Nekončící migréna v těhotenství, už si nevím rady

hlava5
28. říj 2015

Moc Vás všechny zdravím.

Jsem v 16.týdnu těhotenství a trápí mě od minulého týdne migrény. Minulý týden 3 dny v kuse (od rána do noci) a dnes (spojené s nevolností) už druhým dnem znovu.
UŽ si nevím rady. Tma, paralen, hadr na čele, pití - snad nic nezabírá. Už jsem fakt zoufalá a potřebovala bych ulevit. Byla jsem min.týden u obvodního lékaře a ten mě poslal domů s radami typu právě paralen a hadr!

Myslíte, že je vhodné jet na pohotovost, že mi tam s pomohou víc? Jestli ano na jakou - musím na gynekologickou nebo mohu na normální?
Máte někdo zkušenosti s kapačkami na migrénu? Četla jsem, že se něco dá dostat, ale nevím zda v těhu....

Děkuji za každou odpověď. Hezký večer :(

ppejskova
28. říj 2015

Jet můžeš na normální ale mě protože jsem hodně zvracela akorát navíc k paralenu dali torecan, a umělou výživu kapackou po pár hodinách poslali domů, rekni to své dr. A mě pak dali hořčík ten beru doteď a mám relativně klid 🙂

hlava5
autor
28. říj 2015

@ppejskova
Moc děkuji za odpověď. Já zvracela jen 1x. Už je to unavující. Kdybych neměla manžela jakého mám tak mi doma přetéká nádobí, špin.prádlo atp.přes hlavu. Vstanu tak na WC, udelat si čaj a zas do postelr...

karlajasmine
28. říj 2015

@hlava5 co Magnesium? Zkouselas? Ja ho brala od 18 do 36tt ale kvuli tvrdnuti bricha, ale slysela jsem ze to hodne pomaha i na migreny a pokud nemas dost magnesia, coz je v tehotenstvi bezne, tak to muzes mit z toho... v lekarne ho koupis bez predpisu.

evulina77
28. říj 2015

nasaď si hořčík, fakt to pomůže. Ale asi bych to řešila s obvoďákem, ať tě někam pošle, tam ti můžou pomoci. Musí to být šílený, drž se

zackovalu
28. říj 2015

@hlava5 Jej, moc dobře vím jak ti je :( takové stavy jsem měla před otěhotněním klidně 4x do měsíce, pomáhala jen injekce a kapačka. Pak jsem otěhotněla a skoro nevím co je to migréna 😀
Na kapačkách jsem párkrát skončila a pomohli mi (dávali mi magnesko pokud si pamatuju). Ale každopádně si zajdi za obvoďákem ať tě pošle na neurologii, tam ti pomůžou. S tou pohotovostí - pokud u vás není neuro pohotovost (100% je v Ostravě), tak ti na normální pohotovosti asi moc nepomůžou, většinou to jsou jen rady typu paralen, studena sprcha a tma :/

hlava5
autor
28. říj 2015

Moc děkuji holky. U obvoďačky jsem byla
Je moc hodná, ale víc než poradí si ráda povídá ☹
Já to před těhu nikdy nemela.

pabka
28. říj 2015

@hlava5 ahoj, mám stejný problém... obešla jsem snad všechny možné dr. včetně neurologa a všude stejná odpověď - v těhotenství se s tím nedá nic dělat. Takže asi bohužel... ☹ taky mi nezabere nic, Paralen vůbec, takže tma, hadr, ticho, spánek a čekat a trpět... ☹
Kamarádka zkusila akupunkturu, to jsem ještě nezkusila...

hlava5
autor
28. říj 2015

Já právě četla o těch kapačkách , ale nic víc nevím...

rioko
28. říj 2015

@hlava5 trpím na migrény spoustu let a v těhotenství jsem je mívala taky. Jak u prvního, tak druhého mě neurolog i gynekolog bez problémů povolili indometacin čípky, které beru běžně a jediné mi zabírají, nesmí se jen v posledních 2 měsících. Dávali mi ho i v nemocnici, kde jsem byla hospitalizovaná v těhotenství, jinak bych se zbláznila

hlava5
autor
28. říj 2015

@rioko
moc hodná, ráno zavolám na gynek.a zeptám se na to...

rioko
28. říj 2015

@hlava5 zeptej se, mě to fakt vždycky pomohlo a jak neurolog tak několik gynekologů mi řeklo, že se bát nemusím, děti jsou zdravé

sunshine125
28. říj 2015

Opravdu zkus to magnesium,pomaha to. Kup si magneB6 a treba jeste magnesii a hodne pij klidne 3-4litry

pavly
28. říj 2015

@hlava5 ahoj, trpím na migrény roky, v těhotenství se mi taky nevyhnuly....
-já osobně vím,že mi pomáhá pít cola, sníst tabulku čokolády..
-ještě mě napadá, jestli to nemáš od zad......nešlo by si dojít na reflexní masáž? Vím,že to v migréně není příjemné, ale třeba by se podařilo něco uvolnit-pokud to tak je....
-a teda já si určitě v těhu brala brufen. teď už si přesně nepamatuju který tt, konzultovala jsem to s doktorkou farmacie a obv. gynekologem. Je to ta úplně poslední cesta,ale nebylo už jak jinak to přežít ☹
A teda mě doktoři řekli, že v nemocnici by mi lupli do žíly něco podobného, spíš ještě horšího??? Co jena tom pravda,to netuším.....
Každopádně tě opravdu lituju a přeju,ať ti dá ta můra pokoj!

ppejskova
28. říj 2015

Brufen v prvním trimestru ani kdybys umirala!!!!! V těch dalších bych se tomu taky snažila vyhnout

karlajasmine
28. říj 2015

Ne, brufen fakt neber... zkus fakt to magnesko..

gull
28. říj 2015

S tou cokoladou a colou je to hodne individualni, tak na to pozor. Mne naopak sladke migtenu rozjizdi - jak normalni cukr, tak umela sladidla... bohuzel sem jeste neprisla na to, jak si od migreny pomoct, co mi nejvic zabralo - snazit se vypozorovat spoustec a pak si to hlidat - coz se ne vzdy da ovlivnit, vim... ale todle je v prubehu migreny rada na nic... preju hodne sil, vim jak neprijemny to je... zvlast v tehotenstvi... 😒

loafeer
28. říj 2015

No, já bych poradila bud masáž nebo rehabilitaci krční páteře, taky by to mohlo být od toho

hakunamatata
28. říj 2015

Poradim si najit taky nekoho, kdo ti udela odblokovani krcni patere.
Nejakeho masera nebo fyzioterapeuta, který ti odblokuje pater. Muzes a pravdepodobne mas, mit zablokovane krcni obratle, které tlaci na nervy vedouci do hlavy a z toho mas migreny.
Muzes to podstoupit i v tehotenstvi. Ja jsem po všechna svoje tehotenstvi chodial na masaze a odblokovani. pouze mi je provadeli v sede.

anehap
28. říj 2015

@hlava5 muzes ibalgin200, jen ve tretim trim. ne. Dopoorucil mi to dr. na gynekologii, kde jsem lezela kvuli zvraceni v tehu na kapackach a migrena me tam chytla:-/ Mluvila jsem o tom s nekolika dr....pokud ti ulevi, je to mnohem lepsi nez se trapit - i pro mimi. Ja jsem brala Ibalgin v obou tehu, bez nej bych bolesti zesilela☹

berusinecka
28. říj 2015

@hlava5 Podle zkušeností známých vím, že pomáhají homeopatika. Ale musíte si najít vhodný lék podle typu bolesti. Nejlépe se poradit s homeopatem. My hodně homeopatika používáme a hodně věcí nám již vyřešila. Jukněte se na tento odkaz, nebo na jiný.
http://www.kezdravi.cz/oddeleni/181-bolesti-hla...

simonceli
29. říj 2015

@hlava5 v tehotenstvi jsem na to trpela. Fakt hodne. A pomahala mi horka sprcha. A tak kde to bolelo sprchou masirovat.

monunkaaa
29. říj 2015

Ahojda,trpim na migreny od malicka.. silene stavy,kdy me brni ruce,nohy oblicej a prestavam videt.. bohuzel v tehitenstvi byl mesic,kdy jsem mela migrenu v kuse.. nezabiralo vubec nic..
Ale co pouzivam bezne je,ze namocim kapesnik a poleju francovkou,krasne to zachladi a to je Jediny,co ki aspon pomuze usnout..
Jinak preju,aby to co nejdriv preslo!!!

sariky
29. říj 2015

Taky jsem si tím prošla a nepomahalo nic. Držím palce ať ti je dobře.

kytka12
29. říj 2015

Na začátku těhotenství jsem měla slabší migrénu, pomohl mi Migralgin, Paralen jsem neměla v lékarničce a nikam jsem chodit nechtěla. Migralgin je ve složení stejný jako Paralen, jen má navíc urychlovač vstřebávání v podobě kofeinu a ředí trochu krev, ale to v těhu fakt vůbec nevadí. Některé těhotně berou celé těhotenství léky na ředění krve a miminku to nijak neublíží.

hojda
29. říj 2015

Kamarádka na na to taky hodně trpí, loni zkusila tradiční čínskou medicínu byliny a akupunktura a naposledy říkala ,že už má migrénu jen při MS a že lituju, že tu léčbu nezkusila dříve, že přišla o mnoho dní svého života díky migréně.

hlava5
autor
6. lis 2015

Ahojky koníkovky.... tak má migréna pochází od krční páteře, dostala jsem rehabilitace, slečna fyzioterapeutka sáhla na pravou část krční páteře a nestačila se divit jak moc je ztuhlá ... Dnes je bolest nesnesitelná - byla jsem u obvodního lékaře, aby mi napsala kapačky (na zahnání a ulevení od bolesti) ze zdravotních důvodů nebyla v ordinaci.... neurologie - objednací doba....
Myslíte, že když pojedu na pohotovost - dají mi kapačky, pokud to bude možné? Bolest už je opravdu nesnesitelná.... A neuškodí kapačky...? Moc děkuji za odpověď.....

brouzdalka
6. lis 2015

Když jsem byla v 15. týdnu na neurologii kvůli migréně - poradit se, co můžu brát - tak mi bylo řečeno, že jen paralen a nebo prý můžu přerušit těhotenství a zahájit profylaktickou léčbu migrény!!! Zaprvé jsem na to těhotenství čekala 3 roky a zadruhé co to jako je za řešení? Mimo těhotenství si dám indometacin a neřeším.
Takže neuroložka mi fakt úžasně pomohla.
Když jsem ale dostala záchvat i po porodu během plného kojení, bylo mi řečeno, že i ten indometacin výjimečně můžu. Přednosta neurologické kliniky dokonce doporučuje tramal na silné záchvaty v těhotenství, na slabší ataralgin. Možnosti jsou, jen najít dobrého lékaře se zkušenostmi s těhotnými migreničkami.
Jinak já trpěla nejvíc celý 3. trimestr, ale v druhém těhotenství už jsem měla jen aury bez bolesti hlavy, sice jsem byla slepá 4x do týdne a neschopná něco dělat, ale aspoň hlava nebolela.
Ale pokud jde o ty kapačky, bylo mi řečeno, že mi je dají na gyn. pohotovosti, ne na neuro...právě proto, že líp vědí, co těhotným dát. A pak to chce samozřejmě uvolnit ty záda.

marketa37hana
23. črc 2023

@brouzdalka dobrý den omlouvám se že ruším.ale trpím aurou několikrát do týdne jsem v 3trimestru.mohu se prosím optat jak jste to zvládala?já se bojím že oslepnu atd😓

brouzdalka
24. črc 2023

@marketa37hana Dobrý den, nějak jsem to přežila, hlavně že nebolela hlava, i když to bylo hodně omezující. Žádné trvalé poškození by to způsobit nemělo, nakonec jsem to měla úplně stejné ve všech třech těhotenstvích - pokaždé 3. trimestr aura několikrát týdně.

marketa37hana
26. črc 2023

@brouzdalka ja právě v žádném těhotenství až teď při posledním..no mám strach že mě aura chytne při porodu to nevím co bych dělala vždy mě přepadne šílený strach

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru