• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nejím maso ani v těhotenství, měly jste problémy?

27. října 2016 
26. kvě 2014 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já jsem sice v těhotentsví zařadila pro jistotu jednou týdně rybu(jinak jím vegansky), ale před pár týdny prodila kamarádka veganka zdravé dítě, dokonce bylo trochu větší než je průměr, no klasická podvyživená veganka :grinning:

Jinak mrkni na fb na skupinu Maly vegetarian, tam jsou rodičové co jsou vegetariáni/vegani a stravují tak i svoje děti a člověk se tam dost dozví, je tam i dost těhotných-takže doporučuju :wink:
26. kvě 2014 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@melodygirl To už jsem také slyšela, ale nenašla jsem žádný důvěryhodný zdroj, který by mi to potvrdil :sweat_smile: Ale docela by mě to zajímalo - pokud nějaký důvěryhodný zdroj této informace znáte, tak by mě zajímal :wink:
27. kvě 2014 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@prapodivna neznám tedy jméno ani vzdělání pana Jano Kupce, ale s citací týkající se mmj. tempehu "O skutečné využitelnosti obsaženého vitamínu B12 pro člověka nejsou zatím k dispozici žádné výživové studie. Většina potravinových doplňků z řas obashuje výhradně nebo převážně neaktivní analogy" nemohu souhlasit. Taková výživová studie už je dávno na světě :slight_smile: a je přeložena do češtiny jedná se o knihu Čínská studie, jejímž autorem je biochemik Prof. T. Colin Campbell, Ph.D. a M. D. Thomas M. Campbell. Domnívám se, že u veganů je problém právně s neaktivními analogy, díky stravě, která není vyvážená v dalších oblastech. V makrobiotice se tzv. neaktivní analogy stávají díky spektru jídla na talíři aktivní. Pohybuji se mezi značným množstvím lidí stravující se makrobiotikou, moje matka se takto stravuje 30 let a tudíž po tu dobu nejí maso. Vit B12 má přesto v normě, chodí na pravidelné krevní rozbory. Makrob. neuznává žádné umělé suplementy, tudíž přísun je opravdu z tempehu.
Z našich autorů můžu zmínit velmi známou lékařku zabývající se zdravou stravou MUDr. Strnadelovou jedna z jejích knih je např.Radost ze zdravých dětí, dále absolventku oboru chemie a technologie potravin Dagmar Lužnou - Vaříme pro děti dle makrob. zásad, Michio Kushi Makrobiotikou ke skutečnému zdraví.
27. kvě 2014 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@llluckaaa Z našich autorů můžu zmínit velmi známou lékařku zabývající se zdravou stravou MUDr. Strnadelovou jedna z jejích knih je např.Radost ze zdravých dětí, dále absolventku oboru chemie a technologie potravin Dagmar Lužnou - Vaříme pro děti dle makrob. zásad, Michio Kushi Makrobiotikou ke skutečnému zdraví.
27. kvě 2014 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj taky nejím maso, no jím ryby, ale maso žádné, jím B12 a vše je naprosto v pořádku, žádné obavy a na okolí nedej. Já jsem 29tt.
31. črc 2014 ve 13:31  •  čeká miminko, termín má v říjnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, ja jsem tedy byla celé tehotenstvi na nizkosacharidove veganske stravě, nevidim duvod cokoli menit, delam to nejlepsi podle sveho svedomi pro sebe, děťátko..a vsechno v poradku. mam ted nadhernou, totalne vitální, do teď ne nemocnou, 9 měsíční dceru :slight_smile:)
Živočišné proteiny lidské tělo zatěžují, přemíra cukrů a skrobu také, tělo dokáže skvěle fungovat na kvalitních tucich. Pokud chce někdo info o zkušenostech, stačí se ozvat :slight_smile: Krásný den přeji :slight_smile:
27. říj 2016 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek