Neštovice týden před porodem. Jaký by to mělo vliv?

winifred
9. únor 2009

Ahojky chtěla jsem se zeptat jestli některá z vás nemá skušenosti s neštovicemi těsně před porodem.Kamarádka má za pět dní termím a její cerka dostala neštovice.Posléze zjistila že je jako dítě neprodělala a teď má strach že se něco stane její malé dcerce kterou by měla porodit.Ani doktoři ji nebyli schopní říct jak by se postupovalo kdyby onemocněla taky a miminko s ní.JEnom ví že bude v karanteně.A jaký vliv to bude mít na to malé .Děkuji za radu 😉

beruska2x
9. únor 2009

ja myslim ze nic zasadniho i kdyby ji museli udelat porod driv tak 5 dni je normalni v terminu, .... v nejhorsim by male dali antibiotika infuzi ale to je asi hodne krajni uz 😕

monik76
9. únor 2009

ahojky, tak z toho jsem měla taky strach, já neštovice taky neprodělala a když jsem byla těhotná tak jsem se bála ať je nechytnu, Mudr mi říkal, že na miminko by to mohlo mít vliv v prvních třech měsících ( v těhu ), pak už snad ne, a pak pár dní před a po porodu, že mimčo by si nedokázalo vytvořit protilátky. Já o tom četla docela strašidelný věci, ale těžko říct, každý doktor říká něco jiného.

winifred
autor
9. únor 2009

No právě že každý říká něco iného a taky jsme se dočetli že pokuid novorozeně chtyně neštovice tak je tam 30ti% úmrtnost.A nebo poškození ledvin.A nevím co ještě.No snad bude v pořádku 😉

monik76
9. únor 2009

Tak snad to bude dobrý, nikde není psaný, že je musí chytnout, někdo je nechytne vůbec, ikdyž je s nima ve styku.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru