Nesestouplá hlavička ke konci těhotenství. Sestoupí?

hanna
10. zář 2009

Ahoj mamulky,dnes sem se vrátila z kontroly v nemocnici a sem 38+2 a dr.mi řekl,že mi hrozí císařský řez,protože hlavička není v pánvi je vysoko a už by tam být měla.Příští úterý se na mě podívá primář a řekne mi co a jak.měla to taky některá z vás?a je možné´,že hlavička ještě sestoupí?Díky moc za odpovědi pa Hana

nanule
10. zář 2009

Me taky tento tyden na kontrole rekli, ze je hlavicka jeste vysoko, ale nic o cisari nerikali... V podstate se tvarili jakoze zadny problem... Ja teda doufam, ze sestoupi.. 😕

hanna
autor
10. zář 2009

Tak já nevím,říkal,že už by tam být měla a vzhledem k tomu že termín se blíží tak by to řešili císařem.Hlavička není vůbec v pánvi a v dnešní zprávě bylo něco jako diagnoza:nepoměr plodu a to má 3,525kg takže žádná hrůza no uvidím co mi řekne v to úterý,sama jsem zvědavá

nanule
10. zář 2009

Me se termin taky blizi, ale zase si rikam, ze nemusim prece rodit presne... I kdyz je pravda, ze mi doktor rikal, ze bychom se pristi tyden radili co kdyztak dal - jestli tim myslel krajni pripad v podobe cisare, tak bych se docela divila... Fakt nevim, snad ma nekdo podobny zkusenosti? 😖

hanna
autor
10. zář 2009

Ono to je logický s tím císařem,musí tomu nějak pomoct když se bude držet mimčo pořád nahoře 😕 taky sem byla z toho překvapená,skoro se mi chtělo brečet když sem vyšla z ordinace ale pak sem si řekla,hlavně že ozvy jsou v pořádku pohyby taky mám tak co už 😉 už bych to nejraději měla za sebou.At už je úterý a vím na čem jsem!

barunka95
11. dub 2016

Ahoj holky, mam stejný problém dnes jsem 39+1 a hlavička pořád nesetupuje. Chci se zeptat jak jste teda dopadli? Rodili jste přirozeně nebo CS?

lucienm
12. dub 2016

Přidávám se s dotazem - dnes jsem 37+6 a CS 3, ale hlavička vysoko... Vím, že při prvním porodu se dlouho čekalo na sestoupení hlavičky, bylo to šílené, ale nakonec sestoupila (po cca 10 hodinách kontrakcí) a šlo se rodit přirozeně a pak vlastně úplně hladce (na dvě kontrakce byla malá venku)... Tak taky prosím o zkušenosti... a lze tomu sestoupení nějak pomoci? třeba skákat na balonu? 🙂

gnozka
13. dub 2016

Ahoj mela jsem totéž . Mala byla porad nasackovana nahoře a ne a ne sestoupit . Ja porad chodila na procházky , hopsala na míči ale nic . Takže plánovaný císař . V den hospitalizace se mi rozjel normalni porod no proste jako na potvoru 🙂)) přes noc kontrakce a rano jsem jela na sál kde jeste zvažovali jestli bych neporodila normálně ale mala nesestoupila ani o pid takže císař . Pan primář mi řekl ze bych ji nevytlacila a zbytečne bychom se trápily obe . Nechala jsem to na doktorech . Kdybych si mohla vybrat tak radsi řídím normálně ale v tuhle chvily neni dobre si hrát na hrdinu a nechat to na odborníkach🙂 mala ma ted 5,5 mesice a ma se cíle k světu 🙂 ale vim ze některá miminka sestoupí na poslední chvili takže uvidíte 🙂 držím palecky at to dopadne dobre at tak nebo tak 🙂

gnozka
13. dub 2016

Fuj chvili . Omlouvám se za hrubky 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru