žádná tragedie, do 40tt to doženeš 😉

luckaz.
autor
25. zář 2009

Minonko24, s tím železem mě to taky hned když mi to řekla napadlo, ale toho mám údajně dost, tak nevím, stavím se tam hned v úterý, protože dneska neordinují a uvidíme, co mi na to řekne můj gynekolog, každopádně děkuji ti za info 😉.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru