Nejím maso ani v těhotenství, měly jste problémy?

senduskaa
25. kvě 2014

Holky prosím o názor nebo radu jste tu některá tak jako já, která nejíte maso třeba celý život a nezačala jste ani v těhotenství???ráda bych věděla jestli jste z toho měli/ neměli nějáké problémy hlavně píši k těm co už svoje miminka maji a jestli jsou zdravé a nezanechala vaše strava žádné následky...Maso se prostě jíst nepřinutím pouze občas rybu jinak nic, ale dost se bojím aby bylo miminko zdravé...,

prapodivna
26. kvě 2014
prapodivna
26. kvě 2014

Jinak já jsem sice v těhotentsví zařadila pro jistotu jednou týdně rybu(jinak jím vegansky), ale před pár týdny prodila kamarádka veganka zdravé dítě, dokonce bylo trochu větší než je průměr, no klasická podvyživená veganka 😀

Jinak mrkni na fb na skupinu Maly vegetarian, tam jsou rodičové co jsou vegetariáni/vegani a stravují tak i svoje děti a člověk se tam dost dozví, je tam i dost těhotných-takže doporučuju 😉

llluckaaa
27. kvě 2014

@melodygirl To už jsem také slyšela, ale nenašla jsem žádný důvěryhodný zdroj, který by mi to potvrdil 😅 Ale docela by mě to zajímalo - pokud nějaký důvěryhodný zdroj této informace znáte, tak by mě zajímal 😉

melodygirl
27. kvě 2014

@prapodivna neznám tedy jméno ani vzdělání pana Jano Kupce, ale s citací týkající se mmj. tempehu "O skutečné využitelnosti obsaženého vitamínu B12 pro člověka nejsou zatím k dispozici žádné výživové studie. Většina potravinových doplňků z řas obashuje výhradně nebo převážně neaktivní analogy" nemohu souhlasit. Taková výživová studie už je dávno na světě 🙂 a je přeložena do češtiny jedná se o knihu Čínská studie, jejímž autorem je biochemik Prof. T. Colin Campbell, Ph.D. a M. D. Thomas M. Campbell. Domnívám se, že u veganů je problém právně s neaktivními analogy, díky stravě, která není vyvážená v dalších oblastech. V makrobiotice se tzv. neaktivní analogy stávají díky spektru jídla na talíři aktivní. Pohybuji se mezi značným množstvím lidí stravující se makrobiotikou, moje matka se takto stravuje 30 let a tudíž po tu dobu nejí maso. Vit B12 má přesto v normě, chodí na pravidelné krevní rozbory. Makrob. neuznává žádné umělé suplementy, tudíž přísun je opravdu z tempehu.
Z našich autorů můžu zmínit velmi známou lékařku zabývající se zdravou stravou MUDr. Strnadelovou jedna z jejích knih je např.Radost ze zdravých dětí, dále absolventku oboru chemie a technologie potravin Dagmar Lužnou - Vaříme pro děti dle makrob. zásad, Michio Kushi Makrobiotikou ke skutečnému zdraví.

melodygirl
27. kvě 2014

@llluckaaa Z našich autorů můžu zmínit velmi známou lékařku zabývající se zdravou stravou MUDr. Strnadelovou jedna z jejích knih je např.Radost ze zdravých dětí, dále absolventku oboru chemie a technologie potravin Dagmar Lužnou - Vaříme pro děti dle makrob. zásad, Michio Kushi Makrobiotikou ke skutečnému zdraví.

tom_simca
31. črc 2014

ahoj taky nejím maso, no jím ryby, ale maso žádné, jím B12 a vše je naprosto v pořádku, žádné obavy a na okolí nedej. Já jsem 29tt.

veg
27. říj 2016

Ahoj, ja jsem tedy byla celé tehotenstvi na nizkosacharidove veganske stravě, nevidim duvod cokoli menit, delam to nejlepsi podle sveho svedomi pro sebe, děťátko..a vsechno v poradku. mam ted nadhernou, totalne vitální, do teď ne nemocnou, 9 měsíční dceru 🙂)
Živočišné proteiny lidské tělo zatěžují, přemíra cukrů a skrobu také, tělo dokáže skvěle fungovat na kvalitních tucich. Pokud chce někdo info o zkušenostech, stačí se ozvat 🙂 Krásný den přeji 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru